Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Въпрос ?
Автор Съобщение
rayne
# Дата: 8 ное 2009 20:11
Отговор 


Здравейте, от 6 месеца пия противозачатъчни и всичко беше наред, докато на 17.10 пропуснах да си изпия хапчето (падаше се 4-то от опаковката), бяха минали 12 часа и както пишеше в листовката го изпих.
Цикъла ми трябваше да дойде на 5.11, тогава и дойде и беше нормален, но след 1 ден стана различен на цвят, розовеещ и много оскъден. Понеже съм болна и пия антибиотик възможно ли да е от него? Притеснявам се да не съм бременна, въпреки че когато правим секс с приятеля ми той никога не свършва в мен, пък и все пак ми дойде макар и не като хората. Надявам се да ми дадете съвет :)

admin
Администратор
# Дата: 9 ное 2009 09:22
Отговор 


Здравей rayne, не се притеснявай щом си си взела хапчето няма как да си бременна. Антибиотиците рядко влияят на цикъла. За твое успокоение можеш 10 дни след акта да си направиш тест за бременност.

salis
# Дата: 2 дек 2009 10:33
Отговор 


Здравейте. Приятелката ми има от известно време болки в корема бъбреците и от днеска има някакво течение от какво може да е това?

admin
Администратор
# Дата: 3 дек 2009 10:08
Отговор 


Здравей salis, най-вероятно е настинала, но е желателно да се обърне към личния си лекар на първо време, защото нещата могат да се усложнят.

admin
Администратор
# Дата: 3 дек 2009 10:10
Отговор 


Здравей salis, най-вероятно е възпалителен процес и е желателно да се обърне към личния си лекар на първо време, защото нещата могат да се усложнят.

viki2008
Участник
# Дата: 3 дек 2009 17:37
Отговор 


здравейте :) имам следния проблем: пих escapelle преди около 2 седмици след няколко дена ми доиде и преди около 3-4 дена ми спря.Денс имах полов контакт и презерватива се скъса.Въпросът ми е дали е нужно да пия escapelle oтново при условие че е минало малко време?

admin
Администратор
# Дата: 7 дек 2009 08:47
Отговор 


Здравей viki2008, не е желателно да пиеш ескапел два пъти в рамките на един месец, защото води до нарушение в цикъла, но щом ти се налага риска е твой. Трябва да знаеш, че хапчето се приема еднократно между два цикъла.

pol
# Дата: 15 дек 2010 15:28
Отговор 


за ДКК от къде е редно да се вземе кръв

admin
Администратор
# Дата: 16 дек 2010 09:22
Отговор 


Здравей pol, изследването може да се направи както с капилярна / от пръста / така и с венозна / от вена / кръв.

pol
# Дата: 17 дек 2010 13:27
Отговор 


a ednakuv li ste e rezultata?

admin
Администратор
# Дата: 20 дек 2010 09:40
Отговор 


Здравей pol, би трябвало да са много близки резултатите, ако не са еднакви, защото винаги има минимално отклонение когато се съпоставят венозна и капилярна кръв. Важното е случая е не откъде е взета кръвта, а резултатите да са в норма.

pol
# Дата: 28 дек 2010 12:17
Отговор 


ami ot venoznata e ok,a ot kapilqrnata imam malki otklonenq v limfocitite -na koe da vqrvam? za6to se e polu4ulo taka?

ku99
Участник
# Дата: 30 дек 2010 22:45
Отговор 


sled sex vinagi me boli korema dnes imax polov kontakt i toi mi se izprazni v1rxy men v1zmojno li e da s1m bremena i t1bva li da piq eskapell

admin
Администратор
# Дата: 3 яну 2011 09:26
Отговор 


Здравей pol, не се притеснявай, винаги има разминаване когато се сравняват венозна и капилярна кръв. Щом е само в едната, а не и в двете най-вероятно причината е в самото изследване, а не в теб.

