Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Speshno-Eskapel
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Автор Съобщение
DanielaDi
Участник
# Дата: 22 фев 2013 12:45
Отговор 


Здравейте! Имам такъв въпрос на 3.12.2012 ми беше последната редовна менстуация, след това на 10.12 пих ескапел, въпреки че не бях в овулация, но за всеки случай, така се случи обаче, че това породи много разговори с приятеля ми и решихме, че искаме да си имаме дете. На 15.12 получих така нареченото междинно кървене и след 18.12 започнахме опитите за забременяване. Не очаквах да се получи веднага, заради хапчето, но съм бременна! Вече съм ходила и на няколко прегледа, включително и с 4Д видеозон, чухме сърчицето на бебчо и казаха, че се развива нормално спрямо г.с., само че искам да попитам, когато ме питат за последна менструация, съобщавам 15.12, защото реално тогава съм имала кървене вследствие на есйапек, има ли причина поради която да се притеснявам?

admin
Администратор
# Дата: 15 мар 2013 13:45
Отговор 


Здравей DanielaDi, не се притеснявай погледнато реално ти си имала кървене последно на 15.12. така, че всичко е наред. Дори да предположим, че бременносттта е преди приема на хапчето, което е малко вероятно, не пречи на нормалното развитие на ембриона, така, че всичко е наред. Спокойна бременност и леко раждане!

Петар
# Дата: 1 май 2013 20:25
Отговор 


здр,на приятелката ми и закаснява с 5 дена,правихме сеж на 18 и на 20,но на 20 стана лек проблем презерватива се скаса,и трябваше да и взема хапче "ЕСКАПЕЛЕ" трябваше да и дойде на 24 сега е 29 и още не и е дошло,по принцип и е като по-часовник,давайте съвети защото и двамата сме се притеснили доста.На 29 си прави тест за бременност на SURE CHEK и теста беше отрицателен.Днес е 1-ви и каза че и е дошло,но каза че и бил различен от обикновеното,чакам да ми каже утре как точно различен.Има ли от какво да се притесняваме

Аничкаа234
# Дата: 16 май 2013 19:57
Отговор 


Здравейте, преди няколко часа приех таблетка ескапеле, в момента ми се гади и се чувствам зле. Нормален ли е този ефект след само няколко часа?

Daqna
Участник
# Дата: 19 май 2013 12:59
Отговор 


Здравейте, Искам да попитам дали приемането на хапчето и приемането на други хапчета след това (при мен бяха антибиотик) би намалило действието на ескапел. След като пих ескапел седмица след това ми се наложи да вземам и антибиотик предписан ми от личния лекар за кашлицата ми. От както го приемам имам странно сърцебиене, промяна в настроението , умора и главоболие.

gerinceto
Участник
# Дата: 20 май 2013 20:28
Отговор 


zdraveite :) na 24 april pravihme sex s priqtelq mi i toi svurshi v men bez da iska chasa beshe devet i polovina vecherta nqkude na drugiq den okolo devet chasa sutrinta pih eskapel (nachi sam pila sled 12 chasa hapcheto) sled nqkolko dni mi precapa tri dena po princip trqbvashe da mi doide na 18 may veche vtori den ne mi idva kakvo da pravq vzeh da se pritesnqvam koga trqbva da mi doide kolko vreme da pochakam oshte sled edna sedmica sled kato pih eskapel si pravih test beshe otricatelen

admin
Администратор
# Дата: 4 юни 2013 11:31
Отговор 


Здравейте скъпи потребители, по технически причини форумът не работеше, ако имате актуални въпроси ги задайте отново.
Извиняваме се за причиненото неудобство!

Daqna
Участник
# Дата: 4 юни 2013 17:51
Отговор 


Здравейте, Искам да попитам дали приемането на хапчето и приемането на други хапчета след това (при мен бяха антибиотик) би намалило действието на ескапел. След като пих ескапел седмица след това ми се наложи да вземам и антибиотик предписан ми от личния лекар за кашлицата ми. От както го приемам имам странно сърцебиене, промяна в настроението , умора и главоболие.

admin
Администратор
# Дата: 5 юни 2013 09:22
Отговор 


Здравей Daqna, не се притеснявай двата медикамента не си пречат защото са на различна основа направени. Най-вероятно причината за неразположението ти е свързана с приема на антибиотика, някои от тях предизвикват такива странични реакции.

