Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / bremennost
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 13 ное 2017 09:17
Отговор 


Здравей baby, не се притеснявай. Най-вероятно причината е хормонална и наистина след този цикъл се консултирай със специалист. И пак ще кажа ако е необходимо ще ти се предпише терапия за по-дълъг период от време по схема за целия месец.

baby
# Дата: 19 ное 2017 07:44
Отговор 


Здр админ вече мн ми е притеснено във вторник на 13.11 изпих последното хапче оргаметрил а още не ми е дошло по принцип ми идва на 6 ден след последния прием /6ден ми е утре/ пак си правих тест отрицателен е възможно ли е въобще да не ми дойде мерси

admin
Администратор
# Дата: 20 ное 2017 09:44
Отговор 


Здравей baby, не се притеснявай, по принцип кървене се появява до 10 дни след последният прием на хапче, но при всеки е индивидуално. След като тестът е отрицателен, но ти си знаеше, просто трябва да изчакаш. До сега нямам информация да се е случвало да не дойде, но пак ще кажа реакциите са различни.

baby
# Дата: 20 ное 2017 10:31
Отговор 


mn ti blagodarq admin wte 4akam da mi doide

baby
# Дата: 21 ное 2017 08:47
Отговор 


ve4e sam pred poludqvane admin 7 den sled poslednoto hap4e i...niwto a i mi e iznerveno 4e 4akam tuk za nova rabota da mi se obadqt i se pobarkvam ot pritesnenie

admin
Администратор
# Дата: 21 ное 2017 09:15
Отговор 


Здравей baby, не се притеснявай, просто се успокой и чакай. Самото напрежение също допринася за закъснение на цикъл.

baby
# Дата: 21 ное 2017 09:56
Отговор 


Мерси админ чакам чакам

baby
# Дата: 22 ное 2017 08:52
Отговор 


dnes sam na pregled da vidq kakvo stava vse owte nqmam zikal samo da kaja 4e sam mn hremava vazmojno li e i tova da doprinasq zabavqneto

admin
Администратор
# Дата: 23 ное 2017 09:39
Отговор 


Здравей baby, за съжаление хремата не е причина за забавяне на цикъла. Най-вероятно при теб е хормонална.

baby
# Дата: 27 ное 2017 07:20
Отговор 


Здр админ бях на преглед доолктора каза че левия ми яйчник ми се бил смалил и иска да ми пусне хормонални изследвания изписа ми регутрон 3 х1 т за 3 дена аз съм на 44 рано ми е за менопауза днес ми е 3 ден от последното хапче така че пак чакам

admin
Администратор
# Дата: 27 ное 2017 09:30
Отговор 


Здравей baby, не се притеснявай, принципно ти е рано за менопауза. Най-вероятно след хормоналните изследвания ще ти предпише нещо за по-дълъг период от време.

baby
# Дата: 29 ное 2017 07:50
Отговор 


zdr admin dnes mi e 5 den sled poslednoto hap4e regulor a owte ne mi e dowlo pak sam v o4akvane koga se pravqt tezi hormonalni isledvaniq trqbva da mi doide i togava li

admin
Администратор
# Дата: 29 ное 2017 09:35
Отговор 


Здравей baby, да, трябва да ти дойде цикъла. Обикновено се правят между 3 и 5 ден от началото на кървенето.

baby
# Дата: 29 ное 2017 10:04
Отговор 


Да а дали ще ми дойде се пита в задачата...

admin
Администратор
# Дата: 30 ное 2017 09:51
Отговор 


Здравей baby, принципно би трябвало, но пак ще кажа, че реакциите са индивидуални. До сега нямам наблюдения да не се появи кървене след прием на Регулон /предполагам, че това са ти предписали/ или друг медикамент от тази група. Единственото което е смущаващо, че Регулон се приема 21 дена, а при теб е предписан за 3, но все пак така е преценил специалиста.

baby
# Дата: 1 яну 2018 08:57
Отговор 


zdr admin za mnogo godini
za sajalenie se okaza 4e sam v ranna menopauza ginekologa mi izpisa femoston izpih edna opakovka/dnes poslednoto hap4e/ no vse owte ne mi e dowal cikala ot utre po4vam novata opakovk tai kato toi kaza 4e se piqt bez prekasvane kog idva zikala kato piew femoston mersi

baby
# Дата: 3 яну 2018 10:31
Отговор 


Къде си админ защо не отговаряш

admin
Администратор
# Дата: 10 яну 2018 10:02
Отговор 


Здравей baby, не се притеснявай. Фемостон е хормонозаместителна терапия, комбинация от два хормона: естроген, наречен естрадиол, и прогестоген, наречен дидрогестерон. При приема му, кървене се появява пак индивидуално. Обикновено при първи прием в рамките на няколко дни 3-4 след последното хапче от първата опаковка. При по следващ прием е възможно цикъла да дойде и преди да си свършила опаковката. Единственото важно условие е през даден период, който се определя от лекуващият лекар, да се следят нивото на хормоните. Успех!

