Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / bremennost
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Автор Съобщение
галина
# Дата: 28 авг 2018 13:43
Отговор 


Здравейте закъснява ми вече 7-ми ден и днес имаше леко кафеникаво зацапване от какво може да е?Сюр чека показа отрицателен дали е възможно да не е верен?
Нямам никави симптоми за бременност освен че апетита ми е увеличи?
Мц ми е нередовен.

admin
Администратор
# Дата: 29 авг 2018 10:57
Отговор 


Здравей галина, след като си нередовен цикъл и тестът е отрицателен, най-вероятно причината е хормонална. За да се успокоиш напълно след няколко дни го повтори.

baby
# Дата: 5 сеп 2018 09:28
Отговор 


zdr admin do mai mesez pieh femoston sled kato sprqh da go piq hormonalnite mi isledvaniq sa perfektni iuni,iuli i avgust mi idvawe redovno sega trqbva da mi doide na 5.09 t.e dnes gardite sa mi sa se nadulu i imam bolka dolu kolko da iz4akam da mi doide ili pak da po4na femostona mersi

baby
# Дата: 18 сеп 2018 08:31
Отговор 


zdr admin doide mimna 6.09 i sega na 14 .09 mi se poqvi edno zacapvane ne e obilno kato zikal samo zacapvane kakvo da pravq trqbva li da se pritesnqvam ili moje bi okolo ovulaziqta e normalno mersi

admin
Администратор
# Дата: 26 сеп 2018 10:07
Отговор 


Здравей baby, не се притеснявай, по принцип около овулация наистина е нормално да се появи зацапване в рамките на 2-3 дни. Ако не отшуми или го имаш и по друго време, най-вероятно причината е хормонална и е препоръчително да се консултираш със специалист за да прецени дали да си подновиш приема на Фемостон.

Нели
# Дата: 21 окт 2018 20:16
Отговор 


Здравейте, чудя се шансът за бременност по време на ментруация голям ли е или малък?

admin
Администратор
# Дата: 22 окт 2018 10:45
Отговор 


Здравей Нели, по принцип вероятността е почти нулева, но все пак има такава опасност и макар и много рядко се случва. Причината е, че сперматозоидите може да просъществуват в организма на жената за дълъг период от време преди да загинат. Средно този период е 3-5 дни, но ако успеят да достигнат фалопиевите тръби, там може да запазят жизнеността си и до 7 денонощия.

baby
# Дата: 29 окт 2018 09:09
Отговор 


zdr admin v4era mi doide /to4no na datata/ no mi e edno nikvo po skoro kato zacapvane min mesez si pravih hormonalni izsledvaniq FSH-31,31 i estradiol-69,12 v noram li sa mi i dali wte mi tragne normalno cikala/samo da kaja 4e sam na 45 g/
mersi

baby
# Дата: 30 окт 2018 10:26
Отговор 


admin kade si zawto ne otgovarqw

admin
Администратор
# Дата: 31 окт 2018 11:22
Отговор 


Здравей baby, по принцип референтните стойности на половите хормони зависи на кой ден от цикъла се вземат и имат различни показатели, които съм изброила по-долу:
FSH жени: фолик.фаза- 1,1-9,6 mUl/l; овулаторна- 0,8-7,5;
лутеинова- 2,3-21; бременност-0,0-0,9; менопауза- 34-95,8.
Estradiol жени: фолик.фаза- 231-606 pmol/l; овулаторна- 536-1930; лутеинова- 250-719; бременност- 0; менопауза- 0,0-136.
Предполагам, че ти попадаш в графата на менопауза, изхождайки от годините и че приемаше преди време Фемостон и трябва да сравняваш с тях. Единственото, което се забелязва е малко по-ниски стойности на FSH, което към момента не е обезпокоително. А дали ще протече нормално цикълът ти не мога да кажа, би трябвало в предвид резултатите ти. Към момента няма нищо тревожно, не се притеснявай.

baby
# Дата: 31 окт 2018 19:31
Отговор 


zdr admin zna4i na 3 den ot zikala sam si pravila izsledvaniqta sega ot sledvawtiq zikal da po4na li pak da piq femoston mersi

admin
Администратор
# Дата: 8 ное 2018 10:26
Отговор 


Здравей baby, в предвид последните резултати от изследването ти не се налага подновяване на приема на Фемостон. Ако искаш се консултирай и със специалистът при когото ходиш, но мисля, че е най-добре да се направи пауза още малко примерно до декември и след това да го подновиш.

baby
# Дата: 26 ное 2018 09:01
Отговор 


zdr admin kak da zapo4na priema na regulon za da mi doide 4 dena 3x1 t ili... mersi

baby
# Дата: 28 ное 2018 07:18
Отговор 


zawto ne otgovarqw admin

admin
Администратор
# Дата: 28 ное 2018 10:30
Отговор 


Здравей baby, Регулон за предизвикване на цикъл се приема в посочената от теб доза 3х1 табл. - 4-5 дена. Успех!

