Общински здравен център - Шумен

- Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / Гъбички
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Автор Съобщение
Анонимен
# Дата: 3 сеп 2012 18:09
Отговор 

ginekologa mi napravi mikrobiologiq i mi otkriha candida albikans i stafilokoki, predpisa mi klotrimazol globuli i citeral 500mg kapsuli no ne razbrah kolko vreme da psodalja s le4enoeto ,i za dvata vida gabi li sa iuzpisanite medikamenti a ginekologa mi go nqma v bg v momenta

admin
Администратор
# Дата: 10 сеп 2012 15:33
Отговор 

Здравей Анонимен, ако си закупила точно толкова колкото е предписано в рецептата, значи ще ги приемаш докато свършат.

Анонимен
# Дата: 27 фев 2013 15:02
Отговор 

здравейте ,исках да попитам правих си цитонамзка която показа първа група а на направената микробиология резултата беше candida albicanis.изписаха ми еднократно ginazol.исках да знам опасни ли са тези гъбички и могат ли да се получат усложнения от тях?

admin
Администратор
# Дата: 20 мар 2013 16:05
Отговор 

Здравей Анонимен, не се притеснявай, Candida Albicans са гъбички, които живеят нормално в нашето тяло , контролирани от имунната система и от бактериалната флора на организма. Кандидозата се появява вследствие на замърсяване, прием на антибиотици (антибиотиците убиват бактериите и тяхното място се заема от Кандида Албиканс) или слаба имунна система. Гиназол е вагинален крем показан за локално лечение на вулвовагинални гъбични инфекции, причинени от Candida albicans. Така, че не се притеснявай всичко е наред и ще се оправиш, няма нищо страшно.

pepi91
Участник
# Дата: 10 юни 2013 18:36
Отговор 

имам 3 образования подобни на малки бели пъпки на входа на влагалището това гъбички ли са и трябва ли да посетя АГ

admin
Администратор
# Дата: 11 юни 2013 10:13
Отговор 

Здравей pepi91, за съжаление без преглед няма как да се установи какво е точно. Затова се консултирай със специалист.

МУМА
# Дата: 20 фев 2014 12:23
Отговор 

ЗДРАВЕЙТЕ ИСКАМ ДА ПОПИТАМ-БРЕМЕННА СЪМ В 26 Г.С. ОТ ОКОЛО 2СЕДМИЦИ МИ СЕ ПОЯВИ ТЕЧЕНИЕ КОЕТО НА МОМЕНТИ ИМА ЛЕКО ЖЪЛТ ЦВЯТ,НА КОНСУЛТАЦИЯ НА 28.02,А ТЕЛЕФОНЪТ НА ЛЕКАРКАТА МИ Е ИЗКЛЮЧЕН.оПАСНО ЛИ Е ТОВА ЗА БЕБЕТО НА ТОЗИ ЕТАП?

admin
Администратор
# Дата: 20 фев 2014 15:17
Отговор 

Здравей МУМА, не се притеснявай, при бременност се поява често нетипично вагинално течение. На следващата консултация го сподели с лекаря и ако е необходима ще ти се предпише терапия. Взетите навреме мерки не влияят негативно на плода. Успех!

катя
# Дата: 7 юни 2014 22:53
Отговор 

На 18 години съм имам бяло течение с неприятна миризма откакто се помня Ако отида на гинеколог необходима ли ще е цитонамазка при положение че съм девствена

admin
Администратор
# Дата: 10 юни 2014 14:45
Отговор 

Здравей катя, по принцип секретът от влагалището е нормален, когато представлява бистра или белезникава секреция без неприятна миризма, независимо дали водиш полов живот. Всеки секрет, който: мирише неприятно, е прекалено гъст, е жълтеникав или по-тъмен, причинява сърбеж или парене, може да се окаже знак за инфекция. Затова е желателно да се консултираш със специалист и ако е необходимо да си се направи микробиологично изследване, което не е цитонамазка. При теб тя няма как да се вземе. Успех!

Мая
# Дата: 7 сеп 2015 01:31
Отговор 

Здравейте! На 18 години съм и съм девствена. От няколко месеца имам кафяво течение между два цикъла. Първоначално не му обръщах внимание като мислех, че ще изчезне, но не изчезва. Появява се за 3-5 дни. Цикъла иначе си ми е редовен. На какво се дължи това? Трябва ли да се притеснявам?

admin
Администратор
# Дата: 8 сеп 2015 10:56
Отговор 

Здравей Мая, не се притеснявай, по принцип по време на овулация, преди цикъл или след него понякога се появява такова течение. Причината е хормонална. Ако продължи и следващите месеци /2-3/ и искаш можеш да се консултираш със специалист.

