Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / bremennost
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 6 окт 2016 14:26
Отговор 


Здравей Александра Петрова, не се притеснявай, след като и двата теста са отрицателни всичко е наред. Минало е достатъчно време и за двата, ако имаше нещо щяха да отчетат. Съвременните тестове са чувствителни и отчитат точно. По принцип овулацията е 14 дни преди следващият цикъл, но при някои момичета може да бъде няколко дни преди или след цикъла, или по друго време. Най-вероятно си направила теста в дните когато не си била в овулация.

Цвети
# Дата: 19 окт 2016 10:34
Отговор 


Здравей, Админ!
Пиша тук защото съм леко притеснена. Миналия месец МЦ дойде много рано на 23 ден при нормални 26 дни. Имах и много силен ПМС. Този месец ми закъснява вече с 2 дни. Имах 3 полови контакта с приятеля ми, като сме ползвали презервативи и всичко беше наред с тях. Само да кажа,че този месец овуто ми беше на 18 ден от МЦ( никога не е била толкова късно). Тогава правихме секс разбира се като ползвахме презерватив,който беше здрав и отделно приятеля ми свърши извън мен. Протеснявам се дали нещо може да е станало, тъй като по презерватива имаше като слуз и дали това е от мен. Също така това дали е нормално един месец да ми дойде рано, другия да закъснее. Дали може да е от времето или е хормонално. Благодаря предварително.

admin
Администратор
# Дата: 20 окт 2016 13:54
Отговор 


Здравей Цвети, не се притеснявай нищо не е станало и причината най-вероятно е хормонална. Ако и през следващите няколко месеца не се нормализират нещата, можеш да се консултираш със специалист.

Анонимен
# Дата: 5 яну 2017 18:26
Отговор 


Здравейте Админ!
Пиша ви за съвет, защото съм притеснена. На 29 години съм и от няколко месеца имам малко изменение в МЦ. Бях при специалист и каза, че всичко е наред. Изменението е, че започна да ми идва по-рано и 1 път закъсня с 8 дни. Сега съм притеснена защото миналия месец ми бе по-оскъден, нямаше съсиреци, но си продължи нормално. С приятеля ми правим секс с презерватив. 1 път си позволохме без няколко вкарвания, той так и не успя да еакулора. 3 дни след това ми дойде МЦ. Този месец трябва да ми дойде днес или утре, но нямам никакви симптомии, нито гърдите ме болят нищо. А последните месеци имах мн болки в гърдите. Само да кажа, че страдах преди от щитовидна жлеза, а отбоколо 2 месеца започнах да работя нищни смени. Моля да ми кажете дали това е породено от объркване на биологичния часовник или трябва да се обърна отново към специалист. Благодаря ви

admin
Администратор
# Дата: 16 яну 2017 09:42
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай, най-вероятно причината е хормонална, дали от работата или от щитовидната жлеза може да прецени специалист. Ако искаш можеш да си изследваш щитовидните хормони, и ако не е от там причината и нещата продължат, да се консултираш отново с лекар за да се успокоиш напълно.

baby
# Дата: 21 фев 2017 07:33
Отговор 


zdr admin qnuari mesez mi doide na 1.01 i na 24.01 sega oba4e owte mi go nqma koga gore dolu da go 4akam pravih si test otrizatelen e mersi

admin
Администратор
# Дата: 22 фев 2017 11:36
Отговор 


Здравей baby, по принцип най-късно да 24.02. или с 2-3 дни закъснение би трябвало да ти дойде цикъла, след като тестът е отрицателен. Ако все пак не се появи кървене, най-вероятно причината ще е хормонална и можеш да се консултираш със специалист.

baby
# Дата: 23 фев 2017 06:44
Отговор 


zdr admin iskam da te popitam dufastona i primolut nor s ednakvo deistvie li sa iskam da si predizvikam zikala kolko primolut nor da piq edin pat predi pomnq 4e pih 3x2 t dufaston moga li i primolut nora da go pia po sawtata shema mersi

baby
# Дата: 23 фев 2017 08:22
Отговор 


admin imam orgametril wte moga li da po4na da go piq 3x2 tab i wte mi doide li kato go spra pak pravih test otrizatelen e no wte hodq na po4ivka i iskam da mi e svarwilo mersi

admin
Администратор
# Дата: 23 фев 2017 10:12
Отговор 


Здравей baby, след като имаш в наличност Оргаметрил, можеш да започнеш да го приемаш 3х2 табл. в рамките на 5 дни. След последното хапче обикновено от 3 до 10 дена се появява кървене.

