Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / bremennost
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Автор Съобщение
nikol nikolova
# Дата: 1 авг 2015 17:44
Отговор 


zdravei admin otidoh na doktor i se okaza che sam bremenna v 6 sedmica s maja mi mnogo se zaradvahme doktora mi izpisa dufostan i kaza da go piq 10 dni i da otidem pak na pregled no za jalost na 31 napravih spontanen abort.sega vaprosa mi e koga mojem da zapochnem otnovo s opitite za bebe? i drugiq mi vapros e dali dafostona e napravil taka che da pedizvika aborta chetoh mnogo za tova lekarstvo i sam mnogo obarkana.blagodarq za predishniq ti otgovor mnogo si polezna

admin
Администратор
# Дата: 3 авг 2015 10:12
Отговор 


Здравей nikol nikolova, съжалявам, че се е получила така, но такива неща се случват и не е задължително да има конкретна причина. Важното е да не се отчайвате и да си давате кураж за да постигнете отново резултат. Обикновено Дуфастона, който съдържа човешки хормон, подобен на прогестерона, помага да се задържи плода, а не обратното. Организмът нормално балансира количествата на естествените хормони прогестерон и естроген (другият основен женски полов хормон), но ако Вашето тяло не произвежда достатъчно прогестерон, Дуфастон подобрява баланса, а това е важно при наличие на бременност. Добре е да се изчака между 3 и 6 месеца, преди да се предприемат опити за ново забременяване. Този период е необходим, за да може да се възстанови лигавицата на матката.
Какво можеш да направиш за да задържиш бебето след спонтанен аборт? На първо място е приемът на фолиева киселина поне 3 месеца преди да правите опити за забременяване. Ползата от фолиевата киселина е доказана и тя се отнася, както за майката, така и за плода.
Друг важен фактор е режимът на хранене - в него трябва да преобладават пресните плодове и зеленчуци, да се избягват стимулиращите напитки като чай и кафе. Не на последно място - изолирай стреса. Ако работата ти е напрегната и това няма как да бъде избегнато - вземи си отпуск или болничен. Успех и чакам добри новини!

nikol nikolova
# Дата: 5 авг 2015 13:49
Отговор 


Blagodarq ti za poleznata informaciq admin iskareno se nadqvam tova danese povtori poveche.ako ne beshe ti neznam kakvo shtqh da prvaq iskareni blagodatnosti nadqvam se skoro vreme da ti pisha s dobri novini :)

admin
Администратор
# Дата: 6 авг 2015 09:42
Отговор 


Здравей nikol nikolova, радваме се когато сме полезни. Стискам палци, но всичко ще е наред следващият път. Просто бъдете спокойни и търпеливи.

Juji
# Дата: 8 сеп 2015 00:43
Отговор 


Zdraveite! Minaliq mesec mi zakysnq mesechniq cikal praveh testove bqha otricatelni, otidoh na lekar i mi kaza che imam kista i kaza che shte mi doide cikala i mi izpisa orgametril. sled kato sprqh priema sled 3 dni mi doide cikyla beshe normalno kakto vseki mesec. No sega pak mi zakusnqvs veche s 8 dni. Predi tova cikalat mi beshe redoven. Sigurna sym che ne sym bremenna pazim se, no kakva moje da e prichinata pak da mi zakysnqva

admin
Администратор
# Дата: 8 сеп 2015 10:15
Отговор 


Здравей Juji, не се притеснявай след като предният път причината е била наличието на киста, най-вероятно и сега е така. Обикновено появата им не е еднократна. Консултирай се отново със специалист. Причината за появата им в повечето случаи е хормонална.

ЛиЛи
# Дата: 21 сеп 2015 20:12
Отговор 


Здравей,
Надявам се че ще можете да ми дадете съвет. Поради заболяване на щитовидната жлеза приемам вече 4 месеца преднизолон. Tsh хормона се завиши малко 5.1 при референтни стоймости 4.2. Та въпроса ми е дали при повишен тсх по-трудно може да се забременее също така дали цикъла ми можа да има изменние от приема на кортикостероид. Не зная но от 2 месеца ми идва по-рано. Днес ми е 20 ден и имам чувството че ще ми дойде :(.
Ж
Благодаря за отговора

admin
Администратор
# Дата: 23 сеп 2015 11:17
Отговор 


Здравей ЛиЛи, не се притеснявай при прием на кортикостероиди е нормално да имаш промяна и в цикъла. Въпросът относно повишен ТСХ и бременност, нещата са индивидуални, зависи колко е завишен и от самият организъм. В някои случаи единствено допринася за допълнителна доза стрес при жени с малко по-високи стойности на хормона. Желателно е обаче, докато приемаш Преднизолон да не правите опити за бебе.

