Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / bremennost
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 4 юни 2013 10:44
Отговор 


Здравей gergana123456, по принцип овулацията обикновенно е 14 дни преди следващият цикъл, но при някои момичето може да бъде и по друго време.

admin
Администратор
# Дата: 4 юни 2013 10:49
Отговор 


Здравей maniata, ако една жена е бременна в 30 гестационна седмица, това прави 7 месеца и половина и просто няма как да не се забележи. Понякога, ако жената е по-едричка е възможно да се заблудиш, но това е малко вероятно.

sis
Участник
# Дата: 20 дек 2013 23:51
Отговор 


ISkam da ppitam ako sam pravela na 8.12.2013g seks sled 3 dena se e poqvil cikalat mi v normalen vid vazmojno li e da sam zabremenqla?

admin
Администратор
# Дата: 14 яну 2014 14:47
Отговор 


Здравей sis, след като си имала нормален цикъл след акта няма от какво да се притесняваш. Все пак единственият сигурен начин е тестът.

kameliq
# Дата: 14 мар 2014 20:14
Отговор 


iskam da popitam...s priqtelqtmi pravihme sex v denq v koito mi spirashe cikala i za sajalenie neme opazi svarshi v men,ot togava mina sedmica isi napravih test pokaza otricatelno.Iskam da popitam dalie vazmojno da zabremeneq po tozi nachin?

admin
Администратор
# Дата: 19 мар 2014 13:57
Отговор 


Здравей kameliq, риск от забременяване винаги има, но при всеки организъм е индивидуална степента на опасност. За успокоение можеш да повториш теста след седмица т.е. да минат поне 14 дни от акта. Успех!

бабъ
# Дата: 20 мар 2014 09:12
Отговор 


min nedelia pravihme sex sas sapruga mi toi svarwi navan az nevolno se pipnah otdolu po rakata mi niamawe niwto sega v nedelia na 23 triabva da mi doide imam bolka dolu nizko pih sok ot lyspi na luk i kola s vanilia za da mi doide po rano 4e sme na svatba nali niama na4in da sam zabremeniala i dali wte mi se drapne zikala s niakolko dena napred da mi doide
mersi

admin
Администратор
# Дата: 20 мар 2014 14:04
Отговор 


Здравей бабъ, не се притеснявай по този начин дори и да е имало нещо не можеш да забременееш. А дали ще ти дойде цикъла по-рано след изпития сок незная. Ние работим с лекарства и нямаме поглед върху отварите. Успех, дано ти подейства!

baby
# Дата: 23 юни 2014 08:28
Отговор 


zdr admin min mesez mi doide 2 pati na 15.05 i posle na 26.05 vtoria pat mi varvia dosta po obilno i po dalgo sega koga da go 4akam imam bolki dolu nizko i v gardite pravih si i test za moe uspokoenie otrizatelen e kolko dena da go iz4akam i ako ne mi doide da po4na li da pia orgametril za da si go predizvikam mersi

admin
Администратор
# Дата: 23 юни 2014 11:15
Отговор 


Здравей baby, не се притеснявай щом и и тестът ти е отрицателен, най-вероятно причината е хормонална. Ако не ти дойде до 26.06. можеш да започнеш прием на Оргаметрил 3х2 табл./3 дни и да го предизвикаш. Ако искаш можеш да се консултираш и със специалист, ако нещата се повторят. Успех!

baby
# Дата: 23 юни 2014 13:13
Отговор 


da mn ti blagodaria admin

baby
# Дата: 24 юни 2014 07:37
Отговор 


a do kolko dena sled kato spra orgametrila triabva da mi doide

admin
Администратор
# Дата: 24 юни 2014 09:47
Отговор 


Здравей baby, по принцип до 10 дни след последният прием на Оргаметрил идва цикъла, но обикновено до 3-4 дни се появява кървене.

baby
# Дата: 30 юни 2014 08:40
Отговор 


zdr admin zna4i zapo4nah da pia orgametril 3x2 tabl 24.06,25.06 i na 26.06 sega koga da 4akam da mi doide zikala imam simptomi boli me dolu nisko mersi

baby
# Дата: 30 юни 2014 11:01
Отговор 


admin zawto ne otgovariaw

admin
Администратор
# Дата: 30 юни 2014 13:25
Отговор 


Здравей baby, както ти писах и преди до 10 дни след последният прием на Оргаметрил идва цикъла, но обикновено до 3-4 дни се появява кървене. При теб най-късно до 06.07. трябва да дойде.

baby
# Дата: 30 юни 2014 20:25
Отговор 


da blagodaria ti admin zabravih samo da kaja 4e v sriada ve4erta /vtoria den na priema/imah malko krav kato zacapvawto no malko po obilnoi posle niwto az pih i v 4etvartak pak 3x2 t niali niama na4in da ne mi doide

baby
# Дата: 1 юли 2014 08:39
Отговор 


za vseki slu4ai pak si napravih test otrizatelen e triabva li da se pritesniavam ili da se uspokoia i da 4akam da mi doide ...vse niakoga

admin
Администратор
# Дата: 1 юли 2014 10:13
Отговор 


Здравей baby, пак ще кажа не се притеснявай, моите наблюдения до сега са, че винаги действа. Просто се успокой, тестът ти е отрицателен и чакай. Успех!