baby
# Дата: 22 яну 2018 08:04
Отговор 


a kolko vreme se pie tozi femoston az sega piq vtora opakovka bez prekasvane doide mi kakto kaza na 3 hap4e ot novata op.ako hormonite mi sa dobre trqbva da go spra li ili mersi

admin
Администратор
# Дата: 22 яну 2018 10:01
Отговор 


Здравей baby, продължителността на приема на Фемостон е индивидуална, това преценява лекуващият лекар. Принципно се приема най-малко няколко месеца като се следят нивото на хормоните, които са определящи за времетраенето и ти как ще се чувстваш когато ги пиеш. Някои жени не се чувстват добре от тях, все пак са хормонални таблети.

baby
# Дата: 16 фев 2018 08:48
Отговор 


zdr admin ot 3 meseza pia femoston po predpisanie n ginekologa mi no pak drug ginekolog mi kaza da go spra 4e tova bili hormoni az sam na 45 g sega dopivam 3 opakovka ako go spra kakvo wte stane wte mi idva li cikala ili ne mersi

admin
Администратор
# Дата: 16 фев 2018 09:16
Отговор 


Здравей baby, както и преди ти споменах, по принцип лекуващият лекар преценява колко време да се взема като се следят нивото на хормоните, но за да ги спреш трябва да си направиш за това изследвания, в противен случай най-вероятно първите 1-2 месеца ще ти идва може би редовно, но след това отново ще спре. Желателно е да се консултираш със един и същи специалист, защото всеки има различен подход и начини за лечение.

baby
# Дата: 16 фев 2018 14:58
Отговор 


Мерси админ а възможно ли е хормоналните ми изследвания сега пак да са в норма и да не ся налага да го пия

admin
Администратор
# Дата: 20 фев 2018 09:58
Отговор 


Здравей baby, възможно е, все пак си ги пила три месеца. При всеки организъм е индивидуално колко време му е необходимо да приема този препарат. Успех!

baby
# Дата: 4 апр 2018 10:27
Отговор 


zdr admin piq ve4e 5 mesez femoston sega si napravih hormonalni izsledvaniq i eto rezultata-FSH-6,45 mIU*ml, Estradiol-276,2 pg*ml dopivam opakovkata i go spiram nali femostona ili wte trqbva da go piq owte ako go spra wte mi idva li redovno mersi

admin
Администратор
# Дата: 5 апр 2018 10:03
Отговор 


Здравей baby, не се притеснявай, FSH ти е в норма - референтните му стойности за жени са: 3,5-12,5 mIU/ml, но Estradiol ти е завишен все още референтните му стойности за жени: 12,5-166,0 pg/ml. Най-вероятно трябва да го пиеш още, защото в противен случай след месец, два отново ще ти спре цикъла. По принцип лекуващият лекар преценява колко време да се взема, най-добре се консултирай с него.

Лора
# Дата: 21 май 2018 09:12
Отговор 


Здравейте! На 32 години съм и 6 месеца трябвале да приемам ОК за регулация на цикъла. След спирането им цикъла ми се върна в предишните норми. Но този месец съм притеснена защото с приятеля ми ползваме презервативи, но 2 пъти си позволихме да започнем без ( която значи, че проникна в мен няколко пъти). Не е свършвал в мен и презервативите си бяха здрави. Но този път ( няколко дни преди да трябва да ми дойде) започнаха болки в гърдите,замайване, някой път гадене, болки в главата, корема и кръста. Само да кажа, че преди да започна ОК си имах тези симптомии преди цикъл, не всеки месец ама през месец. Но съм притеснена дали не е бременност, защото гинеколозите ми казаха, че ще изчезне ПМС-то, даже и след спирането на ОК. Спрях ги преди 3 месеца, но сега пак ги имам. А и четох, че след спирането им много лесно се забременява. За съжаление сега бе. Ога да забременяван. Моля за съвет. П.С. МЦ трябва да ми дойде до 2 дни. И ще направя и тест Блгодаря

admin
Администратор
# Дата: 28 май 2018 15:50
Отговор 


Здравей Лора, не се притеснявай, не си бременна! След като преди си ги имала тези симптоми, нормално е след спиране на ОК и известен период от време да се появят отново. За да се успокоиш напълно 14 дни след акта направи тест, но всичко ще е наред, споко!

baby
# Дата: 22 юни 2018 05:05
Отговор 


Здр админ този месец ми дойде на 7.06 и сега на 22.06 пак ми дойде възможно ли е да е прокървяване защото съм в овулация или просто ми дойде 13 дни по рано. Аз съм на 45 г от стрес може ли да е Мерси

admin
Администратор
# Дата: 25 юни 2018 09:34
Отговор 


Здравей baby, не се притеснявай, най-вероятно причината е хормонална. Понякога се случва и около овулация да се появи леко зацапване, но само за 1-2 дена. Когато човек е под напрежение е възможно да се промени и интервала между циклите. Ако и следващият ти е пак така раничко, се консултирай със специалист.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

forum software miniBB™ © 2001-2024