ЛиЛи
# Дата: 24 сеп 2015 14:50
Отговор 


Здравейте,
Благодаря за отговора.
Не, не правим опити за бебе, просто се притеснявам, че ако решим след 1 или 2 години дали ще имаме проблеми, тъй като не зная още колко време ще приемам преднизолона и колко време е необходимо,за да бъде изчистен от организма. Тсх ми е малко завишен 5.10, при рвферентни стойности 4,20.
Притеснявам се за МЦ тъй като започна да ми идва по-често на около 22 дни при нормален преди 26-27 дни. Дали трябва да се обърна към специалист? Преднизолон вече приемем 4 месеца с доза от 20 мл до 5.

admin
Администратор
# Дата: 25 сеп 2015 11:18
Отговор 


Здравей ЛиЛи, не се притеснявай, нормално е докато го приемаш да ти се промени датата на цикъла, просто реакциите са индивидуални. Ако искаш можеш да се консултираш и със специалист. Преднизолонът е с активност 12-36ч. т.е. има бърз разпад в организма и не е необходимо да се изчаква за да се подновят опитите за бебе. Примерно след един цикъл от спиране на приема му можете да ги подновите.

Мария Иванова
# Дата: 9 ное 2015 13:18
Отговор 


Здравейте! Моля за съвет. С приятеля ми правихме секс на 9тия ден от МЦ. Той приникна в мен няколко пъти без презерватив и след това го поставихме. След поставянето на презерватива акта продължи около 10тина мин. Презерватива беше здрав и всичко си беше точно, но днес ми закъснява МЦ. Искам само да кажа, че около седмица след това започнах прием на висока доза 30мг на ден преднизолон, поради астматичен пристъп. И все още го приема по намаляваща схема. Моля да ми кажете дали да се притеснявам за бременност или да дължа това закъснение на кортизона.

admin
Администратор
# Дата: 10 ное 2015 06:56
Отговор 


Здравей Мария Иванова, не се притеснявай. При прием на Преднизолон, който е от групата на кортикостероидите е нормално да се получат менструални нарушения или дори спиране на менструацията. Споко, причината не е бременност.

Мария Иванова
# Дата: 10 ное 2015 16:03
Отговор 


Здравейте отново. Благодаря много за отговора.
Днес си направих и тест и беше отрицателен. Моля кажете дали да изчакам Мц или да потърся мнението на АГ специалист и да обясня, че приемам преднизолон, за да се дадат някакви медикаменти.
Благодаря отново

Симона
# Дата: 11 ное 2015 04:32
Отговор 


Здравей админ. Обръщам се към теб защото съм мн притеснена. МЦ е на 27-28 дни. Снощи с приятеля ми имахме контакт и към края на акта презерватива се скъса и ние го усетихме. Той излезе от мен и продължи с ръка и около мин след това свърши извън мен. Само да кажа, че днес или утре трябва да ми дойде МЦ ( днес е 27 ден). Моля да ми кажете дали трябва да пия ескапел в този слувай?

admin
Администратор
# Дата: 11 ное 2015 07:14
Отговор 


Здравей Мария Иванова, ако до 10 дни след датата не ти дойде месечният цикъл можеш да се посъветваш със специалист АГ, който ще прецени дали се налага да се предприемат мерки за предизвикване.

admin
Администратор
# Дата: 11 ное 2015 07:17
Отговор 


Здравей Симона, след като в презерватива не е имало семена течност и еякулацията е била извън теб, няма защо да се притесняваш и да приемаш Ескапел.

Симона
# Дата: 11 ное 2015 10:42
Отговор 


Благодаря много за отговора. Притеснението ми бе породено от факта, че преди самата еякулация има еякулационна течност която може да съдържа сперма. Ако все пак реша да приема ескапел, ще настъпи ли някакво изменение на цикъла ми след като го чакам да ми дойде до 1-2 дни? Дали няма да ми навреди? Благодаря отново!

admin
Администратор
# Дата: 12 ное 2015 13:52
Отговор 


Здравей Симона, тъй кота Ескапел е високо дозиран хормонален препарат реакциите са индивидуални. Тази предеякулацонна течност обикновено служи за овлажняване и много рядко може да съдържа единични сперматозоиди, които да доведат и до оплождане. Все пак решението е твое!

