Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / bremennost
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Автор Съобщение
baby
# Дата: 18 апр 2016 11:28
Отговор 


mersi admin

baby
# Дата: 19 апр 2016 07:13
Отговор 


здр админ по колко табл оргаметрил да пия и колко дена за да предизвикам цикъла мерси

admin
Администратор
# Дата: 19 апр 2016 12:40
Отговор 


Здравей baby, вместо Оргаметрил, можеш да пиеш Примолут Нор 3х3 табл. -3 дни, защото е по-изчистен продукт и по-малко дразни стомаха.

baby
# Дата: 19 апр 2016 13:32
Отговор 


Da mersi admin kazaha mi da piq dufaston 3 x2 t tri dni da pochna li po3 t.e 3x3t tri dni ili da piq po 2 t

Анонимен
# Дата: 19 апр 2016 18:37
Отговор 


i kolko dena sled priema na poslednoto hap4e tqbva da i doide pak pravih tes otrizatlen e

baby
# Дата: 20 апр 2016 06:58
Отговор 


kolko dena sled poslednoto hap4e dufaston trqbva da mi doide ve4e imam nqkakvi simptomi kato pred zikal pak si pravih test otrizatelen e nali ne e vazmojno da sam bremenna pri 2 otrizatelni testa vse pak sam na 43g v 4etvartak pia poslednite hap4eta nadqvamm se do nedelq da mi doide mersi

admin
Администратор
# Дата: 20 апр 2016 10:25
Отговор 


Здравей baby, не се притеснявай, след като и двата теста са отрицателни, значи причината е хормонална. Приема на Дуфастон 3х2 табл. е достатъчен за да ти дойде цикъла, а това обикновено е до 10 дни след последния прием на хапчето.

baby
# Дата: 20 апр 2016 12:03
Отговор 


Mn mersi admin

admin
Администратор
# Дата: 21 апр 2016 09:44
Отговор 


Здравей baby, моля!

baby
# Дата: 26 апр 2016 07:17
Отговор 


zdr admin v 4etvartak 21 .04 pih posledno dufaston hodih na lekar kaza 4e vs e nared nqma kisti nqma polipi da 4akam 4akam dnes mi e 5 den sled priema na poslednoto hap4e a go nqma trqbva li da se pritesnqvam nqma na4in da ne mi doide nali mersi

baby
# Дата: 26 апр 2016 13:50
Отговор 


Kade si admin zawto ne otgovarqw

baby
# Дата: 12 май 2016 11:20
Отговор 


zdr admin sled priem 3 dena x2 tabl mi doide na 6 den sled posldniq priem na 27.04 mi doide i dnees pak mi doide noremalno li e tova sega tova za zikal li da go broq mersi

admin
Администратор
# Дата: 14 май 2016 14:51
Отговор 


Здравей baby, по принцип до 10 дни след последното хапче се появява кървене. В зависимост как протече ще го приемеш за цикъл или за зацапвани по време на овулация, а и зависи дали да края на месеца ще се появи пак. Ако е цикъл първото ти кървене и до края на месеца имаш пак, на такъв малък интервал, причината най-вероятно е хормонална и можеш да се консултираш със специалист.

bebe_888
# Дата: 17 май 2016 14:30
Отговор 


Аз пих ескапел и вече около 11 дни няма резултат никакво кървене чакам го на датата на цикъла ми възможно ли е това,че няма кървене да означава,че не е подействало ?

admin
Администратор
# Дата: 20 май 2016 13:02
Отговор 


Здравей bebe_888, не се притеснявай, по принцип т.нар. междинно кървене не е задължително да се появи след прием на Ескапел, реакциите са индивидуални. След като нямаш нищо до момента, най-вероятно следващият ти цикъл ще е когато го очакваш или с няколко дни закъснение. Важното е да се спази срока на приемане на хапчето до 72 час след акта.