admin
Администратор
# Дата: 3 яну 2011 09:28
Отговор 


Здравей ku99, не се притеснявай след като не е попаднало в теб семенна течност няма как да си бременна.

razmi
# Дата: 14 яну 2011 15:20
Отговор 


Здравейте, искам да попитам каква е опасността да съм бременна щом цикълът ми предния месец дойде на 14.12, на 4.01 имах полов контакт, но презерватива се скъса много преди края на акта и съответно го подменихме. По месечен календар цикъла ми би трябвало да дойде на 11.01, но вече 3ти ден съм в очакване. Досега направих 2 теста-surecheck-вчера и беше отрицателен и днес easytest, който също беше отрицателен, но ме притеснява това, че едва ли тестовете отчитат толкова ранна бременност..Понякога цикълът ми идва с 1-2 дена закъснение или на същатата дата като предния месец..сега пия антибиотик Клацид СР отделно ми се наложи да използвам Гинодактарин и Mycomax през изминалата седмица. Пих и Биозин, който ми беше изписан от доктор, но го спрях, защото не се чувствах добре от него. Сега гърдите ми са увеличени и по чувствителни, имам болки в кръста и гърба и ниско долу в корема..Силно се надявам и моля всеки момент да ми дойде цикълът..Моля Ви да изкажете някакво мнение, тъй като наистина съм много уплашена :(

admin
Администратор
# Дата: 17 яну 2011 10:03
Отговор 


Здравей razmi, след като сте подменили презерватива навреме т.е. преди еякулация мисля, че се притесняваш напразно. 10 дни след акта тестовете обикновенно отчитат,ако има наличие на бременност.
Освен това някои лекарства също могат да повлияят на цикъла. Успокой се и до няколко дни нещата ще се оправят.

mucasilvata
# Дата: 23 яну 2012 12:51
Отговор 


Zdraveite,iskam da popitam sega sam bolna i iskam da piq antibiotik no moje da sam bremenna cikalat mi idva na 7 fevruari.Dali 6te popre4i na za4evaneto mi ako piq antibiotik

admin
Администратор
# Дата: 24 яну 2012 09:39
Отговор 


Здравей mucasilvata, ако имаш опасения за бременносте желателно да се консултираш със специалист, поне с личния. Ако не си все още не ти пречи да си изпиеш антибиотика и след като се излекуваш да забременееш, което е най-добрият вариант.

kb
# Дата: 1 фев 2012 17:43
Отговор 


S priqtelkata mi pravihme sex bez prezervativ i tochno kogato osetih che shte svarshvam osetih neshto v chlena vse edno izticha i se drapnah i togava zapochnah da svarshvam.Interesuva me kakvo e tova i vazmojno li e da e stanal gaf

admin
Администратор
# Дата: 24 фев 2012 10:44
Отговор 


Здравей kb, не се притеснявай по принцип преди да се еякулира се отделя секрет, който е прозрачен и служи за овлажняване. От него вероятността да се забременее е почти нулева.

Nfu
# Дата: 29 фев 2012 23:41
Отговор 


Zdraveite,iskam da vi popitam...s priqtelkata mi pravihme nebezopasen sex i ne bqhme sigurni dali ne sme napravili gaf pri koeto sled edna sedmica napravihme test za bremennost koito se okaza otricatelen,znachi priqtelkata mi v momenta e nastinala i e bolna i se oplakva che 1-2 pati i se e zavil svqt,interesuva me testa vqrno li e pokazal i dali tova se dalji na tova che e bolna i i e losho trqbva li da se pritesnqvame.

admin
Администратор
# Дата: 1 мар 2012 10:26
Отговор 


Здравей Nfu, не се притеснявайте това неразположение е свързано с факта, че е болна. По принцип съвременните тестове са чувствителни и отчитат точно след седмица от акта, но ако искате можете да го повторите след още 5 дни за успокоение.

Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

community script miniBB™ © 2001-2024