Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / helpp,please ..
Автор Съобщение
Анонимен
# Дата: 12 май 2012 23:29
Отговор 


Здравейте,днес имах акт с приятеля ми ии презерватива се скъса .. не е свършвал в мен в това и аз съм сигурна но съм в овулация .. много искам да пия ескапел,но той твърди,че няма смисъл защото не е попаднала семенна течност в мен а и презерватива се е скъсал максимум 30 секунди преди да свърши защото го проверяваме а и акта не бееше много дълъг .. проблема е,че съм на 17 години и скоро ще имаме манту и май ваксина против туберколоза ( или тетанус не разбрах точно ;д ) и незнам дали няма да има някаква реакция щом съм поела и ескапел,защото четох че не се приема това хапче ако приемаш лекарства за туберколоза .. и незнам какво да правя .. всички ми казват да не се плаша,че бебета не се правят толкова лесно,но знам ли .. страх ме е и то с уснование .. и да попитам защото спорим с прителят ми,може ли ескапел да навреди след години да немога да имам деца ?

Анонимен
# Дата: 14 май 2012 22:31
Отговор 


Нещо съм объркала сметките си била съм ден преди овулация.На мен така ми звучи още по страшно,загнездяването ми е на 19ти и има шанс хапчето да ми помогне нали?

admin
Администратор
# Дата: 15 май 2012 09:33
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай по принцип Ескапеле се приема до 72 час след акта. Вярно е, че след 12 час му пада надежднистта, но никое предпазно средство не дава 100% гаранция. За успокоение можеш 10 дни след акта да си направиш тест за бременност. Ескапел е високо дозиран хормонален препарат и не ти пречи да имаш бебе, това което причинява са неправилни кръвотечения дори и след известно време.

Анонимен
# Дата: 16 май 2012 23:27
Отговор 


Здравейте,днес е третия ден от приема на ескапел,нямам никакви оплаквания освен напрежение в гърдите и отвреме на време леки болки в областа на яйчниците. и засилено бяло течение.Това течение означава че ще ми идва или че хапчето не си е свършило работата и съм в овулация а то нали уж я прекъсва..съвсем се обърках..да се притеснявам ли да не се притеснявам ли .. незнам ..

admin
Администратор
# Дата: 18 май 2012 09:49
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай по принцип страничните реакции са индивидуални и не е задължително да ти има, както и т.нар. междинно кървене не е задължителто. Засиленото течение не винаги е свързано с това, че си в овулация. Приема на Ескапел измества овулацията така, че е възможно и в момента да си. Следващият цикъл, ако няма междинно кървене е когато го очакваш или с няколко дни закъснение.

Анонимен
# Дата: 18 май 2012 14:41
Отговор 


Но когато приех ескапел бях или в овулация или ден-два преди овулация .. тогава имам съвсем леко течение след приема спря и сега на 4я ден след приема на ескапел някво обилно беше а сега по-нормално .. означава ли това че ескапел не е могъл да измести овулацията и да не е подействал ..

admin
Администратор
# Дата: 19 май 2012 09:18
Отговор 


Здравей Анонимен, действието на Ескапел е, че спира овулацията за момент и затова е по-късно. Причина е високото ниво на прогестерон, който навлиза в организма с приема на хапчето. Ако си го взела в рамките на 72 часа след акта няма от какво да се притсеняваш.

baby
# Дата: 26 май 2014 07:17
Отговор 


zdr admin na 15 mai mi doide zikala dnes na 26 mai pak mi doide ne sam pila nikakvi hap4eta niamam kisti normalno li e to 4e ne e normalno ne e ama na kakvo moje da se dalji triabva li da se pritesniavam 4uvala sam 4e moje da ti doide po 2 pati v mes ili pak da ti presko4i 1 mes mersi

admin
Администратор
# Дата: 26 май 2014 10:03
Отговор 


Здравей baby, не се притеснявай най-вероятно причината е хормонална след като не е следствие на прием на някакви хапчета. Да, случва се в рамките на един месец да имаш два цикъла, но примерно в началото и в края. Ако и следващият месец се получи така е желателно да се консултираш със специалист. Успех!

baby
# Дата: 29 май 2014 13:24
Отговор 


zdr admin hodi ha lekar kaza 4e si e zikal izpisa mi geritamin az pih i edin metargi ot snowti niama karvene no dnes kato si slojih tampon za vseki slu4ai i po nego pak imawe krav koga wte mi spre da zapo4na li da pia metargin

admin
Администратор
# Дата: 30 май 2014 09:14
Отговор 


Здравей baby, ако продължава кървенето повече дни или е по-обилно, отколкото обичайният ти цикъл, започни приема на Метергин. Не се притеснявай всичко ще е наред.

петя
# Дата: 22 дек 2015 17:07
Отговор 


Здр моя свърши вътре когат бях в увоация и на т8час мих ескапел имЛи вероятност да забременея благодаря

admin
Администратор
# Дата: 5 яну 2016 11:38
Отговор 


Здравей петя, Ескапел се приема в рамките до 72 часа след акта, като приет в първите 12 часа има най-висок процент надеждност, така че не се притеснявай. За собствено успокоение можеш 14 дни след акта да си направиш тест.

Kemyfug
# Дата: 25 фев 2024 00:55
Отговор 


Вероятно извън темата, но целодневното превъртане в интернет ви прави по-слаби по отношение на здравето и либидото.
Как да го доведа на приятеля си - това е въпрос за мен..

admin
Администратор
# Дата: 26 фев 2024 11:39
Отговор 


Здравей Kemyfug, технологиите играят важна роля в ежедневието ни. Но за съжаление освен многото позитиви, имат и своите негативи, като могат да влошат значително и отношенията с партньора. Говорете заедно спокойно за ситуацията, организирайти дейности без екран.

Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

open source forum script miniBB™ © 2001-2024