Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / дълга употреба на противозачатъчни
Автор Съобщение
Краси
# Дата: 22 апр 2010 20:33
Отговор 


От близо 2 години съм на "lindinet20".Ходих на лекар и ми бяха предписани обаче не съм правила почивка тъй като не ми беше казано да правя такава. Сега се чудя ако взема да ги спра всичко с цикълът ми нормално ли ще е? Ами ако не ми дойде цикълът? Може ли дългата употреба да ме е увредила?Четох доста в нета и не знам дали е вярно че именно противозачатъчните са предпоставка за образуване на кисти или за поликистоза- вярно ли е това?

admin
Администратор
# Дата: 23 апр 2010 09:26
Отговор 


Здравей Краси, не се притеснявай. По принцип Линдинет 20 е ниско дозиран хормонален препарат и затова е възможно да се пие без почивка. Би трябвало след спирането му да нямаш проблеми, но все пак това което може да се случи е да ти закъснее следващата менструация.
Лечението на кистите е с хормонални таблети, каквито са контрацептивите или оперативно т. е. те не са предпоставка, а обратното.

Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

bulletin board script miniBB™ © 2001-2024