Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Speshno-Eskapel
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Автор Съобщение
Kristiqna Mladenova
Участник
# Дата: 24 сеп 2015 15:50 - Променено от: Kristiqna Mladenova
Отговор 


Здравейте,преди 5/6 дни имах полов контакт с приятеля ми и пих Ескапел, след около 10 часа, имам напрежение в гърдите, тъпи болки ниско в корема,но нямам зацапване или кървене след приема на хапчето,някой може ли да ми каже защо? Възможно ли е да съм бременна?

admin
Администратор
# Дата: 25 сеп 2015 11:29
Отговор 


Здравей Kristiqna Mladenova, не се притеснявай реакциите след приема на Ескапел са индивидуални и не винаги могат да се предвидят, затова при теб се е получило така. За да се успокоиш напълно можеш 15 дни след акта да направиш тест, но всичко ще е наред.

Kristiqna Mladenova
Участник
# Дата: 25 сеп 2015 20:23
Отговор 


Сигурно си права,но имам още около 10 дни да чакам и това направо ме убива. Пробоцква ме вече трети ден ту вляво-ту вдясно и си мисля да не са яйчниците,а четох че така боли ако също си забременняла,искам само да те питам,личния ми лекар иска да ми прави изследване на кръв и урина, това може ли да покаже бременност ако има,понеже не съм запозната?

admin
Администратор
# Дата: 29 сеп 2015 15:03
Отговор 


Здравей Kristiqna Mladenova, не се притеснявай всичко ще е наред. Обикновено изследване на кръв и урина не се отчита наличието на бременност, така че споко.

мима
# Дата: 30 дек 2015 10:37
Отговор 


здр приех ескапел 3 дни след мензиса просто той свърши в мен и след 8 часа пих ескапел каква реакция трябва да очаквам

admin
Администратор
# Дата: 5 яну 2016 12:03
Отговор 


Здравей мима, реакциите след приема на Ескапел са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Възможно е да получиш т.нар. междинно кървене, което по принцип не е задължително, но ако се появи се приема за цикъл независимо как протича и следващият цикъл обикновено е около датата на това кървене. Ако не го получиш, цикълът идва когато го очакваш или с няколко дни закъснение.

lili65
# Дата: 27 яну 2016 20:26
Отговор 


zdraveite, pih escapelle do 3h sled kato imah polov akt. problemut e, che svurshi v men a az bqh v uvolaciq. dali escapelle e uspql da povliqe navreme. blagodarq

илияна
# Дата: 28 яну 2016 21:54
Отговор 


Извинявам се предварително че въпроса ми не е в правилната тема. Пия Жанин за първи път от първи ден на менструацията. Никога досега не съм пила ОК. Приемам хапчето в 20 часа вечерта, но днес някак си се отплеснах и го пих в 22 часа. В опаковката пише "Ако са минали по-малко от 12 часа от обичайното време на прием на таблетката: контрацептивната зашита остава надеждна. Вземете таблетката веднага щом се сетите, а следващата таблетка вземете в обичайното време". Това означава че съм защитена, нали? Защото пише и за забравени след 12 часа таблетки, което адски ме обърка ...... Аз съм закъсняла с два часа ..... Извинявам се отново за въпроса но за пръв път ги пия и ми е притеснено. Пия 17-то хапче днес.

Miki
Участник
# Дата: 30 яну 2016 17:47
Отговор 


Много съм притеснена.. Правих секс в деня на овулацията мипървият път го правихме с презерватив а втория без притесни ме предекулационната течност..след 24 часа пих ескапел от тогава имам температура 37,3 вече 4 дни.. Цикълът трябва да ми дойде на 09.02...страх ме е да не съм бременна.. Тази температура дали е от хормона на хапчето или ъм бременна

Miki
Участник
# Дата: 1 фев 2016 14:20
Отговор 


Моля отговорете ми все още поддържам температурата

admin
Администратор
# Дата: 8 фев 2016 07:21
Отговор 


Здравей lili65, след като си взела мерки навреме няма от какво да се притесняваш. Ескапел приет в първите 12 часа след акта има най-висок процент надеждност.

admin
Администратор
# Дата: 8 фев 2016 07:25
Отговор 


Здравей илияна, не се притеснявай за въпроса, 2 часа не са фатални изобщо. В упътването пише повече от 12 часа след обичайния час т.е. ако го беше пила на сутринта щеше да е проблем. Споко всичко е наред!

admin
Администратор
# Дата: 8 фев 2016 07:29
Отговор 


Здравей Miki, не се притеснявай, Ескапел е хормонален препарат и от него не се вдига температура. По вероятно от притеснението ти организма отреагирва и затова поддържаш температура. Опитай се да се успокоиш и всичко ще е наред.

anim
Участник
# Дата: 9 фев 2016 12:25
Отговор 


Здравейте!
Пия противозачатъчни, но след 6тото изпито хапче ни се скъса презерватив и 12-13 часа след случката пих Ескапел, понеже в листовката на противозачатъчните пише да се пази с друг метод първите 7 дни и тъй като при нас беше неуспешен този метод пих Ескапел. 6 дни след приема му получих еднодневно кафеникаво течение. Въпроса ми е това течение симптом, който показва, че хапчето е подействало ли е и също така колко време след скъсването мога да разчитам на тест за бременност?

admin
Администратор
# Дата: 10 фев 2016 07:41
Отговор 


Здравей anim, не се притеснявай, реакциите след приема на Ескапел са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Понякога се получава т.нар. междинно кървене, което не е задължително и протича по различен начин, затова при теб се е появило и е следствие от приема на хапчето. След като си взела мерки навреме значи всичко ще е наред. Съвременните тестове са чувствителни и се приема, че 14 дни след акта могат да отчетат, ако има бременност.

