Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПУБЕРТЕТ / кафяво течение
<< . 1 . 2 . 3 .
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 11 дек 2015 07:22
Отговор 


Здравей катето1234, не се притеснявай след приема на Ескапел си получила т.нар. междинно кървене, което по принцип не е задължително да се появи, но се приема за цикъл, независимо как протича и обикновено следващият е около датата на това кървене, но може да си имаш цикъл и на датата. Просто реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Ако теста е направен поне 14 дни след акта и е отрицателен няма от какво да се притесняваш. Ако зацапването не спре до 2-3 дни и искаш можеш да се консултираш с АГ специалист. Причината за всичко е хормонална, вследствие приема на хапчето.

катето1234
# Дата: 11 дек 2015 12:54
Отговор 


Благодаря за отговора ,теста го направих на 18 ден от акта незнам рано ли е ?Днеска още не ми е спряло и наистина се притеснявам

admin
Администратор
# Дата: 14 дек 2015 07:27
Отговор 


Здравей катето1234, съвременните тестове са чувствителни и на 18 ден след акта ще отчетат правилно. Ако се притесняваш, се консултирай със специалист АГ. За съжаление реакциите след прием на Ескапел са индивидуални и не винаги могат да се предвидят.

Анонимен
# Дата: 14 дек 2015 09:36
Отговор 


Благодаря за отговора

R89
# Дата: 3 май 2016 23:58
Отговор 


Zdr. Ako moje da pitam za smeseno kafenikavo i ponqkoga cherveno(rozovo) bez da spira predi i sled cikal kakvo bi znachilo

Оля
# Дата: 7 май 2016 10:14
Отговор 


Здравейте! На 47 години съм. На 16.03 ми започна цикъла.След 14 дена се появи кафяво течение,което продължи 4 дена.След 11 дена отново имах 5 дневно кафяво течение, след което ми дойде нормално на 20 април.Днес отново на 6 май започна кафявото течение.Горе-долу на всеки 14 дена се появява. Април бях на гинеколог-цитонамазката е добре, изписаха ли макмирор заради наличието на бактерия.Имам и няколко не много големи миоматозни възли,за които пия билки.Въпроса ми е на какво се дължат тези кафяви течения?

admin
Администратор
# Дата: 14 май 2016 14:13
Отговор 


Здравей R89, не се притеснявай, най-вероятно причината е хормонална, но можеш да се консултираш със специалист за собствено успокоение.

admin
Администратор
# Дата: 14 май 2016 14:21
Отговор 


Здравей Оля, не се притеснявай, най-вероятно причината е хормонална, след като и цитонамазката ти е добра, и е свързана с наличието на тези няколко миоматозни възли. По честота, появата му е свързана с периода на овулация, но пак по същата причина. Можеш да се консултираш със специалист за собствено успокоение.

Гергана..гери
# Дата: 29 май 2016 13:11
Отговор 


Здравейте! Миналия месец ми правиха операция-лапароскопия отпушиха тръбата ми защото се беше запушила пак...изчистиха срастванията и т.н..Доктора който ме оперира ми каза да започна бебеправене след 10/15 дни защото тръбата може пак да се запуши и тогава ще се наложи да я махнат...следях ову с мерене на бт...не бързах с тестовете за да не се разочаровам...сега на 27.05.16 пак ми дойде на очакваната дата беше оскъдно а сега трети ден от цикъла е кафеникаво...дали според вас е възможно да е цветна бременност....благодаря ви предварително...хубав ден

admin
Администратор
# Дата: 3 юни 2016 10:52
Отговор 


Здравей Гергана..гери, по принцип при цветна бременност освен нарушен цикъл има и общо неразположение като виене на свят, гадене, определена непоносимост към храни и миризми и др., но всичко е индивидуално. Най-сигурният начин е да си направиш тест 14 дни след последния акт и дано не си разочарована. Успех!

dddd
# Дата: 27 авг 2016 16:00
Отговор 


здравеите искам да попитам нормално ли е един два дни преди цикал парво да ми се появи кафеникаво зацапване!!!

admin
Администратор
# Дата: 29 авг 2016 12:09
Отговор 


Здравей dddd, не се притеснявай нормално е в началото и в края на цикъла /1-2 дена/ да се появи кафеникаво зацапване.

