Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Искам да попитам
Автор Съобщение
Анонимен
# Дата: 2 сеп 2009 10:42
Отговор 


Здравейте, видях че има доста подобни теми, но все пак реших да попитам.С приятеля ми винаги правим секс само с презерватив, но вчера (01.09) не знам как и защо се скъса. Веднага прекратихме акта и след 1-2 часа вече бях посетила близката аптека и изпила ескапел.Няколко часа след това започна леко да ми се гади, но доколкото прочетох в листовката това било нормално.Скоро след това ми мина, други проблеми нямаше.Тъй като за първи път изпадам в подобна ситуация ето ги и върпосите.Знам, че хапчето трябва да се приеме възможно най-бързо в рамките на 72 часа, както и че има около 86% ефективност, затова и го изпих веднага, следователно каква в вероятността да съм бременна?Друг въпрос - какво се случва с менструацията ми?По принцип трябваше да ми дойде в периода 6-7-8. Искам да попитам, тъй като разбрах, че има кървене, което не е менструацията ми,какво точно е и задължително ли е да имам (все още нямам)? Извинете ако ви е писнало да четете и отговаряте на подобни неща, но все пак ще се радвам някой по осведомен да обясни.
П.п. Извинявам се за 2 пъти пуснатата тема.

admin
Администратор
# Дата: 3 сеп 2009 08:51
Отговор 


Здравей Анонимен, приела си Ескапел веднага след акта и поради това, действието му ще е на максимален %. Възможни са бъдещи отклонения в цикъла ти, но това е строго индивидуално за всеки организъм и не е възможно да се каже с точност. Вероятно ще се прояви слабо кървене, което не трябва да те притеснява. Възможно е и да не се появи.

Анонимен
# Дата: 3 сеп 2009 12:36
Отговор 


Ох, четох някакви постове в друг форум, които бяха ужасяващи и ме наплашиха.Все пак има 14-15% шанс.Пък и напоследък ми се гади и ми е подут корема - силно се надявам да е страничен ефект от хапчето.Реших да изчакам до датата, на която трябва да ми дойде и после ще видя ... Мисля да си направя и тест след няколко дни, защото сега е рано.Знам, че като се притеснявам също е възможно да си забавя менструацията, но нещо се шашнах ...

admin
Администратор
# Дата: 28 сеп 2009 15:30
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай и се успокой нещата ще се наредят от самосебе си.

Анонимен
# Дата: 9 окт 2009 21:30
Отговор 


Здравейте пак ... съжалявам, че ви занимавам, но ... ето въпроса ми. След като писах по - горното съдържание изчаках няколко дни и ми дойде 8 дни след като пих хапчето, т.е. на 8 септември. Въпреки, че не съм сигурна дали е било кървене, вследствие на ескапела или моята си менстуация. Продължи 5 дни, точно колкото и цикъла ми. Сега ми закъснява с няколко дни, а от тогава полов контакт имах само веднъж с презерватив (абсолютно здрав)! Напоследък съм и доста стресирана с разнообразни проблеми. Та .. дали стресът е причината за закъснението или е друга ....

Анонимен
# Дата: 11 окт 2009 20:08
Отговор 


Никой ли няма да изрази мнение ... : ((( Хайде хора, притенено ми е и ми се плаче ...

admin
Администратор
# Дата: 12 окт 2009 10:26
Отговор 


Здравей Анонимен, напълно е възможно стреса да е причина за закъснението. Препоръчваме ти да си направиш тест.

Анонимен
# Дата: 13 окт 2009 16:54
Отговор 


Вчера ми дойде, така че няма нужда от тест. Олекна ми! Мерси за отговорите.

mia23
# Дата: 18 яну 2010 18:53
Отговор 


zdr,admin moqt priatel shtego operirat ot Xerniq drugata sedmica iskam da popitam dali sled takava operaciq shte imali problem s sexa. zashtoto za sega imame i to golqma problema e 4e,s golqma maka svarshva dali se dalji na xerniqta v momenta. i sled tazi operacq se nadqvam da se promenat neshtata. i iskam da dopalna 4e toi e na 47godini.blagodarq

admin
Администратор
# Дата: 19 яну 2010 09:06
Отговор 


Здравей mia23, след възстановителният период до 6 месеца след операцията нещата ще се нормализират.

sexyyy
Участник
# Дата: 27 фев 2010 11:20
Отговор 


zdraveite :P moqt slu4ai e takav: s fr mi go pravihme na 19.02. i prezarvativa se skasa:X i vednaga sled gafa..v ramkite na 1:30 pih Eskapelle .. ..sled tova imah leki bolki v korema,glavobolie i ne6to kato bqlop te4enie(no samo 1 den). sega imam samo bolki v gardite :X . poprincip trqbva da mi doide na 01.03. ... :X mn me e strah ..vse pak mi e o6te mn rano za bremenost(edva na 16 sam) ... pi6ete :S

sexyyy
Участник
# Дата: 27 фев 2010 14:24
Отговор 


molq vi pi6ete ..kvo mislite po tozi slu4ai :S :X :S

admin
Администратор
# Дата: 1 мар 2010 09:02
Отговор 


Здравей sexyyy, не се притеснявай взела си навреме мерки. Това неразположение е странична реакция от хапчето. За успокоение можеш 10 дни след акта да си направиш тест за бременност.

