Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / ескапел след цикал
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Автор Съобщение
крис
# Дата: 2 яну 2010 14:54
Отговор 


какво става след като се изпие ескапел 4 дена след менструация.
Нормално ли е след 7 дена да получа кървене ???
Кога трябва да чакам другата менструация

admin
Администратор
# Дата: 5 яну 2010 10:15
Отговор 


Здравей крис, не се притеснявай тъй като ескапел действа индивидуално при всеки ти си получила т. нар. междинно кървене след неговия прием. Следващият цикъл ще ти дойде около датата на това кървене.

Анонимен
# Дата: 5 яну 2010 11:43
Отговор 


Благодаря много

reni
Участник
# Дата: 15 юни 2010 23:39
Отговор 


zdraveite,s priqtelq mi pravihme seks,po vreme napoloviq akt se skasa kondona,i sled 15 4asa pih "Eskapel"moje li da zabremeneq,mn se pritesnqvam :)

admin
Администратор
# Дата: 16 юни 2010 09:01
Отговор 


Здравей reni, не се притеснявай след като си взела навреме мерки всичко ще е ок. Можеш все пак за успокоение 10 дни след акта да си наравиш тест за бременност.

nikol
Участник
# Дата: 7 ное 2010 01:59
Отговор 


Здравейте! Не исках да отварям нова тема, понеже въпросът ми е свързан със същата ... Само исках да попитам, проблем ли е да взема "Escapelle" 30 часа след половия акт и дали действието му ще е гарантирано?
Благодаря предварително! :)

admin
Администратор
# Дата: 8 ное 2010 09:18
Отговор 


Здравей nikol, не се притеснявай Ескапел се взема до 72 час след акта. По принцип първите 12 часа има най-висок процент надеждност -95 %, а след това около 86 %.

anonimka99
Участник
# Дата: 18 апр 2011 13:14
Отговор 


Привет
В събота през деня пих ескапеле и най лошото е че вечерта се случи отново инцидент с приятеля ми и свърши в мен.
Въпроса ми е дали действа хапчето и след приемането му.
Моля за спешен отговор

admin
Администратор
# Дата: 19 апр 2011 10:20
Отговор 


Здравей anonimka99, Ескапел действа до 72 час след акта, а не преди него.

admin
Администратор
# Дата: 20 май 2011 17:32
Отговор 


Здравейте всички, искам да Ви се извиня предварително, но форумът по технически причини няма да работи за известно време, за което наистина СЪЖАЛЯВАМ.

бубето
# Дата: 23 юни 2011 15:13
Отговор 


Здравейте, миналия месец на 04.05 ми приключи цикъла, на 05.06 правихме секс и приятелят ми каза че има някаква минимална възможност да е попаднало нещо мен, защото ние го правим с прекъснат акт. На 06.05 пих Ескапел. След 1 седмица на 13.05 ми дойде цикъла, беше нормален без някакви различия от другите, нито по-малко количество, нито по-различен цвят. Приключи ми на 18.05. До днешна дата 23.06 не ми е дошъл цикъл. Преди 6 дни си направих тест и беше отрицателен. на 22.06 отново си направих тест и отново с отрицателен резултат. От 4-5 дни ме боли доста корема, както обикновено преди да ми дойде. Моля ви кажете има ли някаква вероятност да съм бременна.

admin
Администратор
# Дата: 24 юни 2011 12:59
Отговор 


Здравей бубето, не се притеснявай, след взетите навреме мерки и двата теста не си бременна. За съжаление реакциите след приема на Ескапел са индивидуални при всеки. Нормало е да ти закъснее цикъла, а понякога макар и рядко е възможно един месец да ти прескочи. Мисля, че ако се успокоиш до няколко дни нещата ще се оправят.

Перос
# Дата: 14 юли 2011 20:22
Отговор 


Искам да попитам следното...дойде ми на 30.06...спря ми на 06.07,а на 09.07 стана гаф...след приемането на ескапел,днес (13.07) получих кървене...нормално ли е и кога да чакам цикъла ми ?Има ли някаква опастност...Благодаря :)

admin
Администратор
# Дата: 15 юли 2011 09:35
Отговор 


Здравей Перос, не се притеснявай след приема на Ескапел си получила т.нар. междинно кървене, което обикновенно се приема за цикъл и следващият ще е около датата на това кървене, а не когато го очакваш.

