Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Speshno-Eskapel
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . >>
Автор Съобщение
www
# Дата: 20 ное 2016 22:37
Отговор 


Здравейте! Края на м. Август приех ескапел и 20 след това направих тест, които беше отрицателен. Получих междинно кървене, а след това през Септември и Октомври имах редовен менструален цикъл, но като че ли не толкова обилен като преди и с по-кафеникав цвят. Тези дни също съм в менструален цикъл за м. Ноември, отново не е обилен и с леко кафеникав цвят. Дали хапчето дава все още отражение и има ли смисъл да се притеснявам например от цветна бременност?

admin
Администратор
# Дата: 22 ное 2016 11:18
Отговор 


Здравей www, не се притеснявай, по принцип реакциите понякога са индивидуални и не могат да се предвидят. След като направения тест е отрицателен и си имала три цикъла след това, значи всичко е наред. Ако искаш за собствено успокоение повтори теста.

Сиси
# Дата: 16 дек 2016 20:08
Отговор 


Здравейте,взех си ескапел веднага след колко дена мога да си направя тест за бременност, за да се успокоя?

admin
Администратор
# Дата: 21 дек 2016 16:35
Отговор 


Здравей Сиси, по принцип 14 дни след акта можеш да си направиш тест, ако до тогава не получиш кървене.

Анонимен9
# Дата: 26 дек 2016 01:54
Отговор 


Здравейте, на 6.11 беше последната дата от цикъла ми. На 19.12 правих секс без предпазни средства, но приятелят ми не е свършвал в мен. Според календара съм била в овулация. Боях се от предеакулацонната течност, затова на 37мия час приех ескапел. Нямам кървене, само краткотрайни болки в корема и стомаха, също и киселини и леко повдигане. След 7 дни трябва да ми дойде, но няма никакви признаци. Възможно ли е да съм забременяла?

Kristiqna Mladenova
Участник
# Дата: 27 дек 2016 15:15
Отговор 


Здравейте. На 23-ти с приятеля ми правихме секс и на 24-ти до обяд изпих ескапел и реших че няма да има проблем, но на 25-ти пак бяхме заедно,но не съм сигурна че е свършил в мен понеже бяхме пили и не си спомняме, а цикълът ми свърши на 15-ти декември. Възможно ли е да съм бременна?

Kkii
Участник
# Дата: 2 яну 2017 20:35
Отговор 


Здравейте. На 28-ми декември правих много кратък секс за около минута-две с моя приятел, но без презерватив. Винаги го правим с, защото съм изключително притеснителна. Проблемът е следният, след като беше в мен, той не свърши, но когато го извади го попитах кога за последно е свършвал. Той ми отговори:"преди 12 часа", но главното притеснение идва оттам, че не се е измил, нито пък си спомня дали е посетил тоалетната за малка нужда или не. Притесних се дали не са останали сперматозоиди (живи) в каналите му и дали няма опасност. Той се опита да ме успокои, но не подейства. След около 6-8 часа изпих Ескапел, днес ми е 6-ти ден от приема, но все още нямам това "междинно зацапване". Последният път, когато пих Ескапел беше преди 4 месеца и имах съответното течение 5 дни след приема. Много се притеснявам. Въпросите са ми следните: Възможно ли е след като не е свършил в мен да има място за притеснение, защото е свършвал 12 часа преди акта, има ли живи сперматозоиди.
Действа ли по различен начин всеки път лекарството, тъй като съм болна и пия други лекарства. Наистина се притеснявам, искам изчерпателен отговор, моля Ви!
Благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 16 яну 2017 09:58
Отговор 


Здравейте потребители, по технически причини до момента форумът не работеше, ако имате актуални въпроси ги задайте отново. Извиняваме се за причиненото неудобство!

лили
# Дата: 14 фев 2017 18:44
Отговор 


Здравейте, искам да Ви попитам няколко въпроса!С приятеля ми правихме секс без презерватив 2 дни след цикъла ми, но той не свърши в мен а отвън, обаче за успокоение си взех 1 хапче Ескапел.След 8 дни ми дойде МЦ, и започнах да се притеснявам, има ли повод за притеснение?

admin
Администратор
# Дата: 16 фев 2017 09:26
Отговор 


Здравей лили, не се притеснявай, реакциите понякога са индивидуални. След приема Ескапел си получила т.нар. междинно кървене, което се приема за цикъл независимо как протича. Обикновено следващият е около датата на това кървене, а не когато го очакваш.

Ина
# Дата: 19 фев 2017 15:42
Отговор 


Здравейте,имам назначен курс на лечение с примолут нор/16-26ден/.Осем дни след кано приключих приема се наложи да взема ескапел.Трябва ли да изчакам един месец и тогава да продължа терапията с примолута. По принцип трябва да започна следващ прием на 28.02

admin
Администратор
# Дата: 20 фев 2017 10:35
Отговор 


Здравей Ина, не се притеснявай, независимо, че се е наложило да вземеш Ескапел, продължи си приема на Примолут нор от 28.02.. Възможно е да получиш кървене до тогава, но не е задължително, като реакция от хапчето Ескапел. Просто реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят.

Криси
# Дата: 23 фев 2017 23:55
Отговор 


След последната таблетка ясмин реших да прекратя приема му. Кървенето беше на третия ден след последното хапче. Две седмици след него имах кафяво зацапвАне. Дали е възможно да е страничен ефект от спирането на ясмин?

admin
Администратор
# Дата: 24 фев 2017 09:30
Отговор 


Здравей Криси, не се притеснявай, при прием на контрацептиви се случва, като странична реакция от хапчето, все пак са хормонални таблети. Просто реакциите понякога са индивидуални и не могат да се предвидят.

