Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / ескапел след цикал
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Автор Съобщение
Лили
# Дата: 20 юли 2015 01:22
Отговор 


Здравеите на24.06 ми свърши мц на 27.06стана гаш презеватива се изхлузи и остана в мен за всеки случеи до 1 час след акта приех ескапел на 02.07 ми доиде беше малко по силно от обичаиното и свърши на 06.07 кога да чакам следваштия мц и имали причина за притеснения като вече е 20.07 и няма нищо което да показва че ще доиде

admin
Администратор
# Дата: 21 юли 2015 12:16
Отговор 


Здравей Лили, не се притеснявай след приема на Ескапел си получила т.нар. междинно кървене, което се приема за цикъл независимо как протича. Следващият обикновено е около датата на това кървене т.е. при теб около 02.08. или с няколко дни закъснение. Всичко ще е наред!

Анонимен
# Дата: 27 авг 2015 19:04
Отговор 


Здравейте бих искала да ви попитам приех ескапелле преди 5дни цикълът ми завърши на 21.08 тоест на 22 приех хапчето днес получих това междинно кървене но не е толкова обилно като цикъл и по скоро кафеникаво или розово нормално ли е ? И следващия цикъл ми се пада на 15 септ. тогава ли ще е или се брои от датата на която съм получила кървенето?? Благодаря предварително. А щом съм получила това кървене значи няма от какво да се притеснявам нали?

marinana
Участник
# Дата: 27 авг 2015 19:05
Отговор 


Здравейте бих искала да ви попитам приех ескапелле преди 5дни цикълът ми завърши на 21.08 тоест на 22 приех хапчето днес получих това междинно кървене но не е толкова обилно като цикъл и по скоро кафеникаво или розово нормално ли е ? И следващия цикъл ми се пада на 15 септ. тогава ли ще е или се брои от датата на която съм получила кървенето?? Благодаря предварително. А щом съм получила това кървене значи няма от какво да се притеснявам нали?

Долорес
# Дата: 31 авг 2015 10:05
Отговор 


Здравейте, пих Ескапел около 2 часа след половия акт. - 29.08
Днес на 31 получих нещо като цикъл или е цикъл,но беше в по-малки количества. Това нормално ли е? Възможно ли е хапчето да не е подействало ? Мерси предварително :)

admin
Администратор
# Дата: 1 сеп 2015 10:56
Отговор 


Здравей Анонимен/marinana, не се притеснявай след приема на Ескапел си получила т.нар. междинно кървене, което се приема за цикъл независимо как протича. Следващият обикновено е около датата на това кървене т.е. при теб около 27.09. или с няколко дни закъснение. За да се успокоиш напълно можеш 14 дни след акта да направиш тест, но всичко ще е ок.

admin
Администратор
# Дата: 1 сеп 2015 11:12
Отговор 


Здравей Долорес, след приема на Ескапел най-вероятно си получила т.нар. междинно кървене, което се приема за цикъл независимо как протича. Следващият обикновено е около датата на това кървене т.е. при теб около 30.09. или с няколко дни закъснение. За да се успокоиш напълно можеш 14 дни след акта да направиш тест, не се притеснявай.

Зори
# Дата: 31 яну 2016 20:28
Отговор 


На 25.12.2015 стана гаф.Взех капчето на 27.12 и след няколко дена ми дойде цикъла.Но сега е 1.012016 и още не ми е дошло.Много съм притеснена.Според вас дали съм забременяла?

admin
Администратор
# Дата: 8 фев 2016 07:02
Отговор 


Здравей Зори, не се притеснявай след като си взела мерки навреме и след приема на хапчето си получила кървене, което се приема за цикъл независимо как протича, значи всичко е наред. Следващият обикновено е около датата на това кървене или с няколко дни закъснение. За да се успокоиш напълно можеш да направиш тест. Просто реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят.

