Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / Гъбички
. 1 . 2 . 3 . >>
Автор Съобщение
Лора
# Дата: 12 фев 2008 20:32
Отговор 


Здравейте!Преди седмица ми се наложи да пия атибиотик Ospexin от които ми се появиха гъбички.Имах полов контакт,и на приятеля ми се повиха!Искам да попитам,аз ли съм причината,защото съм чувала че тези гъбички,които се появяват след антибиотично лечение не се предават по полов път....Сега докторката ни каза да пием Mikomax и за мен също и Ginazol,знам че лечението е продължително,но докторката ми каза само тези таблетки еднократно,възможно ли е толкова бързо лечение?Ако има друго лечение,моля ви посъветвайте ме!Уплашена съм и много притеснена..:(
Благодаря Ви за вниманието!

admin
Администратор
# Дата: 18 фев 2008 09:36
Отговор 


Здравей Лора, след антибиотично лечение гъбичките са често срещано явление. Гъбички могат да се появят и от ароматизирани сапуни, душ-гелове, особено в комбинация с антибиотик тяхното развитие е благоприятно. Лечението е индивидуално. Спазвай това, което ти е препоръчал специалиста. Не се притеснявай гъбичките се лечимо заболяване. Не е лошо след проведеното лечение да се вземе влагалищен секрет.

блага
# Дата: 16 мар 2008 13:35
Отговор 


здравеи администратор , странно ние си пишем имената а незнаем кои ни отговаря.аз се казвам Благовеста имам заболяване наречено цистит моля да ми кажете какво го отключва.през "този период' мога ли да ходя на басеин тъи като съм състезателка и ми е важно. искам по подробна информация за това заболяване моля!!!

admin
Администратор
# Дата: 18 мар 2008 14:09
Отговор 


Здравей Блага, причини за цистит могат да бъдат възпалителен процес на покочо-отделителната система, настинка, силно ароматизирани сапуни или душ-гелове, антибиотици.
Препаратите, с които се поддържат басейните, както и промяната в температурата на водата също са предпоставка за цистит.
Лечението на цистита е индивидуално, желателно е да се обърнеш към специалист за да не се превърне в хроничен.

shadow
# Дата: 6 ное 2008 16:12
Отговор 


priqtelqt mi ima 4erveni petynca po p...sa vyzmojno li e da sa gybi4ki ili e normalno nqma syrbej ni6to drugo draznene?! blagodarq predvaritelno

admin
Администратор
# Дата: 7 ное 2008 09:09
Отговор 


Здравей shadow, желателно е да се обърнете към специалист - уролог.Въжможно е и да не са гъбички а да е например алергична реакция от бельо, сапун ли друго. Ако са гъбички се лекуват и двамата партньори.

shadow
# Дата: 9 ное 2008 15:51
Отговор 


благодаря много

shadow
# Дата: 13 май 2009 18:03
Отговор 


Здравейте! Моя приятел има малки бели точици по главичката на пениса и кожата около нея. Също така има леко зачервяване. Няма други оплаквания - няма сърбеж, болка или секреция. Аз също нямам оплаквания. Възможно ли е това да са гъбички? Блягодаря предварително,

admin
Администратор
# Дата: 25 юни 2009 14:07
Отговор 


Здравей shadow,желателно е да се обърнете към специалист - уролог или кожен.Въжможно е и да не са гъбички, а да е например алергична реакция от бельо, сапун, презерватив или друго. Ако са гъбички се лекуват и двамата партньори.