Криси
# Дата: 24 фев 2017 10:04
Отговор 


Благодаря. И друг път съм пила и след спирането им не съм имала зацапвАне и затова се притесних

admin
Администратор
# Дата: 2 мар 2017 09:20
Отговор 


Здравей Криси, споко, случва се понякога. Реакция на организма.

лили
# Дата: 3 мар 2017 07:00
Отговор 


Здравейте, аз съм Лили от 14.02 когато ви писах, след като ми дойде МЦ на 13.02 ми продължи около 5-6 дни и на 02.03 отново имам нещо като зацапване нормално ли е това има ли повод за притеснение?

Поли
# Дата: 6 мар 2017 12:26
Отговор 


Пречи ли аборта по желание - първа бременност - чрез вакуум в 10-та седмица за забременяване? наложи ми се да направя и се притеснявам.

биби
# Дата: 7 мар 2017 02:14
Отговор 


Здравейте, след прием на хапчето ми дойде една седмица точно след като ми беше свършил перодът. Това което силно ме притеснява е , че вече 12 дни продължава това кървене. Нормално ли е, не е силно , като количесто е малко, но все пак доста време?

admin
Администратор
# Дата: 7 мар 2017 11:54
Отговор 


Здравей лили, не се притеснявай! След т.нар. междинно кървене, което се приема за цикъл независимо как протича е възможно около датата на която е трябвало да имаш цикъл да получиш отново кървене. Просто реакциите понякога са индивидуални и не могат да се предвидят, все пак хапчето е високо дозиран хормонален препарат.

admin
Администратор
# Дата: 7 мар 2017 11:58
Отговор 


Здравей Поли, аборта по-желание независимо коя бременност е по-ред, принципно не пречи да имаш дете в бъдеща. Все пак е желателно да се ограничат до минимум.

admin
Администратор
# Дата: 7 мар 2017 12:03
Отговор 


Здравей биби, не се притеснявай, реакциите понякога са индивидуални и не могат да се предвидят, защото хапчето е високо дозиран хормонален препарат. След приема на Ескапел си получила т.нар. междинно кървене, което се приема за цикъл независимо как протича. Обикновено следващият е около датата на това кървене. Ако не спре до няколко дни можеш да се консултираш и със специалист.

Поли
# Дата: 7 мар 2017 12:29
Отговор 


След аборта ми предписаха ясмин, пих по няколко месеца от датата на първата менструация след аборта. Имам два въпроса - ако съм объркала кървенето след аборта с цикъл значи съм вземала по грешна схема таблетките, въпреки че кървенето се появи 27 дни след аборта и затова го приех за цикъл. Има ли последствия неправилната схема за прием на ОК? И спрях да пия ясмин месец февруари, възможно ли е след спирането на ОК да ме боли корема ниско и да закъснее редовната менструация?

admin
Администратор
# Дата: 8 мар 2017 10:51
Отговор 


Здравей Поли, не се притеснявай, напълно нормално ти е дошъл цикъла след аборта и правилно си започнала приема на Ясмин. Неправилния прием води да нарушения в кървенето. След спиране на ОК е възможно да се появят странични реакции, все пак е хормонален препарат и реакциите са индивидуални.

поли
# Дата: 8 мар 2017 11:21
Отговор 


ако ясмин е приеман неправилно, това ще доведе ли до безплодие? и как се лекува? и ако се появи разместване в кървенето как се лекува?

admin
Администратор
# Дата: 9 мар 2017 10:32
Отговор 


Здравей поли, не се притеснявай, неправилен прием се има в предвид, ако не се започне от първият ден на цикъла и не води до безплодие приема на даден вид ОК. Ако се "размести кървенето" както казваш след спиране на хапчетата се изчаква 1-2 месеца, за да се изчисти организама от хормоналните таблети и обикновено нещата се нормализират от само себе си. Ако това не се случи след 3 месец се консултираш със специалист.

биби
# Дата: 9 мар 2017 12:07
Отговор 


здравейте, на 08.02 ми дойде на 15.02 взех хапчето и седница по късно на 23.03 ми дойде това междинно кървене, както писах в по-горния пост, от тогава до сега не е спирало да прецапва всеки ден. Вчера на 08.03 прецапването премина в реален цикъл, промени си цвета и интензитета.А и съвпада с дата на която трябва да ми дойде реално, месечния цикъл. Това , което ме обезпокоява е , че не съм спирала да кървя и това междинното преминах към месечния си цикъл. Много съм обезпокоена.

admin
Администратор
# Дата: 10 мар 2017 09:33
Отговор 


Здравей биби, не се притеснявай, както писах и преди, хапчето е високо дозиран хормонален препарат, реакциите понякога са индивидуални и не могат да се предвидят. Затова не се препоръчва и да се използва често. Обикновено след месец нещата се нормализират, но всичко зависи от организма на човека, затова макар и рядко реакциите са различни.

Arti
# Дата: 10 мар 2017 14:19
Отговор 


Здравейте,искам да попитам пих Ескапел 24 часа след гафа нямам никакви странични ефекти притеснявам се че тогава бях в овулация възможно ли е да не е подействало тъй като още не ми е дошъл цикъла трябва на 15.03 да ми дойде а имам симптоми като на бременност?

лили
# Дата: 11 мар 2017 09:00
Отговор 


Добре, благодаря Ви много за помощта!А само да попитал кога да очаквам следващия цикъл на датата на която си е бил или когато ми е било междинното кървене?

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

open source forum script miniBB™ © 2001-2024