Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Speshno-Eskapel
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Автор Съобщение
Alena
# Дата: 24 сеп 2014 22:53
Отговор 


Благодаря Ви :)

Алисия
# Дата: 26 окт 2014 20:05
Отговор 


Здравейте, искам да Ви задавам един въпрос, когато се приемат противозачатъчни няма овулация нали ? Защото правих секс без презерватив по време на овулация, макар че приятеля ми даже не е свършвал в мен, но и все пак да попитам...Благодаря предварително :)

admin
Администратор
# Дата: 27 окт 2014 09:55
Отговор 


Здравей Алисия, по принцип основния ефект на противозачатъчните се изразява в подтискането на овулацията. Това е процеса на отделяне на готова за оплождане яйцеклетка от яйчника. Те подтискат този процес, което прави оплождането невъзможно. След като ги приемаш и приятелят ти не е свършвал в теб, няма от какво да се притесняваш.

Elisaveta Bagryana
Участник
# Дата: 4 ное 2014 17:59 - Променено от: Elisaveta Bagryana
Отговор 


Здравейте! На 23.09 пих ескапел 12 часа след акта, цикълът ми дойде на 03.10, когато и трябваше, оттогава насам ми се вие свят и се чувствам зле, на 01.11 цикълът ми не дойде, както беше логично и вече закъснява 5-ти ден, възможно ли е да съм бременна, след като веднъж след случката ми дойде?

admin
Администратор
# Дата: 5 ное 2014 09:51
Отговор 


Здравей Elisaveta Bagryana, не се притеснявай след като си взела навреме мерки вероятността е почти нулева. Все пак знаеш, че всеки контрацептив не дава 100% надеждност. По принцип реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Най-сигурният начин е да си направиш тест и да чакаш цикъл. Успех!

mariela__95
Участник
# Дата: 5 ное 2014 22:32
Отговор 


Здравейте! На 2 ноември към 11 с приятеля ми правихме секс и той свърши от външната страна на бедрото ми.Питах го дали не е станал гаф но той каза да не се притеснявам и въпреки всичко реших да си взема Ескапел защото се притеснявах все пак да не се е изпуснал и вътре.На 3 ноември в 16:00 изпих хапчето на 28-мия час.Днес на 5 трябваше да ми дойде но все още не е.Нямах странични ефекти единствено от време на време ме боли долу ниско корема но той ме болеше и преди да правим секс.Бих искала да ви попитам ако евентуално е станал гаф дали хапчето е подействало и има ли повод за притеснение защото вече 4-ти ден не мога да си намеря място.Знам че може би ми остава само да чакам да минат 10 дни и да си направя тест.

admin
Администратор
# Дата: 6 ное 2014 10:22
Отговор 


Здравей mariela__95, не се притеснявай след като си взела навреме мерки всичко ще е наред. По принцип Ескапел е високо дозиран хормонален препарат и е нормално да ти закъснее цикъла с няколко дни. За собствено успокоение, ако не ти дойде до тогава, направи тест 14 дни след акта. Успех!

mariela__95
Участник
# Дата: 6 ное 2014 13:39
Отговор 


Благодаря за съвета :)

Анонимен
# Дата: 18 ное 2014 19:36
Отговор 


Здравейте! Искам да се консултирам със вас.. на 15.11 правих секс с приятеля ми без презерватив. Беше за кратко, но съм адски притеснена защото преди това той беше свършил (не в мен). А знам, че при повтаряне има голяма вероятност за забременяване..не бях много сигурна какво да направя, но днес 18.11 посетих гинеколог.. казаха ми че е късно за приемане на ескапел, но въпреки това си взех и го изпих. Все още нямам никакви странични ефекти, но много се надявам да не се стигне до аборт..освен това по време на половия акт не бях в овулация, дори беше денят в който се очакваше да ми дойде.. днес ми е трети ден на закъснение, но взех хапчето в интервала между 60-тия и 70-тия час след акта .. каква е вероятността за забременяване имайки в предвид че не бях в овулация и взех хапчето що-годе навреме?

admin
Администратор
# Дата: 19 ное 2014 14:17
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай, по принцип се приема, че при интервал от поне 20 мин. между актовете няма опасност от забременяване. Освен това Ескапел се приема в рамките до 72 часа след акта. Вярно е, че в първите 12 часа има по-висок процент надеждност, а след това намалява, но все пак действа. Мисля, че всичко ще е наред. Това което се очаква при теб е да ти закъснее цикъла с няколко дни до седмица най-много. За собствено успокоение, ако не ти дойде до тогава, направи тест 14 дни след акта. Успех!