Antoaneta
Участник
# Дата: 9 юни 2013 14:07
Отговор 


Zdraveite,imam vapros,znachi na 5.06 2013 pih eskapel,dnes imam zacapvene moje li da po4na da piq protivozachatachni ili trqbva da izchakam da mi doide redovniq cikal?

admin
Администратор
# Дата: 10 юни 2013 09:06
Отговор 


Здравей Antoaneta, тъй като Ескапел е високо дозиран хормонален препарат и ти си получила т.нар. межденно кървене което се приема за цикъл независимо как протича е желателно да изчакаш следващото кървене и да ги започнеш тогава.

Antoaneta
Участник
# Дата: 10 юни 2013 13:39
Отговор 


Благодаря за отговора,значи следващия месец,би трябвало да ми дойде около датата на междинното кървене така ли?

admin
Администратор
# Дата: 11 юни 2013 10:01
Отговор 


Здравей Antoaneta, да точно така, по принцип следващият цикъл обикновено е около датата на междинното кървене или с няколко дни закъснение.

Дани_86
# Дата: 7 юли 2013 21:58
Отговор 


Здравейте имам няколко въпроса:
1. Ако изпия Ескапел възможно ли е да ми даде отражение след това на кръвни изследвания (пълна кръвна картина) ? Хапчето ще го изпия утре, 20 часа след половия акт,а кръвните изследвания ще са след 3 седмици, възможно ли е нещо да стане (тъй като съм на шестнадесет години и много се притеснявам от родителите ми)
2. Не мога да кажа,че имам съмнения, че съм бременна тъй като моят приятел само веднъж го вкара и съм почти 99.9%, че беше с презерватив (тъй като дълго време не бях готова да го направя и все пак се спрях и нищо не стана- само веднъж го вкара и не усетих някаква течност да влиза в мен.) Все пак, може ли така да съм забременяла и ако е докосвал половия си орган и след това моя, може ли и това да доведе до бременност?

Моля отговорете ми ...

Дани_86
# Дата: 7 юли 2013 22:00
Отговор 


Изключително се притеснявам от родителите ми, искам да знам, че този ескапел ще помогне срещу бременност, но ако си даде отражение на кръвните изследвания- това е много лошо :((((((

Плюс това се надявам страничните му ефекти да отминат бързо тъй като имам много важен изпит след 7 дена. Моля помогнете :(

admin
Администратор
# Дата: 8 юли 2013 10:44
Отговор 


Здравей Дани_86, не се притеснявай Ескапел е хормонален препарат и не влияе на изследванията, които ти предстоят. Освен това страничните му реакции не са задължителни и понякога са индивидуални. Ако все пак си сигурна, че не се налага просто не го вземай, но ако имаш опасения макар и малки, тогава нямаш избор. Решението все пак е твое. Успех!

Marinela
Участник
# Дата: 10 юли 2013 13:57
Отговор 


Здравейте! Имах акт с приятеля си, но преди да свърши го изкара за всеки случай и тогава видяхме, че презерватива е скъсан. Бях в края на цикъла си, но взех Ескапел. Сега ми закъснява менструацията с 6 дена, а по принцип имам редовна менструация. Дали това се дължи на Ескапел? Когато го правихме бях в края на цикъла си, а и пих Ескапел.

admin
Администратор
# Дата: 11 юли 2013 09:16
Отговор 


Здравей Marinela, не се притеснявай тъй като Ескапел е високо дозиран хормонален препарат реакциите понякога са индивидуални и е възможна да ти закъснее цикъла, дори и да прескочи един месец, което макар и рядко се случва. Можеш са собствено успокоение 10 дни след акта да си направиш тест и да чакаш.

vivito11
# Дата: 18 юли 2013 14:28
Отговор 


ovulaciqta mi beshe mejdu 5-9.07 na 11.07 imah polov kontakt s moq priqtel no prezervativa se skysa i 20 chasa sled tova pih escapel trqbvashe da mi doide na 17.07 no mi zakysnqva i sym mnogo pritesnena. Vyprosa mi e vyzmojno li e da sym bremenna zashtoto nqmam nikakvi priznaci za predstoqshta menstruaciq.

admin
Администратор
# Дата: 19 юли 2013 09:26
Отговор 


Здравей vivito11, не се притеснявай тъй като Ескапел е високо дозиран хормонален препарат реакциите понякога са индивидуални и не могат да се предвидят. Възможно е да ти закъснее цикъла, дори и да прескочи един месец, което макар и рядко се случва. Можеш за собствено успокоение 10 дни след акта да си направиш тест и да чакаш.

Bojidar
Участник
# Дата: 5 авг 2013 15:20
Отговор 


Здравейте админ с приятелката мй имахме гаф в понеделник на 29 юли тогава някаде 30-40 минути по късно тя прие ескапел но днес на 3 август ми каза че и дошло а пък преди 11 дена и било свършило и било кафеникаво и ми каза че по принцип трябвало да и дойде някаде на 22-23 и много се притеснявам имали повод да се притеснявам моляви кажете мй от хапчето ли ее... дойде и 3 седмици кажи речи по рано как да си го обясня моляви кажете мй ??? Каза също че я болелй яйчниците ама било по силно от обикновенното когато и дойде...

