Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Speshno-Eskapel
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Автор Съобщение
Мим
# Дата: 22 апр 2012 12:57
Отговор 


Здравейте,

Приех ескапел по малко от 12 часа след полов акт. /07.04/
седмица по-късно ми се появи ръждиво течение /15.04/, което не се промени в нормална менструация.
Каква е вероятността да съм бременна и кога мога да очаквам да ми дойде?

admin
Администратор
# Дата: 10 май 2012 10:48
Отговор 


Здравей Мим, не се притеснявай не си бременна, просто реакциите след приема на Ескапел са индивидуални. Следващият ти цикъл ще е около 15.05..

suzito
Участник
# Дата: 20 май 2012 17:16
Отговор 


здравей админ искам да те попитам нещо.Преди 3 месеца и 20 дни имах непротектиран полов акт,ако бях бременна дори и от цветна бременност понеже четох,че при нея се разбирало около 5 месец.Щях ли вече да съм разбрала ако съм бременна.Благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 21 май 2012 11:43
Отговор 


Здравей suzito, по принцип и по-рано би разбрала, но единственият сигурен начин е тестът или прегледа.

stres77
Участник
# Дата: 22 май 2012 00:19 - Променено от: stres77
Отговор 


Здравей админ пак съм аз.След неоезопасения акто момичето си направи 28 дни след него тест със отрицателн резултат,а и на 40 час изпи ескапел.Можем ли да сме спокойни,че не е забременяла.

admin
Администратор
# Дата: 23 май 2012 10:10
Отговор 


Здравей stres77, не се притеснявайте и бъдете спокойни не е бременна. Съвременните тестова са чувсвителни и отчитат даже и 10 дни след акта, ако има бременност.

Ани
# Дата: 25 юли 2012 10:20
Отговор 


Здравейте!
След необезопасен секс- в рамките на 24 часа- се случи приятелят ми да свърши 2 пъти в мен-до 30 час, броейки от първото свършване взех Ескапел /не можех да го направя по-рано,бяхме на почивка и в близост няма аптека/. Незная дали не направих глупост, защото 4 месеца по- рано бях оперирана, за премахване на миомен възел. След операцията не съм вземала никакви лекарства.Това може ли да доведе до някакво опасност?

admin
Администратор
# Дата: 25 юли 2012 15:59
Отговор 


Здравей Ани, не се притеснявай минало е време от операцията. Единствено може да получиш нетипично кървене след приема му: по-обилно, по-оскъдно, по-кратко или по-дълго. Реакциите просто са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Ако все пак нещо те притесни консултирай се със специалист АГ.

stefito
Участник
# Дата: 21 авг 2012 11:38
Отговор 


imam spe6na nujda ot pomo6tta vi

stefito
Участник
# Дата: 21 авг 2012 11:41
Отговор 


Zdraveite!Molq vi za otgovor na vaprostite koito ve4e cqla sedmica me ma4at.Na 5-6 avgust trqbva6e da mi doide cikalat,no ne mi doide.Na 12 imah polov kontakt,koito me nakara sled tova da piq Eskapel.Sled hap4eto nqmah nikakvi strani4ni efekti ili t.nar."mejdinno karvene".Vse o6te ne mi idva,a ve4e e 21.Ne znam kakvo da pravq.Molq vi za savet.6te se pobarkam ot pritesnenie

stefito
Участник
# Дата: 21 авг 2012 11:43
Отговор 


Normalno li e da nqmam takova mejdiknno karvene i za6to?Vazmojno li e da mi presko4i ili tova,4e ne mi idva e siguren znam za bremennost?

stefito
Участник
# Дата: 21 авг 2012 11:47
Отговор 


Molq vi za barz otgovor!!!Blagodarq!

admin
Администратор
# Дата: 10 сеп 2012 15:26
Отговор 


Здравейте всички до 10.09.2012 г. форумът не работеше, както беше написано, ако имате въпроси задайте ги сега!

blackmoon
# Дата: 2 окт 2012 18:11
Отговор 


Здравейте!
Последният цикъл ми дойде на 5.09.2012г . На 16-ти с приятелят ми правихме секс без презерватив и той свърши отвън но потече надолу и се омаза входа на влагалището и реших да пия Ескапел за по-сигурно пих го около 18-20 часа след това. Но тогава не ми дойде ,нито дни след това, както пишат другите жени. Имах няколко дни след това замайване и болки в гърдите. Днес правихме секс с презерватив, но той се изхлузи и потече малко на входа на влагалището. Сега се чудя да пия ли пак Ескапел или е опасно? Моля отговорете ме най-скоро!

admin
Администратор
# Дата: 3 окт 2012 09:10
Отговор 


Здравей blackmoon, по принцип не е желателно да се приема Ескапел често, защотое високо дозиран хормонален препарет и води до хормонални нарушения най-често изявяващи се в нетипични кървения и по различно време, но ако се притесняваш просто нямаш избор.

