Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Speshno-Eskapel
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 27 юни 2017 09:18
Отговор 


Здравей Анонимна, както споменах и преди това, най-често води до хормонални нарушения и промяна в цикъла от обилно кървене до липса на кървене, болки в кръста, корема, главоболие, нервност и др., но реакциите са индивидуални и не могат да се предвидят. Затова не е препоръчително чест прием.

Силви
# Дата: 31 юли 2017 09:28
Отговор 


Здравейте,Админ!
Пиша относно един нов продукт на пазара EllaOne, тъй като ми се наложи да го взема, а реално не зная дали наистина трябваШе. На 8ми ми ден от МЦ с приятеля ми се разгорещихме и той проникна 3 пъти в мен без презерватив, което не е опасно, но като излезе видях че по него има някаква течност като на балончета. След това мина известно време и правихме секс с презерватив и всичко беше точно с него. Но аз цялта бях мокра с този лепкав секрет като при преди овулация. Това ме притесни и реших да взема това хапче. Та върпоса ми е дали няма тотално да си наруша МЦ, тъй като го приех в началото на МЦ. Преди години съм взимал Ескапел след овулация и нямах никакви странични ефекти и цикъла си ми дойде на време. Благодаря предварително!

admin
Администратор
# Дата: 31 юли 2017 09:52
Отговор 


Здравей Силви, по принцип ellaOne е хапче за т.нар. спешна контрацепция. Тъй като е от по-ново поколение се приема, че дава по малко странични реакции от Ескапел примерно и освен това са приема в рамките на до 120 часа от акта. Все пак реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Тази течност която се появява при него служи за овлажняване при акта и не е опасна.

Людмила
# Дата: 6 авг 2017 19:51
Отговор 


Здравейте . Днес ми е 6 ден цикал.Имам си сериозен приятел с който винаги сме внимавали и използвали предпазви средства по време на цикъл. Днес обаче... нещо се обърка.Семенната течност попадна в мен. След 1 час взех ескапеле(за първа път). Много ме е страх. Ще помогне ли? Не съм готова за това да имам дете. Какво да очаквам?Надявам се някой да ми отговори.Благодаря предварително

admin
Администратор
# Дата: 7 авг 2017 09:37
Отговор 


Здравей Людмила, не се притеснявай, след като си взела мерки навреме всичко ще е наред. След приема на Ескапел, ако не получиш т.нар. междинно кървене, което не е задължително, но се приема за цикъл независимо как протича, цикълът ти ще е около датата на която го очакваш или с няколко дни закъснение. Просто реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят.

ПростоНе
# Дата: 30 дек 2017 22:28
Отговор 


Приятелката ми пи експаел 30 мин след гафа. Колко процента е шанса да подейства ,защото взехме мерки почти веднага, но аз съм притеснен :/ .

admin
Администратор
# Дата: 10 яну 2018 10:43
Отговор 


Здравей ПростоНе, не се притеснявайте, по принцип Ескепел приет в първите часове след акта има най-висок процент надеждност. Споко, всичко ще е наред!

Koteto
# Дата: 17 май 2018 14:32
Отговор 


Zdraveite na 15.05.2018 pravih seks sus priqtelq mi 2 chasa po kusno prieh eskapele, na sledvashtiq den i po sledvashtiq useshtah silno glavobolie,trqbvashe da mi doide na 17.05.2018 vuzmojno li e da mi zakusnee ot eskapela ili sa mi se promenili hurmonite,spored vas bremenna li sum

admin
Администратор
# Дата: 18 май 2018 11:01
Отговор 


Здравей Koteto, не се притеснявай взела си мерки навреме и всичко ще е наред. Страничните реакции по принцип понякога са индивидуални и не могат да се предвидят, затова е нормално да ти закъснее цикъла с няколко дни. За собствено успокоение можеш 14 дни след акта да си направиш тест.

Koteto
# Дата: 18 май 2018 12:14
Отговор 


Kato cqlo mislq che nqmam nujda ot test no i ne mislq da se pritesnqvam sled kato sum vzela eksapela na vreme,sega useshtam naprejenie v gurdite,apetita mi se uskori,sus 2 dni mi e zakusnenieto mislq che drugata sedmica trqbva veche da mi doide. Mersi za suveta i za podkrepata kamuk mi padna ot surceto 😀

Koteto
# Дата: 27 май 2018 20:49
Отговор 


Zdraveite,dnes mi e 13 den sled eskapel i oshte ne mi e doshlo dali imam povod da se pritesnqvam? Dali sum bremenna sled kato sum vzela 2 chasa po kusno eskapel?....

admin
Администратор
# Дата: 28 май 2018 15:56
Отговор 


Здравей Koteto, пак ще кажа, не се притеснявайте, по принцип Ескапел приет в първите часове след акта има най-висок процент надеждност. Нормално е да ти закъснее цикъла, дори в редки случаи може и да ти прескочи един месец след прием на Ескапел. Просто реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. За собствено успокоение можеш да си направиш тест, но всичко ще е ок. Споко!

Ivan77
# Дата: 30 май 2018 00:42
Отговор 


Здравейте,
Използвах ескапел около 12 часа след рисков полов акт. Дамата е на 43 години. Вече 30 дни и закъснява цикъла, направихме тест за бременност и той е отрицателен. Какъв е вашия съвет?

admin
Администратор
# Дата: 30 май 2018 14:36
Отговор 


Здравей Ivan77, не се притеснявай и предполагам, че дамата го е изпила, а не ти. Нормално е да закъснее цикъла, дори в редки случаи може и да прескочи един месец след прием на Ескапел. Просто реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Ако тестът е направен поне 14 дни след акта и е отрицателен, освен да чакате друго не ви остава.

