Общински здравен център - Шумен

- Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / bremennost
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 .
Автор Съобщение
галина
# Дата: 28 авг 2018 13:43
Отговор 

Здравейте закъснява ми вече 7-ми ден и днес имаше леко кафеникаво зацапване от какво може да е?Сюр чека показа отрицателен дали е възможно да не е верен?
Нямам никави симптоми за бременност освен че апетита ми е увеличи?
Мц ми е нередовен.

admin
Администратор
# Дата: 29 авг 2018 10:57
Отговор 

Здравей галина, след като си нередовен цикъл и тестът е отрицателен, най-вероятно причината е хормонална. За да се успокоиш напълно след няколко дни го повтори.

baby
# Дата: 5 сеп 2018 09:28
Отговор 

zdr admin do mai mesez pieh femoston sled kato sprqh da go piq hormonalnite mi isledvaniq sa perfektni iuni,iuli i avgust mi idvawe redovno sega trqbva da mi doide na 5.09 t.e dnes gardite sa mi sa se nadulu i imam bolka dolu kolko da iz4akam da mi doide ili pak da po4na femostona mersi

baby
# Дата: 18 сеп 2018 08:31
Отговор 

zdr admin doide mimna 6.09 i sega na 14 .09 mi se poqvi edno zacapvane ne e obilno kato zikal samo zacapvane kakvo da pravq trqbva li da se pritesnqvam ili moje bi okolo ovulaziqta e normalno mersi

admin
Администратор
# Дата: 26 сеп 2018 10:07
Отговор 

Здравей baby, не се притеснявай, по принцип около овулация наистина е нормално да се появи зацапване в рамките на 2-3 дни. Ако не отшуми или го имаш и по друго време, най-вероятно причината е хормонална и е препоръчително да се консултираш със специалист за да прецени дали да си подновиш приема на Фемостон.

Нели
# Дата: 21 окт 2018 20:16
Отговор 

Здравейте, чудя се шансът за бременност по време на ментруация голям ли е или малък?

admin
Администратор
# Дата: 22 окт 2018 10:45
Отговор 

Здравей Нели, по принцип вероятността е почти нулева, но все пак има такава опасност и макар и много рядко се случва. Причината е, че сперматозоидите може да просъществуват в организма на жената за дълъг период от време преди да загинат. Средно този период е 3-5 дни, но ако успеят да достигнат фалопиевите тръби, там може да запазят жизнеността си и до 7 денонощия.

baby
# Дата: 29 окт 2018 09:09
Отговор 

zdr admin v4era mi doide /to4no na datata/ no mi e edno nikvo po skoro kato zacapvane min mesez si pravih hormonalni izsledvaniq FSH-31,31 i estradiol-69,12 v noram li sa mi i dali wte mi tragne normalno cikala/samo da kaja 4e sam na 45 g/
mersi

baby
# Дата: 30 окт 2018 10:26
Отговор 

admin kade si zawto ne otgovarqw

admin
Администратор
# Дата: 31 окт 2018 11:22
Отговор 

Здравей baby, по принцип референтните стойности на половите хормони зависи на кой ден от цикъла се вземат и имат различни показатели, които съм изброила по-долу:
FSH жени: фолик.фаза- 1,1-9,6 mUl/l; овулаторна- 0,8-7,5;
лутеинова- 2,3-21; бременност-0,0-0,9; менопауза- 34-95,8.
Estradiol жени: фолик.фаза- 231-606 pmol/l; овулаторна- 536-1930; лутеинова- 250-719; бременност- 0; менопауза- 0,0-136.
Предполагам, че ти попадаш в графата на менопауза, изхождайки от годините и че приемаше преди време Фемостон и трябва да сравняваш с тях. Единственото, което се забелязва е малко по-ниски стойности на FSH, което към момента не е обезпокоително. А дали ще протече нормално цикълът ти не мога да кажа, би трябвало в предвид резултатите ти. Към момента няма нищо тревожно, не се притеснявай.

baby
# Дата: 31 окт 2018 19:31
Отговор 

zdr admin zna4i na 3 den ot zikala sam si pravila izsledvaniqta sega ot sledvawtiq zikal da po4na li pak da piq femoston mersi

admin
Администратор
# Дата: 8 ное 2018 10:26
Отговор 

Здравей baby, в предвид последните резултати от изследването ти не се налага подновяване на приема на Фемостон. Ако искаш се консултирай и със специалистът при когото ходиш, но мисля, че е най-добре да се направи пауза още малко примерно до декември и след това да го подновиш.

baby
# Дата: 26 ное 2018 09:01
Отговор 

zdr admin kak da zapo4na priema na regulon za da mi doide 4 dena 3x1 t ili... mersi

baby
# Дата: 28 ное 2018 07:18
Отговор 

zawto ne otgovarqw admin

admin
Администратор
# Дата: 28 ное 2018 10:30
Отговор 

Здравей baby, Регулон за предизвикване на цикъл се приема в посочената от теб доза 3х1 табл. - 4-5 дена. Успех!

baby
# Дата: 30 ное 2018 09:26
Отговор 

kolko dni sled posledniq priem na regulon idva zikala pih go 3dena 3x1 t mersi

admin
Администратор
# Дата: 30 ное 2018 10:22
Отговор 

Здравей baby, обикновено до 3-4 дена се появява кървене. По принцип всеки един препарат за предизвикване на цикъл действа в рамките на до 10 дни след последният прием.

baby
# Дата: 1 дек 2018 05:36
Отговор 

Значи аз си продължих старата опаковка регулон не съм почвала нова това има ли някакво значение от 9 хапче мерси

admin
Администратор
# Дата: 4 дек 2018 11:26
Отговор 

Здравей baby, не няма значение, важното е да си ги приемала в посочената доза.

baby
# Дата: 6 дек 2018 08:10
Отговор 

zdr admin doide mi nali ot parviq den na zikala se pie femostona po 1 na den ot 4ervenite hap4enza se zapo4va opakovkata mersi

admin
Администратор
# Дата: 6 дек 2018 10:23
Отговор 

Здравей baby, да, можеш да започнеш приема на Фемостон от първия ден на цикъла, по една керемидено-червена таблетка всеки ден в продължение на първите 14 дни. След това всеки ден по една жълта таблетка за следващите 14 дни. Като е желателно да се приемат по едно и също време.

baby
# Дата: 3 яну 2019 07:34
Отговор 

zdr admin koga trqbva da mi doide zikala sled poslednoto hap4e femoston izpih edna opakovka i ve4e sam na 3 ot novata/ne sam go spirala/ i ne mi e dowlo ima li newto pritesnitelno ili mersi

baby
# Дата: 4 яну 2019 02:23
Отговор 

Къде си админ защо не отговаряш

admin
Администратор
# Дата: 15 яну 2019 11:58
Отговор 

Здравей baby, по принцип до седмица, след последният прием на хапчето от първата опаковка би трябвало да се появи кървене, но понякога реакциите са индивидуални и интервалът е различен.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 .
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.

forum script miniBB™ © 2001-2019