Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Ескапел
<< . 1 . 2 . 3 .
Автор Съобщение
Анонимен
# Дата: 21 ное 2023 16:04
Отговор 


Здравейте имам въпрос!
На 6 ден от цикъла ми правихме с моя партньор след като той го извади и свърши извън мен видяхме, че презарвативът отпред се е скъсал след 30 40 минути изпих Ескапеле. След 4- 5 дена ми дойде отново цикъла обилен и със съсиреци. Моля за съвет, че съм притеснена доста.

admin
Администратор
# Дата: 22 ное 2023 15:58 - Променено от: admin
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай, просто реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Все пак Ескапел е хормонално и е възможно да имаш тези симптоми. Прието хапчето в първите часове след "гафа" има най-висок процент надеждност и независимо дали си в овулация или не и действа. Не се притеснявай след като си взела мерки навреме, всичко ще е ок.

Анонимен
# Дата: 23 ное 2023 10:40
Отговор 


А дали мога да си направя тест след 14 дена след половият контакт и дали ще покаже.

Анонимен
# Дата: 23 ное 2023 10:47
Отговор 


В аптеката като ги попитах казаха че трябвало да изчакам а мой близки ми казаха да си го направя след седмица поне в Интернет на места пише след 14 дни. На 11 този месец се случи "гафа" мисля да си направя на 25 дано е достатъчно.

admin
Администратор
# Дата: 23 ное 2023 15:21 - Променено от: admin
Отговор 


Здравей Анонимен, правилно си прочела в сайта. За собствено успокоение можеш 14 дни след акта да направиш тест. Не се притеснявай след като си взела мерки навреме, всичко ще е ок.

Анонимен
# Дата: 23 ное 2023 17:17
Отговор 


Благодаря admin просто съм чела във форуми жени пишат че са забременяли след Ескапел и това ме притесняваше.

Анонимен
# Дата: 23 ное 2023 17:18
Отговор 


Това малко ме вкара в едни филми и мисли аз отдавна не съм го пила и съм забравила как действа на организма и ми е доста притеснено дали всичко е наред.

admin
Администратор
# Дата: 27 ное 2023 09:45 - Променено от: admin
Отговор 


Здравей Анонимен, по принцип никое контрацептивно средство не дава 100% гаранция. Ако има вече настъпила бременност хапчето няма как да я отстрани или да Ви защити след приемане. Приема се, че Ескапел приет в първите 12 часа след акта има най-висок процент надеждност над 90%. Не се притеснявай след като си взела мерки навреме, всичко ще е ок.

Анонимен
# Дата: 27 ное 2023 11:41
Отговор 


Благодаря, admin имах овулация тези дни и вчера си направих тест, но все още се притеснявам и мисля да си направя още един след още няколко дни. Искам да попитам информативно може ли да настъпи овулация ако има вече настъпила бременност. Благодаря предварително.

admin
Администратор
# Дата: 28 ное 2023 09:14
Отговор 


Здравейте Анонимен, овулацията е резултат от дейността на яйчниците и при възникнала бременност, тя липсва. Ако това все пак те притеснява може да се консултираш с АГ специалист. Спокойно всичко ще се нареди.

Анонимен
# Дата: 28 ное 2023 09:45
Отговор 


Благодаря за информацията!

Анонимното цвете
# Дата: 18 мар 2024 18:28
Отговор 


Здравейте, миналият четвъртък правих с

Анонимното цвете
# Дата: 18 мар 2024 18:32
Отговор 


приятелят ми с презерватив, но той се скъса и се притеснявам да не е свършил в мен въпреки че нищо не е потекло от вагината ми, тогава бях и в овулация. След два дена - 48 часа пих ескапел и все още нямам никакви болки, симптоми и така нататък. Въпросът ми е следния: Може ли да е свършил в мен и аз да не съм усетила и има ли вероятност да съм бременна след като съм взела сравнително късно хапчето

admin
Администратор
# Дата: 19 мар 2024 09:39 - Променено от: admin
Отговор 


Здравей Анонимното цвете, не се притеснявай. По принцип никое контрацептивно средство не дава 100% гаранция. Приема се, че Ескапел приет в първите 12 часа след акта има най-висок процент надеждност над 90%. По принцип реакциите след приема на Ескапел са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Ако не получиш т.нар. междинно кървене, което се приема за цикъл, кървене ще се появи когато го очакваш или с няколко дни закъснение.

<< . 1 . 2 . 3 .
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

bulletin board script miniBB™ © 2001-2024