Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Speshno-Eskapel
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 18 фев 2016 09:03
Отговор 


Здравей Деси, не се притеснявай, приетото количество, ако е малко, няма да се отрази на действието на хапчето. Все пак не се препоръчва едновременен прием на алкохол, особено концентрат и контрацептив.

деси
# Дата: 18 фев 2016 09:14
Отговор 


Ами беше около 20 грама :(

лили
# Дата: 19 фев 2016 07:31
Отговор 


Здравейте, снощи имах полов акт с приятеля ми и той свърши в мен. Тази сутрин пих Ескапеле. Дали има някаква опасност да забременея? Доскоро приемах противозачатъчни, заради хормонални проблеми това дали би повлияло също?

admin
Администратор
# Дата: 24 фев 2016 13:41
Отговор 


Здравей лили, след като си взела мерки навреме няма от какво да се притесняваш. Доскорошният прием на противозачатъчни също не пречи на действието на хапчето.

Валя
# Дата: 16 мар 2016 21:22
Отговор 


Здравейте след взимането на ескапел ми идва трипати за месец много сам притеснена

admin
Администратор
# Дата: 17 мар 2016 10:10
Отговор 


Здравей Валя, не се притеснявай, за съжаление Ескапел е високо дозиран хормонален препарат и реакциите понякога са индивидуални и не могат да се предвидят!

Анонимен
# Дата: 22 мар 2016 12:30
Отговор 


След ескапел колко време може да продължи цикъл? Днес ми е шести ден с ярка кръв, обилно, преди ден имах съсиреци. По принцип имам киста и миома.

Albena
Участник
# Дата: 22 мар 2016 12:59
Отговор 


Взех ескапел 48 часа след акт, на следващия ден ми дойде цикъл, който всъщност трябваше да започне след два или три дена. Вчера беше поспрял за малко днес е шести ден по-обилно. Има съсиреци от време на време, иначе кръвта е с ярък цвят.Яйчникът ме наболява от време на време. Имам и киста и миома. Ще отида на лекар в най-скоро време, но ми се ще някой да ме успокои преди това :(

admin
Администратор
# Дата: 23 мар 2016 09:45
Отговор 


Здравей Анонимен/Albena, по принцип реакциите понякога са индивидуални и не могат да се предвидят! Обикновено е колкото цикъла ти или с няколко дни 2-3 повече. При теб след като имаш кисти и миома може и да продължи и 10 дена. Ако и след това имаш, се консултирай със специалист.

Диляна
# Дата: 6 май 2016 11:47
Отговор 


Кога започва да действа Ескапел ?моля отговорете

Диляна
# Дата: 6 май 2016 13:38
Отговор 


Моля отговорете ...

Силвия
# Дата: 6 май 2016 20:13
Отговор 


Виждам че много жени\момичета са писали и без отговор някой да ми даде нещо подобно за да мога да попитам и да ми дадат отговор ?

admin
Администратор
# Дата: 14 май 2016 15:07
Отговор 


Здравей Диляна, Ескапел започва да действа веднага след като се разтвори в организма.

admin
Администратор
# Дата: 14 май 2016 15:09
Отговор 


Здравей Силвия, понякога настъпват технически проблеми и отговорите се забавят! Затова се извиняваме на потребителите!

admin
Администратор
# Дата: 14 май 2016 15:13
Отговор 


Здравей Силвия, понякога настъпват технически проблеми и отговорите се забавят! Затова се извиняваме на потребителите! Често се случва и самите потребители да си пишат въпросите в няколко теми, а не само в една!

Fatme
Участник
# Дата: 21 юли 2016 12:13
Отговор 


Здравейте, Админ. Вчера бях в овулация и с моят приятел го правихме, той не свърши в мен обаче аз пих Ескапел за всеки случай, днес съм прекалено уморена чудя се дали е от хапчето, и ме заболя ниско. Та искам да знам дали хапчето е подействало ?

Fatme
Участник
# Дата: 21 юли 2016 12:23
Отговор 


admin
?

Fatme
Участник
# Дата: 22 юли 2016 09:06
Отговор 


Вчера бях много гладна повече от нормално, на какво се дължи ? admin

admin
Администратор
# Дата: 22 юли 2016 14:52
Отговор 


Здравей Fatme, не се притеснявай, независимо че не се е налагало си взела предпазни мерки и всичко ще е наред. Ескапел е високо дозиран хормонален препарат, реакциите понякога са индивидуални, и не могат да се предвидят! Най-вероятно описаните симптоми са свързани с приема на хапчето.

