Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Speshno-Eskapel
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Автор Съобщение
tonislava
# Дата: 18 май 2015 02:02
Отговор 


Zdraveite. Predi 15 dni napravix spontanen abort a sega sam oshte obarkana i neiskam da sam bremenna.moje li da vzema xapcheto sled tolkova malko vreme i ima li nqkakva opastnost ot tova??? Molq otgovorete mi speshno zashtoto veche minaxa 24 chasa a az neznam kakvo da pravq:(

1233
# Дата: 27 май 2015 06:52
Отговор 


Здравейте. На 16години съм и попринцип месечният ми цикъл е придружен със ПМБ и силни болки по време на него. Преди два дена с приятеля ми правихме секс, но стана гаф .На12тия час изпих ескапел , тоест вчера . Днес трябва да ми дойде цикъла и изпитвам ПМБ .Въпросът ми е мога ли да взимам Нурофен или други хапчета против МБ?

admin
Администратор
# Дата: 2 юни 2015 11:18
Отговор 


Здравей 1233, не се притеснявай спокойно можеш да пиеш обезболяващи за МБ.

6431
# Дата: 3 юни 2015 19:18
Отговор 


Здравейте. На 25 май към 15:00 с приятеля ми правихме секс без презерватив. Той не свърши в мен, а след като го изкара от мен. Но се съмняваме да не е станало нещо. Пих ескапел на следващия ден 26 май в 10:30. На 30 май ми дойде, но не съм сигурна дали това е междинното течение или е менструалният ми цикъл, защото и до днес тече, въпреки че намаля. Има ли шанс да съм бременна? И кой тест за бременност да си купя? Благодаря Ви предварително.

admin
Администратор
# Дата: 4 юни 2015 14:59
Отговор 


Здравей 6431, не се притеснявай, независимо, че не се е налагало си взема мерки, получила си кървене т.е. вероятността за бременност е нулева. За да се успокоиш напълно 14 дни след акта можеш да направиш тест. Съвременните тестове са достатъчно чувствителни и няма значение марката.

Виктоар
# Дата: 16 юни 2015 21:33
Отговор 


Здравейте, бременна съм след прием на ескапел, има ли вероятност от проблеми за плода?Благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 17 юни 2015 09:50
Отговор 


Здравей Виктоар, не се притеснявай, Ескапел не уврежда плода. За съжаление не дава и 100% надеждност.

Анонимен
# Дата: 17 юни 2015 19:37
Отговор 


Благодаря...така, никога няма 100% надеждност и сигурност..

анонимен
# Дата: 11 юли 2015 23:47
Отговор 


здравейте, в понеделник сутринта имах полов контакт под душа по време на овулация без презерватив и партньорът ми се притесняваше да не се е случило нещо без да сме видели заради водата, затова няколко часа по-късно взех ескапел и днес, пет дена след приема се събудих с гадене и разтройство, а преди два часа ми дойде отново цикълът, който приключи преди шест дни, трябва ли да се притеснявам от нещо? възможно ли е да дойде толкова рано заради приема на хапчето? благодаря предварително!

анонимен
# Дата: 11 юли 2015 23:48
Отговор 


само да доуточня, че съм на 20 и за първи път изобщо пия ескапел, затова и се притеснявам...

ЛиЛи
# Дата: 12 юли 2015 20:29
Отговор 


Здравейте,
Днес ми е 19 ден от МЦ и правихме секс с приятеля ми с презерватив, но за съжаление се беше скъсал. Той тамън свършваше след като се махнах и видяхме че семенната течност беше попаднала в мен и на корема му. Веднага посетих тоалетната и се изпишках каквото има да изтече, взех душ и в рамките на 1час приех ескапел. За връзката ни от 7 години не се беше да се скъса презерватив. Имам притеснение от забременяване защото от месец и половина лекувам щитовидна жлеза и приемам преднизолон. Овулаццията ми беше преди 5-6 дни. Наистина съм притеснена и ще ви помоля да ми кажете дали хапчето ще подейства и какво да очаквам. Само да кажа че следващия МЦ трябва да е след 7 дни.
Благодаря!