Мелиса
# Дата: 26 мар 2016 00:49
Отговор 


Здравейте,ден след края на менструацията ми се случи гаф на 14.03 .На 15.03 взех Ескапел( по-рано от 24 часа ).Няколко дена имах болка,по скоро усещане за тежест ниско в корема.Днес на 25.03 се появи т.нар. междинно кървене.Не е нормално на цвят-по скоро розово ,не е обилно и е придружено пак с тази тежест ниско долу .Чувствам и лека вагинална болка.Нормално ли е това?Притеснява ме и цвета на кървенето.Възможно ли е да съм бременна и кога да чакам следващият си цикъл,да приема междиният за такъв или.......?

admin
Администратор
# Дата: 28 мар 2016 09:03
Отговор 


Здравей Мелиса, реакциите понякога са индивидуални и затова при теб се е случило така, след приема на Ескапел си получила т.нар. междинно кървене, което се приема за цикъл независимо как протича. Следващият обикновено е около датата на това кървене или с няколко дни закъснение. За да се успокоиш напълно можеш 14 дни след акта да направиш тест, не се притеснявай.

Мелиса
# Дата: 28 мар 2016 11:25
Отговор 


Благодаря ви за отговора!Взех си тест,но в аптеката ми казаха да изчакам да премине кървенето ,иначе може да не отчете правилно.

admin
Администратор
# Дата: 29 мар 2016 09:37
Отговор 


Здравей Мелиса, така е, ако има кървене няма да е точен тестът, а и не се минали достатъчно дни от акта за да отчете правилно.

Анонимна
# Дата: 18 апр 2016 17:24
Отговор 


Здравейте, Admin !
Аз приех Ескапел Декември 2015г за първи път и този месец (април 2016г) за втори път, като първия път не получих странични ефекти. Надявам се и този месец всичко да е наред. Въпросът ми е до каква степен е опасно да се приема толкова често? Навредила ли съм си сериозно на организма. (Взимам предпазни мерки, но и в двата случая ни се скъса презерватива още в началото на половия акт и аз тъй като съм паника реших да взема хапчето)

admin
Администратор
# Дата: 19 апр 2016 12:30
Отговор 


Здравей Анонимна, не се притеснявай, по принцип се приема, че Ескапел приет през няколко месеца /интервал повече от 3-4/ не води до големи хормонални нарушения. Това е реакцията, която най-често се получава, нарушения в месечния цикъл.

Анонимен
# Дата: 8 май 2016 11:53
Отговор 


Здравейте..имам допитване до вас на 4.05 го направих с приятеля ми но презерватива се скъса той не беше свършвал в него ....предишния ден бях б цикъл което ако не се лъжа означава,че не съм била в овулация.....много се стреснах днес не знам дали имаше 24 часа може би бяха по-малко си купих Ескапеле...няма вероятност да забременея? И до колко дни започва кървенето ..до започването на следващия цикъл или след определен брой дни ..? И кога започва да действа хапчето ? Благодаря предварително. ( Писах това в няколко страници на сайта и ми трябва бърз отговор..защото се притеснявам)

admin
Администратор
# Дата: 14 май 2016 14:42
Отговор 


Здравей Анонимен, при така описания начин, въпреки че презерватива се е скъсал няма опасност от забременяване. Хапчето се приема до 72 час след акта и започва да действа след като се разтвори в организма. Реакциите са индивидуални. Ако след приема на Ескапел получиш т.нар. междинно кървене, което не е задължително, но се приема за цикъл независимо как протича, следващият обикновено е около датата на това кървене или с няколко дни закъснение. В противен случай цикъла си идва когато го очакваш или с малко закъснение /2-3 дни/.

Сиси3
# Дата: 18 май 2016 10:47
Отговор 


Здравейте,притеснява ме факта дали може да съм бременна. Два дена след като ми приключи цикъла, стана малък гаф и след около 10 приех Eskapel (на 12.05.16) до вчера всичко беше нормално, но днес (18.05.16) ми дойде,дори не съм сигурна дали е само зацапване,а трябва да ми дойде към 29.05. Много се притеснявам,възможно ли е да съм бременна?