baby
# Дата: 3 юли 2014 07:15
Отговор 


zdr admin na 1.07 hodih na lekar izpisa mi dufaston 10 dni da pia x 2 t.zna4i ot 1.07 po4nah da go piq sega gore dolu koga da 4akam zikal zawtoto ot 19.07 sam na more wte mi e svarwilo dotogava nali mersi

admin
Администратор
# Дата: 3 юли 2014 10:57
Отговор 


Здравей baby, по принцип реакциите на Дуфастона са същите както и след приема на Оргаметрил тоест до 10 дни след последният прием на Дуфастон идва цикъла, но обикновено до 3-4 дни се появява кървене. При теб щом го пиеш до 10.07. би трябвало до 13-14.07. да ти дойде, но може и след 20.07. да е. Просто е индивидуално!

14
# Дата: 11 юли 2014 20:05
Отговор 


На 08.06 с приятеля ми имахме полов акт, но презерватива се скъса,имам нередовен цикъл и не мога да преценя овулацията си с точност но мисля че се пада някъде около тази дата, малко по-късно(към 11-12).Не съм пила нищо (нито ескапел и т.н.), правих 3 теста сутрин и 3-те бяха отрицателни, цикълът ми дойде в тези дни в които трябваше да ми дойде, не е закъснявал беше нормален-обилен и със съсиреци.Въпроса ми е дали отново има някакви шансове да съм бременна.Много ме е страх да не би да е цветна бременност :(. Благодаря предварително :)

14
# Дата: 11 юли 2014 20:06
Отговор 


Забравих да кажа, че в мен не е попаднала сперма, а предеякуалната течност.

admin
Администратор
# Дата: 14 юли 2014 10:02
Отговор 


Здравей 14, след като си имала цикъл, не е попадала семенна течност в теб и тестовете са отрицателни, няма от какво да се притесняваш и всичко ще е наред.

14
# Дата: 14 юли 2014 11:12
Отговор 


И аз така си мислех,но ме притеснява това че на 12 и 13 вечерта имах кафеникави петанца.Дойде ми на 30.06 и се пада че тези петанца са на 13 и 14 ден от МЦ.Има ли за какво да се притеснявам за тях? Или е от овулацията?Отговаряли сте ми и сте ме успокоявали и сте били прави много пъти,надявам се сега също да сте прави и да ми няма нищо :( ... ЕДНО ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ :)

admin
Администратор
# Дата: 16 юли 2014 09:54
Отговор 


Здравей 14, пак ще кажа, че няма за какво да се притесняваш. Тези петънца и времето на появата им съвпада с дните на овулацията ти. Споко, всичко ще е ок. Радваме се когато сме полезни.

Анонимен
# Дата: 25 юли 2014 19:17
Отговор 


Здр-те! Изчетох доста...а при мен проблема е следния-този месец ми закъсня и направих два теста през 1 седмица,които са отрицателни...отидох на лекар,взе вагинална течност за изследване и ми предписа оргаметрил за 5 дни по 2 таблетки днес ми е 2 ден на приема му,каза след 5дни да и занеса резултатите и че тр да има поява на мц след 5 дни,друго ако и следващия месец не ми пак да ходя след направен тест и ако е отрицателен направо изследвания на хормоните,......паниката е голяма...чудя се дали не сам бременна има ли вероятност,но как не го е видяла и какъв е проблема !

admin
Администратор
# Дата: 28 авг 2014 14:30
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай най-вероятно причината е наистина хормонална, а не наличието на бременност, след като тестовете и прегледа показват това. Успокой се и всичко ще е наред. Успех!

14
# Дата: 8 сеп 2014 21:42
Отговор 


Отново съм аз от от по-горните въпроси...въпроса ми този път е възможно ли е при изместване на цикъла(преди беше нередовен) точно на 28 дни да намалее количеството за деня а самия цикъл да се одължи,като се има предвид че преди беше 5 дена а сега е близо 7 8 дена макс. от които само 2 дена ми тече по-силно а през останалите дни не.Това продължава 2 или 3 месеца и нормално ли е това и има ли от какво да се притеснявам.Мисля,че трябва да кажа че когато започна това с прецапването по време на овулация спортувах и не ядох което не е типичния режим за мен.От тогава забелязах промени в цикъла ми.Така де, имах нормален цикъл както бях написала,но след като се опитвах да се захранвам и отново спрях да спортувам се получи това.

admin
Администратор
# Дата: 9 сеп 2014 14:52
Отговор 


Здравей 14, не се притеснявай. По принцип е малка вероятността при променя на двигателния режим да се наруши или нормализира цикъла, защото обикновено причината е хормонална. Все пак нещата са индивидуални и не изключвам такава възможност.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024