Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Спешно!ПРОБЛЕМ!МОЛЯ ВИ ЗА БЪРЗ ОТГОВОР!
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Автор Съобщение
EntireWorld
Участник
# Дата: 23 май 2008 19:18
Отговор 


Преди около 2 месеца с приятелката ми не бяхме сигурни и след като поговорихме купихме въпросния ескапел след което за щастие нежелан резултат няма.Днес за съжаление пак стана същотото и тя иска пак да го пие, но се притеснява, че е много скоро след първото и не знаем какво да правим.Моля ви за бърз отговор!
Благодаря предварително !

Анонимен
# Дата: 26 май 2008 09:39
Отговор 


Ескапел се пие еднократно между 2 цикъла.Щом са изминали 2 месеца-няма от какво да се притеснявате!

pateto
Участник
# Дата: 13 юни 2008 20:50
Отговор 


zdraveite iskam da vi popitam ne6to i ako moje nqkoi da mi dade otgovor s moq priqtel pravixme sex i toi svur6i v mene no az vednaga otidax v banqta i se izmix na sledva6tata ve4er toi si go izvadi i svur6i vurxu men i posle pak go vkara taka mislite li 4e moga da sum zabremenqla???

admin
Администратор
# Дата: 16 юни 2008 09:05
Отговор 


Здравей pate, измиването след необезопасен полов контакт не предпазва от нежелана бременност. Независимо, че не е свършил в теб сперматозоиди се отделят по време на целия полов акт, а това младите мъже не могат да контролират. След като отново е проникнал в теб най-вероятно е имало останала сперма по главичката. Дали си забременяла е трудно да се каже. Макар и малка все пак има вероятност да си бременна. Ако искаш може да си направиш тест за бременност от 7-10 дни след половият контакт. Така твоите опасения ще се разсеят или ще разбереш дали си бременна.

pateto
Участник
# Дата: 16 юни 2008 20:26
Отговор 


blagodarq ti admin za otgovora i az gi znam tezi ne6ta no ne bqx sigorna i za tova re6ix da popitam nqkoga.nai lo6oto e 4e neznam dali toi 6te iska bebeto no pri polojenie 4e znae kakvo moje da stane toi 6tom go e napravil 2 put sproed men bi trqbvalo da go iska za6toto az adski mn go iskam

admin
Администратор
# Дата: 19 юни 2008 10:24
Отговор 


Здравей pate ,хубаво е когато човек знае толкова много за контрацепцията,но за чувствата и желанията на друг човек можеш да разбереш само, ако седнеш и разговаряш с него по тези въпроси.От голямо значение е на каква възраст сте и двамата,защото раждането и отглеждането на едно дете е много голяма отговорност!

pateto
Участник
# Дата: 19 юни 2008 17:36
Отговор 


zdravei admin emi toi e mn stranen 4ovek i ne znam kak da go zapo4na toq razgovor a i dvamata sme malki az sum na 20 a toi na 22g.mislq da iz4akam da vida dali sum zabremenqla ili ne.da mn e trudno otglejdaneto na edno bebe no kogatoo ste dvama i iskate tova bebe dori i na na6ta vuzrast mislq 4e nqma da e trudno pone az mn go iskam i znam 4e tova e nai golqmoto 6tastie na edna jena

Ani
Участник
# Дата: 19 юни 2008 18:32
Отговор 


Zdravei pateto.Ako i dvamata go iskate 6te se spravite s otglejdaneto na bebeto :) Uspeh mila :)

pateto
Участник
# Дата: 20 юни 2008 17:35
Отговор 


ani blagodarq ti.