Ani 84
Участник
# Дата: 7 авг 2013 14:49
Отговор 


Zdraveite, pih Rrimolut nor 5mg no samo edin den za6toto na sledva6tiqt uj mi doide.Ne mojah da precenq to4no koga da gi po4na tai kato poslednite 2 meseca mi idv6e sas zakasnenie.Vaprosat mi e dali zaradi hap4etata mi e tolkova slabo i dali 6te mi kara po-dalgo vreme ?

miskapriz
# Дата: 7 авг 2013 16:16
Отговор 


na 05.08 sutrinta pravih sex bez prezervativ i ima veroqtnost da e stanal gaf sled tova na 06.08 kum 15h pih escapell no nqmam nikakvo kurvene i tn poslednata mi menstruaciq beshe na 23.07 v prodaljenie na 6,7 dni ..vaprosa mi e zadaljitelno li tr da mi doide sled kato sam pila hapcheto ili da chakam normalnata si menstruaciq sled okolo 2 sedmici ??

Escape
# Дата: 23 авг 2013 19:02
Отговор 


Здравейте! Наложи се да пия въпросното хапче на 15-ти този месец.Цикълът ми трябваше да дойде на 21-ви.Въпросът ми е тъй като вчера се появи кървене,дали това е т.нар. "междинно" или си е самият цикъл? Благодаря предварително :)

admin
Администратор
# Дата: 9 сеп 2013 15:24
Отговор 


Здравейте потребители, по технически причини форумът не работеше. Ако имате актуални въпроси ги задайте отново.

Александрааа
# Дата: 20 окт 2013 15:42
Отговор 


Бих искала да попитам .. в рамките на 1 седмица взех Ескапел 2 пъти .. а през тази една седмица не съм била в цикъл , искам да попитам има ли риск хапчето да не подейства в случай че е било прието в толкова малък период от време ?

admin
Администратор
# Дата: 22 окт 2013 09:43
Отговор 


Здравей Александрааа, не се притеснявай няма вероятност да не подейства, но тъй като Ескапел е високо дозиран хормонален препарат реакциите понякога са индивидуални и не могат да се предвидят. Възможно е да ти закъснее следващият цикъл, дори и да прескочи един месец, което макар и рядко се случва. Можеш за собствено успокоение 10 дни след акта да си направиш тест и да чакаш.

vilinka
# Дата: 11 ное 2013 12:44
Отговор 


Zdraveite,na 28.06 tazi godina pravih abort po jelanie.na 15.10 mi beshe posledniq cikyl,na 29 .10 priqtelqt mi svyrshi v men i 12 chasa sled tova pih eskapele.nqmah nikakvi mejdinini techeniq nikakvi stranichni efekti,no vseki moment trqbva da mi doide cikyla,a nqmam simptomi osven che mi e podut korema,moje li eskapel da ne e podeistval poneje sled abort e po lesno da se zabremenee? A i kogato svyrshi v men bqh ovulaciq,deistva li eskapele pri ovulaciq?

admin
Администратор
# Дата: 12 ное 2013 09:33
Отговор 


Здравей vilinka, не се притеснявай няма вероятност да не подейства, но все пак знаеш, че никое контрацептивно средство не дава 100% гаранция. Тъй като Ескапел е високо дозиран хормонален препарат реакциите понякога са индивидуални. По принцип т.нар. междинно кървене не е задължително. Обикновенно след прием на хапчето следващият цикъл закъснява с няколко дни. Можеш за собствено успокоение да си направиш тест 10 дни след акта и да чакаш. Вярно е, че след аборта се забременява по-лесно, но при теб са минали няколко месеца вече и това не важи.

User
# Дата: 7 мар 2014 00:30
Отговор 


Zdaveite, bih iskala da pitam kolko dni sled priemaneto na escapelle se ochakva mejdinno kurvene I tova normalno li e ili e stranichen efekt.. Predi 2 dni stana incident sus skusan prezervativ priqtelq mi svurshi v men, a az bqh v ovulciq. Polovin 4as sled tova pih escapelle ne e imalo strani4ni efekti.. da ochakvam li kurvene? Pri uslovie che trqbva da mi doide to4no 10 dena sled akta moga li da napravq test za bremennost na 10tiq den? kakvi testove 6te proporuchate? Dokolkoto razbrah hapcheto ima 85 procenta efektivnost?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

bulletin board script miniBB™ © 2001-2024