Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / bremennost
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Автор Съобщение
Катя
# Дата: 15 юли 2019 13:06
Отговор 


Здравейте! Моля да ми кажете дали е възможно ПМС да започне от 11-12 ден от Мц при цикъл от 26 дни. Тъй като от 12тия ден някъде имам болка в зърната на гърдите, дискомфорт от време на време ниско в корема, дискомфорт в стомаха след храна и леко гадене след храна ( преди ъ месеца ми отстраниха жлъчния мехур) Само да кажа, че съм на 34 години, последният ми Мц дойде на време, беше по-къс но със съсиреци. След него не съм имала полов контакт. Замислих се дали не е "цветна бременност" но при наличието на съсерици ( по обилен цилъл) мисля, че не е възможно
Моля за съвет дали това усещане може да е бременност или здравословен проблем.
Благодаря ви!

admin
Администратор
# Дата: 24 юли 2019 10:31
Отговор 


Здравей Катя, не се притеснявай, не си бременна. Симптомите, които описваш са характерни в периода на овулация и предполагам, че точно тогава е била при теб. Относно другото най-вероятно причината е хормонална, посочена манипулация преди месец е възможно да даде отражение и на цикъла ти, просто реакцията на организма е индивидуална. Би трябвало със следващия всичко да е наред. Споко!

Катя
# Дата: 25 юли 2019 21:19
Отговор 


Здравейте отново Админ! Много благодаря за отговора Ви. Вече доста съм притеснена дали всичко е наред. Днес ми е 24ти ден от МЦ и от 2-3 дни имам главоболие, болки в гърдите ( като преди цикъл) и днес имам зацспване, но не и цикъл. Мц трябва да ми дойде след 3 дни реално, но днес видях едно леко зацапване като в началото на цикъла, но все още нямам по-силно кървене както би трябвало и болки в корема ( всеки път страдам ит силни болки), но се чувствам точно като преди да ми дойде. Определено не Ная какво става с мен. Само пак да кажа, че този месец не съм имала полов контакт и последния път кмах МЦ със съсиреци но по-къс от обичайното. Жлъчния мехур е премахнат преди 7 месеца, но пък до преди 15 дни пиед серпрам поради тревожност, и го спрях без да се намалява. Не зная дали е от него, дали е хормонално или бременизт, което не ни ве вярва, както и на вас. Но се протеснявам какво става с мен. Другото нещо ковто не зная дали е важно, но напоследък имам доста нощни смени и нещо биологичният ми часовник не може да свикне. Моля за съвет според вас какво е и дали трябва да посетя специалист по-рано от годишният преглед. Благодаря

admin
Администратор
# Дата: 29 юли 2019 10:10
Отговор 


Здравей Катя, пак ще кажа, че няма от какво да се притесняваш. След като имаш зацапване до няколко дни би трябвало да ти дойде и цикъла, просто трябва де се успокоиш. Ако искаш да си по-спокойна си направи тест и изчакай. Все пак, ако не се появи кървене, което е малко вероятно, можеш да се консултираш със специалист, защото причината ще е хормонална и е възможно да се наложи да пиеш лекарства за нормализиране, което пак е по преценка на лекаря. В случая най-важното е да запазиш спокойствие.

baby
# Дата: 30 юли 2019 17:48
Отговор 


Здр админ до април месец пих фемостон 5 месеца пуснах си хормони бяха в норма май месец ми дойде юни ми дойде мн оскъдно сега трябваше на 26.07 да ми дойде. На 27.07 заминахме на море още не ми е дошло но май започнаха едни топли вълни да ме обливат. Незнам дали си внушавам но изведнъж се изпотявам реших че е от времето понеже е топло. Трябва ли да се притеснявам или е норм да не ми дойде на 46 г съм. До 10.08 сме на море ако не ми дойде да пия ли оргаметрил и да почвам пак фемостона мерсиоргаметрил да го предизвика

admin
Администратор
# Дата: 31 юли 2019 14:45
Отговор 


Здравей baby, според мен, няма от какво да се притесняваш. Независимо, че възрастта ти не е толкова голяма, е възможно да влизаш в критическа и затова да се случват тези неща. Най-добрият вариант е да се консултираш със специалист, който да прецени как да постъпиш. Вариант е и да го предизвикаш този месец с Оргаметрил и ако и следващият месец пак не се появи кървене, тогава да посетиш лекар.