Ani
Участник
# Дата: 20 юни 2008 18:37
Отговор 


pate pak zapovqdai :S mila dai mi nqkakav savet ako moje6 vlez v temata Спещно имам проблем с ескапел :S mn sam pritesnena...

pateto
Участник
# Дата: 4 юли 2008 13:29
Отговор 


ani i na si4ki ostanali zdraveite.pri mene 4udoto stana za bremenqla sum mili4ki iskam da vi kaja tova 4ustvo e nai qkoto nqma vtoro takova na si4ki si4ki pojelavam mn yspex

Ani
Участник
# Дата: 4 юли 2008 16:39
Отговор 


pate mn se radvam za teb mila :) Bravo i da si dobra mama :)

pateto
Участник
# Дата: 6 юли 2008 18:34
Отговор 


ani o6te ne sume re6ili dali 6te go rajdam no az mn go iskam v vtornik 6te xoda na lekar i togava 6te re6ime na 100% kakvo da pravime ama az tolko go iskam i toklko mn go obi4am ve4e.a s tebe kakvo stava?

Ani
Участник
# Дата: 6 юли 2008 19:44
Отговор 


e za6to mila mn qsno 4e 6te go rajda6! Posle koi znae i da iska6 bebe moje i da ne moje da ne zabremenee6,tiva ti e edin Dar ot Bog -ne go propilqvai mila ! Rodi go mila 6et se spravite.Toi da ne bi da ne isk bebeto???????????
Ina4e s men slojno... Ve4e zakasnqva s 7 dni i nz kakvo stava otricatelni testove... A sam i na 17.. Ujas dano doide 4e togava nz.... ima6 li skype mila ne6to?

Анонимен
# Дата: 8 яну 2009 13:15
Отговор 


awe a ako se slu4i da svur6i v men i na drugiq den po4na da piq QSMINA deistvat li
?????

SONQ
# Дата: 8 яну 2009 18:09
Отговор 


ZDR ANONIMEN OT NE6TATA KOITO ZNAM NEDEISTVA,PO DOBRE VZEMI ESKAPEL AZ SAM PILA POMAGA :)

SONQ
# Дата: 8 яну 2009 18:09
Отговор 


NO ESKAPELA SE VZIMA DO 72 4ASA NE GO ZABRAVQI,RADVAM SE AKO SAM BILA POLEZNA:)

admin
Администратор
# Дата: 13 яну 2009 15:17
Отговор 


Здравей Анонимен, всички противозачатъчни започват да се пият от първият ден на цикъла за да имат ефект. Пият се 21 дена, почива се 7 дни от 8-ят започваш пак да ги пиеш.

Ani
Участник
# Дата: 12 сеп 2009 00:02
Отговор 


На 19г. съм . Спрях приема на ясмин за 5 месеца и сега пак започнах да ти гия . На 2 септември ми дойде цикъла и забравих да взема Ясмин на първия ден от цикъла и го изпих на 3 септември .Менструацията ми е 3 дни. Въпросът ми е т.к правихме секс с приятела (на 8 ден - от приема на ясмин) - вчера в 20:00 и той свърши в мен има ли някаква опасност от забременяване т.к първите 4 дни хапчетата ги пих с разлика от 4 часа а следващите 4 дни ги пих в точен час.
Моля дайте някакъв съвет и трябва ли да прибягна кам Ескапел? Много съм разтревожена...Питам ви т.к прочетох доста неща и някъде пише че си в защита от първото хапче .Другаде че трябва първите 7 дни да използваш бариерен метод или пък че първата опаковка трябва само с бариерен метод.Моля отговорете! БЛАГОДАРЯ МНОГО!!!!

admin
Администратор
# Дата: 14 сеп 2009 09:29
Отговор 


Здравей Ani, отговорихме ти.

misisipi
# Дата: 17 ное 2009 21:48
Отговор 


Kolko dni sled kato si izpil eskapell trqbva da ti doide cikala?Za6toto go izpih v4era sytrinta,no o6te ni6to,da se konsultiram li s lekar ili da iz4akam o6te vrem?

admin
Администратор
# Дата: 18 ное 2009 08:46
Отговор 


Здравей misisipi, ако не получиш т. нар. междинно кървене следващият цикъл трябва да ти дойде когато го очакваш или с малко закъснение, в противен случай около датата на това междинно кървене.

guli
# Дата: 26 яну 2010 20:04
Отговор 


az pih eskapell dali 6te imam cikil vednaga sled priema i daje danesim bremena ili 6te e redovno kakto e

admin
Администратор
# Дата: 27 яну 2010 09:04
Отговор 


Здравей guli, ако не получиш т. нар. междинно кървене след приема на ескапел, следващият цикъл ще ти дойде когато го очакваш.