baby
# Дата: 23 фев 2017 10:43
Отговор 


mersi admin

baby
# Дата: 4 мар 2017 09:58
Отговор 


Здр админ на 23.02 ходих на гинеколог изписа ми оргаметрил 5х2табл.веднага ги почнах на 27 .02 сутринта пих за последно 2 табл. Имам някакво възпаление че ми взеха микробиология сега кога трябва да ми дойде правих 2 теста и двата отрицателни и като ме гледаха на вегиналнияли ехограф няма бременност. Но защо не ми идва има ли вероятност да не ми дойде мерси

baby
# Дата: 31 мар 2017 06:56
Отговор 


zdr admin min mesez mi doide na 5 matr sled priem na orgametril sega mi doide na 28 mart no mi varvi edno kafqvo i samo mi prikapva ne e kato normalniq zikal tova kafqvo zacapvane za zikal li da go smqtam drugiq mesez nali wte mi doide normalen zikal mersi

baby
# Дата: 4 апр 2017 12:57
Отговор 


admin zawto ne otgovarqw

admin
Администратор
# Дата: 11 апр 2017 14:35
Отговор 


Здравей baby, не се притеснявай, след прием на Оргаметрил понякога се получават такива не типични кървения, независимо, че е втори, а не първи цикъл. Обикновено след 1-2 месеца нещата се нормализират, просто реакциите понякога се индивидуални.

Лили
# Дата: 12 май 2017 14:35
Отговор 


Здравейте! Пиша Ви отново защото съм протеснена. На 25 години съм и иамм сериозна връзка. С приятеля ми ползваме презервативи. МЦ ми дойде 1 ден по-рано този месец и продължи 1 ден. Беше с болки и нормално течение придружено със съсиреци. Не зная дали да се притеснявам от забременяване или може да е от това, че сменихме часовата зона и климата, отделно 1 ден ореди да ми дойде ми се появи цистит и започнах антибиотично лечение с ципрофолаксин. Благодаря предравително. Само да кажа, че 5 дни преди да ми дойде приятеля ми вкара члена си 1 път в мен.

admin
Администратор
# Дата: 15 май 2017 09:47
Отговор 


Здравей Лили, не се притеснявай, най-вероятно причината наистина е от смяната на климата и не е свързано с приема на антибиотика. Ако искаш за собствено успокоение можеш 14 дни след акта да си направиш тест.

Лили
# Дата: 15 май 2017 19:07
Отговор 


Здравейте Админ! Благодаря Ви за бързия отговор. Пиша Ви защото днес посетих специалист и ккто Вие казахте няма бременност, но каза, че вижда папилом и взе да го изследва и след това го изгори. Според доктора няма нищо страшно, но аз съм много притеснена, защото зная, че това се предава по полов път и отделно предвещава рак. Само да кажа, че съм имала само 1 партньор до сега и изполваме презервативи. Моля за мнение, че много се притесних и не зная дали ще изчакам другата седмица за резултатите. Преди са ми казвали, че имам раничка, но не. Ило нужно да се гори, а този направо каза папилом. Това едно и също ли е? Благодаря предварително за отговора

admin
Администратор
# Дата: 16 май 2017 11:21
Отговор 


Здравей Лили, не се притеснявай, т.нар. ,,раничка" на маточната шийка е еднореден цилиндричен епител, който по произход е от канала на маточната шийка с яркочервеният цвят и затова създава впечатление за наличие на ,,раничка". Инъче се нарича ектопия т.е. нормален епител разположен на нетипично място. При жени в репродуктивна възраст под въздействие на високото ниво на женски полови хормони, епителът от ендоцервикса /на мат.шийка/ ,,изпълзява" навън и покрива различно голям участък от външната страна на маточната шийка и рязко се отличава от околната тъкан т.е. този феномен представлява физиологичен процес, но в определени случаи, под въздействието на различни фактори, се превръща в болестен процес. Една от причините е наличието НРV (Човешки папиломен вирус), но това се доказва с тест. Лечението на ,,раничката" на маточната шийка е различно в зависимост от резултатите от цитологичното, колпоскопско или хистологично изследване. Предполагам, че това е имал в предвид и специалистът т.е. т.нар. ти раничка е причинена от HPV. Не се притеснявай и си изчакай резултата, за да е по-точна преценката и на лекаря.

Силви
# Дата: 22 юни 2017 18:26
Отговор 


Здравейте! Пиша ви защото съм малко притеснена. На 28 години съм и напоследък цикъла ми се побърка след лечение с преднизолон. Стана по-къс, вместо на 28 дни на 25-26. Един месец ми беше с продъшжитешност 1 ден и тн. Пристеснена съм защото с приятеля ми имахме полов контакт на 7мия ми ден след МЦ. В началото започнахме без презерватив, след това го сложихме и така още доста време. Той свърши в презерватива, който беше здрав. 5 дни след това ми беше овулацията. На 18 мия ден от МЦ започаха бошли в гърдите ( като подути), болка в корема или кръста. Но тази болла е за 1 час примерно през деня, не е през цялото време. И съм изнервена в дадени ситуации. Това стана 7 дни преди датата на МЦ. Та притеснението ми е даши може да съм занреченяла или е по-тежко ПМС. И преди съм страдала. Благодаря предваротелно за отговора

admin
Администратор
# Дата: 23 юни 2017 12:16
Отговор 


Здравей Силви, не се притеснявай неразположението ти най-вероятно е на хормонална основа в следствие лечението с Преднизолон. Трябва да минат няколко месеца за да се нормализират нещата. За да се успокоиш напълно можеш 14 дни след акта да си направиш тест.