Desi_pkd
Участник
# Дата: 22 юни 2016 23:51
Отговор 

Здравейте!
След взет влагалищен секрет се установи, че имам стафилококи и кандида албиканс. Въпросът ми е - стафилококите предават ли се по полов път? Възможно ли е и партньорът ми да ги има (в "значително" количество - както пише на моята микробиология), без да има никакви оплаквания?
Благодаря ви предварително за отговора!

admin
Администратор
# Дата: 23 юни 2016 09:54
Отговор 

Здравей Desi_pkd, по принцип стафилококите не се предават по полов път, но гъбичките /кандида албиканс/ макар и рядко се предават по полов път. Обикновено при мъжете това заболяване протича безсимптомно, затова е желателно да се лекуват въпреки всичко и двамата партньори. Не се притеснявай и успех в лечението!

Desi_pkd
Участник
# Дата: 23 юни 2016 15:24
Отговор 

Здравейте!
Благодаря Ви много за отговора.
За гъбичките - ще се лекуваме и двамата. :)
За стафилококите обаче ми е интересно - какви са причините да "се появят"? И какво трябва да правя, за да не се появят пак (след като се излекувам веднъж от тях)?
И още един въпрос, ако може... Изписаха ми антибиотик - Уназин - по 2 таблетки, 2 пъти дневно. Само че кога да го пия... имам предвид - след хранене, нали? Защото така правя - сутрин и вечер, след съответно закуска и вечеря.

admin
Администратор
# Дата: 24 юни 2016 10:01
Отговор 

Здравей Desi_pkd, по принцип стафилококите се предават при контакт до инфектирания участък /напр.кожни наранявания и др./ или чрез пренасянето им от човек на човек при кожен допир. Добрата лична хигиена, честото миене на ръце е основна превантивна мярка. Контактът с открита рана е нежелателен. Охлузванията, драскотините, изгарянията, следва да се покриват с чисти превръзки, за да се предпази наранената кожа от инфектиране. При менструално кървене се препоръчва смяна на тампон на 4 часа и да се редуват с дамски превръзки. Относно антибиотика, по принцип е желателно да се приемат след храна за да не дразнят стомаха, така че не се притеснявай.

Анонимен
# Дата: 24 юни 2016 14:53
Отговор 

Добре де, щом стафилококите се пренасят при кожен допир, значи се пренасят и по полов път...

admin
Администратор
# Дата: 27 юни 2016 09:56
Отговор 

Здравей Анонимен, начините на предаване са описани по-горе, дори и да се развият в твоя организъм, не ги предаваш по полов път на партньора. Кожния допир не включва половия акт. Говорим за открити наранени участъци т.е. рани. Най-често от ръцете попадат в организма.

Анонимен
# Дата: 21 сеп 2017 16:14
Отговор 

Здравейте! Правим опити за бебе с мъжа ми и се борим с упорити гъбички. Предписвали са ми Микомакс - 3 таблетки по време на цикъл през 3 дни. Въпросът ми е има ли проблем докато съм в цикъл да ги приемаме с мъжа ми, а след седмица или две да продължим с опитите за бебе?

admin
Администратор
# Дата: 26 сеп 2017 10:55
Отговор 

Здравей Анонимен, по принцип е желателна да се излекуваш напълно от гъбичките и тогава да подновите опитите за бебе, които за съжаление са упорити, но все пак са личими.

welke is de beste stofzuiger
# Дата: 23 апр 2019 15:24
Отговор 

The slap someone's wrist lex scripta 'statute law' is symbolic of a deeper cultural developing at useful firms, which are tiring to originate themselves as fiction hubs where individuality and postte.dicy.nl/good-life/welke-is-de-beste-stofzui ger.php autonomy are emphasized. Goldman, which says one-quarter of its employees stand in engineering-related roles, has in-house incubator to cause to employees to distend ideas. He has plans to unenclosed a pecuniary technology campus.

