Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / ескапел след цикал
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .
Автор Съобщение
swetlitop
# Дата: 16 юли 2021 13:06
Отговор 


Здравейте след прием на ескапеле ми кърви вече един месец и от 2 дни имам нетърпими болки в корема

admin
Администратор
# Дата: 19 юли 2021 09:22
Отговор 


Здравей swetlitop, Ескапел е висико дозиран хормонален препарат и реакциите след неговия прием са индивидуални и макар и рядко е възможно да се случи. Можеш да приемаш вит."С" и калциеви препарати, но ако да няколко дни не намалее е препоръчително да се консултираш със специалист.

Ззззззз
# Дата: 27 юли 2022 18:57
Отговор 


След прием на ескапел ми дойде с болка в корема няколко дена след това но в по малки количества възможна ли е бременност и кога да очаквам цикъл

Плам
# Дата: 27 юли 2022 19:02
Отговор 


Пих ескапел няколко дни след цикъл в ден на очаквана овулация се появи кървене което продължи седмица нормално ли е това да бъде реакция от хапчето възможна ли е бременност и кога да очаквам цикъл

admin
Администратор
# Дата: 28 юли 2022 09:16
Отговор 


Здравей Ззззззз/Плам, не се притеснявай след приема на Ескапел си получила т.нар. "междинно кървене", което се приема за цикъл, независимо как протича. Обикновено следващият е около датата на това кървене, а не когато го очакваш, но е възможно и тогава да имаш кървене. За съжаление Еспел е висико дозиран хормонален препарат и реакциите след неговия прием са индивидуални. Ако хапчето е прието в рамките на 72 часа от акта всичко е наред!

Анонимен
# Дата: 28 сеп 2023 13:08
Отговор 


Здравейте!

На втория ден след полов акт приех Ескапел. Не сме имали съмнение, че мога да съм забременяла. Две седмици преди очакване на цикъл ми дойде. Продължава вече 7-ми ден и не е толкова пбилно( карам го с ежедневна превръзка). Дали това е нормално и мога ли да го отчитам като менструация?

admin
Администратор
# Дата: 29 сеп 2023 10:29
Отговор 


Здравей Анонимен, ескапел е висико дозиран хормонален препарат и реакциите след неговия прием са индивидуални. Не се притеснявай след приема си получила т.нар. "междинно кървене", което се приема за цикъл, независимо как протича. Обикновено следващият е около датата на това кървене, а не когато го очакваш, но е възможно и тогава да имаш кървене.

Петя
# Дата: 18 мар 2024 14:40
Отговор 


Здравейте на 05.03 ми дойде месечния цикъл горе долу на 11.03 ми спря.С приятеля ми правихме секс на 13.03 и стана гаф и презарватива се скъса 2часа по късно пих ескапел и днес на 18.03 имах леко зацапване,болки в корема ниско и болки в кръста които отминаха.Та въпроса ми е има ли шанс за бременност защото се притеснявам тъй като за пръв път го пия това хапче.

admin
Администратор
# Дата: 18 мар 2024 16:16 - Променено от: admin
Отговор 


Здравей Петя, ако хапчето е прието в рамките на 72 часа от акта всичко е наред!! След приема на Ескапел си получила т.нар. междинно кървене, което не е задължителни, но се приема за цикъл независимо как протича. Следващият обикновено е около датата на това кървене или с няколко дни закъснение. Реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят, не се притеснявай!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

bulletin board script miniBB™ © 2001-2024