Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Ескапел
Автор Съобщение
sisa_
Участник
# Дата: 30 юли 2012 12:19
Отговор 


Много съм притеснена,искам да попитам нещо относно Ескапел.Наложи се да го пия 2 3 дена след като ми беше свършил цикъла,след 5 дена някъде от тогава започна едно кървене днес ми е първи ден.Прочетох за нежеланите реакций,има ли за какво да се притеснявам,защото тамън ми свърши цикъла и след няколко дена пак да дойде не ми се струва много добре.Пия Ескапел за втори път,първия беше преди месец и половиня нямаше такова кървене,но го пих няколко дни преди да ми дойде цикъла а сега се наложи след.Това нормално ли е сега?

Анонимен
# Дата: 30 юли 2012 13:27
Отговор 


Здравейте,снощи имах полов контакт с приятелят ми и презерватива се беше изхлузил няколко сантиметра смисъл не беше много добре опънат както в началото,а днес съм в овулация има ли някаква опастност?

Анонимен
# Дата: 30 юли 2012 13:28
Отговор 


Но не казвам,че беше изцяло изхлузен а леко.

admin
Администратор
# Дата: 30 юли 2012 14:19
Отговор 


Здравей sisa_, не се притеснявай реакциите след приема на Ескапел са индивидуални и не винаги могат да се предвидят дори и при прием от един и същи човек, защото е високо дозиран хормонален препарат. Не се притеснявай нормално е да се получи така.Само трябва да знаеш, че следващия ти цикъл ще е около датата на това кървене, а не когато го очакваш.

admin
Администратор
# Дата: 30 юли 2012 14:21
Отговор 


Здравей Анонимен, ако не е имало изтичане на семенна течност извън презерватива, а само е бил леко изхлузен, няма от какво да се притесняваш.

Анонимен
# Дата: 31 юли 2012 11:57
Отговор 


Не никаква семенна течност просто леко изхлузен

admin
Администратор
# Дата: 1 авг 2012 11:02
Отговор 


Здравей Анонимен, тогава няма от какво да се притесняваш всичко ше е наред.

admin
Администратор
# Дата: 3 авг 2012 10:29
Отговор 


Скъпи потребители до 10.09.2012 година форумът няма да работи. Не пишете. Извиняваме се за неудобството!

sisa_
Участник
# Дата: 6 авг 2012 02:11
Отговор 


blagodarq mnogo admin:))

яна
# Дата: 13 сеп 2012 16:16
Отговор 


ваксина против хепатит поставена същия ден спира ли действието на Ескапел?

admin
Администратор
# Дата: 14 сеп 2012 12:55
Отговор 


Здравей яна, не се притеснявай нещата са на различна основа, едното е антивирусно, а другото е хормонален продукт.

Анонимен
# Дата: 14 сеп 2012 15:45
Отговор 


sled kato sum polu4ila karvene kato menstruaciq sled eskapel nali nqma 6ans da sum bremenna ?

admin
Администратор
# Дата: 17 сеп 2012 11:47
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай всичко ще е наред. По принцип все пак знаеш, че Ескапел или който и да е конрацептив на дават 100% гаранция. За собствено успокоение можеш 10 дни след акта да си направиш тест за бременност.

Анонимен
# Дата: 18 яну 2013 22:06
Отговор 


Pih eskapel 20 chasa sled poloviq akt sled tova cikulut mi doide okolo datata koqto trqbvashe no mi e mnogo slab. Napravih si i test 10 dena sled gafa i beshe otricatelen, no cikula mi e mnogo slab. Mnogo sum pritesnena.

admin
Администратор
# Дата: 23 яну 2013 13:54
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай реакциите след приема на Ескапел са индивидуални. След като си взела мерки навреме всичко ще е ок. За собствено успокоение можеш след още 5 дни да повториш теста.

paqcheto
Участник
# Дата: 11 фев 2013 15:23 - Променено от: paqcheto
Отговор 


Здравейте, имам въпрос свързан с ескапел.
Миналия месец пих въпросното хапче на 16.01, 2 часа след гафа [беше последния ден от МЦ] След 4 дни ми дойде .. беше оскъдно за 3-4 дни .. нямах никакви болки.. Този месец трябваше на 07 да дойде..закъсня ми с 3 дни .. Сега имам цикъл,но е пак оскъден не е както редовния ми .. Трябва ли да се обърна към лекар?
Направих си и тест .. 25 дни след гафа беше отрицателен!!!

admin
Администратор
# Дата: 20 фев 2013 13:56
Отговор 


Здравей paqcheto, не се притеснявай реакциите след приема на Ескапел са индивидуални. След като си взела мерки на време и тестът след 25 дена е отрицателен всичко е наред, но ако искаш за собствено успокоение се консуртирай и със специалист.

Alina1316
# Дата: 27 юни 2013 02:47
Отговор 


Здравейте, миналият месец пих противозачатачни, но когато свърших опаковката и цикълът ми дойде, реших да не ги пия повече. На последния ден от менструацията ми стана гафа и сега не знам дали да пия Ескапел?

admin
Администратор
# Дата: 27 юни 2013 10:49
Отговор 


Здравей Alina1316, по принцип се приема, че при редовен прием на контрацептиви през 7 дневната пауза, не се налага допълнителен начин за предпазване, но все пак решението е твое, защото си ги пила само един месец и не смяташ да продължиш с тях.

Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024