Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / bremennost
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 31 юли 2017 09:33
Отговор 


Здравей Виолета, по принцип се приема, че интервал от 15 минути между актовете е достатъчен за да няма опасност от забременяване. Така, че след 3 часа и баня, няма от какво да се притесняваш.

Еми
# Дата: 14 авг 2017 23:06
Отговор 


Здравейте много съм уплашена...правих секс няколко пъти без кондом не в един ден разбира се...но имам някакво бяло по бельото също така жикълът ми трябва да дойде след 5 дена може ли да е от това?

admin
Администратор
# Дата: 15 авг 2017 09:29
Отговор 


Здравей Еми, не се притеснявай, нормално е няколко дни преди цикъл, по време на овулация или след цикъл да се засили влагалищния секрет. Просто при всеки е индивидуално. За собствено успокоение можеш 14 дни след последния акт да си направиш тест.

Криси
# Дата: 15 авг 2017 15:15
Отговор 


Здравей,Админ! Първо искам да ви благодаря, ме ви има и може да се обръщаме към вас. :) Днес ви пиша, тъй като съм малко притеснена. На 29 години съм и от години имам сериозна връзка,с приятеля ми винаги използваме презервативи. МЦ се измени след заболяване на щитовидната и стана на 25-26 дни. На 8ми ден от МЦ или 4 дни преди овулация, приятеля ми промикна в мен няколко пъти без презерватив. Спряхме и доста след това правихме секс с презерватив и той тогава свърши. Притеднявам се защото първите няколко пъти беше без и като излезе от мен имаше някакъв секрет като на мехурчета и който не ми преличаше на така наречената смазка,въпреки че зная че ако не е попаднала семенна течност няма от ккво да се притеснявам. Но 32 часа след това приех EllaOne. За мое успокоение. Днес ми е 25тие ден от цикъла и не усещам някакви признаци ме ще ми идва. 15 дни след акта си направох и тест SureCheck,който беше отрицателен. После видях, че пише че 19 дни след акта трябва да се направи. Моля дайте ми съвет дали има от какво да се притеснявам и дали може да се вярва на теста и най-вече дали мога да очаквам закъснение на цикъла след хапче за СК. Благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 16 авг 2017 09:05
Отговор 


Здравей Криси, радваме се когато сме полезни. Няма от какво да се притесняваш. Независимо, че не се е налагало си взела предпазни мерки. По принцип съвременните тестове са чувствителни и обикновено 14 дни след акта отчитат ако има нещо, ако искаш за собствено успокоение можеш след седмица да го повториш. При прием на хапче за СК най-често цикълът идва навреме, но се случва и да закъснее с няколко дни, просто реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Споко, всичко ще е наред.

Криси
# Дата: 17 авг 2017 09:05
Отговор 


Здравейте отново Админ! Много ви благодаря за бързият и изчерпателен отговор. Днес ви пиша защото съм много притеснена. Днес ми е 27мия ден от цикъла. Както Ви казах по-горе приятеля ми проникна в мен без презерватив няколко пъти и това беше. След 32 часа за мое успокоение взех ellaone. Днес ми е 27 ден от МЦ и усещам напрежение. Преди час си направих втори тест за бременност. След 5тата мин резултата беше отрицателен отново, но като го погледнах след още 15-20 мин ( в рамките на 30 мин) ми се видя втора черта,ама трябваше да е гледа под ъгъл, на светлина и не всеки път я виждах. Възможно ли е да съч бреченна или си въобразявам. Смисъл теста след 5тата мин да е отрицатешен и след още 15 да се промени на положителен и нали чертста трябва да се вижда нормално. А корема ме наболва, като преди цикъл, но от няколко дни ми се вие свят, имам главоболие и много силно притеснение. Благодаря отново

Криси
# Дата: 17 авг 2017 09:05
Отговор 


Само забравих да кажа, че днес са 19 дни след акта и първо ден от закъснението.

admin
Администратор
# Дата: 17 авг 2017 09:28
Отговор 


Здравей Криси, пак ще се повторя, че няма от какво да се притесняваш. Ако имаше нещо тестът щеше да отчете т.е. и двете чертички трябва да са с еднакъв цвят. След като имаш т.нар. ПМС в рамките на няколко дена трябва да се появи и цикъла. Еllaone е хапче за СК от ново поколение и е по-чист продукт от Ескапел примерно, освен това се приема в рамките до 120 часа от акта. Стискам палци и мисля, че всичко ще е наред!