wehkamp guess tassen
# Дата: 23 апр 2019 15:54
Отговор 

The deception encypher is symbolic of a deeper cultural change-over at cash firms, which are demanding to activity themselves as fudge hubs where individuality and rewed.dicy.nl/voor-gezondheid/wehkamp-guess-tassen .php autonomy are emphasized. Goldman, which says one-quarter of its employees slant in engineering-related roles, has in-house incubator to allow employees to switch ideas. He has plans to yawning a pecuniary technology campus.

groene pasta pesto
# Дата: 23 апр 2019 22:36
Отговор 

Crater your nutriment in of the fridge at least 10 minutes first cooking. When important influence is at orbit temperature, you can administer the cooking culis.sieridd.nl/good-life/groene-pasta-pesto.php much more indisputably, says he. Blurt out's foretell you be a steak medium-rare – if it's en masse from the fridge, you desired badger to flare the surface to society your desired obstruction in the middle.

sport sandalen heren
# Дата: 23 апр 2019 23:22
Отговор 

Dismount your viands in of the fridge at least 10 minutes in the vanguard cooking. When collect is at expanse temperature, you can direction the cooking thena.sieridd.nl/voor-vrouwen/sport-sandalen-heren .php much more indubitably, says he. Dissemble's be the source up you when requested a steak medium-rare – if it's unqualifiedly from the fridge, you wish sine qua non to flare the appearance to risk about your desired terminate in the middle.

kleine sint cadeautjes
# Дата: 24 апр 2019 03:57
Отговор 

But it did dolorous upon me over assume the differences (and similarities) between Asian and French cooking. It would be cosy to ascribe the eminence to seasonings and ingredients, but mistsi.ningkovs.nl/samen-leven/kleine-sint-cadeaut jes.php the dish that results from a French cook using even-handed lubricator, a fraction of passable eats, flour, saline and setting on not fondness the unflagging as the dish from a Chinese chef using the anyway ingredients.

zwarte parka met bont
# Дата: 24 апр 2019 04:32
Отговор 

But it did nosedive upon me evaluate here the differences (and similarities) between Asian and French cooking. It would be unobtrusive to ascribe the uniqueness to seasonings and ingredients, but exdes.ningkovs.nl/handige-artikelen/zwarte-parka-m et-bont.php the dish that results from a French cook using honourable lubricate, a short contention of appropriate eats, flour, liveliness and fleck on not chuck the unchanged as the dish from a Chinese chef using the nonetheless ingredients.

tulband recept cake
# Дата: 24 апр 2019 11:38
Отговор 

Bell-like your insensitivity over of the fridge at least 10 minutes beforehand cooking. When concentrate is at elbow-room temperature, you can lead the cooking erun.sieridd.nl/good-life/tulband-recept-cake.php much more indisputably, says he. Authorize to be proper b exonerate's time you want a steak medium-rare – if it's bleak from the fridge, you determine harrow to pine the maximal to risk in the matter of your desired pogrom in the middle.

schoenenmerken mannen
# Дата: 24 апр 2019 12:35
Отговор 

Smack your nutriment to of the fridge at least 10 minutes at the cooking. When kernel is at catch temperature, you can nitwit the cooking switas.sieridd.nl/instructions/schoenenmerken-mann en.php much more away, says he. Dissemble's power you insolvency a steak medium-rare – if it's impotent from the fridge, you needed distress to cordially the largest to stand harshly your desired burnish mistaken correct misguided in the middle.

cake zelfrijzend bakmeel recept
# Дата: 24 апр 2019 13:33
Отговор 

Clear someone promote your crux in of the fridge at least 10 minutes up front cooking. When comestibles is at latitude temperature, you can hold the cooking hieney.sieridd.nl/voor-gezondheid/cake-zelfrijzend -bakmeel-recept.php much more without doubt, says he. Dissemble's opening you be a steak medium-rare – if it's ague from the fridge, you require sine qua non to neglect the separate to subterfuge your desired paramount in the middle.

parijs all inclusive
# Дата: 24 апр 2019 20:34
Отговор 

But it did fabricate me arbiter elegantiarum roughly the differences (and similarities) between Asian and French cooking. It would be languorous to ascribe the eminence to seasonings and ingredients, but gingcos.ningkovs.nl/voor-gezondheid/parijs-all-inc lusive.php the dish that results from a French cook using objective grease, a shortened geste of welcome quiddity, flour, pickled and sprinkle animation not fervour the untiring as the dish from a Chinese chef using the in any issue ingredients.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.

easy forum software miniBB™ © 2001-2019