Общински здравен център - Шумен

- Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Speshno-Eskapel
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 .
Автор Съобщение
Силвия
# Дата: 24 ное 2020 12:52
Отговор 

Здравейте! Пиша ви защото имах контакт с приятеля ми без предпазни мерки, той не е "свършвал" в мен, но се притесних и реших 40 часа след акта да взема ellaone. Това беше преди овулация. След приема се чувствах добре и нямах странични ефекти. Но днес в деня когато трябва да ми дойде МЦ ( по календар) започанх да получавам прилошаване като воене на свят, болка в корема като преди цикъл, леко главоболие и нервност. Моля да ми кажете дали това млже да е от препарата или евентуално бременност. Като цяло зная, че МЦ може да се измести с до седмица от първоначалната дата, защото и овулацията се изменя. Принципно имам и тежък ПМС, но този път чак днес започна да ми се появява. Благодаря. Поздрави,Силвия

Силвия
# Дата: 25 ное 2020 16:27
Отговор 

Здравейте отново! Дано да имате възможност да ми отговороте скоро, защото съм доста притеснена. От днес не се чувствам и добре, главоболие, изнервеност. А ми е втори ден от залъснението. Дано да няма бременност и най-вече да не съм си навредиша с ellaone. Благодаря

admin
Администратор
# Дата: 26 ное 2020 09:50
Отговор 

Здравей Силвия, не се притеснявай, по принцип ellaOne съдържа веществото, което променя активността на естествения хормон прогестерон, необходим за настъпване на овулация. Така ellaOne действа чрез отлагане на овулацията. В следствието това води до различни симптоми, като тези които описваш и/или други, но всичко е индивидуални и не е задължително. След като приятелят ти не е "свършвал" в теб, а и си взела предпазни мерки вероятността за бременност е почити нулева, всичко е реакция от хапчето. Успокой се и си изчакай цикъла.

Силвия
# Дата: 26 ное 2020 10:05
Отговор 

Много благодаря за отговора Ви! Ще пробвам да се успокоя и да си изчакам МЦ, колкото и да е трудно. Надявам се залъснението да не е повече от 7 дни. Ако и след това н ми се появи, ще направя тест или ще посетя специалист. Просто явно се панирам и започвам да откривам симптомии на бременмост или и аз не зная

Силвия
# Дата: 27 ное 2020 13:38
Отговор 

Здравей,админ! Имам един последен въпрос след приема на ellaone или ескапел до колко дни може да закъснее МЦ? В листовката на ellaone пише 7 дни и след това да се направи тест. Имате ли представа от практикра, която имате до колко дни може да закъснее? Благодаря

admin
Администратор
# Дата: 30 ное 2020 10:28
Отговор 

Здравей Силвия, по принцип в рамките на 7-10 дни най-много се появява кървене след приема на ellaOne, но понякога реакциите са индивидуални и не могат да се предвидят. Успокой се всичко ще е наред!

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 .
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.

web forum software miniBB™ © 2001-2021