Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Speshno-Eskapel
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 13 мар 2017 09:37
Отговор 


Здравей Arti, не се притеснявай, след като си взела мерки навреме всичко ще е наред. След приема на Ескапел, ако не получиш т.нар. междинно кървене, което не е задължително, но се приема за цикъл независимо как протича, цикълът е около датата на която го очакваш или с няколко дни закъснение. Просто реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят.

admin
Администратор
# Дата: 13 мар 2017 09:40
Отговор 


Здравей лили, обикновено със следващият цикъл нещата се нормализират и би трябвало да е около датата на която е по принцип, но пак казвам понякога всичко е индивидуално.

М
# Дата: 16 апр 2017 18:14
Отговор 


Изчетох въпросите и отговорите,но мисля че не срещнах подобен на моя казус. Ако пия ескапел след повече от 72 часа след обезопасен секс (в период на овулация) дали ще има ефект от хапчето и какъв е процента да съм бременна? Благодаря предварително

Аноним
# Дата: 17 апр 2017 08:18
Отговор 


Ако не ми е идвало 2-ри месец и съм пила ескапел в рамките на 20 часа след акта каква е вероятността да се предпазя? И ще ми създадели някакви проблеми?

Анонимен
# Дата: 25 апр 2017 22:17
Отговор 


Здравейте пиша по темата защото съм доста стресирана... правих секс с приятеля ми той свърши и остана малко в мен половин час по-късно си взех Eskapelle и жо изпих. .. има ли вероятност щом съм го пила веднагада не действа? Или ?

admin
Администратор
# Дата: 28 апр 2017 14:34
Отговор 


Здравей М, по принцип по описание и реакции, Ескапел действа приет в рамките на 72 часа след акта. В противен случай ще има много ниска защита, ако въобще я има. Въпрос на организъм и късмет.

admin
Администратор
# Дата: 28 апр 2017 14:48
Отговор 


Здравей Аноним, по принцип, Ескапел приет в първите часове след акта има най-висок процент надеждност. Най-важното условие е да се спази срока да се приеме в рамките на 72 часа от акта. Реакциите след приема са индивидуални и не винаги могат да се предвидят, а и не са задължителни.

admin
Администратор
# Дата: 28 апр 2017 14:51
Отговор 


Здравей Анонимен, по принцип, Ескапел приет в първите часове след акта има най-висок процент надеждност. Най-важното условие е да се спази срока да се приеме в рамките на 72 часа от акта. Не се притеснявай!

Аноним
# Дата: 14 май 2017 17:33
Отговор 


Здравейте!В петък правих секс без предпазни мерки.Приятеля ми не беше много сигурен и днес е неделя т.е трети ден след акта и пих escapele но не знам дали ще подейства(още не са минали 72ч все пак)
Другото което се чудя дали можех да мина и без хапчето тъй като М ми свърши 2 3 дена преди акта?!?

admin
Администратор
# Дата: 16 май 2017 11:30
Отговор 


Здравей Аноним, по принцип най-важното условие е да се спази срока и да се приеме Ескапел в рамките на 72 часа от акта. Все пак е добре, че сте взели мерки, независимо дали е трябвало, за да сте спокойни.

Анонимен
# Дата: 17 май 2017 12:37
Отговор 


Здравейте,


На 11.05. правих секс без предпазни мерки. Последният ми цикъл дойде на 02.05, т.е. на 11.05 ми е бил 10тия ден от цикъла. По принцип ми идва на 29 ден (понякога 28-ми, понякога 30-ти ден). Целият акт продължи по - малко от минута, и със сигурност не е имало еякулация, бях притеснена по-скоро от предеякулационната течност и за това изпих хапчето след около час - час и половина - максимум. Знам, че не сте гадатели, но при изброение обстоятелства, смятате ли, че има причина да се притеснявам?
Благодаря предварително!

Анонимен
# Дата: 17 май 2017 12:41
Отговор 


Към по - горния си коментар
(На 11.05. правих секс без предпазни мерки. Последният ми цикъл дойде на 02.05, т.е. на 11.05 ми е бил 10тия ден от цикъла. По принцип ми идва на 29 ден (понякога 28-ми, понякога 30-ти ден). Целият акт продължи по - малко от минута, и със сигурност не е имало еякулация, бях притеснена по-скоро от предеякулационната течност и за това изпих хапчето след около час - час и половина - максимум. Знам, че не сте гадатели, но при изброение обстоятелства, смятате ли, че има причина да се притеснявам?
Благодаря предварително!), добавям, че към момента нямам никакви странични ефекти, освен няква тежест и неприятно усещане (не точно болка) ниско долу, особено в десния яйчник.

admin
Администратор
# Дата: 18 май 2017 09:20
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай взела си мерки навреме и всичко ще е наред. Страничните реакции по принцип не са задължителни и понякога са индивидуални. За собствено успокоение можеш 14 дни след акта да направиш тест.

Анонимен
# Дата: 18 май 2017 18:37
Отговор 


Благодаря за отговора! Искам да попитам има ли значение колко дни преди овулацията се взима хапчето, и какво точно се случва - забавя я или я отменя изцяло? Притеснението ми е, че го взех 4-5 дни преди ОВУ, може ли да не настъпи никакво забавяне като е 5 дни преди нея? Защото ако не я е забавило или отменило, живота на сперматозoидите е точно 5 дни, т.е. могат да оцелят точно до предпологаемата ОВУ..
Както цяло има ли някво обобщение как действа в различните фази на месечния цикъл?

admin
Администратор
# Дата: 19 май 2017 10:06
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай, Ескапел е медикамент съдържащ ударна доза синтетичен хормон прогестин. Ролята му е да блокира яйцеклетката. Ако още не е настъпила овулация - да прекрати зреенето й, а ако това вече се е случило - да възпре имплантирането й в матката. Важното е да бъде приет колкото може по-скоро и в рамките на 72 часа от акта.