Лора
# Дата: 29 сеп 2016 21:08
Отговор 


Здравейте! Пиша Ви, тъй като съм малко притеснена. На 32 години съм и принципно нямам проблеми с цикъла. Преди 1 година лекувах заболяване на щитовидната жлеза и 9 месеца приемах преднизолон. От тогава МЦ ми стана по-къс, не както беше на 27-28 дни, а стана 24-25 дни. Редовен е, но по-къс. От миналия месец имам оплалвания, като по-ранна овулация, веднага след нея болки в кръста и гърдите и всички симптомии на ПМС ( 2 седмици по-рано). Посетих специалист и всички изследвания бяха доста добри и нямам кисти или изменения. Каза, че няма от какво да се притеснявам. Разбира се МЦ ми дойде на 23 дни, продължи нормално 3 дни и от тогава ( днес е 8 ден ) имам леко кафеникаво зацапване. Сега започнаха и леки болки в корема, а преди 2 седмици бях при специалиста. Просто не зная какво да мисля и дали не се касае за ранна менопауза или нещо хормонално. Само да кажа, че не съм раждала и нямам аборти. И дали това може да се дължи на стрес. Благодаря предварително за съвета, който ще ми дадете. Поздрави, Лора

admin
Администратор
# Дата: 30 сеп 2016 09:49
Отговор 


Здравей Лора, не се притеснявай, независимо, че скоро си посетила специалист най-вероятно причината е хормонална. След края на цикъла по принцип е нормално да се появи кафеникаво зацапване, но продължава не повече от 2-3 дни. Ако в близките 3-4 дена не спре, можеш отново да се консултираш с лекар. При стрес в повечето случаи цикъл липсва, но може и да е индивидуално.

Цветелина
# Дата: 11 апр 2017 07:31
Отговор 


Здравейте! Наложи се да приема Ескапел по време на овулация 4часа след акта. Получих междинното кървене. Цикълът ми дойде точно на съответната дата. По време на следващата овулация получих розово - кафеникаво зацапване. Това хормонален дисбаланс от хапчето ли е или съм бременна.

admin
Администратор
# Дата: 11 апр 2017 10:44
Отговор 


Здравей Цветелина, не се притеснявай не си бременна. Просто реакциите след приема на Ескапел са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Понякога е необходимо повече от месец за да се нормализират нещата.

ранна менупауза
# Дата: 23 окт 2018 02:03
Отговор 


Здравейте. След внезапна загуба на двама души от семейството и последвало отслабване цикълът ми преди 2-3 години стана нередовен - прескачаше, закъсняваше или идваше през 10 дни. След дълго считане от страна на лекарите ми, че се касае за нещо, свързано със стреса, влезнах в ендокринология, където отхвърлиха проблем с надбъбреци, хипофиза и щитовидна и при пускане на хормони откриха висок FSH - над 35, висок LH и почти изчерпан яйчников резерв. Преждевременна предменупауза на 33 години...Година след поставяне на диагнозата все още имах цикъл, макар и нередовен, до края на юли тази година. Това, което ме притеснява, е че се появиха леки зацапвания 2-3 пъти напоследък, при ходене до тоалетна, като цветът им не е червен наситен, а розвишкав по-скоро. Гърдите ми са чувствителни, а коремът подут и кожата ми се омазнява все едно, че ще ми идва, но истински цикъл не се появява. Интересува ме нормални ли са подобни съвсем леки зацапвания в пременупаузата, преди да е настъпила същинската менупауза, на какво биха могли да се дължат и нужна ли е непременна консултация със специалист. Благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 23 окт 2018 10:25
Отговор 


Здравей ранна менупауза, не се притеснявай, всички описани симптоми са на хормонална основа и са свързани именно с предстоящата менопауза. По принцип в твоят случай след проведен набор от изследвания, които са установили, че проблемът е в дейността на яйчниците и младата ти възраст би трябвало да ти се предпише хормон заместващ препарат, който нормализира хормоналният баланс и отлага настъпващата менопауза, но всеки специалист подхожда индивидуално. Не се съмнявам в преценката на специалистът, но ако искаш да си спокойна, че е подходил правилно потърси още едно мнение. Не е задължително да го направиш, просто е препоръка, но решението е твое. Ако имаш проведено такова лечение, извинявай за препоръката.

ранна менупауза
# Дата: 24 окт 2018 02:08
Отговор 


Много благодаря! Нямам предписана терапия освен колаген, който не пия. Ще потърся второ мнение задължително с цел терапия за отлагане на менопаузата, дори не знаех, че има такава. Гинеколожката ми не спомена за такава, последно бях при нея преди 6 месеца за редовната цитонамаска и единственото, което ми каза, е да ям повече месо и пълноценна храна, ако искам да имам цикъл още време. Тогава все още имах цикъл макар и понякога през месец или със голямо закъснение. Сега го нямаше от 3 месеца, като зацапването от вчера премина в много, ама много оскъдно течение, което наподобява цикъл, но много непълноценен, слаб, блед - една ежедневна превръзка на ден ми върши повече от чудесна работа, което никак не е нормален цикъл. Та когато свърши този оскъден "цикъл" ще потърся друго мнение за заместваща терапия. Още веднъж благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 24 окт 2018 09:36
Отговор 


Здравей ранна менупауза, само да допълня, че тази хормон заместваща терапия се прилага докато все още има цикъл, който е нарушен т.е. след окончателно спиране няма как да се възстанови и има за цел да регулира хормоналния баланс на жената. Все пак подхода е индивидуален и е по преценка на специалистът. Успех и дано нещата при теб се нормализират!

<< . 1 . 2 . 3 .
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

free forum software miniBB™ © 2001-2018