iliqna
# Дата: 1 яну 2011 20:57
Отговор 


stra6no li e sled priem na eskapele da ti doide sled tri 4asa i d bade malko po obilno ot normalnoto kakvo ozna4ava

admin
Администратор
# Дата: 3 яну 2011 10:00
Отговор 


Здравей iliqna, не се притеснявай най-вероятно си получила т. нар. междинно кървене след приема на Ескапел. Трябва да знаеш, че следващият ти цикъл ще е около датата на това кървене.

nora
# Дата: 18 мар 2011 15:41
Отговор 


zdraweite, moje li sled kato sum imala kista na qi4nika sled izvestno vreme da se uveli4at limf.vuzli na slabinite mi

nora
# Дата: 18 мар 2011 15:42
Отговор 


a ne povreme na tova?

admin
Администратор
# Дата: 21 мар 2011 12:13
Отговор 


Здравей nora, няма връзка между двете, но можеш да се консултираш със специалист за причината за подуването на възлите.

nora
# Дата: 22 мар 2011 11:41
Отговор 


a kakvi sa pri4inite zaa poduvane na limfi na slabinite?

admin
Администратор
# Дата: 23 мар 2011 14:44
Отговор 


Здравей nora, причините са различни, това може да се дължи на възпалителен процес, вредни вещества или друго заболяване на организма като автоимунните болести или просто при хора с по-слаб имунитет. Затова е желателно да се консултираш със специалист.

nora
# Дата: 23 мар 2011 15:35
Отговор 


ami ako ne se razbere ot kakvo sa se uveli4ili ,mogat li da ostanat taka cql jivot

admin
Администратор
# Дата: 24 мар 2011 11:53
Отговор 


Здравей nora, обикновенно винаги има причина, но ако все пак не се уточни и не минат от самосебе си, най-вероятно ще останат така.

anonimka888
Участник
# Дата: 10 апр 2011 16:57
Отговор 


Iskam da popitam neshto svurzano s ESKAPEL!Snoshti 09.04.2011g. pravihme sex i prezervativut se skusa v men.I dvamata go usetihme,no beshe kusno! Vednaga na sutrinta otidohme za hapche! Prieh go, no ne sum sigurna v nego!! Cikylut mi svurshi na 06.04 i moite priqtelki mi kazvat che veroqtnosta hapcheto da ne podeistva e mnogo malka zashtoto cikylut mi e svurshil 2 dni predi ,,gafa,, !! kakvo da pravq.. mnogo sum pritesnena.. Da se uspokoq li?

admin
Администратор
# Дата: 11 апр 2011 09:28
Отговор 


Здравей anonimka888, не се притеснявай взела си навреме мерки. По принцип Ескапел се приема до 72 час след акта и може да се използва по всяко време на менструалният цикъл, освен когато менструалното кървене е просрочено / закъсняло /.

ннн
# Дата: 5 май 2011 12:05
Отговор 


При ненастъпила овулация, няма междинно кървене и се измества цикълът; при настъпила такава - има междинно кървене, а какво става при минала овулация ??

admin
Администратор
# Дата: 20 май 2011 17:36
Отговор 


Здравейте всички, искам да Ви се извиня предварително, но форумът по технически причини няма да работи за известно време, за което наистина СЪЖАЛЯВАМ.

P.Willard
# Дата: 24 окт 2011 09:34
Отговор 


изключителни мнение за сайта . Аз отивам да показалец и много по-често . Аз наистина харесвам уебсайт шаблон

danaila78
# Дата: 5 дек 2011 11:04
Отговор 


zdraveite.bih iskala da vi popitam za savet.piq qsmin ot 28 tabletki,no sam si zagubila poslednata tabletka predi vitaminite.kakvo da pravq sega.drugata opakovka kak da q po4vam.blagodarq vi

admin
Администратор
# Дата: 6 дек 2011 10:12
Отговор 


Здравей danaila78, не се притеснявай Ясмин се счита за ниско дозиран комбиниран монофазен перорален контрацептив, тъй като във всички таблетки от опаковката се съдържат еднакви количества хормони.
Можеш да започнете приема на Ясмин в деня след като свършиш предишната си опаковка (без почивка) именно заради това. Но можеш и да си направиш пауза от 7 дни след последната таблета и от 8 ден да започнеш пак. Просто ще ти дойде с 1-2 дена по рано заради последния невзет прием.

Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

chat forum software miniBB™ © 2001-2024