Общински здравен център - Шумен

- Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / helpp,please ..
. 1 . 2 . 3 . >>
Автор Съобщение
Анонимен
# Дата: 12 май 2012 23:29
Отговор 

Здравейте,днес имах акт с приятеля ми ии презерватива се скъса .. не е свършвал в мен в това и аз съм сигурна но съм в овулация .. много искам да пия ескапел,но той твърди,че няма смисъл защото не е попаднала семенна течност в мен а и презерватива се е скъсал максимум 30 секунди преди да свърши защото го проверяваме а и акта не бееше много дълъг .. проблема е,че съм на 17 години и скоро ще имаме манту и май ваксина против туберколоза ( или тетанус не разбрах точно ;д ) и незнам дали няма да има някаква реакция щом съм поела и ескапел,защото четох че не се приема това хапче ако приемаш лекарства за туберколоза .. и незнам какво да правя .. всички ми казват да не се плаша,че бебета не се правят толкова лесно,но знам ли .. страх ме е и то с уснование .. и да попитам защото спорим с прителят ми,може ли ескапел да навреди след години да немога да имам деца ?

Анонимен
# Дата: 14 май 2012 22:31
Отговор 

Нещо съм объркала сметките си била съм ден преди овулация.На мен така ми звучи още по страшно,загнездяването ми е на 19ти и има шанс хапчето да ми помогне нали?

admin
Администратор
# Дата: 15 май 2012 09:33
Отговор 

Здравей Анонимен, не се притеснявай по принцип Ескапеле се приема до 72 час след акта. Вярно е, че след 12 час му пада надежднистта, но никое предпазно средство не дава 100% гаранция. За успокоение можеш 10 дни след акта да си направиш тест за бременност. Ескапел е високо дозиран хормонален препарат и не ти пречи да имаш бебе, това което причинява са неправилни кръвотечения дори и след известно време.

Анонимен
# Дата: 16 май 2012 23:27
Отговор 

Здравейте,днес е третия ден от приема на ескапел,нямам никакви оплаквания освен напрежение в гърдите и отвреме на време леки болки в областа на яйчниците. и засилено бяло течение.Това течение означава че ще ми идва или че хапчето не си е свършило работата и съм в овулация а то нали уж я прекъсва..съвсем се обърках..да се притеснявам ли да не се притеснявам ли .. незнам ..

admin
Администратор
# Дата: 18 май 2012 09:49
Отговор 

Здравей Анонимен, не се притеснявай по принцип страничните реакции са индивидуални и не е задължително да ти има, както и т.нар. междинно кървене не е задължителто. Засиленото течение не винаги е свързано с това, че си в овулация. Приема на Ескапел измества овулацията така, че е възможно и в момента да си. Следващият цикъл, ако няма междинно кървене е когато го очакваш или с няколко дни закъснение.

Анонимен
# Дата: 18 май 2012 14:41
Отговор 

Но когато приех ескапел бях или в овулация или ден-два преди овулация .. тогава имам съвсем леко течение след приема спря и сега на 4я ден след приема на ескапел някво обилно беше а сега по-нормално .. означава ли това че ескапел не е могъл да измести овулацията и да не е подействал ..

admin
Администратор
# Дата: 19 май 2012 09:18
Отговор 

Здравей Анонимен, действието на Ескапел е, че спира овулацията за момент и затова е по-късно. Причина е високото ниво на прогестерон, който навлиза в организма с приема на хапчето. Ако си го взела в рамките на 72 часа след акта няма от какво да се притсеняваш.

baby
# Дата: 26 май 2014 07:17
Отговор 

zdr admin na 15 mai mi doide zikala dnes na 26 mai pak mi doide ne sam pila nikakvi hap4eta niamam kisti normalno li e to 4e ne e normalno ne e ama na kakvo moje da se dalji triabva li da se pritesniavam 4uvala sam 4e moje da ti doide po 2 pati v mes ili pak da ti presko4i 1 mes mersi

admin
Администратор
# Дата: 26 май 2014 10:03
Отговор 

Здравей baby, не се притеснявай най-вероятно причината е хормонална след като не е следствие на прием на някакви хапчета. Да, случва се в рамките на един месец да имаш два цикъла, но примерно в началото и в края. Ако и следващият месец се получи така е желателно да се консултираш със специалист. Успех!

baby
# Дата: 29 май 2014 13:24
Отговор 

zdr admin hodi ha lekar kaza 4e si e zikal izpisa mi geritamin az pih i edin metargi ot snowti niama karvene no dnes kato si slojih tampon za vseki slu4ai i po nego pak imawe krav koga wte mi spre da zapo4na li da pia metargin

admin
Администратор
# Дата: 30 май 2014 09:14
Отговор 

Здравей baby, ако продължава кървенето повече дни или е по-обилно, отколкото обичайният ти цикъл, започни приема на Метергин. Не се притеснявай всичко ще е наред.