Силви
# Дата: 23 юни 2017 12:46
Отговор 


Здравей,Админ! Благодаря за бързия отговор. Преди 1 година спрях предмизолона, но за съжаление цикъла ми си остана така. Докторите не обръщат внимание. 14 днислвд акта си направих тест и е отрицателен, но бошките в корема продъшжават, но пък гърдите не болят толкова. Не зная какво да правя

admin
Администратор
# Дата: 26 юни 2017 15:49
Отговор 


Здравей Силви, след като и тестът е отрицателен, значи няма от какво да се притесняваш. Причината си остава хормонална или е възможно при болки в корема и кръста да е нещо с бъбреците. Приемай повече течности и ако искаш се консултирай с личния. Можеш също така да си изследваш хормоните за да видиш дали причината е наистина там. По принцип по време на овулация или непосредствено преди цикъл е нормално да се появят всичките тези симптоми.

Силви
# Дата: 27 юни 2017 00:07
Отговор 


Здравей отново админ! Много благодаря за бързият отговор. Да, направох 2 теста за бременност на 14 и 15 ден след половия контакт и двата бяха отрицателни. Или това са на 21 и 22 ден от МЦ, който е ококо 24-26 дни. Днес ми е 24 ден и получих болки в корема характерни за започване на цикъла, и гърдите още ме болят, но имам само зацапване, което до сега не ми се случвало. Само да вчетна, че този чесец имах доста нощни смени и съч под стрес в работата и личния живот. Ще се обърна отново към специалост, но се чудя дали това е нормално , става и дали мога да вярвам на двата отрицателни теста. Надявам се да не е станало нещо и най-вече МЦ да си ми дойде както обикновенно. Просто съм притеснена като цяло. Благодаря ви отково!

admin
Администратор
# Дата: 27 юни 2017 09:12
Отговор 


Здравей Силви, не се притеснявай, съвременните тестове са чувствителни и след като и двата са отрицателни, значи всичко е наред. Самото напрежение също може да повлияе на цикъла. Успокой се и най-вероятно ще се появи и той.

Силви
# Дата: 27 юни 2017 14:27
Отговор 


Благодаря Ви за всичко. Имам един последем въпрос към Вас. Кой според вас е най-добри метод за предпазваме от нежелана бременост за жена, която не е раждала, като изключим презерватива,тъй като връзката ми е сериозна и е над 5 години. Благодаря Ви отново

admin
Администратор
# Дата: 28 юни 2017 09:23
Отговор 


Здравей Силви, по принцип най-добрата контрацепция след презерватива е използване на контрацептивни таблети в рамките на 21 дена, като при първи прием в първите 7 дни се използва и презерватив, или контрацептивни лепенки /пластири/, те са по три в опаковка и се сменят на 7 дни. Препоръчително е да се консултираш със специалист, който ще ти предложи най-добрият метод за теб.

Дари
# Дата: 26 юли 2017 23:51
Отговор 


Здравейте искам да ви задам следните въпроси:
1) Четох на много места че се забременява най-лесно на овулацията, а дните около нея броят ли се също за опасни за нежелана бременност?
2) Дните след цикъл опасни ли са за полов контакт мисълта ми е дали след цикълв голяма възможността за забременяване?
Благодаря за отгорора предварително!

admin
Администратор
# Дата: 27 юли 2017 10:27
Отговор 


Здравей Дари, по принцип овулацията е 14 дни преди следващият цикъл, но при някои момичета може да е по друго време. Овулацията е много кратък период от време - максимум 12-24 часа т.е. условно се приема периода между 13 и 15 ден. Въпреки, че шансовете за забременяване веднага след цикъл, са малки, винаги има минимален шанс това да се случи.Всичко се свежда до дължината на цикъл и колко време трае вашия месечен период. При жените, които имат дълги периоди и кратки цикли, е възможно една узряла яйцеклетка да бъде освободена много бързо след края на цикъла й. Просто всичко е индивидуално.

Виолета
# Дата: 31 юли 2017 02:22
Отговор 


Здравейте! Правих секс с приятеля си към 11 часа на обяд след това си лежахме час. Обядвахме и към 14 часа отихме да се изкъпем. Той се изми 2 пъти със сапун, изми се и си го вкара в мен правихме секс около 5мин без да свърши но след това влязохме в стаята и правихме и той свърши, без презерватив извън мен и първия път бяхме без презерватив но съм сигурна че беше излязъл навреме мисълта ми е дали може да е имало още сперма даже и след къпането. Бях в цикъл преди 4 дена затова му позволих без презерватив защото бях чела че след цикъл има много малък шанс за забременяване. Дали трябва да се тревожа че не се е измил добре въпреки че беше със сапун и имаше интервал около 3 часа между актовете?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

open source forum script miniBB™ © 2001-2024