baby
# Дата: 2 авг 2019 13:33
Отговор 


Мерси админ

baby
# Дата: 12 авг 2019 14:45
Отговор 


Здр админ 5 дена пих 3х2 т оргаметрил днес ми е 5 посленен ден до колко време след последното хапче трябва да ми дойде мерси

admin
Администратор
# Дата: 13 авг 2019 09:47
Отговор 


Здравей baby, принципно до 10 дни след последният прием се появява кървене, но по-често е в рамките на 3-4 дена.

baby
# Дата: 14 авг 2019 23:57
Отговор 


Здр админ нали не може да не ми дойде след последното хапче емам болки ниско долу кято пред цикъл понеделник пих последното хапче

admin
Администратор
# Дата: 15 авг 2019 10:05
Отговор 


Здравей baby, не се притеснявай, такъв вариант е почти невъзможен. Просто изчакай и всичко ще е наред. Споко!

baby
# Дата: 19 авг 2019 07:08
Отговор 


Здр админ мин понеделник пих последното хапче оргаметрил и още не ми е дошло трябва ли да се притеснявам пак правих тест отр. Днес заминавам на море какво да правя ще полудея защо не ми идва

baby
# Дата: 19 авг 2019 12:09
Отговор 


Защо не отговаряш админ

admin
Администратор
# Дата: 19 авг 2019 15:42
Отговор 


Здравей baby, принципно би трябвало както ти писах и преди това до 10 дни след последният прием да получиш кървене. Вероятността да не се появи е почти невъзможна. За съжаление най-вероятно ще ти дойде като отидеш на морето. Успокой се и изчакай. Все пак реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Ако нищо не се случи си изкарай почивката и като се върнеш ще се консултираш със специалист.

baby
# Дата: 20 авг 2019 09:21
Отговор 


8 ден след последното хапче оргаметрил и още не ми идва отр тест трябва ли да се притеснявам да почна да пия регулон

admin
Администратор
# Дата: 20 авг 2019 14:31
Отговор 


Здравей baby, изчакай до 10-12 дни и ако не се появи кървене се консултирай със специалист, защото Регулон, както и останалите контрацептивни таблетки се започват от първия ден на цикъла.

baby
# Дата: 20 авг 2019 20:42
Отговор 


Здр админ аз регулона ще го пия няколко дена и ще го спра за да ми дойде и пачвам фемостона

admin
Администратор
# Дата: 21 авг 2019 10:23
Отговор 


Здравей baby, ако си го правила и преди и е имало резултат, добре. Все пак ти си решаваш как да постъпиш и дали да се консултираш със специалист. Аз ти пожелавам успех и дано се получи!

baby
# Дата: 21 авг 2019 10:51
Отговор 


Админ дойде ми слава богу почвам фемостона

admin
Администратор
# Дата: 22 авг 2019 10:19
Отговор 


Здравей baby, радвам се, че всичко е наред и вече си се успокоила.

Мария
# Дата: 6 сеп 2019 09:20
Отговор 


Здравейте! Пиша ви, тъй като съм леко протеснена и ще ви пололя за отговор. След 6 дни очаквам МЦ, от около 4/5 дни имам болки в двете гърди, като ПМС. Снощи с провтеля ми правихме секс и всичко неше нормално, докато той не реши, че иска да свърши чрез ръката ми. Бях клекнала на земята и свършайки попадна семенна течност върху вътрешната ми част на бедрото и на долната част на корема. ( бях без дрехи). Станах и веднага се избърсах и измих, но това което неше на крака ми беше близо до срамните ми устни и се притесних, че нещо млже да е попаднало в мен.... :(. Моля да ми кажете дали има опастност
Също така искам да попитам дали гърдитр започват да болят след овулация до настъпвснето на МЦ или може и преди това? И като цяло опасно ли?
Благодаря ви

admin
Администратор
# Дата: 20 сеп 2019 09:42
Отговор 


Здравей Мария, извинявам се за закъснението на отговора. При така описаното няма за какво да се притесняваш. А относно болките в гърдите е индивидуално- при някои е преди овулация, а при други след това.

