Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Speshno-Eskapel
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 7 мар 2014 13:19
Отговор 


Здравей User, не се притеснявай по принцип т.нар. междинно кървене не е задължително да се появи. Ако обаче дойде обикновено е до няколко дни или седмица след приема на Ескапел, но не винаги протича като нормален цикъл, може да е по-обилен, по-оскъден, по-продължителен или по-кратък, но винаги се приема за такъв, защото следващият е около датата на това кървене, поне в повечето случаи, а не когато си го очаквала. Просто реакциите са индивидуални. Хапчето се приема до 72 час след акта, като прието в първите 12 час има най-висок процент надеждност до 95%, а след това намалява до 85% Тестът е препоръчително да се направи 10, а даже и 14 дни след акта за по-голяма сигурност. Съвременните тестове са достатъчно чувствителни и не е от голямо значение марката, а трябва да се спазват инструкциите към тях. Успех!

krasimira todorova
# Дата: 18 апр 2014 23:51
Отговор 


Zdraveite fevruari mesec napravih abort doide mi na 10 mart bi trqbvalo na 10 april da mi doide no mi zakusnqva s 9 dni ttova normalno li e poprincip I predi aborta cikula mi beshr neredoven

анонимен
# Дата: 19 апр 2014 11:14
Отговор 


Здравейте,пих ескапел няколко минути след гаф вече е 3тия ден след акта и все още не ми е дошло.Въпросът ми е кога трябва да ми дойде?И има ли шанс да съм бременна?Сметнах,че гафът е бил горе-долу съвпадащ с овулацията ми,но не мога да съм сигурна,защото цикълът ми всеки път продължава различно в случая е бил някъде 27 дни,което според "калкулатора" говори,че предните дни съм била в овулация,но не и точно в деня на гафа.

admin
Администратор
# Дата: 24 апр 2014 14:16
Отговор 


Здравей krasimira todorova, не се притеснявай, след като си с нередовен цикъл по принцип е нормално и след аборта да е така.

admin
Администратор
# Дата: 24 апр 2014 14:22
Отговор 


Здравей анонимен, не се притеснявай все пак си взела мерки навреме. Ако до седмица не получиш т.нар. междинно кървене, което се приема за цикъл независимо как протича и не е задължително да се появи, ще имаш кървене когато го очакваш или с няколко дни закъснение. Овулацията по принцип е 14 дни преди следващият цикъл.

Анхелика
# Дата: 6 май 2014 20:39
Отговор 


Здравейте,
пих ескапел до 12 ят час след половия акт, но все пак се притеснявам.Може би си въобразявам, но ми се струва, че нещо в коремчето ми се движи, странен ми е, вечер преди да заспя и рано сутрин все си мисля за това и имам чувството, че корема ми къркори.Минаха почти девет дни от приема на хапчето,нямах странични ефекти, нито кървене, нито главоболие.Много за кратко беше половия акт, мисля, че свърши ''навън'' момчето, но ме гони някаква параноя и само за това мисля. Пише 95 % успеваемост до приемане до 12 час, но често ли се случват тези 5 % ?

admin
Администратор
# Дата: 27 май 2014 11:26
Отговор 


Здравей Анхелика, не се притеснявай все пак си взела мерки навреме и всичко ще е наред. За собствено успокоение можеш 14 дни след акта да направиш тест за бременност. Тези 5% не се случват често, но всичко е индивидуално и относително.

ely
# Дата: 25 авг 2014 10:38
Отговор 


na 23.08 imah polov akt,kato partnyorat mi svarsi v men,bese 6 den ot cikala mi imase i karvane,do dva casa bqh prirla escapelle.Za tozi mesec cikalat mi bese podranil s okolo sedmica,ne usestam nikakvi stranicni efekti.Escapelle deystva li prez poslednite dni ot cikala?

