Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Ескапел...
Автор Съобщение
NuniS
# Дата: 17 яну 2015 16:43
Отговор 


Здравейте,
На 20 години съм и вчера ми се наложи да използвам Ескапел. Изпих го половин час след акта, но това, което ме притеснява е, че бях в овулация к не знам дали това по някакъв начин влияе на ефективността на хапчето. Плюс това съм настинала и ми е много отпаднало, но не знам мога ли да пия други лекарства. Извинявам се за невежеството си и бих искала да помоля някой от вас, който е по-наясно да ми каже: кога трябва да прокървя след приема на Ескапел, мога ли да пия други лекарства за настинка от типа на парацетамол, Тайлол хот и би ли повлияло това на ефективността на хапчето, кога мога да си направя тест за бременност и дали е от значение овулацията за действието на хапчето?
Много благодаря предварително.

admin
Администратор
# Дата: 26 яну 2015 16:25
Отговор 


Здравей NuniS, не се притеснявай взела си мерки навреме. Реакциите след приема на Ескапел понякога са индивидуални. При някои момичета до няколко дни след приема се появява т.нар. междинно кървене, което не е задължително, но се приема за цикъл независимо как протича и следващият е около датата на това кървене или с малко закъснение. Ако не, цикълът ти ще е когато го очакваш или с малко закъснение отново. Приемът на лекарства за настинка не нарушават действието на Ескапел, както и това че си била в овулация. 14 дни след акта можеш да си направиш тест за бременност. Успех!

Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

easy forum software miniBB™ © 2001-2024