Краси
# Дата: 2 авг 2016 07:39
Отговор 


Здравейте. Направих аборт по желание 9 седмица. Първа бременност ми е. С вакуум. Сега Съжалявам. Пречи ли аборта за последващи бременности и колко време трябва да се изчака преди опитите? След аборта почти не кървя.

admin
Администратор
# Дата: 15 авг 2016 10:40
Отговор 


Здравей Краси, не се притеснявай, аборта не е пречка за последваща бременност. При ранен аборт, които е настъпил през първите 8 седмици от бременността и е без кюртаж /т.е. само с вакум/, зачеването може да стане веднага след нормалния менструален цикъл. Ако абортът е настъпил след 8 седмица и се е наложил кюртаж, тогава е желателно да се изчакат два редовни менструални цикъла преди да се направи опит за забременяване след аборт. В твоя случай можеш след първия нормален цикъл да подновите опитите. Успех!

anonimna123
# Дата: 18 авг 2016 13:36
Отговор 


Здравейте имам въпрос възможно ли е след прием на примолуд нор 5 след като е дал резултат (забавяне на месечния жикъл с няколко дни) и след тва като тръгне да идва дс е леко кафеникаво течение

Краси
# Дата: 18 авг 2016 15:34
Отговор 


Здравейте отново. След аборта ми изписаха клиндамицин 2 пъти дневно за десет дни. Обаче аз го пих 14 защото така бях разбрала. Два дни след спирането му получих обриви и сърбеж по тялото и няколко малки пъпки. Не ме сърдят половите органи. Гинеколога по телефона ми каза че най вероятно са гъбички. Изписа ми крем за кожата и една капсула антибиотик. Лечими ли са гъбичките ако се окаже че ги имам и какви са симптомите?

admin
Администратор
# Дата: 19 авг 2016 09:19
Отговор 


Здравей anonimna123, не се притеснявай, след прием на Примолут нор е възможно да се появи кафеникиво течение в началото на цикъла, но след това обикновено се нормализира.

admin
Администратор
# Дата: 19 авг 2016 09:37
Отговор 


Здравей Краси, повърхностните гъбични инфекции на кожата имат разнообразна изява в зависимост от засегната област, а също така и в зависимост от причинителя. При определени условия (топлина, влага, понижен имунитет, използване на антибиотици през устата за дълъг период от време), които нарушават естествения баланс на кожата, гъбичките се размножават и предизвикват появата на заболяване. Лечението е в зависимост от причината. Понякога са упорити, но са лечими. При теб най-вероятно са в следствие на по-дългия прием на антибиотик. Все пак не мисля, че трябва да се лекуваш по телефона без преглед. Може би терапията е правилно, но бих те посъветвала да се консултираш и с личния лекар, но с преглед. Успех!

Краси
# Дата: 19 авг 2016 10:44
Отговор 


А възможно ли е да е само обрив от антибиотик?

admin
Администратор
# Дата: 22 авг 2016 09:35
Отговор 


Здравей Краси, по принцип е възможно, затова е желателно да се консултираш и с личния лекар, но пак ще спомена с преглед, за да си сигурна и да се успокоиш. Успех!

summersun
Участник
# Дата: 26 окт 2016 01:03
Отговор 


Здравейте! Прочетох повечето коментари , но все пак искам да попитам 7 дни след като пих ескапел ми се получи някакво кървене ( може би междинно кървене, но продължи 5 дни) и след около още 6-7 дни пак започна обилно кървене и това би трябвало да е менструацията ми. Моля да ми дадете отговор дали това е нормално , защото съм доста притеснена, понеже цикълът ми е много редовен :)

admin
Администратор
# Дата: 26 окт 2016 09:38
Отговор 


Здравей summersun, не се притеснявай, тъй като Ескапел е високо дозиран хормонален препарат реакциите понякога са индивидуални и не могат да се предвид, затова при теб се е получило така т.е. освен т.нар. междинно кървене и поява на цикъл. Обикновено със следващия цикъл нещата се нормализират. Ако е доста обилно можеш да се консултираш със специалист или да приемеш високи дози вит."С"х 1000 мг. дневно и калциеви препарати.

summersun
Участник
# Дата: 26 окт 2016 10:00
Отговор 


Много благодаря за бързия отговор admin !

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

community script miniBB™ © 2001-2024