ивелин
# Дата: 27 авг 2014 09:22
Отговор 


Здравейте. Едно нещо ме мъчи вече почти седмкца и реших да ви споделя. Да запозна от начало, на 18.08 т.е миналия понеделник приключи месечния ми цикъл и 3 дни по късно, т.е 21.08 с приятелят ми правихме секс, но презервативът се скъса, не бях в овулация и зада не рискувам с бебе, взех ескапел. Вчера 25.08 ми дойде отново. Моля ви, кажете ми има ли вероятност да съм бременна и какво да очаквам за месечния ми цикъл. Благодаря предваротелно

Алена
# Дата: 27 авг 2014 18:20
Отговор 


Здравейте, аз пих ескапелл на 25.05, беше последния ден от менструацията ми, но също така пия и противозачатъчни ии на следващия ден на 26.07 пих противозачатъчното.. Искам да попитам опасно ли е когато ги изпия и двете в такъв кратък период от време ?

Алена
# Дата: 27 авг 2014 18:21
Отговор 


Извинявам се исках да напише датата 25.07, не 05 :)

Алена
# Дата: 27 авг 2014 18:24
Отговор 


И другия ми въпрос може би малко глупав, но след тези хапчета дали има възможност да съм бременна ?

admin
Администратор
# Дата: 28 авг 2014 14:50
Отговор 


Здравей ely, не се притеснявай Ескапел действа винаги приет в рамките до 72 часа след акта, като в първите 12 часа има най-висок процент надеждност - 96%. Страничните реакции не са задължителни и са индивидуални по принцип. Всичко е наред, споко.

admin
Администратор
# Дата: 28 авг 2014 14:55
Отговор 


Здравей ивелин, не се притеснявай! След приема на Ескапел си получила т.нар. междинно кървене, което се приема за цикъл независимо как протича и по принцип не е задължително да се появи. Следващият цикъл обикновено е около датата на това кървене, а не когато го очакваш.

admin
Администратор
# Дата: 28 авг 2014 14:59
Отговор 


Здравей Алена, по принцип при редовен прием на контрацепция всеки месец, не се налага в паузата от 7 дни да се вземат мерки, ако стане гаф, защото те покриват. Ти си се презастраховала и няма от какво да се притесняваш всичко ще е наред.

elli
# Дата: 28 авг 2014 16:30
Отговор 


Zdraveyte,vaprosa mi kak bi se otrazil priem na eskapel v ramkite na edin mesec.parviq priem v kraq na yuli poradi skasan prezarvativ,vtoriq priem poslednata sedmica na avgust pak poradi sastata pricina,kato pri vtoriq priem bqh v kraq na cikala si? Blagodarq predvaritelno.kogato pih parviq pat Escapelle cikala mi podrani sas sedmica,no obsto vzeto ne sam imala stranicni efekti...

admin
Администратор
# Дата: 29 авг 2014 10:56
Отговор 


Здравей elli, по принцип реакциите след приема на Ескепел са индивидуални. При кратък интервал, тъй като е високо дозиран хормонален препарат, най-често води до нарушения в цикъла, като по-обилен, по-рано идва или закъснява, може даже и да прескочи едни месец, но може и да няма нищо по различно от друг път. Просто всеки организъм е различен!

Анонимен
# Дата: 29 авг 2014 12:21
Отговор 


Zdraveyte,praveniqt na 10 den sled akta test za bremennost s kakva tocnost se predpolaga ce otcita?

Анонимен
# Дата: 31 авг 2014 13:02
Отговор 


Zdraveyte,iskam da popitam predi edna sedmica pih escapelle,bqh v 6 den ot cikala si,vcera polucih kafenikavo zacapvane,koeto bese samk nqkolko kapli,vcera mi se padasd ovulaciqta,bqh cela ce takova zacapvane e harakterno pri oplojdane? Tova vazmojno li e? Ne moje da e mejdinnoto karvane,spomenato v listovkata,zastoto bese samo nqkolko kapki ili gresa? Blagodarq,predvaritelno.

admin
Администратор
# Дата: 1 сеп 2014 11:04
Отговор 


Здравей Анонимен, по принцип съвременните тестове са чувствителни и 10 дни след акта имат над 50% достоверност, но за по-голяма сигурност можеш да го повториш след още 5 дни т.е. да минат поне 14 дни.

admin
Администратор
# Дата: 1 сеп 2014 11:11
Отговор 


Здравей Анонимен, по принцип т.нар. междинно кървене се приема за цикъл независимо как протича, но е поне 2-3 дена. Най-вероятно при теб е реакция от факта, че си в овулация.