baby
# Дата: 30 ное 2018 09:26
Отговор 


kolko dni sled posledniq priem na regulon idva zikala pih go 3dena 3x1 t mersi

admin
Администратор
# Дата: 30 ное 2018 10:22
Отговор 


Здравей baby, обикновено до 3-4 дена се появява кървене. По принцип всеки един препарат за предизвикване на цикъл действа в рамките на до 10 дни след последният прием.

baby
# Дата: 1 дек 2018 05:36
Отговор 


Значи аз си продължих старата опаковка регулон не съм почвала нова това има ли някакво значение от 9 хапче мерси

admin
Администратор
# Дата: 4 дек 2018 11:26
Отговор 


Здравей baby, не няма значение, важното е да си ги приемала в посочената доза.

baby
# Дата: 6 дек 2018 08:10
Отговор 


zdr admin doide mi nali ot parviq den na zikala se pie femostona po 1 na den ot 4ervenite hap4enza se zapo4va opakovkata mersi

admin
Администратор
# Дата: 6 дек 2018 10:23
Отговор 


Здравей baby, да, можеш да започнеш приема на Фемостон от първия ден на цикъла, по една керемидено-червена таблетка всеки ден в продължение на първите 14 дни. След това всеки ден по една жълта таблетка за следващите 14 дни. Като е желателно да се приемат по едно и също време.

baby
# Дата: 3 яну 2019 07:34
Отговор 


zdr admin koga trqbva da mi doide zikala sled poslednoto hap4e femoston izpih edna opakovka i ve4e sam na 3 ot novata/ne sam go spirala/ i ne mi e dowlo ima li newto pritesnitelno ili mersi

baby
# Дата: 4 яну 2019 02:23
Отговор 


Къде си админ защо не отговаряш

admin
Администратор
# Дата: 15 яну 2019 11:58
Отговор 


Здравей baby, по принцип до седмица, след последният прием на хапчето от първата опаковка би трябвало да се появи кървене, но понякога реакциите са индивидуални и интервалът е различен.

Екатерина
# Дата: 22 мар 2019 06:26
Отговор 


Здравей,Админ! Пиша ви защото направо вече не зная къде съм. Имам сериозна връзка и с проятеля ми използваме презервативи. Този месец имахме само 2 контакта единият на 9тия ден от мц, позволихмо да проникне в мен няколко пъти без презрватив, след това го сложихме и доста време след това имаше ескулация. Следващия път беше 4 дни преди датата за МЦ тръгнахме без презерватив и спряхме защото ме заболя. Така и не свърши. Мц принципно е на 27-28 дни. Посшедните месеци беше на 26. След последния мц започнах да взимам по схема клонарекс, заради панически атаки. И днес 28ми ден все още няма мц. От 2-3 дни имам наболване в корема и леъста, изнервеност, глад за сладко, леко главоболие.но от внушаването и гадене ми се появява про мисълтта и безсъния. Само да кажа, че усетих типичните симптомии за овулация малко по-късно в мц, към 16тия ден, а не 12-13. Много съм притеснена дали мобе да е бременност, или от хапчетата, или рязката промяна на времето. Ще чакам още 1-2 дни и ще си направя тест. Не е момента сега да забременявам. Само да кажа че съм над 30 години и скоро имах и операция на жлъчка и не трявба да забременявам. Благодаря предварително за отговора.

admin
Администратор
# Дата: 22 мар 2019 10:15
Отговор 


Здравей Екатерина, не се притеснявай, повечето от изброени симптоми са свързани със започнатия прием на Клонарекс. Понякога като странични реакции се наблюдават раздразнителност, нервност или тревожност, проблеми със съня, гадене, главоболие и др.. Все пак е нов препарат за твоя организъм и е необходимо време за адаптация. За собствено успокоение можеш да си направиш тест. Просто е необходимо да се успокоиш и всичко ще си дойде на място, дори и цикъла.

Екатерина
# Дата: 22 мар 2019 14:11
Отговор 


Благодаря Ви,Админ! Наистина ме успокоихте! Определено зная, че не се забременява толкова лесно особено след 30 годишна възраст, но все пак по лекарска препоръка трябва да изчакам 6 месеца. Дано се успокоя и да ми дойде мц, защото това ме натоварва много. Клонарекс пия вече повече от 20 дни с още един препарат и чак сега започна напрежението,гаденето и тн. Дано до 2-3 дни ми дойде, защото имам усещане но не и мц :(.

baby
# Дата: 25 мар 2019 08:21
Отговор 


zdr admin piq femoston ot 4 meseza idwa mi redovno dnes izpih poslednoto hap4e ot porednata opakovka a owte ne mi e dowlo nali nqma na4in da ne mi doide mersi

admin
Администратор
# Дата: 25 мар 2019 10:22
Отговор 


Здравей Екатерина, радваме се когато сме полезни! Споко, нещата ще се нормализират.

admin
Администратор
# Дата: 25 мар 2019 10:25
Отговор 


Здравей baby, по принцип до седмица след последното хапче се появява кървене, така че не се притеснявай ще се появи. Споко!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

community script miniBB™ © 2001-2024