Иве
# Дата: 4 яну 2015 21:12
Отговор 


Здравейте!
И ние с приятеля ми "сгафихме" и то по време на овулация, а по форумите прочетох за много забременяли в този период въпреки изпит навреме Ескапел.
Аз го изпих час- два след случката, имах тъпа болка ниско в корема, но не прокървях. Това нормално ли е?

Кирилова
# Дата: 26 яну 2015 15:54
Отговор 


Здравейте. С мъжа ми ползваме като метод за контрацепция прекъснат полов акт,но на 25.01правихме секс два пъти един след друг след като първия път беше свършил. Имаме бебе на 6 месеца,което кърмя. В овулация също не знам дали съм била защото цикъла ми след раждането не се е възстановил напълно. Интересува ме Ескапел минава ли през кърмата ,не съм го пила до момента

admin
Администратор
# Дата: 28 яну 2015 10:20
Отговор 


Здравей Иве, да нормално е, не се притеснявай реакциите понякога са индивидуални и не могат да се предвидят. За съжаление няма контрацептив който да дава 100% надеждност, но все пак си взела мерки навреме. За собствено успокоение 14 дни след акта можеш да направиш тест. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 28 яну 2015 10:30
Отговор 


Здравей Кирилова, в кърмата може да се съдържат много малки количества от активната съставка на Ескапел. Счита се, че това не е опасно за бебето, но ако се притесняваш, можеш да приемеш таблетката непосредствено след кърмене. По този начин се приема таблетката достатъчно дълго време преди следващото кърмене и така се намалява количеството на активната съставка, което бебето може да приеме с кърмата. Не се притеснявай можеш да го вземеш!

Ники
# Дата: 13 фев 2015 00:39
Отговор 


Здравейте, взимам Линдинет 20 и удължих с 5 дни таблетките поради почивка на басейн. В последния ден на приема приятелят ми свърши в мен , въпроса ми е има ли възможност за забременяване и трябва ли утре да пия Ескапел или просто да изчакам . Сърдечно благодаря

admin
Администратор
# Дата: 13 фев 2015 10:10
Отговор 


Здравей Ники, след като няма прекъсване на приема на хапчетата и се е случило в същият период не се налага допълнителен прием на Ескапел.

Снежа
# Дата: 22 фев 2015 20:38
Отговор 


Здравейте, пих Ескапел и ми закъснява 12 дни, направих си тест но е отрицателен. От няколко дни кървя по няколко капки на ден, нормално ли е ?

stanislava
Участник
# Дата: 22 фев 2015 20:51
Отговор 


Здрвейте,пих ескапел 24 часа след акта,не бях правила секс оттогава.Една седмица по-късно правих секс пак с приятеля ми,но без презерватив и след това започна кафеникаво зацаапване и оттам кървене..Възможно ли е хапчето да не е подействало и нормално ли е това кървене,понеже цикълът ми беше на 6.02 , а днес на 22.02 и пак кървя?За втори път този месец....(а трябва да ми дойде на 5.03)

admin
Администратор
# Дата: 23 фев 2015 10:14
Отговор 


Здравей Снежа, да нормално е, не се притеснявай тъй като Ескапел е високо дозиран хормонален препарат реакциите понякога са индивидуални и не могат да се предвидят. След като и тестът е отрицателен значи всичко е наред. Би трябвало със следващият ти цикъл нещата да се нормализират.

admin
Администратор
# Дата: 23 фев 2015 10:32
Отговор 


Здравей stanislava, не се притеснявай, по принцип до седмица след приема на Ескапел се получава т.нар. междинно кървене което се приема за цикъл независимо как протича. Просто при теб е съвпаднало с акта. Би трябвало следващият ти да е около 22 пак, но макар и много рядко кървене има и когато го очакваш т.е. при теб около 5.03..

stanislava
Участник
# Дата: 23 фев 2015 10:38
Отговор 


Благодаря,предполагам хапчето трябва да е подействало нали?Понеже вчера четох в разни форуми,че не трябва да правиш секс ,без предпазни мерки до следващата менструация,иначе хапчето не действало?

admin
Администратор
# Дата: 24 фев 2015 12:28
Отговор 


Здравей stanislava, по принцип е желателно винаги да се използват предпазни средства най-вече презерватив. Такова условие относно приема на Ескапел не съм чувала да сега! Единственото важно е да се спази срока до 72 часа след акта!