Илияна
# Дата: 10 фев 2016 07:56
Отговор 


А след като приемам противозачатъчни, приятелят ми може да свършва в мен, нали?

anim
Участник
# Дата: 10 фев 2016 10:12
Отговор 


Благодаря Ви, admin!

admin
Администратор
# Дата: 11 фев 2016 13:43
Отговор 


Здравей Илияна, независимо, че приемаш противозачатъчни редовно, никое контрацептивно средство не дава 100% надеждност т.е. риск винаги има, дори и минимален.

илияна
# Дата: 15 фев 2016 15:34
Отговор 


Здравейте отново. Втори месец пия Жанин. По принцип имам мъхчета косми по лицето, но сега не зная дали си въобразявам, но забелязвам мъха леко почернял като се взирам в огледалото. Имам бяла кожа и черна коса и около мен всички казват че не е много и ако не се загледа някой, нищо не се вижда. Прочетох в интернет че съвременните ОК нямат такъв страничен ефект, но знам ли .....Възможно ли е от противозачатъчните да се засили окосмяването, и ако да - как да се справя с такъв проблем евентуално?

admin
Администратор
# Дата: 16 фев 2016 07:48
Отговор 


Здравей илияна, независимо че съвременните котрацептиви са сравнително изчистени препарати, все пак са на хормонална основа и реакциите са индивидуални така, че е възможно. Освен това в началото на всеки прием /обикновено 1-2 месеца, но пак е индивидуално/ докато организма привикне към тях също се наблюдават различни реакции. Ако наистина имат такъв ефект и се притесняваш можеш да се консултираш с козметик за евентуални процедури, но може и да отшуми и да не се налагат такива. Изчакай още 1 месец и ще прецениш сама как да постъпиш.

Илияна
# Дата: 16 фев 2016 08:24
Отговор 


Доколкото разбирам може и сами да се премахнат. Така ли? Когато ми ги предписаха само на ехограф ме прегледаха. Той би ли показал поликистоза на яйчниците. В смисъл ехограф показва ли промени у тях и възможно ли е от противозачатъчни да се развие поликистоза

anim
Участник
# Дата: 16 фев 2016 17:19
Отговор 


Здравейте! Отново съм аз направих тест както ме посъветвахте 14 дни след акта и беше отрицателен. Нещото, което обаче ме притеснява е, че имам още кафеникаво течение, а днес и прокървях... Искам да попитам възможно ли е от Ескапел да ми е дошло по-рано, въпреки че си пия противозачатъчните (Линдинет 20) или това не трябва да го броя за цикъл ами трябва да го чакам в 7 дневната пауза?

admin
Администратор
# Дата: 17 фев 2016 06:37
Отговор 


Здравей Илияна, да възможно е да се нормализара процеса на окосмяване, но пак ще кажа ако продължи се консултирай със специалист. Ехографа най-точно показва ако има поликистозни яйчници или някакви промени, това при преглед не може да се види. А от хапчетата не можеш да се развие този процес. Обикновено ако го има се предписват такива хормонални препарати.

илияна
# Дата: 17 фев 2016 07:11
Отговор 


Благодаря ви много за отговора. Значи след като ме е прегледал с ехограф и не е видял нищо, всичко е наред с яйчниците.

admin
Администратор
# Дата: 17 фев 2016 08:12
Отговор 


Здравей anim, за съжаление както писах и преди, реакциите след приема на Ескапел са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Най-вероятно ти е дошъл по-рано цикъла след приема на хапчето, което е високо дозиран хормонален препарат и независимо, че пиеш Линдинет 20. Ако е кървене, не е само зацапване или кафеникаво течение ще трябва да спреш Линденета, защото в противен случай след последното хапче т.е. в паузата отново ще прокървиш. Ако не е ясно изразено кървене както обичайния ти цикъл продължи с Линдинета. След като тестът е отрицателен няма от какво да се притесняваш.

Илияна
# Дата: 17 фев 2016 09:43
Отговор 


И още нещо след като пия жанин и приятеля ми свършва в мен има ли нужда да пия е скапе? Чета че доста момичета го правят.

илияна
# Дата: 17 фев 2016 09:44
Отговор 


И още нещо след като пия жанин и приятеля ми свършва в мен има ли нужда да пия е ескапел? Чета че доста момичета го правят. Не са ли именно за предпазване ОК?

anim
Участник
# Дата: 17 фев 2016 12:03
Отговор 


Благодаря ви! Било е зацапване явно, защото днес пак е кафеникаво течение. Днес ще изпия и последното хапче от тази опаковка и ще си чакам цикъла през паузата.

Деси
# Дата: 17 фев 2016 17:57
Отговор 


Пия жанин за предпазване. Снощи приех 9 таблетка в обичайното време но обърках чашите и я приех с много малко бира. Веднага след това пийнах малко вода. Дали е намаляло действието на хапчето?

admin
Администратор
# Дата: 18 фев 2016 08:59
Отговор 


Здравей илияна, след като приемаш контрацептив по схема всеки ден и не пропускаш хапче, не се налага допълнителен прием на друг препарат. Някои момичета го правят, за да се презастраховат тъй като никое контрацептивно средство не дава 100% надеждност, просто за собствено успокоение и евентуално за по-голяма сигурност според тях.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

chat forum software miniBB™ © 2001-2024