Анонимен
# Дата: 30 юни 2009 15:19
Отговор 


zdraveit e, bih iskala da popitam neshto vav vrazka s vaginalnite gabi4ki - zadaljitelno li e te se predavat po polov pat ?a ako se izpolzva prezervativ pak li mogat da se predadat? I ako edinq ot dvamata partniori se lekuva,drugiq moje li d ane se lekuva ?
B;lagodarq vi pedvaritelno ;)

admin
Администратор
# Дата: 2 юли 2009 10:18
Отговор 


Здравей Анонимен, желателно е при наличие на гъбички да се направи цитонамазка, за да се изследват и да се назначи съответното лечение. Обикновенно се лекуват и двамата патрньори и е желателно да се избягват сексуалните контакти до пълното излекуване.

mimi
# Дата: 18 ное 2009 19:49
Отговор 


zdr polzvam antibiotik pelygynaxi.ge 12 xap4eta ne razbrax lekarkata kak e le4enieto 12 posledovatelno ili 6 cikal 3 4isti dni i pak 6 otg molq te

mimi
# Дата: 18 ное 2009 19:51
Отговор 


i koga se zabremenqva barzo sled cikal ili predi cikal

admin
Администратор
# Дата: 20 ное 2009 09:16
Отговор 


Здравей mimi, полижинакса е желателно да се ползва 12 последователни дни за да се постигне максимален ефект от лечението.
Относно забременяването - при всеки е индивидуално и в двата случая канала е отворен и можеш да забременееш.

Анонимен
# Дата: 8 дек 2009 01:04
Отговор 


s priqtelq mi se ma4im ot mnogo vreme da zabremeneq no ne stava vazmojno li da e ot dalgoto pazene
blagodarq predvaritelno

admin
Администратор
# Дата: 8 дек 2009 08:53
Отговор 


Здравей Анонимен, вероятността е малка, най-вероятно причината / ако има такава / е друга.

mima
# Дата: 8 дек 2009 18:30
Отговор 


imam lifni vazli kadeto se poqvqva i se maha pre4i li da zabremeneq

mima
# Дата: 8 дек 2009 18:31
Отговор 


blagodarq prewdvaritelno

admin
Администратор
# Дата: 9 дек 2009 08:59
Отговор 


Здравей mima, всеки човек има лимфни възли. Не ти пречат на забременяването.

Анонимен
# Дата: 16 фев 2010 22:02
Отговор 


Zdrvavei admin,poqviha mi se gabi4ki.Za le4enie mi dadoha Micomax i Clotrimazol na globuli.Bihte li mi kazali ne6to pove4e za Clotrimazola i dali e efikasen,za6toto na cvi4ki moi poznti sa davali drugi globuli i dali ima nqkavi strani4ni efekti ot tezi globuli? Blagodaria !

admin
Администратор
# Дата: 18 фев 2010 09:40
Отговор 


Здравей Анонимен, щом ти ги е изписал лекар - специалист - трябва да му се довериш на преценката. По принцип първо се прави цитонамазка и след това се определя подходящото лечение - индивидуално за всеки случай и организъм.

Анонимен
# Дата: 20 мар 2010 21:57
Отговор 


Здравей админ,незнам дали тук е правилното място за въпроса ми.понякога преди и след цикал имам по-обилно бяло течение и ме боли около входа на влагалището и вътре,при секс също.На какво може да се дължи това?Не се случва всеки път и се питам дали не е от настинка например или не добра хигиена?Трябва ли да посетя гинеколог?Когато се намажа там където ме боли с домашен крем съдържащ невен ме успокоява.Благодаря предварително.

Анонимен
# Дата: 20 мар 2010 21:59
Отговор 


А само да добавя,че бялото течение е с нормален цвят и не мирише лошо.

admin
Администратор
# Дата: 22 мар 2010 10:35
Отговор 


Здравей Анонимен, по принцип преди и след е нормално да имаш по-обилно течение, но болките са друго нещо. Затова е желателно да се обърнеш към специалист, защото е ако е инфекция тя се предава и на партньора и по този начин си я разменяте, ако не се лекувате. Не се мажи с невен или друг крем, а потърси специализирана помощ.

dori
# Дата: 22 юни 2010 21:20
Отговор 


iskam da popitam ako imam taka nare4enata kandida i infektiram partniora si v period ot kolko vreme shte mu stane qsno tova v smisal koga shte mu se poqvqt parvite simptomi blagodarq predvaritelno

admin
Администратор
# Дата: 23 юни 2010 09:22
Отговор 


Здравей dori, по принцип причинителя на Кандидозата се открива във тялото на всеки човек. При определени случаи като бременност, други вирусни заболявания, прием на антибиотици, полов контакт със заразен и др. болеста излиза извън контрол и се появяват първите симптоми, които са от 3 до 5 дни при жената, докато при мъжете може и да няма симптоми. Затова е желателно ако при жената има заболяване да се лекуват и двамата партньори. Лечението е от 3 до 7 дни след консултация със специалист.