Симона
# Дата: 17 ное 2015 11:25
Отговор 


Здравей админ,
Отново благодаря за отговора. Все пак реших да взема ellaone което било по-изчистено от ескапел. Взех го и след около 3 часа ми дойде МЦ, което значеше, че наистина няма нужда да приемам лекарството. МЦ ми мина както обикновенно, но сега имам леко напрежение в яйчниците и се притеснявам дали няма д имам проблем със следващия МЦ. Моля да ми кажете дали имате представа какви са последстивията на прием на медикамента точно преди МЦ.
П.с. И др път съм взимала ескапел и не съм имала проблеми след това.

sanq
# Дата: 18 ное 2015 07:57
Отговор 


Zdeavei admin ot nqlolko dni imam bolki v korema i mise gadi.pravim opiti za bebe.ima oshte 15 dni do sledvashtiq mi cikal.dali zam zabremenqma na 07.11 tozi mesec ili nqkoi ot sledvashtite dni kakva e veroqtnosta

admin
Администратор
# Дата: 25 ное 2015 10:11
Отговор 


Здравей sanq, най-сигурният начин за да разбереш е да си направиш тест за бременност, който отчита нивото на на ЧХГ. Хормонът, наречен човешки хорион-гонадотропин /ЧХГ (hCG)/, се произвежда по време на бременността. Това е хормонът, чиито нива отчитат и уринарните тестове за бременност. ЧХГ може да бъде регистриран най-рано с нормален кръвен тест около 11 дни след зачеване, а с обикновен уринен тест най-рано след 14 дни от акта. За да се успокоиш го направи и ще разбереш. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 25 ное 2015 10:17
Отговор 


Здравей Симона, наистина ellaone е по-чист препарат, но въпреки това е хормонален и реакциите, ако се появят са индивидуални. Така, че независимо кой продукт се пие нещата зависят от самия ти организъм, независимо дали е няколко дни преди цикъл или не. Не се притеснявай, обикновено със следващият цикъл всичко се нормализира.

Анонимен
# Дата: 1 дек 2015 13:28
Отговор 


Zdraveite.Ima li opasnost ot zabremenqvane ako sum pravila seks s priqtelq mi sled kato e svurshil vednuj ,a cikula mi doide navreme ;zashtoto korema mi se podu leko i se pritesnqvam.

admin
Администратор
# Дата: 9 дек 2015 09:00
Отговор 


Здравей Анонимен, ако между актовете има интервал повече от 15 мин. няма опасност от забременяване, а и след като цикъла ти е дошъл навреме значи няма от какво да се притесняваш.

sanq
# Дата: 19 яну 2016 07:50
Отговор 


zdravei admin ismam 5 dni zakasnenie koga da si napravq test.

admin
Администратор
# Дата: 8 фев 2016 07:07
Отговор 


Здравей sanq, обикновено 14 дни след акта съвременните тестове отчитат ако има оформена бременност, но ако искаш изчакай още седмица и си направи тест за да е по-точно.

Анонимен
# Дата: 6 апр 2016 20:49
Отговор 


Здравейте! Пиша Ви с молба за съвет и отговор, защото съм притеснена!
8 месеца приемах преднизолон заради заболяване на щитовидната. От 4 месеца почти не приемам лекарства, но ТСХ ми е още в горните граници и доктора ми каза да не забременявам близката година. Преди заболяването МЦ ми беше на 27-28 дни, след това се промени на 24-25. Днес е 27 ден и не ми е дошъл цикъла. С приятеля ми правим секс с презерватив, но този месец проникна в мен няколко пъти и след това сложихме презерватив и той свърши в него. Притесненията ми са в това дали може да съм забременяла случайно, защото беше 4 дни преди овулацията ми. От няколко дни имам пмс ( болки в гърдите, болки в главата, налитам на сладки) и днес МЦ не ми дойде, но видях няколко кафеникави капки на бельото ми. Корема започва да ме боли като за цикъл. Та въпроса ми е дали да се притеснявам от забременяване или някакъв хормонален проблем след преднизолона. Може ли да има такова леко зацапване, точно преди МЦ? Благодаря много предварително! Само да кажа, че имам и стрес около започване на нова работа

admin
Администратор
# Дата: 7 апр 2016 10:14
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай, най-вероятно причината е хормонална, но не е изключено и от напрежението в което си в момента да е. Успокой се и нещата ще се нормализират. Да, нормално няколко дни преди цикъл да се появи такова зацапване. По принцип най-сигурният начин за да разбереш дали си бременна, което е почти нереално в случая, е 14 дни след акта тест.

baby
# Дата: 18 апр 2016 07:51
Отговор 


zdr iskam da popitam qnuari mi doide na 24,fevruari na 18,mart na 18,sega april owte ne mi e dowlo pravih si test otrizatelen e nqma kak da sam bremenna zawtoto sas sapruga mi se pazim da spomena 4e sam na 43 g imam bolkata nisko dol i me nabolva krasta koga trqbva da mi doide mersi

admin
Администратор
# Дата: 18 апр 2016 09:18
Отговор 


Здравей baby, не се притеснявай, най-вероятно причината е хормонална, след като и тестът е отрицателен. По принцип би трябвало да ти дойде около 18 април, но е възможна да ти закъснее с няколко дни, най-много до седмица. Ако в рамките на този период не се появи кървене можеш да се консултираш със специалист.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

bulletin board software miniBB™ © 2001-2024