Анонимен
# Дата: 5 мар 2015 15:20
Отговор 


Здравейте! Искам да попитам правих секс два пъти вчера и двата пъти беше с презерватив, но след първия път мина около 30-40 минути и пениса на приятеля ми влезна два пъти без презерватив, но след това го правихме с презерватив и той свърши в него, и въпроса ми е дали бих забременея от това и до колко време да приема Ескапел?

admin
Администратор
# Дата: 6 мар 2015 10:20
Отговор 


Здравей Анонимен, по принцип, ако има интервал поне 20 минути между актовете се приема, че няма опасност от забременяване, така че не се налага прием на Ескапел, но все пак решението е твое. Хапчето се приема до 72 часа от акта.

Фани
# Дата: 7 май 2015 15:40
Отговор 


Здравейте.Имам въпрос-приятеля ми свърши в мен около 4 дни преди цикъла ми,дойде ми но за върде кратко и не съвсем като количество в сравнение с друг път.След около 2 седмици пак, но пих ескапел след около 2 часа от акта, и следващият ми цикъл закъснява.Въпроса ми е, от хапчето ли може да е или е възможна бременност и то може би от тогава преди цикъла ми??????????????????

admin
Администратор
# Дата: 8 май 2015 10:21
Отговор 


Здравей Фани, тъй като Ескапел е високо дозиран хормонален препарат реакциите понякога са индивидуални. По принцип е нормално да ти закъснее цикъла след приема му. За да се успокоиш напълно направи тест 14 дни след последния акт. Успех!

Фани
# Дата: 8 май 2015 13:31
Отговор 


Благодаря!

ehhh
# Дата: 12 май 2015 21:20
Отговор 


Zdraveite.Bih iskal da vi pitam slednoto : s priqtelkata mi pravihme sex s prezervativ skoro sled kato i beshe svurshil cikula i prezervativa se skusa i reshihme za po sigurno da pie eskapel i taka obache sledvashtoto i kurvene(koeto nadqvame se beshe cikula) beshe sled okolo 1 sedmica samo,dosta burzo (nadqvam se da e normalno tova).Sega obache se nalaga da pie 2ro hapche za sushtiq mesec,zashtoto pak sgafihme.Sled kato ochevidno cikula i se e promenil veche, sled priem na 2ro hapche eskapel v ramkite na 1 mesec do kakvo moje da dovede?
Molq vi za vuzmojno nai-burz otgovor ,zashtoto situaciqta e mnogo nepriqtna.Blagodarq predvaritelno!

ehhh
# Дата: 12 май 2015 21:28
Отговор 


belejka : sledvashtoto i kurvene 1 sedmica sled purviq cikul beshe po-razlichno , kato izsuhnala kruv...

ehhh
# Дата: 13 май 2015 12:10
Отговор 


Belejka 2 : Cikula i doide dnes , malko poveche ot 24 chasa sled nepriqtnata situaciq pri koqto pomislih che sum svurshil malko v neq.Poprincip,mejdinnoto kurvene i se poluchi 1 sedmica sled kato izpi purvoto hapche za tozi mesec , a i se padashe tochno okolo sedmica sled kraq na cikula i.Bqh chel po-nagore che ste pisali,che sledvashtiq cikul trqbva da doide gore dolu na datata na mejdinnoto kurvene.E obache ako e taka,to trqbvashe da i doide sled okolo 2 sedmici pochti.Mnogo se pritesnqvam ,ako moje da mi razqsnite podrobno kak da postupim i ima li povod za pritesnenie , shtom veche (dnes) i e doshul cikula?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024