Криси
# Дата: 23 авг 2017 05:40
Отговор 


Здравей отново Админ! Имам един последен въпрос към вас :)
Последно ви писах на 17.08. На 17 следобяд си направих още 1 тесст за бременност, също така и на 18.08. И двата теста бяха отрицателни след 2 дни закъснение и на 20.08 вече ми дойде МЦ след 4 дни закъснение след приема на ellaone. Протесних се защото цикъла ми беше по-къс и по-оскъден, но вие казахте че това е нормално след прием на СК. Имам преписан Жанин за регулация на МЦ от гинеколога си. Започнах да го пия от първия ден както пише в листовката, но след 3 дни приема усещам някакво боцкане ( сърбеж) по кожата и лек дискомфорт в корема. Та въпроса ми към вас е: 1. Може ли да вярвам на 3те отрицателни теста за бременност 2 след залъснението. 2. Нормално ли е МЦ да е по-оскъден от обичайното след приема на ellaone и започвамето на жанин 3. Може ли да имам горе посочените странични ефекти от жанина и 4. Трябва ли да пия аспирин протект докато приемам жанин ( за период от 6 месеца). Само да кажа, че не съм пушач. Много Ви благодаря :)

admin
Администратор
# Дата: 12 сеп 2017 15:15
Отговор 


Здравей Криси, не се притеснявай след 3 теста просто няма как да не е е истина. Да, след прием на хапче да СК реакциите понякога са индивидуални и е нормално да се случи така, както и при започване на прием на вид контрацептив да отреагира организма по някакъв начин все пак продукта е хормонален. Ако не се нормализират нещата е възможно да се наложи да смениш хапчетата. Не се налага прием на Аспирин протект, освен ако не ти предписан.

baby
# Дата: 5 окт 2017 07:50
Отговор 


zdr admin na 3.10 trqbvawe da mi doide imam bolka dolu nisko gardite mi wte se spukat pravih si test za vseki slu4ai otrizatelen e koga i kak da po4na da piq primolut nor poneje kam kraq na meseca imam patuvane i iskam da ne sam v cikal mersi

admin
Администратор
# Дата: 5 окт 2017 09:39
Отговор 


Здравей baby, след като тестът е отрицателен, можеш да го започнеш веднага за да не се размести много интервала между циклите ти в доза 3х3 табл. - 3 дни, другият вариант е да изчакаш и да го започнеш около 15.10. в доза 3х2 табл. - 5 дни. Прецени кой вариант е по-добър за теб. В първият случай ако се появи кървене докато ги приемаш ще ги спреш. Има вариант да изчакаш седмица от датата и тогава да ги започнеш, но ще се размести много интервала. Тъй като най-вероятно причината е хормонална, ако и следващият месец цикъла ти закъснее се консултирай със специалист.

baby
# Дата: 5 окт 2017 14:46
Отговор 


Mera admin po4vam go 3x3 do kolko creme sled poslednoto hap4e triabva day mi doide

admin
Администратор
# Дата: 6 окт 2017 09:30
Отговор 


Здравей baby, обикновено до 3-4 дни след последният прием се появява кървене, но периода по принцип е до 10 дни.

baby
# Дата: 11 окт 2017 08:07
Отговор 


zdr admin v sabota izpih poslednite hap4eta po shemata koqto mi kaza 3 dena 3x3 t primolut nor imam bolkata dolu nizko no owte ne mi e dowlo pak si pravih test tretiq po red otrizatelen e dr pat kogato sam pila takiva hap4eta mi idva vinagi na 6 den sled poslednoto hap4e dano i sega da e taka nali nqma variant da ne mi doide vaobwte mersi

baby
# Дата: 11 окт 2017 10:35
Отговор 


molq te admin otgovori mi

admin
Администратор
# Дата: 11 окт 2017 11:14
Отговор 


Здравей baby, единственият вариант да не ти дойде е ако си бремена, но след като това не е така след 3 теста, значи всичко е наред и просто трябва да изчакаш.