Ани Иванова
# Дата: 1 юни 2017 23:18
Отговор 


Здравейте, на 7.04 ни се скъса презервативът с моя приятел, бяхме на почивка, а там такива хапчета се взимат само с рецепта, както и да е, прибрахме се в понеделник, още преди да минат 24 часа от половият акт, дойде ми на вторият ден, след това на 21 пак ни се скъса презерватив, и пак взех ескапеле, но ми дойде след 5 дни, след няколко дена ми спря. Два дена по-късно имах кафяво-червениквано обилно количество,на другия ден нямах и сега всеки ден имам поне малко и е по - кафяво.

Ани Иванова
# Дата: 1 юни 2017 23:20
Отговор 


Здравейте, на 7.04 ни се скъса презервативът с моя приятел, бяхме на почивка, а там такива хапчета се взимат само с рецепта, както и да е, прибрахме се в понеделник, още преди да минат 24 часа от половият акт, дойде ми на вторият ден, след това на 21 пак ни се скъса презерватив, и пак взех ескапеле, но ми дойде след 5 дни, след няколко дена ми спря. Два дена по-късно имах кафяво-червениквано обилно количество,на другия ден нямах и сега всеки ден имам поне малко и е по - кафяво.

Забравих да уточня, че на 8.04 взех ескапеле

admin
Администратор
# Дата: 2 юни 2017 09:47
Отговор 


Здравей Ани Иванова, след приема на Ескапел и в двата случая си получила т.нар. междинно кървене, което не е задължително, но се приема за цикъл независимо как протича. Тъй като Ескапел е медикамент съдържащ ударна доза синтетичен хормон прогестин, а ти си приела и две хапчета през кратък интервал, реакциите просто са последствие от това. Трябва да мине известно време за да се нормализират нещата, не се притеснявай.

W94
# Дата: 4 юни 2017 23:37
Отговор 


Здравейте! Днес (04.06) приех Ескапел около час след акта. След това се появиха болки ниско долу в корема това на страничните ефекти ли се дължи? Има ли опасност да не подейства?

admin
Администратор
# Дата: 5 юни 2017 09:25
Отговор 


Здравей W94, не се притеснявай, взела си мерки навреме и всичко ще е наред. Страничните реакции по принцип понякога са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Всичко ще е наред!

Ari7
# Дата: 7 юни 2017 00:33
Отговор 


Здравейте, пих ескапел преди 2 дена, въпроса ми е да избягвам ли половият акт докато не ми дойде менструацията?
И ако не предпоръчително е с презерватив нали?
Последният ми въпрос е тъй като четох че хапчето измества денят на овулация това означава, че и менструацията ще ми дойде по-късно от очакваната дата нали или се бъркам?

admin
Администратор
# Дата: 7 юни 2017 09:27
Отговор 


Здравей Ari7, принципно не е казана да се избягва полов акт, а наистина е препоръчително да се използва презерватив. Ескапел е медикамент съдържащ ударна доза синтетичен хормон прогестин. Ролята му е да блокира яйцеклетката. Ако още не е настъпила овулация - да прекрати зреенето й, а ако това вече се е случило - да възпре имплантирането й в матката. Ако не получиш т.нар. междинно кървене, което не е задължително, но се приема за цикъл независимо как протича, цикълът е около датата на която го очакваш или с няколко дни закъснение. В противен случай междинното кървене е цикъл и следващият е около датата на това кървене. Просто реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят.

Ari7
# Дата: 7 юни 2017 10:38
Отговор 


Благодаря за отговора! Обаче не разбрах нещо...да се трежожа ли, че съм приела хапчето при настъпила овулация? Или няма значение кога е прието?

admin
Администратор
# Дата: 8 юни 2017 09:46
Отговор 


Здравей Ari7, не се притеснявай и в двата случая действа. Важното е да се приеме в рамките до 72 часа от акта.

Анонимна
# Дата: 26 юни 2017 12:57
Отговор 


Здр! Нужна ми е помощ... на 17.05 пих хапче ескапел. Сега пак ми се налага, защото имаше малка дупка на презерватива. И макар и приятелят ми да не е свършил в мен се притеснявам. Та въпроса ми е: мога ли да го пия пак след като съм го пила преди месец и 10 дни?

Анонимна
# Дата: 26 юни 2017 13:03
Отговор 


Четох че щом не е свършил в мен няма място за тревога, но все пак не спирам да мисля, че през целия полов контакт е имало дупка на презерватива (предният път пак заради това пих ескапел и нямах странични ефекти, само ми дойде след 5 дни. Явно има дефект в презервативите!?)

Анонимна
# Дата: 26 юни 2017 13:10
Отговор 


Знам, че не е хубаво да се пие често, но пък в листовката пише "не повече от веднъж на месец". Моля Ви посъветвайте ме?

admin
Администратор
# Дата: 26 юни 2017 15:56
Отговор 


Здравей Анонимна, по принцип Ескапел е медикамент съдържащ ударна доза синтетичен хормон прогестин и затова не се препоръчва често да се приема, защото най-често води до нарушения в цикъла. Все пак реакциите са индивидуални. Ако мислиш че има риск и на своя отговорност можеш да го вземеш, но не могат да се предвидят реакциите.

Анонимна
# Дата: 26 юни 2017 17:07
Отговор 


Малко странен въпрос, но какво може да ми стане? Много съм притеснена

Анонимна
# Дата: 26 юни 2017 17:08
Отговор 


Какво може да ми стане ако го пия за 2-ри път (какъвто е моя случай)?

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

web forum software miniBB™ © 2001-2024