Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / ескапел след цикал
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 7 дек 2011 10:48
Отговор 


Здравей deburah, за съжаление реакциите след приема на Ескапел са индивидуални и не винаги могат да се предвидят тъй като е високо дозиран хормонален препарат. Обикновенно междиннота кървене продължава колкото нормален цикъл + - 2-3 дни. 11 дена е доста. Опитай с високи дози вит.С х 1000 мг. дневно или Са фосфо С 3х2 табл. няколко дни / 2-3 /, но ако няма полза е желателно да се консултираш със специалист, за да ти се предпише нещо за регулиране или спиране на кървенето.

emi
# Дата: 13 фев 2012 19:41
Отговор 


zdr.az pih ekapel predi mesec i polobvina menstruaciqtq mi nastapi to4no na data.sedmica sled spiraneto na menstruaciqtq otnovo imam zacapvane i bolki nisko dolo na korema,koito vinagi si gi polu4avam predi menzis.tova normalno li e.?blagodarq vi predvaritelno.

admin
Администратор
# Дата: 24 фев 2012 10:39
Отговор 


Здравей emi, не се притеснявай, най-вероятно причината е хормонална или си в овулация. Минало е доста време за да е от Ескапел, но все пак той е високо дозиран хормонален препарат и не винаги могат да се предвидят страничните му реакции, които са индивидуални понякога.

melsss
# Дата: 25 фев 2012 18:58
Отговор 


admin
Здравейте, искам да попитам нещо. Миналия месец пих ескапел, не защото стана гаф, но за да съм по - спокойна аз. И цикалът ми дойде точно на датата. Този месец малко след като ми свърши цикъла стана гаф и пак пих ескапел, след няколко дни ми дойде отново. Много ми е притеснено има ли вероятност да съм бременна. Хапчето съм го пила не повече от 15 часа след акта. Моля ви пишете ми!

admin
Администратор
# Дата: 28 фев 2012 09:20
Отговор 


Здравей melsss, не се притеснявай, след приема на второто хапче си получила т.нар. междинно кървене, което се приема обикновенно за цикъл. След като си взела навреме мерки всичко е наред. Не е добре, обаче да се приема толкова често ескапел, защото е високо дозиран хормонален препарат и води до хормонални нарушения.

melsss
# Дата: 2 мар 2012 12:59
Отговор 


Много благодаря за отговора, аз си правих и тест за бременност и излезе отрицателен, но чувствам някакво неразположение и се питам дали може да е от това, че пих ескапел два пъти за кратък период от време?

admin
Администратор
# Дата: 5 мар 2012 10:19
Отговор 


Здравей melsss, не се притеснявай напълно е възможно да е от приема на Ескапел, защото не се препоръчва толково често да се взема.

bety
# Дата: 17 юли 2012 00:58
Отговор 


видях ,че по-нагоре има хора със същия проблем,че след употребата на escapel отново се е получил гаф и сте отговорили ,че escapel не може да помогне, но ако 4 дена след това ми е дошло това значи ли,че escapel е предотвратил нещата ? или все още има от какво да се притеснявам ?

admin
Администратор
# Дата: 17 юли 2012 11:22
Отговор 


Здравей bety, не че не помага, а просто има по-нисък процент надеждност краткият интервал. След като си получила кървене след вторият прием на хапчето, както подразбирам, значи няма от какво да се притесняваш.

lalala
# Дата: 25 юли 2012 09:49
Отговор 


Здравейте, приех ескапел непосредствено след свършване на месечния ми цикъл, притесних се дори и от малката вероятност за забременяване след менструация. Днес, 4 дни след прием на ескапел се появи кървене - мътно и средно обилно. Питането ми е следното: Тъй като приемам дуфастон по схема, изчислявана на база 1-ви ден от цикъла, кой цикъл да броя този месец - нормалният, който свърши миналата седмица, или този, причинен от ескапел? Предварително благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 25 юли 2012 15:52
Отговор 


Здравей lalala, тъй като си получила кървене след приема на Ескапел, се приема за цикъл и най-вероятно няма да имаш кървене когато трябва да ти е нормалният цикъл, а ще е около датата на това кървене. Незнам в каква доза ти е предписан и колко време, защото се подхожда индивидуално в зависимост за какво се приема дисменорея, ендометриоза, аменорея, нередовни цикли или друго. Ако си го пила предната седмица, ще започнеш със следващото кървене, но все пак незнам как ти е предписан.

