Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Ескапел
<< . 1 . 2 . 3 .
Автор Съобщение
Анонимен
# Дата: 21 ное 2023 16:04
Отговор 


Здравейте имам въпрос!
На 6 ден от цикъла ми правихме с моя партньор след като той го извади и свърши извън мен видяхме, че презарвативът отпред се е скъсал след 30 40 минути изпих Ескапеле. След 4- 5 дена ми дойде отново цикъла обилен и със съсиреци. Моля за съвет, че съм притеснена доста.

admin
Администратор
# Дата: 22 ное 2023 15:58 - Променено от: admin
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай, просто реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Все пак Ескапел е хормонално и е възможно да имаш тези симптоми. Прието хапчето в първите часове след "гафа" има най-висок процент надеждност и независимо дали си в овулация или не и действа. Не се притеснявай след като си взела мерки навреме, всичко ще е ок.

Анонимен
# Дата: 23 ное 2023 10:40
Отговор 


А дали мога да си направя тест след 14 дена след половият контакт и дали ще покаже.

Анонимен
# Дата: 23 ное 2023 10:47
Отговор 


В аптеката като ги попитах казаха че трябвало да изчакам а мой близки ми казаха да си го направя след седмица поне в Интернет на места пише след 14 дни. На 11 този месец се случи "гафа" мисля да си направя на 25 дано е достатъчно.

admin
Администратор
# Дата: 23 ное 2023 15:21 - Променено от: admin
Отговор 


Здравей Анонимен, правилно си прочела в сайта. За собствено успокоение можеш 14 дни след акта да направиш тест. Не се притеснявай след като си взела мерки навреме, всичко ще е ок.

Анонимен
# Дата: 23 ное 2023 17:17
Отговор 


Благодаря admin просто съм чела във форуми жени пишат че са забременяли след Ескапел и това ме притесняваше.

Анонимен
# Дата: 23 ное 2023 17:18
Отговор 


Това малко ме вкара в едни филми и мисли аз отдавна не съм го пила и съм забравила как действа на организма и ми е доста притеснено дали всичко е наред.

admin
Администратор
# Дата: 27 ное 2023 09:45 - Променено от: admin
Отговор 


Здравей Анонимен, по принцип никое контрацептивно средство не дава 100% гаранция. Ако има вече настъпила бременност хапчето няма как да я отстрани или да Ви защити след приемане. Приема се, че Ескапел приет в първите 12 часа след акта има най-висок процент надеждност над 90%. Не се притеснявай след като си взела мерки навреме, всичко ще е ок.

Анонимен
# Дата: 27 ное 2023 11:41
Отговор 


Благодаря, admin имах овулация тези дни и вчера си направих тест, но все още се притеснявам и мисля да си направя още един след още няколко дни. Искам да попитам информативно може ли да настъпи овулация ако има вече настъпила бременност. Благодаря предварително.

admin
Администратор
# Дата: 28 ное 2023 09:14
Отговор 


Здравейте Анонимен, овулацията е резултат от дейността на яйчниците и при възникнала бременност, тя липсва. Ако това все пак те притеснява може да се консултираш с АГ специалист. Спокойно всичко ще се нареди.

Анонимен
# Дата: 28 ное 2023 09:45
Отговор 


Благодаря за информацията!

Анонимното цвете
# Дата: 18 мар 2024 18:28
Отговор 


Здравейте, миналият четвъртък правих с

Анонимното цвете
# Дата: 18 мар 2024 18:32
Отговор 


приятелят ми с презерватив, но той се скъса и се притеснявам да не е свършил в мен въпреки че нищо не е потекло от вагината ми, тогава бях и в овулация. След два дена - 48 часа пих ескапел и все още нямам никакви болки, симптоми и така нататък. Въпросът ми е следния: Може ли да е свършил в мен и аз да не съм усетила и има ли вероятност да съм бременна след като съм взела сравнително късно хапчето

admin
Администратор
# Дата: 19 мар 2024 09:39 - Променено от: admin
Отговор 


Здравей Анонимното цвете, не се притеснявай. По принцип никое контрацептивно средство не дава 100% гаранция. Приема се, че Ескапел приет в първите 12 часа след акта има най-висок процент надеждност над 90%. По принцип реакциите след приема на Ескапел са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Ако не получиш т.нар. междинно кървене, което се приема за цикъл, кървене ще се появи когато го очакваш или с няколко дни закъснение.

baby
# Дата: 6 юни 2024 16:08
Отговор 


Здравейте на 51г съм пия фемостон предписан ми от гинеколог пих ескапел за всеки случай оня ден да продължа ли да пия фемостонаа на половината опаковка съм или да изчакам да ми дойде и да го почна отначало на тази възраст е невъзможно да забремения нали

admin
Администратор
# Дата: 6 юни 2024 16:46
Отговор 


Здравей baby. Не се притеснявай, но хормонзаместващата терапия е нужно да бъде договорена и проследена от АГ специалист.

<< . 1 . 2 . 3 .
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

web forum software miniBB™ © 2001-2024