Перос
# Дата: 15 юли 2011 14:18
Отговор 


Благодаря,а има ли някаква опастност за бременост?

admin
Администратор
# Дата: 18 юли 2011 09:56
Отговор 


Здравей Перос, след като си получила кървене и си взела на време мерки няма от какво да се притесняваш.

Перос
# Дата: 25 юли 2011 17:37
Отговор 


Здравейте отново...след като ми дойде на 30.06...на 13.07 получих 4 дневно кървене след употреба на ескапел и днес на 25.07 отново ми дойде...дали е нормално цикъла да ми дойде не на датата около кървенето а както нормално трябва да ми дойде?Благодаря предварително

admin
Администратор
# Дата: 26 юли 2011 09:14
Отговор 


Здравей Перос, за съжаление реакциите след приема на Ескапел са инидивидуални и не винаги могат да се предвидят, затова не се притеснявай макар и рядко се случва да ти дойде пак и на датата когато е трябвало.

Перос
# Дата: 26 юли 2011 09:20
Отговор 


И според мен няма притеснение за бременост,нали?

ххх
# Дата: 26 юли 2011 09:21
Отговор 


Дано

admin
Администратор
# Дата: 26 юли 2011 09:38
Отговор 


Здравей Перос, не се притеснявай всичко ще е ок.

bubata
# Дата: 17 окт 2011 21:38
Отговор 


zdraveite iskam da popitam tai kato sled kato mi svar6i cikala pravihme sex s moq priqtel i prezervativa se skasa pih 12 4asa sled tova eskapel i na drugiq den pak se slu4i taka 4e prezervativa se skasa no sled tova pak mi doide otnovo po rano 4udq se i mn se pritesnqvam imali veroqtnost da sam bremenna i d akaram cvetna bremennost

admin
Администратор
# Дата: 18 окт 2011 09:44
Отговор 


Здравей bubata, обикновенно, ако е цветна бременност има отклонение в кървенето - по-оскъдно и краткотрайно е, има и други сиптоми, като гадене, виене на свят, болки в гърдите и др. Това, което можеш да направиш 10 дни след акта е тест за бременност, но не трябва да имаш кървене. Може би се притесняваш излишно, не мога да гарантирам, все пак си получила кървене след приема на хапчето.

мим
# Дата: 15 ное 2011 20:47
Отговор 


здравейте,имам въпрос,който е следния..след като сме приели ескапел и имаме слабо кръвотечение може ли тогава да започнем приемането на контрацептивни таблетки?Благодаря ви

admin
Администратор
# Дата: 16 ное 2011 10:12
Отговор 


Здравей мим, след прилагане на спешна контрацепция/ Ескапел / се препоръчва да се използва локален бариерен противозачатъчен метод (напр. презерватив) до настъпване на следващата менструация. Затова е желателно да изчакаш до следващият цикъл за да започнеш редовен прием на контрацептивни таблети.

мим
# Дата: 16 ное 2011 12:50
Отговор 


Благодаря ви за бързия отговор:)

lili00
# Дата: 4 дек 2011 17:08
Отговор 


Zdravei, admin iskam da popitam ako sum si napravila test koito e oticatelen 10 dni sled akta do kolko moga da mu se doverq, predi 10 dni sum pila i eskapel - 30 min sled gafa.

admin
Администратор
# Дата: 5 дек 2011 09:09
Отговор 


Здравей lili00, не се притеснявай, по принцип съвременните тестове са чувствителни и даже отчитат и 7 дни след акта дали има бременност, но по сигурно е 10 или 14 дни след акта. След като си взела навреме мерки, няма опастност от забременяване.

lili00
# Дата: 6 дек 2011 13:59
Отговор 


blagodarq za burziq otgovor

deburah
# Дата: 7 дек 2011 00:43
Отговор 


Zdraveite,predvaritelno se izvinqvam nqmam fonetika i zatova pi6a na latinica.Iskam da popitam nomralno li e sled priem na eskapel da ima taka nare4enoto mejdinno kyrvene i to prodljava ve4e 11 den.Ta to doide vreme za cikyla mi da idva pak.I kato gledam nqma priznaci da mi spira skoro.Dori ot vreme na vreme me nabolqvat qi4nicite.Pritesnqvam se mnogo,a i skoro se pribrahme sled dalag prestoi ot 4ujbina,nqmam dori ginekolog.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

chat forum software miniBB™ © 2001-2024