Rioja
Участник
# Дата: 12 фев 2013 15:47
Отговор 


Zdraveite,molia da me izvinite za latinicata,taka vaprosa mi e slednia svarzan s eskapele,dosta prochetoh po temata,sedmicata m/y 17.01 i 23.01 ,koeto e okolo 10 dni sled kato mi svarshi cikala pravehme sex no ne se pazim,po moite smetki na sam bila v ovulacia,cikala mi doide na 9.01.2013.no okolo 26.01 veche bi triabvalo da sam v ovulacia izpih eskapel okolo 12 ch. sled tova,vaprosa mi e ako predi tova sam bila zabremeniala,hapcheto che ovredi li ploda,nito mejdinen cikal mi doide,nito pak redovnia mi koito triabvashe na e na 10.02,pravih testove niakolko no sa otricatelni,sashto imam bolki v gardite no nishto drugo

admin
Администратор
# Дата: 22 фев 2013 14:01
Отговор 


Здравей Rioja, не се притеснявай, ако има настъпила бременност хапчето няма да увреди плода, но след като тестовете са отрицателни най-вероятно причината е хормонална следствие на приема на Ескапел и е възможно да ти прескочи един месец, което макар и рядко се случва като странична реакция от приема му.

рени
# Дата: 17 юли 2013 22:53
Отговор 


zdraveite mnogo se pritesniavam na 3.07 mi sv. mese4nia cikal i pih eskapel 30-40 min. sled gaf s kondom ot niiakolko dni me boli kakto pred cikal ot16 samo mi zacapva kafenikavo na 10 den si pravix test i e otricatelen vazmojno li e da e ot xap4eto. Mnogo se pritesniavam neznam kakvo da pravia . Blagodaria

admin
Администратор
# Дата: 19 юли 2013 09:21
Отговор 


Здравей рени, не се притеснявай реакциите след приема на Ескапел понякога са индивидуални и не винаги могат да се предвидят тъй като е високо дозиран хормонален препарат. След като тесът е отрицателен всичко е наред и със следващият цикъл нещата ще се нормализират.

Gabby
# Дата: 20 яну 2014 09:02
Отговор 


Здравейте, на 14.01 ми дойде и ми свърши на 18.01 на 19 стана гаф и пих хапче Ескапеле около 15-18 часа след половия акт... Възможна ли е бременност ? Имам и ранен цикъл от около 5 месеца идва ми през около 20 дни ...

admin
Администратор
# Дата: 22 яну 2014 13:45
Отговор 


Здравей Gabby, не се притеснявай след като си взела мерки навреме всичко ще е наред. За собствено успокоение можеш 10 дни след акта да си направиш тест. Можеш да се консултираш със специалист относно късият интервал между циклите. Обикновенно причината е хормонална и се регулира с прием на хапчета след направени изследвания. Успех!

Анонимен
# Дата: 9 мар 2014 13:04
Отговор 


Здравейте,ето я и моята дилема значи на 18.02 направихме гаф с приятеля ми и веднага на следващия ден пих ескапел,вьпреки ефективността му си направих тест 10 дена след това т.е. на 28.02 и той беше отрицателен.трябваше да ми дойде на 01.03 или 02.03,изпитвах тьпа болка долу ниско както по принцип ме боли когато трябва да ми дойде,но така и не ми дойде на датата и реших пак да си направя тест.направих го на 07.03 и той беше положителен.все още изпитвам тази тьпа болка не е постоянна но но е всеки ден и не знам какво да си мисля.някой изпадал ли е в такава ситуация след ескапел? Моля ви за спешен отговор и благодаря предварително

admin
Администратор
# Дата: 10 мар 2014 10:43
Отговор 


Здравей Анонимен, по принцип Ескапел както и всеки друг контрацептив не дават 100% гаранция за съжаление. Независимо, че си взела мерки навреме е възможно и да не подейства. Реакциите са индивидуални. Това което можеш да направиш е да повториш теста след още 5 дни и да се консултираш със специалист, дано всичко е наред. Успех!

