Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / Помощ
Автор Съобщение
Цвети
# Дата: 16 авг 2018 16:43
Отговор 


Здравейте!
На 17 години съм и водя полов живот. По принцип се пазим или прекратяваме навреме.
Но на 01.07 ми се наложи да пия Ескапел, защото бях много притеснена.
След няколко дни цикълът ми дойде. - на 05.07 и продължи до 09.07.
Вече сме към средата на август месец , но цикълът ми закъснява с около 13 дни. Направих 4 теста на различни марки през 2 дни и резултатът беше един и същ : отрицателен.
На 11.08. започнах да пия Дуфастон , за да ми предизвика цикъла, но все още го няма..
Възможно ли е да съм бременна?
Колко време е нормално да закъснява ?
Дуфастон ще ми помогне ли?
Благодаря предварително!!!

Цвети
# Дата: 16 авг 2018 20:46
Отговор 


А Ескапел обърква ли менструацията?

admin
Администратор
# Дата: 17 авг 2018 10:17
Отговор 


Здравей Цвети, не се притеснявай, след взети мерки навреме и 4 отрицателни теста няма как да си бременна. Просто реакциите след приема на Ескапел са индивидуални и дори и рядко се случва да прескочи един месец цикъла. За да се появи кървене Дуфастон се пие най-малко 5 дни, в доза 2-3 табл. дневно и след спиране до 10 дни се появява цикъл, така че трябва да изчакаш. Всичко ще е наред!

Цвети
# Дата: 18 авг 2018 08:39
Отговор 


А причината за закъснение възможно ли е да е Ескапел ?
И ако не се появи кървене до 10 дни след спирането на прием на Дуфастон какво да правя?

admin
Администратор
# Дата: 20 авг 2018 10:29
Отговор 


Здравей Цвети, да, нормално е да ти закъснее цикъла след прием на Ескапел, дори и макар и рядко е възможно да ти прескочи един месец, просто реакциите са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Ако до 10 дни не се появи кървене след последният прием на Дуфастон, което не ми се вярва или до 10.09., е препоръчително да се консултираш със специалист, но предполагам, че всичко ще е наред до тогава. Споко!

Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

open source forum script miniBB™ © 2001-2024