Atiqna
# Дата: 22 ное 2012 11:16
Отговор 


Здравейте искам да попитам дали има възможност да съм бременна.имах полов акт и бях под влиянието на доста алкохол.презерватива се скаса и той свърши в мен.бях в оволация и се претесних.веднага изтичах до аптеката и пих хапчето можеби 10-15 мин.след акта. Следващите 2-3 дни имах чувството,че имам мускулна треска в долната част на корема. Моля кажете ми дали това означава ,че хапчето е подействало и дали след доста приет алкохол действа.ужас мн. Съм притеснена

admin
Администратор
# Дата: 22 ное 2012 13:42
Отговор 


Здравей Atiqna, по принцип алкохола намалява действието на повечето лекарства. Все пак е минало време и а ти не си го приела с алкохол затова не се притеснявай. За успокоение можеш 10 дни след акта да си направиш тест за бременност.

hhhh
# Дата: 20 дек 2012 21:46
Отговор 


Zdraveite. Dnes pravih sex obache prezervativat se izhluzi i ostana v men ( izcqlo beshe v men, nishto ne starcheshe ot nikade) izkarah go vednaaga, v nego imashe sperma no ne bqh sigurna dali se e raztela malko kogato prezervativat e bil v men. Pih eskapele sled 2 chasa no se pritesnqvam che tova e vtoriqt pat piene na eskapele za tozi mesec , predishniq pat beshe na 2 ri, cikala mi doide sled 5 dena i prodalji 3 dena. A sega kakwo sledva ?

asdf
# Дата: 27 дек 2012 23:22
Отговор 


Эдравейте! Вчера беше първият ми път. Презервативът се изхлузи,no priyatelyat mi ne beshe svyrshil. Pritehnihme se zaradi technostta,v koqto sushto ima spermatozoidi i na sutrinta (sled16h) pih hapcheto. Chasove sled tova useshtah bolki nisko v korema kakto predi da mi doide,po-kusno syshto,a seg mi se vie svqt. Kakuv e shansa da e podeistwalo hapcheto i da sm bremenna?undefined

cvcvcg
# Дата: 29 дек 2012 09:34
Отговор 


Admin zdravei, iskam da popitam s moq priqtel pravixme sex i se e skusal prezervativa na 14tiq chas vzex escapelle vecherta vdignah temperatyra(ne znam dali tova e stranichen efekt ot hapcheto no pri men nqmashe kurvene) 10 dena sled poloviq akt vzex test koito beshe otricatelen, no minaha oshte 1 sedmica pak vzex test koito beshe polojitelen... Vuzmojno li e hapcheto da ne e podeistvalo ;xx

admin
Администратор
# Дата: 9 яну 2013 14:54
Отговор 


Здравей hhhh, честият прием на Ескапел води до нарушения в цикъла т.е. закъснение или прескача един месец. Просто не винаги може да се предвиди, а и реакции понякога са индивидуални.

admin
Администратор
# Дата: 9 яну 2013 14:58
Отговор 


Здравей asdf, след като си взела предпазни мерки на време няма от какво да се притесняваш всичко ще е наред.

admin
Администратор
# Дата: 9 яну 2013 15:02
Отговор 


Здравей cvcvcg, за съжаление никое контрацептивно средство не дава 100% гаранция. Повтори теста още един път за да си сигурна кой е верният.

boni
# Дата: 11 яну 2013 14:02
Отговор 


Пих ескапел около половин час след гафа. Когато това се случи трябваше да ми идва съвсем скоро- до един, два дни. В момента е трети ден откакто приех хапчето и все още не ми е дошло. Има ли причина за притеснение и въпросът ми е колко голяма е вероятността да се забременее непосредствено дни преди датата за цикъла? Не знам дали хапчето ми е подействало и колко дни е максимума за закъснение?

boni
# Дата: 11 яну 2013 14:54
Отговор 


Ако можете да отговорите по-бързо ще съм много благодарна, защото се притеснявам. И да питам кога мога да направя тест за бременност при положение, че те отчитат ден след закъснението, а на мене дефакто вече ми е закъсняло дали ще отчете нещо или трябва да чакам 14 дни?

admin
Администратор
# Дата: 15 яну 2013 15:10
Отговор 


Здравей boni, не се притеснявай след като си взела предпазни мерки всичко ще е наред. Нормално е да ти закъснее цикълът с няколко дни след приема на хапчето. Реакциите понякога са индивидуални и не могат да се предвидят. За успокоение 10 дни след акта можеш да си направиш тест за бременност.

Александра
# Дата: 15 яну 2013 22:18
Отговор 


Здравейте, моят случай е следният: на 09.01 ми беше последният ден от менструацията, на 11ти с приятеля ми правихме секс без презерватив, но не е свършвал в мен със сигурност. След около 12 часа пих ескапел и от време на време чувствам леки болки долу в корема. Мислите ли, че имам основание за тревога? Още не са минали 10 дни, за да си направя тест, затова искам просто да чуя мнението ви.. Благодаря предварително!

Katya
Участник
# Дата: 16 яну 2013 10:58
Отговор 


Здравейте, имам съмнения относно това дали ескапел е подействал. На 03.01 имах полов контакт, приятелят ми не е свършвал в мен, но този път имаше повече предеякулационна течност. Цикълът ми е малко нередовен, но предполагам че около 3-4.01 съм била в овулация. Притесних се и взех ескапел към 48-ия час. Не съм имала никакви странични ефекти или междинно кървене. Цикълът ми трябва да дойде на 17-ти. Дали е възможно да ми закъснее и дали това че не съм имала междинно кървене означава ли че ескапел не е подействал. Знам че вероятността да се забременее от предеякулационната течност е много малка но съм доста притеснена. Предварително благодаря за отговора.

admin
Администратор
# Дата: 16 яну 2013 12:50
Отговор 


Здравей Александра, след като не е свършвал в теб и си взела предпазни мерки за сигурност всичко ще е ок и няма защо да се притесняваш, но за собствено успокоение можеш 10 дни след акта да направиш и тест.

admin
Администратор
# Дата: 16 яну 2013 12:56
Отговор 


Здравей Katya, по принцип т.нар. междинно кървене не е задължително и не е показател за това дали е подействало хапчето. След като си приела Ескапел в рамките до 72 час след акта няма от какво да се притесняваш. По принцип реакците след приема му са индивидуални и е възможно да ти закъснее цикъла. За собствено успокоение можеш 10 дни след акта да направиш и тест.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

discussion forum software miniBB™ © 2001-2024