Гери
# Дата: 30 юни 2016 10:30
Отговор 


Здравей, админ! Пих Оргаметрил за предизвикване на цикъл по схема 3х2 за 5 дни. Вече шести ден, след приема на последните таблетки нямам цикъл. Правих три теста за бременност - отрицателни. Започнах да се приетснявам и да се чудя дали не влизам в ранна менопауза тъй като съм на 40 години.

geri76
Участник
# Дата: 30 юни 2016 10:39
Отговор 


Здравей, админ! Пих Оргаметрил за предизвикване на цикъл по схема 3х2 за 5 дни. Вече шести ден, след приема на последните таблетки нямам цикъл и симптоми за такъв. Правих три теста за бременност - отрицателни. Започнах да се притеснявам и да се чудя дали не влизам в ранна менопауза тъй като съм на 40 години.

admin
Администратор
# Дата: 1 юли 2016 09:44
Отговор 


Здравей Гери/geri76, не се притеснявай, не е ранна менопауза. По принцип до 10 дни след последния прием на Оргаметрил се приема за нормално да се появи кървене. След три отрицателни теста, просто го изчакай.

Гери
# Дата: 1 юли 2016 23:38
Отговор 


Благодаря за отговора. Днес - 8 ден след приема на Оргаметрил съм с цикъл.

admin
Администратор
# Дата: 5 юли 2016 10:27
Отговор 


Здравей Гери, радваме се когато сме полезни!

Кристин
# Дата: 8 юли 2016 11:54
Отговор 


Здравейте! Пиша Ви защото съм притеснена. На 21 години съм и имам сериозна връзка вече 3 години. С приятеля ми използваме презервативи. Но последния път под влиянието на малко алкохол започнахме без презерватив. Това не беше дълъг период и след това използвахме презерватив. Приятеля ми като пие и много бавно настъпва екулацията. Доста време не можеше да свърши, а аз получих болки и спряхме със секса. Свърши сам с ръка. Протеснена съм, защото в началото беше без презерватив и това беше около 4-5 дни преди овулацията ми. Другата седмица трябва да ми дойде МЦ, но нещо не се чувствам добре. Получава ми се гадене и болки в стомаха, главоболие и не спя добре. Притеснена съм дали може да съм забременяла. Смисъл да има сперма още в нАчалото на акта, при положение че свърши много по-късно и то с ръка. Благодаря за отговора

admin
Администратор
# Дата: 12 юли 2016 15:37
Отговор 


Здравей Кристин, не се притеснявай след като не е имало еякулация в теб всичко е наред. В началото на всеки акт се отделя течност, която служи само за овлажняване и много рядко има единични сперматозоиди, които в 99,9% не водят до забременяване. Най-вероятно неразположението ти не е свързано с това, но за да се успокоиш напълно можеш да направиш тест, но 14 дни след акта, ако до тогава не получиш кървене.

Александра Петрова
# Дата: 8 сеп 2016 16:00
Отговор 


Здравейте! Пиша Ви с молба за съвет и информация. Момиче съм на 24 години. От 5 години имам сериозна връзка. С приятеля ми правим секс единствено с презерватов. Тук от последните 2 седмици ( 3 пъти ) започнахме да не ползваме презерватив в началото на акта. Става въпрос за 1-2 мин без после слагаме и така още известно време, където екулацията е извън мен в презерватива. 2 пъти беше преди МЦ и последния път веднага след него на 6тия ден. Сега съм притеснена дали от последния път може да съм забременяла. Сега ми е 9ти ден от МЦ преди овулация. Тя ми е около 12ти ден. И дали в пределулационната течност се съдържат презервативи които могат да оплодят якцеклеткта. Зная, че по всяко време на Мц има възможност за забременяване, тъй като овулацията може да се променя. Зная, че последния път приятеля ми свърши в презерватива, но не зная дали първоначалната течност съдържа сперматозоодо. Моля за повече информация и съвет дали тряба да предприема мерки в рамките на седмица.
Благодаря предварително!
С уважение,
Александра