Ivan77
# Дата: 30 май 2018 18:38
Отговор 


Здравете отново, админ! Благодаря за отговора, само още един въпрос, днес дамата беше на гинеколог, бременност няма, но хапчето е предизвикало киста на яйчника ( 3 см.), лекува ли се лесно подобен тип киста и можем ли да бъдем спокойни.

admin
Администратор
# Дата: 1 юни 2018 09:41
Отговор 


Здравей Ivan77, не се притеснявайте. Кистата не е голяма и след като е открита навреме са лекува лесно.

Админ
# Дата: 4 юни 2018 15:15
Отговор 


Здравейте, преди 5 или 6 дни правих секс по време на цикъл (3ден). Момчето свърши в мен.. 5h след акта приех ескапел. Сега все едно цикъла продължава, един ден зацапване един ден ярка кръв. Притеснявам се да не съм забременяла, защото след две седмици постъпвам в болница за операция на сърцето и съм искренно притеснена. Чакам да стане 10 ден, за да купя тест. Има ли от какво да се притеснявам?

admin
Администратор
# Дата: 19 юни 2018 15:36
Отговор 


Здравей Админ, не се притеснявай взела си мерки навреме и всичко ще е наред. Страничните реакции по принцип понякога са индивидуални и не могат да се предвидят, затова при теб се е получило така след приема на Ескапел. За да се успокоиш напълно направи тест.

Анонимен
# Дата: 5 юли 2018 13:57
Отговор 


Здравейте! Март месец тази година родих второто ми дете. Вчера със съпругът ми имахме полов акт и той свърши в мен. Половин час след това взех Ескапел. Първият ми редовен менструален цикъл след раждането беше на 28.05.2018 г. Следващият беше на 24.06.2018 г. В този случай ще подейства ли Ескапел и каква е вероятността да забременея отново, тъй като по моите изчисления съм преди овулация? Имам в момента и тъпи болки ниско долу, наподобяващи предменструални. Възможно ли е да са страничен ефект от Ескапел или е от овулацията? Предварително Ви благодаря за отговора!

admin
Администратор
# Дата: 6 юли 2018 09:29
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай взела си мерки навреме и всичко ще е наред. По принцип Ескапел приет в първите часове след акта има най-висок процент надеждност. Страничните реакции понякога са индивидуални и не могат да се предвидят и най-вероятно болките са свързани с това.

anonimna123
# Дата: 8 юли 2018 00:24
Отговор 


Здравейте! Отивам на море и искам да забавя цикъла си, който очаквам да дойде на 12-14от 8ми започвам да пия дуфастон и ще го пия 3х1по времв на цялото море (до17), проблем ли би било съчетанието на дуфастон с витамин Ц, защото съм и болна? Благодаря предварително!

admin
Администратор
# Дата: 9 юли 2018 09:42
Отговор 


Здравей anonimna123, не се притеснявай, спокойно можеш да приемаш и двата препарата. Приятна почивка!

Koteto
# Дата: 13 юли 2018 21:04
Отговор 


Здравейте,на мен ми дойде със бая закъснение,само където на 2 МЦ адски ме болеше корема. Благодаря Ви за съветите и подкрепата! Помогна!

Сашо
# Дата: 3 авг 2018 18:30
Отговор 


Здравейте, правихме секс с прияетлката бяхме пили и двамата и точно в началото усетих че свършвам изкарах го веднага обаче имам притеснения , че може да съм закъснял. Тя е от 10 дена пие примолут за отлагане на цикъла. Сутринта решихме тя да изпие ескапел. И двамата сме в лека паника. Дали има шанс да е забременяла?

admin
Администратор
# Дата: 6 авг 2018 09:08
Отговор 


Здравей Сашо, след като сте взели мерки навреме всичко ще е наред и няма от какво да се притеснявате. За собствено успокоение можете 10 дни след акта да направите тест.

Сашо
# Дата: 7 авг 2018 11:30
Отговор 


Благодаря за отговра!

След спирането на примолут цикъла трябваше да дойде почти веднага, нали? Последното хапче и било изпито на 2 август, още го няма. Нормално ли е?

admin
Администратор
# Дата: 8 авг 2018 09:40
Отговор 


Здравей Сашо, по принцип след последният прием на Примолут нор, цикълът идва до 10 дни, но най-често до 3-5 дена. Ще дойде, просто имайте търпение.

Глория
# Дата: 16 авг 2018 19:55
Отговор 


Zdraveitee bih iskala davi poputam
Snoshti pravihme seks s priqtelqmi bez predpazni merki i tay kato toi svurshi v men reshih da izpiq protivozachatachni no sles okolo q0 q5 minuti .. no predi da izpia hapcheto se pochustvah nakak stranno bolki v cqloto tqlo ... sled tova zabrah che sam bila v ovylacia .. taa imali vamojnost da sym bremenna i dali za tolkoz kratak preriod moje da e stanalo

Глория
# Дата: 16 авг 2018 19:56
Отговор 


Sled 10 15*
Dali sam bremenna vsyshnost

777
# Дата: 17 авг 2018 01:22
Отговор 


След приема на Ескапел нормално ли е цикъла ми да продължава повече от 11 дни? Дойде ми 5 дни след приема.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

forum script miniBB™ © 2001-2024