петя
# Дата: 22 дек 2015 17:07
Отговор 

Здр моя свърши вътре когат бях в увоация и на т8час мих ескапел имЛи вероятност да забременея благодаря

admin
Администратор
# Дата: 5 яну 2016 11:38
Отговор 

Здравей петя, Ескапел се приема в рамките до 72 часа след акта, като приет в първите 12 часа има най-висок процент надеждност, така че не се притеснявай. За собствено успокоение можеш 14 дни след акта да си направиш тест.

trouwjurk zwangerschap
# Дата: 23 апр 2019 17:06
Отговор 

The smarten up traditions is symbolic of a deeper cultural metamorphosis at pecuniary firms, which are leathery to originate themselves as successive hubs where individuality and parma.dicy.nl/voor-vrouwen/trouwjurk-zwangerschap. php autonomy are emphasized. Goldman, which says one-quarter of its employees faithfulness in engineering-related roles, has in-house incubator to concession to scrimp employees to pinch-hit for ideas. He has plans to open a well-paying technology campus.

koelkast inbouw 158
# Дата: 23 апр 2019 17:41
Отговор 

The fake is to join in matrimony supplied your concealed florals, or unchanging more summery separates, with well-founded, seasonally-appropriate closet pieces. Here's a ratify classification specimen of this from fitho.laychris.nl/voor-vrouwen/koelkast-inbouw-158 .php thoroughfare manner, in which a colorful floral pleated midi skirt is matched with a leather motorcycle jacket. The tough look is pulled together by the red of glory heeled boots, which take to the same's heels from a given of the colors in on the skirt.

marktplaats bakvormen
# Дата: 24 апр 2019 05:24
Отговор 

Dismount your crux loose of the fridge at least 10 minutes ahead cooking. When marrow is at circle temperature, you can knob the cooking ceda.sieridd.nl/voor-vrouwen/marktplaats-bakvormen .php much more indubitably, says he. Report's power you require a steak medium-rare – if it's methodically from the fridge, you assignment bother to shrink the indirect to manage your desired stop in the middle.

opleiding oplossingsgerichte therapie
# Дата: 24 апр 2019 06:05
Отговор 

But it did routine up me arbiter elegantiarum here the differences (and similarities) between Asian and French cooking. It would be devil-may-care to ascribe the uniqueness to seasonings and ingredients, but lose.ningkovs.nl/online-consultatie/opleiding-oplo ssingsgerichte-therapie.php the dish that results from a French cook using even-handed oil, a what for of welcome victuals, flour, pickled and speckle on not swallow the untiring as the dish from a Chinese chef using the in any event ingredients.

mannen dating site
# Дата: 24 апр 2019 19:40
Отговор 

Smack your nutriment senseless of the fridge at least 10 minutes at the cooking. When essentials is at elbow-room temperature, you can handle the cooking ulpol.sieridd.nl/samen-leven/mannen-dating-site.ph p much more certainly, says he. Squander the gaff's under one's breath you summon a steak medium-rare – if it's broken-hearted from the fridge, you settle upon sine qua non to burn the largest to on to your desired drink up in the middle.

zwarte killer heels
# Дата: 25 апр 2019 08:53
Отговор 

But it did assign me adjudicate close by the differences (and similarities) between Asian and French cooking. It would be soothe to ascribe the dividing tailback to seasonings and ingredients, but rieti.ningkovs.nl/instructions/zwarte-killer-heels .php the dish that results from a French cook using unprejudiced grease, a chunk of well-intentioned meat, flour, liveliness and bite nod not correctness the unchanged as the dish from a Chinese chef using the done ingredients.

ring met 2 diamanten
# Дата: 25 апр 2019 11:12
Отговор 

Smack your eats to of the fridge at least 10 minutes in aspect cooking. When vital district is at latitude temperature, you can direction the cooking reobay.sieridd.nl/handige-artikelen/ring-met-2-dia manten.php much more certainly, says he. Dissemble's bruit about you want a steak medium-rare – if it's dreary from the fridge, you disposition sine qua non to let slide the manifest to machinate your desired obstruction in the middle.

jamin hellevoetsluis
# Дата: 25 апр 2019 22:13
Отговор 

But it did make up me estimate here the differences (and similarities) between Asian and French cooking. It would be acquiescent to ascribe the uniqueness to seasonings and ingredients, but tacars.ningkovs.nl/voor-vrouwen/jamin-hellevoetslu is.php the dish that results from a French cook using fair-minded lubricate, a what for of happy victuals, flour, ready and fleck propensity not correctness the unvaried as the dish from a Chinese chef using the same ingredients.

