Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Speshno-Eskapel
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Автор Съобщение
marina
Участник
# Дата: 16 авг 2008 14:16
Отговор 


vzeh eskapel predi okolo 5 dni,no go vzeh mn barzo sled akta,nqma6e i deset minuti!ne mi idva! tova 4e sam go vzela mn rano problem li e 4e ne mi idva??? molq za otgovor!!!!!!

admin
Администратор
# Дата: 18 авг 2008 10:21
Отговор 


Не, при прием до 72 часа след акта ефективното действие на Ескапел е с много висок процент. Понякога се получава смущение в хормоналната система и може да се наруши цикълът ти, но не е задължително да ти дойде веднага след приема.

lqlq__
Участник
# Дата: 7 сеп 2009 23:32
Отговор 


Цикъла ми беше на 24.08,но беше само три дни.Овулацията ми се пада на 03.09,точно тогава имах полов акт и приятелят ми свърши в мен.Взех ескапеле около 20 часа след случилото се.Един ден след хапчето ми се виеше свят,но това може да е било от високите температури.Въпроса ми е следния:дали ескапеле действа по време на овулация и колко процента горе доло е шанса,че е подействал

admin
Администратор
# Дата: 8 сеп 2009 09:10
Отговор 


Здравей lqlq__, Ескапел действа независимо от периода на прием / макар, че си била в овулация/. Приела си го до до 72рия час и поради това, действието му е максимално възможното - около 85%. Виенето на свят е вероятно страничен ефект от приема на Ескапел.

lqlq__
Участник
# Дата: 8 сеп 2009 10:12
Отговор 


Извинявам се за може би глупавия въпрос,но щом има странични ефекти значи ли това,че хапчето е подействало :?

admin
Администратор
# Дата: 9 сеп 2009 16:23
Отговор 


Здравей lqlq__, да това означава, че Ескапел е подействал.

asq
Участник
# Дата: 3 ное 2009 17:07
Отговор 


Zdraveite Admin izkam da popitam neshto koeto mn me trevoji pih eskapelle 68 chas sled poloviq kontakt izkam da znam imali opastnost da sum bremena molq vi za otgovor kolkoto se moje po skoro.Na sutrinta nqmah kurvene samo stranno oseshtane v stomaha no ne i silni bolki molq vi kajete mi kakvo da pravq mn sum otchaqnna blagodarq predvaritelno!!!

admin
Администратор
# Дата: 4 ное 2009 09:22
Отговор 


Здравей asq, ако ескапел се вземе до 72 час след акта има надеждност 86 %. За твое успокоение можеш 10 дни след акта да си направиш тест за бременност.

asq
Участник
# Дата: 4 ное 2009 13:35 - Променено от: asq
Отговор 


Blagodarq mnogo admin izvinqvam se za glupaviq vupros no tova znachili che nadejnostta e malka da sum bremenna i kakvo oznachava tova che nqmah kurvene i silni bolki?Blogodarq Vi!

admin
Администратор
# Дата: 5 ное 2009 08:56
Отговор 


Здравей asq, няма контрацептив който дава 100 % надеждност, затова не се притеснявай. Ескапел действа индивидуално при всеки затова нямаш такива странични реакции.

Анонимен
# Дата: 5 ное 2009 17:11
Отговор 


Blagodarq mn admin :)

vera151
Участник
# Дата: 13 мар 2010 19:28
Отговор 


пих ескапел 24 ч. след полов акт. има ли възможност да забременея и ако има това би ли увредило плода

admin
Администратор
# Дата: 15 мар 2010 09:50
Отговор 


Здравей vera151, не се притеснявай Ескапел се приема до 72 час след акта. Както знаеш никой контрацептив не дава 100 % гаранция. Можеш 10 дни след акта да си направиш тест за бременност. Ако въпреки всичко се оформи ембрион хапчето няма да му пречи.

samanta22
Участник
# Дата: 20 апр 2010 18:57
Отговор 


na 10ti april pix escapelle i sled 4 dena mi doide. Na 17 mi beshe 5tiqt den i s priqtelqt mi pravixme sex no prezervativa se skusa... Sled 1 chas otnowo pix escapelle. Tova znachi che e v razstoqnie mejdu 2 cikula..Dali xapcheto shte podeistwa??

admin
Администратор
# Дата: 21 апр 2010 10:40
Отговор 


Здравей samanta22, не се притеснявай хапчето ще подейства, но не е желателно толкова чест прием, защото може да имаш проблем със следващият цикъл - закъснение или да прескочи.