Mariqnova
Участник
# Дата: 12 сеп 2014 13:58
Отговор 


Здравейте. Имам малко страничен въпрос - възможни ли е след прием на Ескапел и съответните симптоми след това, че е подействал- леко кървене и последващ месечен цикъл, все пак да се случи т.нар цветна бременност? Става въпрос за това, че хапчето го изпих на 31.05.204, а от няколко седмици имам странно замайване, главоболие и дискомфорт. Цикълът ми си беше в рамките на нормалниия период и времетраене, като цветът му е може би по-малко кърваво червен. Възможно ли е за близо четири месеца, чак сега да има проявления на такъв тип бременност? Правих си и два теста , единият малко след 30.05.2014, а другият оня ден - и двата бяха отрицателни. Моля ви , помогнете ми със съвет.

Mariqnova
Участник
# Дата: 12 сеп 2014 14:18 - Променено от: Mariqnova
Отговор 


Другото, което, може би е важно, че от няколко дена пия Медосфоксин, заради цистит. А реално снощи си направих този втори тест и беше отрицателен, а днес като го погледнах пак имаш е лека бледа втора черта. Дали се е появила просто от стоенето , повече от 16 часа? Или си въобразявам. Защото не трябва да съм бременна......

Анонимен
# Дата: 13 сеп 2014 19:38
Отговор 


Здравейте, на 23.08 на 6 ден от цикъла правихме секс с приятеля ми като презерватива в последствие се оказа спукан,до 2 часа бях изпила ескапел. Нямах никакви странични реакции,след 14 дена направих тест,който беше отрицателен. Тази седмица чакам да ми дойде цикъла,но не се очертава,защото нямам никакви ПМС,които винаги съм имала.. въпросът ми е трябва ли да се притеснявам?

admin
Администратор
# Дата: 15 сеп 2014 10:42
Отговор 


Здравей Mariqnova, не се притеснявай, не си бременна. Минали са и доста месеци за да е така. Обикновено при цветна бременност има нарушение в цикъла и са налице и други симптоми характерни за нея, а и след 3-я месец каквото и да е кървене най-често вече липсва. При прием на Медофлоксин като странична реакция могат да се появят главоболие, замайване, безпокойство, гадене и др.. Така че, причината за дискомфорта ти е в него.

admin
Администратор
# Дата: 15 сеп 2014 10:47
Отговор 


Здравей Анонимен, след като си взела мерки навреме и тестът след 14 дни от акта е отрицателен няма защо да се притесняваш. Страничните реакции не са задължителни. Възможно е следващият ти цикъл да закъснее с няколко дни, както и да нямаш ПМС, това е последствие от приема на Ескапел. Споко!

Mariqnova
Участник
# Дата: 15 сеп 2014 10:49
Отговор 


Благодаря ви много .

admin
Администратор
# Дата: 16 сеп 2014 12:30
Отговор 


Здравей Mariqnova, моля! Радваме се когато сме полезни.

Alena
# Дата: 22 сеп 2014 10:49
Отговор 


Здравейте, искам да попитам: преди 2 дни с приятеля ми правихме секс без презерватив, но той не е свършвал в мен, ии също така пия противозачатъчни.. Може би е малко глупав въпрос, но има ли вероятност да е станала някаква беля.. ? Благодаря предварително :)

admin
Администратор
# Дата: 23 сеп 2014 14:04
Отговор 


Здравей Alena, не се притеснявай, след като вземаш контрацептив и не е свършвал в теб няма как да е станало както ти казваш "беля". Споко, всичко е наред!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

web forum software miniBB™ © 2001-2024