baby
# Дата: 11 окт 2017 14:50
Отговор 


Mera mn admin

baby
# Дата: 11 окт 2017 14:51
Отговор 


Mersi

admin
Администратор
# Дата: 12 окт 2017 08:52
Отговор 


Здравей baby, моля, радваме се когато сме полезни!

baby
# Дата: 24 окт 2017 08:42
Отговор 


zdr admin na 12.10 mi doide zikala sled kato 3 dena pih 3x3 t primolut nor na 17.10 mi svarwi no prodaljava da mi te4e edno kafenikavo kato zacapwawto trqbva li da se pritesnqvam ili tova e normalno sled priema na primoluta mersi

admin
Администратор
# Дата: 24 окт 2017 09:19
Отговор 


Здравей baby, не се притеснявай нормално е след прием на таблети за предизвикване на цикъл да се случи, просто реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят.

Еми
# Дата: 8 ное 2017 12:32
Отговор 


Здравей,Админ! Пиша, защото съм притеснена. От 3 месеца пия Жанин, не съм пропускала хапче и в точен час ги пия, с отклонения от 10-15 мин най-много. Не съм приемала други медикаменти, жълт кантарион или пък грейпфурт. Но след 3тата опаковка МЦ не ми дпйде както трябваше на 3тия ден, а имам болки като за цикъл. С приятеля ми правихме няколко пъти секс, но той не е свършвал в мен. Притеснена съм дали не съм забремрняла, за да нямам цикъл, тъй като ми прилошава от около 2 седмици ( още ги пиех ), имам болки в стомаха и от 3 дни главоболие. Или просто нещо хормонално се е нарушило. Само да отбележа, че имам и доста нерви в рсботен и личен план. Моля за съвет как да постъпя. Благодаря!

baby
# Дата: 9 ное 2017 08:23
Отговор 


zdr admin minaliq mesez mi doide na 12.10 sega koga gore dolu da go 4akam moje li pak da ne mi doide i da piq li pak hap4eta samo da kaja 4e sam na 44 g. mersi

admin
Администратор
# Дата: 9 ное 2017 12:09
Отговор 


Здравей Еми, не се притеснявай, най-вероятно причина е напрежението под което се намираш или хормонална. Успокой се и нещата ще си дойдат на място. Ако искаш можеш 14 дни след акта да направиш тест за да си още по-спокойна.

admin
Администратор
# Дата: 9 ное 2017 12:14
Отговор 


Здравей baby, по принцип би трябвало до 12.11. или с няколко дни закъснение най-много да ти дойде. Ако обаче това не са случи и минат повече от 10 дни от датата е желателно да се консултираш със специалист и ако трябва да ти се предпише нещо за по-дълъг период от време.

Baby
# Дата: 9 ное 2017 13:05
Отговор 


Имам симптомите болка долу низко забравих да кажа че мин месец ми дойде след прием на примолут нор

admin
Администратор
# Дата: 10 ное 2017 14:56
Отговор 


Здравей Baby, единственото което можеш да направиш е да изчакаш и ако не се появи кървене повече от 10 дни от датата да се консултираш със специалист и ако е необходимо да ти се предпише терапия за по-дълъг период от време.

baby
# Дата: 12 ное 2017 13:39
Отговор 


Здр админ започнах да пия оргаметрил 3х3 т. за 3 дена защото ще пътувам и не мога да чакам мн ми е притеснено правих тест отрицателен е според теб на каква може да се дължи това нямам кисти възли вс ми е наред сега сред оргаметрил като ми дойде и ми свърши ще отида на лекар

baby
# Дата: 13 ное 2017 07:41
Отговор 


Здр админ дано не съм направила беля като втори месец си го предизвиквам с хапчета и преди ми се е случвало но на сл месец си ми е идвало нормално

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

forum software miniBB™ © 2001-2024