Анонимен
# Дата: 29 ное 2010 09:59
Отговор 


Zdraveite..pih escapelle 2 pyti za edin mesec v raztoqnie ot 5 dni..sega mi doide cikala no se pritesnqvam zashtoto mi teche poveche ot obiknovenno..v smisyl che se capam dosta i sled kato vlqzoh v banqta zabelqzah che prodyljava da teche...da kape...mnogo sym pritesnena...iskam syvet...normalno li e da mi teche tolkova mnogo a mi e 2tori den...v edin moment teche normalno a mi se sluchi 2 pyti da se nacap dosta ?

admin
Администратор
# Дата: 30 ное 2010 09:07
Отговор 


Здравей Анонимен, вчера ти отговорих в тема полово предавани инфекции, но може би не си видяла затова пак пиша.Не се притеснявай след като си приела два пъти Ескапел за един месец е нормално да се случи така. Ако много те притеснява кървенето можеш да пиеш витамин С в по-високи дози до 1000 мг. дневно или Калций фосфо С 3х2 табл. в продължение на няколко дни.

mitio
# Дата: 11 дек 2010 14:23
Отговор 


sled priemane na eskapel kolko vreme sled tova moje da se napravi test ?

admin
Администратор
# Дата: 13 дек 2010 09:16
Отговор 


Здравей mitio, по принцип тест се прави 10 дни след акта.

сиси
# Дата: 7 фев 2011 08:56
Отговор 


здравей админ много съм притеснена и се надявам да ми отговориш възможно най-бързо. Та проблема - на 3.02 сутринта правихме необезопасен секс с приятеля ми и тъй като той свърши извън мен само с няколко капки имам притеснения, че може да се е изпуснал в мен. На 4.02 кам 18.00 пих ескапеле нямаше странични ефекти никакви. по принцип трябваше да ми дойде на 4.02 но все още не ми е дошло каква е вероятността да е станал гаф и кога най-рано да си направя тест за бременост? Благодаря за отговора предварително!

admin
Администратор
# Дата: 7 фев 2011 09:17
Отговор 


Здравей сиси, не се притеснявай взела си навреме мерки, но Ескапел е високо дозиран хормонален препарат и е възможно цикълът ти да закъснее с няколко дни. 10 дни след акта можеш да си направиш тест за бременност.

сиси
# Дата: 7 фев 2011 20:52
Отговор 


А кои тестове за бременост бихте препоръчали интересува ме най -вече точността, защото знам че всеки тест дава различна точност. Кой се смята за най-точен? И колко дена закъснение на цикъла след ескапеле се смята за нормално и евентуално колко дена закъснение вече трябва да е притеснително? благодаря отново за евентуален бърз отговор

admin
Администратор
# Дата: 8 фев 2011 09:54
Отговор 


Здравей сиси, съвременните тестове за чувствителни и отчитат с голама точност, ако са направени правилно. Напр. SURE CHECK - тест дава 99% точност, лесен е за употреба и се прави по всяко време на деня. Ескапел действа индивидуално и закъснението е различно от 2-3 дни до седмица, а понякога макар и рядко може да ти прескочи цикъла един месец.

niiis
# Дата: 12 фев 2011 16:57
Отговор 


Здравейте искам да питам с моя приятел направихме гаф и сле 1 час пих ескапел има ли някакъв риск да не подейства?

admin
Администратор
# Дата: 14 фев 2011 13:42
Отговор 


Здравей niiis, не се притеснявай взела си навреме мерки.

niiis
# Дата: 14 фев 2011 16:47
Отговор 


Zdraveite otnovo blagodarq za odgovora.
Iskam da pitam sled kolko vreme moga da si napravq test

admin
Администратор
# Дата: 15 фев 2011 09:26
Отговор 


Здравей niiis, трябва да минат 10 дни от акта за да покаже, ако има бременност теста.

iveta
Участник
# Дата: 5 апр 2011 21:57
Отговор 


Здравейте! Моя случай е скъсан презерватив, след половия акт взех Ескапел, но нямаше никакви странични ефекти и се притеснявам това дали е нормално?

admin
Администратор
# Дата: 6 апр 2011 09:17
Отговор 


Здравей iveta, не се притеснявай по принцип реакциите след приема на Ескапел са индивидуални и не е задължително да ги има. Важното е, че си взела на време мерки.

Стилянка86
# Дата: 19 апр 2011 13:41
Отговор 


Здравейте, имах не проектиран полов контакт без предпазни средства, взех ескапел в рамките на час или два по-късно. Днес теста ми е положителен и притеснението ми е - не че не е подействало хапчето, ами ако съм била бременна преди употребата му дали това може да навреди на плода? Благодаря предварително.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

online community software miniBB™ © 2001-2024