Блу
# Дата: 17 ное 2019 09:19
Отговор 


Здравей,Админ. Моля да ми помогнете, че съм доста притеснена. 4 дни преди овулацията ми с приятеля ми се разгорещихме и той проникна няколко пъти в мен без презерватив. Но спряхме. След това той продължи с ръка и 10 мин някъде по-късно свърши върху себе си. С две думи след това секс не сме правили. Оттогава имам натрапчива мисъл че може да е станало нещо, счучайно да се е изпуснал и след това пак да е свършил и че овулацията беше близко и съм забременяла. Цикъла трябва да ми дойде след няколко дни, но ще се побъркам. Замислям се че имам апетит, вчера станах рязко и ми прилоша, днес усетих болка в гърдите отстрани и тн. Моля да кажете има ли риск да съм бременна. А като дойде време за цикъла и тест ще си купя. :(

admin
Администратор
# Дата: 18 ное 2019 13:28
Отговор 


Здравей Блу, от така описаната ситуация няма за какво да се притесняваш. Успокой се, цикъла ти ще дойде навреме. Посочените симптоми са нормално явление преди него. За да се успокоиш напълно можеш 14 дни след акта да си направиш тест, но до тогава и цикъла ще се появи. Споко!

Блу
# Дата: 19 ное 2019 10:49
Отговор 


Благодаря за отговора админ. Сега съм по-спокойна. Все пак имам още 2 дни до датата на МЦ. Вече гърдите много ме болят, имам леки болки ниско в корема и кръста от време на време, болки в главата и леко прилошаване, като преди МЦ. Ако закъснее с повече от 2-3 дни ще си направя и тест за успокоение. Благлдаря отново

Блу
# Дата: 20 ное 2019 15:57
Отговор 


Здравейте отново админ. Утре ми е денят когато трябва да ми дойде МЦ. Но днес вече съм пред паника и се страхувам и тест да си направя. В паника съм защото вече се чувствам гадно. Гърдите са ми много болезнени, имам доста силно замайване, някакво наболване в корема, което се редува с главата. Нямам спомен да съм имала такива усещания. Искам само да кажа, че миналия месец пих ескапел и то без да трябва. Не зная дали той може да обърка хормоноте толкова, че този месец да се чувствам зле, или просто това са симптомии на бременност. Благодаря отново

Блу
# Дата: 20 ное 2019 17:07
Отговор 


Здравей отново админ. Пиша ти защото днес вече съм в голяма паника и даже ме е страх да си направя тест за бременност. Утре трябва да ми дойде МЦ но днес болките в гърдите са доста силни, имам от време на време болки в корема и кръста, понякога ми става гадно на стомаха. Не зная дали си въобразявам или намирам симптомии на бременност,защото четох форуми за симптомии. Зная, че приятеля ми не е свършвал в мен, също така че правихме секс без презерватив мн малко и спряхме и доста след това той свърши, но се притеснявам, че може преди това да се е изпуснал или и аз не зная. След това не съм имала др полов контакт. Само да спомена че миналиа месец пих ескапел без да трябва, и не зная дали този месец може да се чувствам така от него. Моля за съвет. Благодаря ви отново

Блу
# Дата: 21 ное 2019 12:25
Отговор 


Здравейте,отново. Съжалявам, че станах досадна. Само исках да кажа, че снощи си направих тест ( sure check) и беше отрицателен, 19 дни след акта и 1 ден преди да ми дойде. Към днешна дата още не ми е дошъл и се чудя дали да не повторя теста след 2-3 дни ако не ми дойде.
Благодаря отново

admin
Администратор
# Дата: 2 дек 2019 10:03
Отговор 


Здравей Блу, извинявай за забавянето на отговора. Симптомите, които описваш са част от предменструален синдром /ПМС/. Може да ги усещаш не всеки месец, те са индивидуални в зависимост хормоналния баланс при всяка жена.

Катрин
# Дата: 3 мар 2020 20:39
Отговор 


Здравейте! Моля за съвет, защото нещо започнах да се притеснявам. Имам редовен МЦ на 26-27 дни. Днес е 28ми ден и все още не ми е дошъл МЦ. С приятеля ми сме правили секс 3 пъти, като 1 беше с презерватив и преди 2 дни без, но просто беше малко и изобщо не е свършвал. Направохме го без защото след 2 дни очаквах МЦ. За съжаление нямам никакви симптомии, че ще ми идва и започнах да се побърквам, днес след път със завои ми стана и лошо и направо съм в паника. Задължително ли е винаги да има симптомии преди МЦ ( болки в гърдите) защото този път нямам напрежение в гърдите, единствено от 2-3 дни имам леки болки в кръстта и корема. Моля за съвет защото съм в паника дали може да е бременност, като не е свършвал в мен или пък имам някаква болест :(

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

community script miniBB™ © 2001-2024