ЛиЛи
# Дата: 13 юли 2015 13:26
Отговор 


Здравейте,
Днес ми е 19 ден от МЦ и правихме секс с приятеля ми с презерватив, но за съжаление се беше скъсал. Той тамън свършваше след като се махнах и видяхме че семенната течност беше попаднала в мен и на корема му. Веднага посетих тоалетната и се изпишках каквото има да изтече, взех душ и в рамките на 1час приех ескапел. За връзката ни от 7 години не се беше да се скъса презерватив. Имам притеснение от забременяване защото от месец и половина лекувам щитовидна жлеза и приемам преднизолон. Овулаццията ми беше преди 5-6 дни. Наистина съм притеснена и ще ви помоля да ми кажете дали хапчето ще подейства и какво да очаквам. Само да кажа че следващия МЦ трябва да е след 7 дни.
Благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 13 юли 2015 15:01
Отговор 


Здравей анонимен, не се притеснявай, след приема на Ескапел си получила т.нар. междинно кървене, което по принцип не е задължително, но се приема за цикъл независимо как протича и обикновено следващият е около датата на това кървене, а не когато си го очаквала. Просто хапчето е високо дозиран хормонален препарат и реакциите са индивидуални.

admin
Администратор
# Дата: 13 юли 2015 15:08
Отговор 


Здравей ЛиЛи, не се притеснявай взела си мерки навреме и всичко ще е наред. След приема на хапчето можеш да получиш т.нар. междинно кървене, което по принцип не е задължително, но ако се появи се приема за цикъл независимо как протича и обикновено следващият е около датата на това кървене, а не когато го очакваш. Ако не се появи, следващият ти цикъл ще е когато го очакваш т.е. при теб след 7 дни, или с няколко дни закъснение. Просто хапчето е високо дозиран хормонален препарат и реакциите са индивидуални.

ЛиЛи
# Дата: 14 юли 2015 09:37
Отговор 


Здравейте отново,
Благодаря много за отговора. Тъй като днес е трети ден от приема на хапчето и не съм получила меж. кървене ще очаквам МЦ. Имам симптомии на ПМС. Притеснението ми е породено от това че приемам Преднизолон от 2 месеца. Моля да ми кажете дали ескапел не действа когато се приема преднизолон.
Благодаря

admin
Администратор
# Дата: 14 юли 2015 10:42
Отговор 


Здравей ЛиЛи, не се притеснявай двата продукта не си влияят независимо че са хормони, защото са с различна насоченост и е еднократен приема на Ескапел. Ако се прилага месечна контрацепция е желателно мнението и на специалист АГ.

ЛиЛи
# Дата: 15 юли 2015 09:28
Отговор 


Здравейте Админ,
Благодаря за изчерпателния отговор!
Сега ми остава само да чакам МЦ и да се надявам хапчето да е подействало. Не зная дали заради стреса или от много четене по форумите какви ли не неща започнах да откривам симптомии и то на 4тия ден след акта. Имам наболване в корема и кръста,тази сутрин ми се наложи 3 пъти да стана да пишкам и какво ли още не.
Взех хапчето 1/2 часа след акта, беше 7 дни преди цикъла ми но... Като чета други мнения и много започвам да се притеснявам.
Благодаря че Ви има и желая много успешен ден!

Криси
# Дата: 16 юли 2015 09:04
Отговор 


Здравей админ, искам да попитам дали ескапел е ефективен ако се приеме след като овулацията е минала. Смисъл при 28 дневен цикъл и овулация на 14 ден, се приеме едкапел промерно на 20тия ден от МЦ. Питам ви защото в листовката пише, че единствено спира или забавя овулацията и яйцеклетката не може да бъде оплодена. Но ако е вече е минала овулацията не може да спре загнездвамето и в матката.
Благодаря предваротелно

admin
Администратор
# Дата: 16 юли 2015 14:37
Отговор 


Здравей ЛиЛи, радваме се когато сме полезни. Не се притеснявай всичко ще е наред и не се вкарвай в различни "филми".

admin
Администратор
# Дата: 16 юли 2015 14:49
Отговор 


Здравей Криси, Ескапел приет в първите 12 часа от акта има най-висок процент надеждност, след което намалява, но пак е ефективен. Това за което говориш е свързано с появата на т.нар. междинно кървене, което не е задължително и се появява в зависимост дали вече си имала или ти предстои овулация и не е свързано със "загнездването в матката".