Marchela_
Участник
# Дата: 30 яну 2010 19:24
Отговор 


Izkam da vi popitam... s moq priqtel pravixme sex i toi sv16i v men..vednaga sled tova az se izmix..no smqtata li 4e e nyjno da piq i eckapel ...molq vi daite mi s1vet nz kakvo da pravq ;( ...

Marchela_
Участник
# Дата: 30 яну 2010 19:25
Отговор 


Izkam da vi popitam... s moq priqtel pravixme sex i toi sv16i v men..vednaga sled tova az se izmix..no smqtata li 4e e nyjno da piq i eckapel ...molq vi daite mi s1vet nz kakvo da pravq ;( ...

Анонимен
# Дата: 30 яну 2010 21:25
Отговор 


Здравейте ,тъй като прерових много форуми никъде не намерих форум в ,който е писано скоро все назадни години и няма къде да си задам въпроса и да се допитам до някого ,който може да ми отговори и да даде съвет и ето ,че ви намерих вас като се надявам ,че ще ми помогнете с отговор ...но не свързан с хапчето ескапел ,ами свързан е въпроса ми с близък ,човек за който се притеснявам ,че нещата не вървят на добре но накратко.
Жената моята близка е на 54г. миналата година август месец я оперираха от рак на матката изчистена е цялата матка,яйчници ,апендесит.След 1 месец започнаха да и правят химиотерапия до миналия месец декември ,когато и беше последния курс химиотерапия изследванията и бяха добри на предпоследната химиотерапия туморните маркери и бяха леко покачени но със следващата нормализирани .Миналата седмица са и казали ,че туморните маркери са и завишени за което всички сме разтревожени и другата седмица ще отиде на консултация и пак изследвания. При оглед на коремните органи всичко си е в норма а ,корема си я боли много .Тъй като след химиотерапията и организма и е слаб и на килограми си е слаба се чувстваше предните месеци много отпаднала като се смяташе и се успокоявахме ,че е така от химиотерапията и това ще отмине след като се прикльчи с нея..да но вече минава месец и тя се чувства още по зле залежала се е боли я цялото тяло изтръпнали са и ръцете краката , отпаднала, не се храни както трябва и сме доста разтревожени .Кажете ми моля ви се какво още може да се направи защото тя не е минала курс на лъчелечение дали ще и назначът такъв курс моля ви ако сте компетентни по този въпрос отговорете ми или ме препратене в друг форум на който ще могат да ми отговорят ..... за да не съм в неведение до другата седмица докато отиде на консултацията .
Благодаря ви предварително.

admin
Администратор
# Дата: 1 фев 2010 09:26
Отговор 


Здравей Marchela_, измиването не предотвратява оплождане, затова си вземи хапче за спешна контрацепция.

admin
Администратор
# Дата: 1 фев 2010 10:09
Отговор 


Здравей Анонимен, след химиотерапия или лъчетерапия всеки организъм се чувства изтощен до различна степен. Курсът на лечение е индивидуален в зависимост от степента на увреждане и може да включва един или няколко курса на химиотерапия или в комбинация с лъчетерапия това преценява лекуващият лекар. На този адрес можеш да зададеш въпроси за всичко което те интересува
koog-vma.com/vaprosi-50.htm. Това е страницата на ВМА - София, Клиника по обща и онкологична гинекология.
Надявам се нещата със сестра ти да се развият в положителен план. Не губете надежда.

Marchela_
Участник
# Дата: 1 фев 2010 20:07
Отговор 


aa sega sled kolko vreme trqbva da o4akvam da mi doide.. imali veroqtnost da ne mi doide na datata to4no..da mi podrani ili zak1sne ???

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

free forum software miniBB™ © 2001-2024