Лорейн
# Дата: 27 юни 2010 18:50
Отговор 


При мен е малко сложно... В края на май месец "хванах" кърлеж, след чието изваждане 5 дена пих Клеримед. Преди 3 седмици участвах в едни "Войдни войни" на центъра на града, където предполагам започнаха проблемите ми вследствие на мръсната вода, с която бях залята. Появи се по-гъсто бяло течение, подуване там долу ии дразнене, сърбеж. Малко по-късно и някакъв лек обрив около областта на ануса. По същото време очаквах да ми дойде, но поради незнайна причина ми закъсня доста и не можах да отида по-навреме на гинеколог. В крайна сметка отидох този понеделник чак и си казах оплакванията. Лекарката каза, че от голямата жега тези дни и тогавашната ми честа употреба на превръзки, се е получила нещо кто гъбична инфекция, така и не можах да разбера точно. Тя ми предписа Триклобактер и Ломексин ( крема ) и според мен изобщо не обърна голямо внимание на проблема ми и не ми обясни всичко. Изписа ми и Ломексин ( хапче ), но него не си закупих, тъй като мина доста време откакто ми се бяха появили симптомите и всичко като че ли беше изчезнало. Почнах да ползвам Триклобактер вместо сапун, точно както ми обясни гинеколожката, мажех се и с крема. Но след 2-3 дена нещата много се влошиха. Единият ден имаше доста голямо подуване там долу, болеше ме, имам нетърпим сърбеж, течението отново се появи, този път по-гъсто, по-жълтеникаво и този път и с неприятна миризма. Реших, че тези лекарства не ми действат добрв и за това от вчера ги спрях. От днес започнах да се мия с лайка. Но все пак се притеснявам, защо се получи така? Какво лечение да предприема, колко време ще продължи и нужно ли е сексуалния ми партньор също да се подложи на лечение?

П.С. Водя полов живот. На почти 18 години съм. Още преди 3 седмици като се появиха 1те симптоми, прекратих полови контакти. А момчето ми няма никакви оплаквания.

admin
Администратор
# Дата: 28 юни 2010 09:53
Отговор 


Здравей Лорейн, не се притеснявай нещата ще се опрявят, но е необходимо да се посъветваш отново с гинеколог. Трябва да ти се вземе цитонамазка и да се види дали имаш гъбична инфекция или друга и да ти се изпише правилното лечение. Не се лекувай сама и не води полов живот до изясняване на ситуацията.

girl5195
Участник
# Дата: 10 юли 2010 00:18
Отговор 


Имам бели точици от вътрешната страна на срамните устни и леко зачервяване, понякога ме сърби и непрекъснато имам бяло течение. Какво може да е това и каква е причината? Благода предварително! :(:(

admin
Администратор
# Дата: 14 юли 2010 08:51
Отговор 


Здравей girl5195
Причините за бялото течение са изключително многобройни и разнообразни.Влагалището нормално има кисела реакция, която създава неблагоприятни условия за развитие на болестотворните микроорганизми и с това го предпазва от възпалителни заболявания. Всяко бяло течение, преди да се започне каквото и да е лечение, изисква неотложна консултация с гинеколог. Нерядко жените по свой почин започват лечение без лекарски преглед и съвет. Това, разбира се, е неправилно, а понякога и опасно тъй като причините са различни, а няма такова лечение, което да е подходящо за всички случаи. Течението говори за инфекция,която трябва да се установи каква е и да се лекува.Не лекуваните инфекции вече могат да доведат до усложнения.

. 1 . 2 . 3 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

free forum software miniBB™ © 2001-2024