Дзън дзън
# Дата: 10 сеп 2016 17:00
Отговор 


Здравей, админ! Момиче съм на 16 години. Пиша ви с мобла за малко повече информация относно менструацията и най-вече за овулацията. Когато получа вагинално течение, което прилича на слуз е овулцията или след това? Защото забелязвам различни течения по време на цикъла. Ще съм ви благодарна за информацията :)

Александра Петрова
# Дата: 15 сеп 2016 19:45
Отговор 


Здравейте, админ! Отново съм аз, защото наистина съм много притеснена.
Както ви писах по-горе съм протеснена защото на 6тия ден от МЦ и 6 дни преди овулацията ми правихме секс с приятеля ми беЗ презерватив в първите 1-2 мин, после използвахме и той не е свършил в мен. От 8мия ден съм с много странни симптомии-пъвро ми се виеше свят, после гадене след храна, после болко в тялото, към 10тия ден се появи и цервикалната слуз. Имаше я 2 дни, после към 13тия ден за 1 ден започнаха да ме болят гърдите, спряха и от 2 дни имам тъпа болка в кръста и корема, която се редува. Само да вметна, че от акта до днес само чета статии и форуми за забременяване. Утре си запосах и час при специалист. Не мога да спя, не ми се яде и от 2 дни имам температура между 36.9 сутрим дп 37.4 в следобедните часове, която спада след прием на валериан. Моля за съвет, тъй като имам чувството, че полудявам :(((((. Дано скоро отговорите. Благодаря!

baby
# Дата: 25 сеп 2016 08:51
Отговор 


zdr admin avgust mi doide na 26 tozi mes owte mi go nqma smqtam da po4na orgametril na 43 g sam pravih si 2 testa za vseki slu4ai-otrizatelni sa i dvata ako po4na da piq 3x2 t za tri dena dostaa4no li e za da mi doide mersi

admin
Администратор
# Дата: 27 сеп 2016 09:34
Отговор 


Здравей Александра Петрова, не се притеснявай в т.нар. предеякулационна течност която се отделя служи за овлажняване и в много редки случаи съдържа единични сперматозиоди. Описаните симптоми обикновено се появяват по време на овулация. От притеснение е възможно да ти се покачва температурата. Успокой се, използвайте винаги презерватив и всичко ще е наред.

admin
Администратор
# Дата: 27 сеп 2016 09:40
Отговор 


Здравей Дзън дзън, обикновено овулацията е 14 дни преди следващата менструация, по време на която може да се появи по-обилно вагинално течение, болки в гърдите, в корема, главоболие, гадене, засилено обоняние и др., но някои от симптомите не са задължителни или са индивидуални. По принцип също е възможно овулацията да бъде по друго време, няколко дни преди или след цикъл.

admin
Администратор
# Дата: 27 сеп 2016 09:54
Отговор 


Здравей baby, по принцип е желателно за предизвикване на цикъл да се приема Оргаметрил поне 5 дни в доза 3х2 табл..

Александра Петрова
# Дата: 5 окт 2016 08:53
Отговор 


Здравей Админ отново,
Благодаря за отговора. Днес ви пиша защото отново имам притеснения. Миналия месец след като ви писах посетих специалист, той каза, че не вижда бременност, а е и рано. Но според него няма как да има. Посъветваме да си направя тест. Направих си 14 дни след акта рест, който беше на 20тия ден от МЦ- отрицателен. На 22ден пуснах и кръвен тест и той беше отрицателен и на 23тия ден ми дойде МЦ. С 3 дни по-рано. Продължи около 3 дни и още 2 дни кафяво зацапване. Този месец реших да си купя тест за овулация и все е отрицателен,а днес вече ми е 14 ден от МЦ. Та съм притеснена даши мога да разчитам на двата теста за бременност от миналия месец ( уринен и кръвен), защото ги направих малко рано и дали може да се вярва на теста за овулация или може да имам проблем. Благодаря Ви отново!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

discussion forum software miniBB™ © 2001-2024