ЛиЛи
# Дата: 20 юли 2015 10:48
Отговор 


Здравейте админ,
пиша ви за да кажа на вас и на всички момичета които пишат тук как се развиха при мен нещата след приема на ескапел. Миналата седмица ви писах ( малко по-горе ) за скъсан презервати и след това прием на ескапел. На 12.07 приех ескапел ( 19ти ден от МК) и на 18.07 ( 6 дни след това ) ми дойде цикъла, който е нормален или една идея по-оскъден. Това беше и датата на която го очаквах. МЦ е редовен на 24-26 дни.
Миналата седмица също посетих и гинеколога си. Той ми каза,че в моя случай не е трябвало да приемем ескапел защото не било необходими, защото цикъла ми ще дойде след 6 дни. В този период не може да се забременее НО ТОВА ВАЖИ САМО ЗА ЖЕНИ С ТОЧЕН МЦ И ТОЧНА ОВУЛАЦИЯ!!!! Също така ми каза,че няма да имам и странични ефекти от него защото този хормон се отделя от организма в третата фаза на МЦ и не може да доведе до хормонален дисбаланс. Ако се приеме по-рано хапчето примерно в първата или втората фаза вероятността за странични ефекти е голяма.Тогава МЦ идва до 7 дни след приема му и това се счита за МЦ. Както също каза, ако се наложи да се приема да е в първите 12 часа след акта, след това може и да не подейства.
При мен всичко е ок, но за мое успокоени след като ми свърши МЦ ще си направя и тест. Дано съм била полезна
Благодаря,че ви има и успешна седмица :)

admin
Администратор
# Дата: 21 юли 2015 12:21
Отговор 


Здравей ЛиЛи, благодарим за споделения съвет и полезната информация. Успешна седмица и на теб!

анонимен
# Дата: 26 юли 2015 21:00
Отговор 


Здравейте с приятелката ми правихме секс докато е в цикъл - на 3-тия ден - и аз свърших в нея,и след половин час тя пи ескапел. След 40 минути пак правихме секс,но презервативът се скъса и аз отново свърших в нея. Днес отново имахме този проблем.. Въпросът ми е дали да пие второ хапче и има ли възможност да е бременна ?

admin
Администратор
# Дата: 27 юли 2015 09:35
Отговор 


Здравей анонимен, възможност от забременяване винаги съществува по така описания начин, ако не искате бебе е добре да вземете мерки, но приемът на второ хапче за толкава кратко време може да доведе до хормонални нарушения и да и се размести цикъла, дори да прескочи един месец. Все пак решението е Ваше!

анонимен
# Дата: 27 юли 2015 14:11
Отговор 


Тя имаше анорексия преди две години и тогава гинеколозите бяха единодушни, че трудно би забременяла. Въпросът е, че анорексията нанесе много поражения на организма й и се притесняваме за второ хапче, но на този етап не желаем и дете, а един аборт би бил фатален в нейния случай..

Силви
# Дата: 27 юли 2015 14:25
Отговор 


Здравейте, около седмица преди МЦ пих ескапел. МЦ дойде на време. Беше малко по-оскъден ( с по-малко съсиреци) . След като ми свърши ( или 15 дни след половия акт) си направих тест за бременност, който беше отрицателен. Дали мога да му се доверя или да поседя гинеколог?
Питам това, защото от няколко дни имам болки в кръста и някой път в корема. Дали може да в бременност или настинка от климатици и тн.
Благодаря

admin
Администратор
# Дата: 28 юли 2015 09:40
Отговор 


Здравей анонимен, след като се притеснявате от прием на второ хапче и си имате причина за това, изчакайте и направете тест 14 дни след последния акт. Дано всичко да е наред. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 28 юли 2015 09:45
Отговор 


Здравей Силви, не се притеснявай, съвременните тестова са чувствителни и обикновено ако има оформена бременност 15 дни след акта показват. Ако искаш за собствено успокоение повтори теста след седмица, но всичко ще е наред.

диди
# Дата: 16 авг 2015 23:05
Отговор 


здравейте аз взех ескапел на 22 час след акта но го приех с малко повече вода и 1 час след това отидах да уринирам ..Извинявам се за глупавия въпрос но има ли вероятност да не подейства хапчето след като толкова бързо съм уринирала след него ...

admin
Администратор
# Дата: 3 сеп 2015 13:36
Отговор 


Здравей диди, не се притеснявай и въпроса ти не е глупав. Едното няма нищо общо с другото и не ти е повлияло на действието на Ескапел.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

open source forum script miniBB™ © 2001-2024