Анонимен
# Дата: 22 мар 2014 22:49
Отговор 


Zdraveite i se izvinqvam za ezika s koito pisha-prosto na kompa nqmam pfonetika-ta da si doidem na dumata-imame pritesnene s priqtelkata mi che moje da e stanal gaf i se chudim dali da pie eskapel.....minaha 40 chasa ot poloviq akt.....ima li smisyl veche da go pie...i kakvi biha mogli da sa stranichnite reakcii....pritesnqvame se mnogo ot tqh...no poveche ot tova da ne stane belqta po golqma bez hapcheto

admin
Администратор
# Дата: 24 мар 2014 12:07
Отговор 


Здравей Анонимен, по принцип Ескапел се приема до 72 час след акта, все пак ти си преценяваш дали се налага. Страничните реакции понякога са индивидуални и не могат да се предвидят, но най-често се свързани с нарушения в следващото кървене, защото е високо дозиран хормонален препарат.

Анонимен
# Дата: 24 мар 2014 22:42
Отговор 


приятелката ми изпи ескапел 30 часа след полов акт.... да очакваме ли след толкова време,че ще подейства и дали е възможно 3 дена след като и е свършил цикъла да има овулация и да забременее.... ? Надяваме се много на вашето компетентно мнение,което да ни успокой

admin
Администратор
# Дата: 25 мар 2014 10:03
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай, след като сте взели предпазни мерки навреме т.е. до 72 час от акта, всичко ще е ок. По принцип овулацията е 14 дни преди следващият цикъл. Макар и рядко при някои момичета е по друго време, Обикновено те си знаят кога е или си правят тест за овулация /продават се в аптеките/. За собствено успокоение можете 14 дни след акта да направите тест. Успех!

samiiiii
# Дата: 11 апр 2014 23:33
Отговор 


Предишната ми менструация започна на 10 март, вчера на 10 април с приятелями напрайхме гаф ... ии веднага днес след около 12-13 часа пих ескапел... и та въпроса ми е ... възможно ли е да стане нещо... и ако не кога да очаквам да ми дойде :(

admin
Администратор
# Дата: 15 апр 2014 14:44
Отговор 


Здравей samiiiii, не се притеснявай взела си мерки на време. Ако не получиш т.нар. междинно кървене, което се приема за цикъл, независимо как протича до няколко дни, най-много седмица, ще ти дойде нормалния цикъл когато е трябвало да е т.е. очаквай в тези дни кървене. За собствено успокоение можеш 14 дни след акта да направиш тест. Успех!

samiiiii
# Дата: 18 апр 2014 21:11
Отговор 


Здравейте, пак съм аз. Минаха 7 дни, но от менструацията ми няма и следа. Колко време е възможно да закъснее?

admin
Администратор
# Дата: 24 апр 2014 14:03
Отговор 


Здравей samiiiii, не се притеснявай, реакциите понякога след приема на Ескапел са индивидуални и не могат да се предвидят. В много редки случаи прескача един месец цикъла дори. Пак казвам за собствено успокоение можеш 14 дни след акта да направиш тест и да чакаш. Успех!

az
# Дата: 6 яну 2015 20:44
Отговор 


Здравейте, имам въпрос относно Ескапел. Преди 40 дни ми се случи да пометна при желана бременност. След последната менструация обаче мъжът ми свърши в мен и пих ескапел, тъй като беше много скоро след аборта. След 4-5 дни последва обилно кръвотечене в продължение на 3-4 дни, въпросът ми е дали беше нормално това и до колко време след приемът на хапчето можем да правим опити за забременяване? Благодаря

admin
Администратор
# Дата: 29 яну 2015 11:48
Отговор 


Здравей az, не се притеснявай след приема на Ескапел си получила т.нар. междинно кървене, което се приема за цикъл, независимо как протича. Трябва да знаеш, че обикновено следващият е около датата на това кървене. По принцип след спонтанен аборт е желателно да се изчака период от няколко месеца за да не се случи отново. Относно приема на хапчето след като ти свърши цикълът можете да подновите опитите, но е по-добре да изчакате малко. Успех!

Анонимен
# Дата: 20 юли 2015 01:11
Отговор 


Здрав

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

open source forum script miniBB™ © 2001-2024