Общински здравен център - Шумен

- Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / bremennost
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 .
Автор Съобщение
baby
# Дата: 15 мар 2021 17:53
Отговор 

Започнах да пия фемостон

baby
# Дата: 16 мар 2021 14:55
Отговор 

kade si admin zawto ne otgovarqw

admin
Администратор
# Дата: 17 мар 2021 09:44
Отговор 

Здравей baby, обикновено до 10 дни след последният прием на Примолут нор се появява кървене, но все пак е възможно да мине и повече време. След като си посетила гинеколот и няма нищо притеснително просто изчакай още малко. След като си започнала прием на Регулон трябва да изпиеш цялата опаковка за да има ефект, също се отняся и за Фемостона т.е. продължаваш приема му /на Фемостон/ както преди да го спреш и нещата би трябвало да се нормализират. Не се притеснявай!

baby
# Дата: 17 мар 2021 14:49
Отговор 

Значи продължавам приема на фемостон

baby
# Дата: 17 мар 2021 14:50
Отговор 

Мерси админ

admin
Администратор
# Дата: 18 мар 2021 10:08
Отговор 

Здравей baby, да продължаваш приема на Фемостон и всичко ще се нормализира. Успех!

Цвети
# Дата: 23 апр 2021 09:03
Отговор 

Здравей,Админ

Пиша, защото се протеснявам малко. Днес ми е 20ти ден от МЦ при МЦ 26-27 дни. На 7ми ден след цикъла, правихме секс с приятля ми без предосзни мерки, като той не е свършвал в мен, и даже не прекъснахе в последния момент. После не сме имали контакт, но от 6 дни някъде имам мн силни болки в гърдите, което ми се получава последните 2 месеца ( около 10-14 дни преди МЦ), но преди седмица някъде около 13тия ден получих бяло течение, като извара без миризма, имах и лек сърбеж. След консултация с личния доктор взех препрат за гъбички. Само да спомена че поради ковид изпих какви ли не лекарства включително и антибиотик Сумамед.
Та въпроса ми дали може да има бреченност с това течение, болките в гърдите и усещането за сърцебиене което имам от няколко дни. Шекар ми каза че сърцебиенето, тревижността, стряскането и тн е следствие нарушената нерва система от ковид. Моля за отговор, че съм притеснена. Благодаря

admin
Администратор
# Дата: 23 апр 2021 09:20
Отговор 

Здравей Цвети, не се притеснявай, след като не е свършил в теб няма как да си бременна. Обикновено симптомите, които описваш - болките в гърдите, се появяват 14 дни преди следващият цикъл т.е. около овулацията. Освен това много често приема на антибиотик, води до гъбички и от това което казваш - бяло течение, като извара и лек сърбеж, говорят именно за това, но ти си взела мерки и ще се оправи. След прекарана Ковид инфекция доста от пациентите описват и твоите симптоми. Времето на отшумяването им е различно, но минават няколко месеца до пълно възстановяване. Успокой се, просто трябва време и всичко ще си дойде на място. Успех!

Цвети
# Дата: 23 апр 2021 15:26
Отговор 

Здравей,Админ! Много благодаря за отговора и успокоението! Бъдете здрави и весели празници

admin
Администратор
# Дата: 26 апр 2021 09:41
Отговор 

Здравей Цвети, радваме се, когато сме полезни. Весели празници и на теб!

Соня
# Дата: 8 юни 2021 10:38
Отговор 

Здравейте :)
Моля за съвет, тъй като съм притеснена. Този месец имахме 3 акта без предпазни мерки с приятеля ми, с който сме от 10 години заедно. И 3те пъти той не е еакулирал в мен, даже сме прекъсвали доста преди да настъпи "свършването", но нещо ми е влязла натрапчива мисъл, че нещо може да е станало от предеакулационната течност, а в момента не е момент за дете, тъй като минах през ковид преди 3 месеца, имах пост ковид проблеми и сега се ваксинирах. Реално МЦ трябва да ми дойде след 3-4 дни, но не усещам нищо като симптом, че ще ми дойде. Искам да кажа също, че след ковид МЦ ми идваше 2 месеца с по седмица по-рано, имах страшни болки в гърди, кръст и тн. Пусках и хомонални изследвания, последния път в деня когато ми дойде ми сложиха първа доза от Пфайзер, вчера беше втората и днес усещам гадене, болки в главата, тялото, треска и тн. Но от 2-3 дни след дълго пътуване по път с много завои имах замайване
Моля да ми кажете дали има вероятност за бременност?
ПС - ако не дойде до 28ми ден ще си направя и тест

Благодаря предварително :)

Соня
# Дата: 8 юни 2021 10:42
Отговор 

Забравих само да кажа, че от вчера имам усещане като за цистит - често уриниране и парене + доста пъпки по лицето

admin
Администратор
# Дата: 9 юни 2021 11:33
Отговор 

Здравей Соня, не се притеснявай, т.нар. ПМС /предменструален синдром/ не е задължително да го има и да усещаш някакво неразположение. Симптомите, които описваш са свързани с реакция от втора доза ваксина, които не се задължителни като цяло. След прекаран Ковид често на организма му трябва време за да влезе в нормалния си ритъм, което може да стигна и до 6 месеца, всичко е въпрос на организъм. Не мисля, че има вероятност да си бременна, но най-сигурният начин е 14 дни след акта да си направиш тест. Относно паренето и честото уриниране, можеш да приемаш повече течности и ако не отшуми да се консултираш със специалист.

Соня
# Дата: 9 юни 2021 15:03
Отговор 

Здравей,Админ! Много благодаря за бързия отговор. От вчера започнах да приемам повече течности и усещането за дискомфорт и честото уриниране спряха, сега само си чакам МЦ. Надявам се сте прави и да няма вероятност за бременност, но ако не ми дойде МЦ до 4-5 дни ще си направя тест. От натрапчивата мисъл за бременност започвам да се панирам и да търся симптоматика във всичко.
Относно Ковид - надявам се вече нещата да се нормализират в целия организъм.

admin
Администратор
# Дата: 10 юни 2021 10:23
Отговор 

Здравей Соня, споко, всичко ще е наред!

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 .
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.

online community software miniBB™ © 2001-2021