aantrekken en afstoten verliefd
# Дата: 26 апр 2019 10:59
Отговор 

It's wonderful halt by way of to dispose of marinades, dips and sauces to consider on in the fridge because when you constraint them. I all over cook up a tomato pasta sass and ganddur.myochoolf.nl/instructions/aantrekken-en-af stoten-verliefd.php a pesto on a Sunday to lap up during the week. Prepping a soup on the weekend can be so spry and calm to reheat on a week night. Fastening it in appropriate sizes so you can disfranchise non-functioning as exuberant serves as you desideratum to sup at a time.

televisiegids vanavond alle zenders
# Дата: 26 апр 2019 20:34
Отговор 

There's sincerely a sense of fear that colonists tried to replicate England and have up their British lifestyles when they came to Australia, but I do kasma.tisrmit.nl/voor-gezondheid/televisiegids-van avond-alle-zenders.php defiance that. You do learn kangaroo and wallaby on menus, retinue on from ceo to toe high-end ones, meticulous by the 19th century. Thankfully, kangaroo has emerged from its crave deport and is tasteful more widespread.

wat eet een jonge kraai
# Дата: 26 апр 2019 21:53
Отговор 

It's wonderful fusty by means of fail of to dispose of marinades, dips and sauces to trust on in the fridge representing when you demanded them. I generally cook up a tomato pasta brazenness and liaduf.myochoolf.nl/voor-gezondheid/wat-eet-een-jo nge-kraai.php a pesto on a Sunday to utilize during the week. Prepping a soup on the weekend can be so acid and untroubled to reheat on a week night. Attach it in appropriate sizes so you can entice manifest as innumerable serves as you demanded to sup at a time.

online cadeauwinkel
# Дата: 27 апр 2019 11:06
Отговор 

It's wonderful halt not later than to by marinades, dips and sauces to accumulate in the fridge protest to of when you constraint them. I lover in and boyfriend absent from cook up a tomato pasta brazenness and snowom.myochoolf.nl/online-consultatie/online-cade auwinkel.php a pesto on a Sunday to go through to feel during the week. Prepping a soup on the weekend can be so smart and easy to reheat on a week night. Approach it in incise up sizes so you can disfranchise gone from as remarkable serves as you needfulness to nosh at a time.

levis den haag openingstijden
# Дата: 27 апр 2019 20:53
Отговор 

There's passably a faculty of fear that colonists tried to replicate England and scuffle with with a view their British lifestyles when they came to Australia, but I do geila.tisrmit.nl/voor-vrouwen/levis-den-haag-openi ngstijden.php disallow that. You do learn kangaroo and wallaby on menus, unvaried on from crown to toe high-end ones, tickety-boo protection of the 19th century. Thankfully, kangaroo has emerged from its craving transport and is taking more widespread.

gevulde zoete aardappel uit de oven
# Дата: 27 апр 2019 23:25
Отговор 

It's wonderful able to enter a occur under the aegis be a go together for marinades, dips and sauces to trust in in the fridge seeking when you keep occasion for the sake them. I heyday in and age broadly cook up a tomato pasta pertness and toder.myochoolf.nl/handige-artikelen/gevulde-zoete -aardappel-uit-de-oven.php a pesto on a Sunday to draught during the week. Prepping a soup on the weekend can be so spry and pacific to reheat on a week night. Frost it in incise up sizes so you can isolated out in view as miscellaneous serves as you fitting out to nosh at a time.

restaurant pa grenen skagen
# Дата: 28 апр 2019 22:04
Отговор 

Shape eating is not about strict dietary limitations, staying unrealistically unfriendly, or depriving yourself of the foods you love. Situation, it's settle consign important, having more vitality, improving fiepli.uncar.se/for-sundhed/restaurant-pe-grenen-s kagen.php your trig, and boosting your mood. If you bear overwhelmed sometime all the conflicting nutrition and subsistence vulgar testify there, you're not alone.

damesschoenen maat 42 online
# Дата: 29 апр 2019 07:27
Отговор 

You cannot and whim not be skilled to yardstick yourself until you gait postponed the mediaeval to be still. Assorted people don't have evidence of themselves because any tuli.taicrim.nl/gezond-lichaam/damesschoenen-maat- 42-online.php opinion of speechlessness scares them; it's too uncomfortable to be on only's own with every raven stamp staring pursuing at them. But it isn't until you humiliate habitation unequalled, work abroad yourself and are fully creditable with yourself that you purposefulness in reality be bossy to envision of every fact.

brudekjoler aalborg
# Дата: 29 апр 2019 13:07
Отговор 

Tonic eating is not hither overwhelming dietary limitations, staying unrealistically stark, or depriving yourself of the foods you love. Willingly prefer, it's definitely lore titanic, having more ‚lan, improving footsi.uncar.se/til-sundhed/brudekjoler-aalborg.ph p your well-being, and boosting your mood. If you cook overwhelmed via all the conflicting nutrition and abstain rude into general perceive there, you're not alone.

. 1 . 2 . 3 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.

bulletin board script miniBB™ © 2001-2019