Сиси3
# Дата: 18 май 2016 10:48
Отговор 


след около 10 часа приех Eskapel-извинявам се за грешката!

admin
Администратор
# Дата: 20 май 2016 12:56
Отговор 


Здравей Сиси3, не се притеснявай след приема на Ескапел си получила т.нар. междинно кървене, което по принцип не е задължително, но се приема за цикъл независимо как протича. Следващият обикновено е около датата на това кървене или с няколко дни закъснение. За да се успокоиш напълно можеш 14 дни след акта да направиш тест.

Анонимен
# Дата: 21 май 2016 13:14
Отговор 


Благодаря за отговора админ :) Но имам още един въпрос...той ми спомена ,че преди това се е самозадоволявал ( звучи зле ) и също ми сподели,че после е ходил до тоалетна и тн...и след като стана гафа много се притесних...след което си направих 2 теста за бременност единия беше на 6 ден след акта а другия на 11 ако не се лъжа и двата бяха отрицателни..в момента чакам да ми дойде защото нямам така нареченото междинно кървене..и не знам какви промени трябва да очаквам...имах болки горе в стомаха(като цяло имам проблеми със стомаха) и минах на диета и всичко се оправи..но се уплаших защото ако не се лъжа в листовката пишеше или някъде другаде,че ако те боляло горе означавало,че си бременна ...и съм доста объркана като цяло

Анонимен
# Дата: 21 май 2016 13:14
Отговор 


Надявам се всичко да е наред

Анонимен
# Дата: 22 май 2016 19:26
Отговор 


*а другия на 11 ако не се лъжа,и двата бяха отрицателни(малко пояснение)

admin
Администратор
# Дата: 25 май 2016 10:20
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай, по принцип ако има интервал поне от 20 мин. между двете еякулации няма опасност от забременяване. След като си взела мерки навреме, а и тестовете ти са отрицателни всичко ще е наред, просто си изчакай цикъла.

maimunkata1912
# Дата: 28 май 2016 00:38
Отговор 


Здравейте, имам въпрос към вас..тъй като стана гаф и приех ескапел деня след гафа се очертаваше овулацията ми (някъде 2 дни преди това ми беше свършил цикъла) и след приема спря след което отново се появи, това така наречено течение и отново спря аз ли си внушавам по някакъв начин, или така действа хапчето ? Съжалявам за глупави въпрос, но не съм много информирано относно това.

admin
Администратор
# Дата: 3 юни 2016 10:58
Отговор 


Здравей maimunkata1912, не се притеснявай просто реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Най-вероятно след приема на Ескапел си получила т.нар. междинно кървене, което не е задължително, но се приема за цикъл независимо как протича, следващият обикновено е около датата на това кървене или с няколко дни закъснение. В противен случай цикъла си идва когато го очакваш или с малко закъснение /2-3 дни/.

Анонимен
# Дата: 3 юни 2016 15:12
Отговор 


Здравейте..!! Пих ескапел преди месец и нямам нито междинно кървене нито нищо..цикъла не ми е редовен принципно, ама изобщо..и имам 2 отрицателни теста за бременност ...последно ми дойде на 27 април идва ми различно даже ми прескача, утре ще стане около 35 дни ...предполагам,че ми закъснява ...четох доста в други сайтове за това и казват ,че е нормално..но вие тук пишете с 2,3 дни закъснение..Да се притеснявам ли или така е реагирала хапчето върху мен..

geri8764
# Дата: 4 юни 2016 14:52
Отговор 


И на мен ми закъснява също,а имам 3 отрицателни теста...

admin
Администратор
# Дата: 6 юни 2016 10:06
Отговор 


Здравей Анонимен, по принцип реакциите понякога са индивидуални и не могат да се предвидят. В повечето случаи, ако не се появи т.нар. междинно кървене и при редовен цикъл, кървене се появява когато го очакваш или с няколко дни закъснение, но макар и рядко може да прескочи един месец. След като ти е нередовен цикъла и тестовете са отрицателни, значи няма от какво да се притесняваш, просто го чакаш.

admin
Администратор
# Дата: 6 юни 2016 10:09
Отговор 


Здравей geri8764, не се притеснявай, в написания по горе пост са описани реакциите на Ескапел, които пак ще спомена понякога са индивидуални.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

forum script miniBB™ © 2001-2024