Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / Гъбички
<< . 1 . 2 . 3 .
Автор Съобщение
Анонимен
# Дата: 3 сеп 2012 18:09
Отговор 


ginekologa mi napravi mikrobiologiq i mi otkriha candida albikans i stafilokoki, predpisa mi klotrimazol globuli i citeral 500mg kapsuli no ne razbrah kolko vreme da psodalja s le4enoeto ,i za dvata vida gabi li sa iuzpisanite medikamenti a ginekologa mi go nqma v bg v momenta

admin
Администратор
# Дата: 10 сеп 2012 15:33
Отговор 


Здравей Анонимен, ако си закупила точно толкова колкото е предписано в рецептата, значи ще ги приемаш докато свършат.

Анонимен
# Дата: 27 фев 2013 15:02
Отговор 


здравейте ,исках да попитам правих си цитонамзка която показа първа група а на направената микробиология резултата беше candida albicanis.изписаха ми еднократно ginazol.исках да знам опасни ли са тези гъбички и могат ли да се получат усложнения от тях?

admin
Администратор
# Дата: 20 мар 2013 16:05
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай, Candida Albicans са гъбички, които живеят нормално в нашето тяло , контролирани от имунната система и от бактериалната флора на организма. Кандидозата се появява вследствие на замърсяване, прием на антибиотици (антибиотиците убиват бактериите и тяхното място се заема от Кандида Албиканс) или слаба имунна система. Гиназол е вагинален крем показан за локално лечение на вулвовагинални гъбични инфекции, причинени от Candida albicans. Така, че не се притеснявай всичко е наред и ще се оправиш, няма нищо страшно.

pepi91
Участник
# Дата: 10 юни 2013 18:36
Отговор 


имам 3 образования подобни на малки бели пъпки на входа на влагалището това гъбички ли са и трябва ли да посетя АГ

admin
Администратор
# Дата: 11 юни 2013 10:13
Отговор 


Здравей pepi91, за съжаление без преглед няма как да се установи какво е точно. Затова се консултирай със специалист.

МУМА
# Дата: 20 фев 2014 12:23
Отговор 


ЗДРАВЕЙТЕ ИСКАМ ДА ПОПИТАМ-БРЕМЕННА СЪМ В 26 Г.С. ОТ ОКОЛО 2СЕДМИЦИ МИ СЕ ПОЯВИ ТЕЧЕНИЕ КОЕТО НА МОМЕНТИ ИМА ЛЕКО ЖЪЛТ ЦВЯТ,НА КОНСУЛТАЦИЯ НА 28.02,А ТЕЛЕФОНЪТ НА ЛЕКАРКАТА МИ Е ИЗКЛЮЧЕН.оПАСНО ЛИ Е ТОВА ЗА БЕБЕТО НА ТОЗИ ЕТАП?

admin
Администратор
# Дата: 20 фев 2014 15:17
Отговор 


Здравей МУМА, не се притеснявай, при бременност се поява често нетипично вагинално течение. На следващата консултация го сподели с лекаря и ако е необходима ще ти се предпише терапия. Взетите навреме мерки не влияят негативно на плода. Успех!

катя
# Дата: 7 юни 2014 22:53
Отговор 


На 18 години съм имам бяло течение с неприятна миризма откакто се помня Ако отида на гинеколог необходима ли ще е цитонамазка при положение че съм девствена

admin
Администратор
# Дата: 10 юни 2014 14:45
Отговор 


Здравей катя, по принцип секретът от влагалището е нормален, когато представлява бистра или белезникава секреция без неприятна миризма, независимо дали водиш полов живот. Всеки секрет, който: мирише неприятно, е прекалено гъст, е жълтеникав или по-тъмен, причинява сърбеж или парене, може да се окаже знак за инфекция. Затова е желателно да се консултираш със специалист и ако е необходимо да си се направи микробиологично изследване, което не е цитонамазка. При теб тя няма как да се вземе. Успех!

Мая
# Дата: 7 сеп 2015 01:31
Отговор 


Здравейте! На 18 години съм и съм девствена. От няколко месеца имам кафяво течение между два цикъла. Първоначално не му обръщах внимание като мислех, че ще изчезне, но не изчезва. Появява се за 3-5 дни. Цикъла иначе си ми е редовен. На какво се дължи това? Трябва ли да се притеснявам?

admin
Администратор
# Дата: 8 сеп 2015 10:56
Отговор 


Здравей Мая, не се притеснявай, по принцип по време на овулация, преди цикъл или след него понякога се появява такова течение. Причината е хормонална. Ако продължи и следващите месеци /2-3/ и искаш можеш да се консултираш със специалист.

Desi_pkd
Участник
# Дата: 22 юни 2016 23:51
Отговор 


Здравейте!
След взет влагалищен секрет се установи, че имам стафилококи и кандида албиканс. Въпросът ми е - стафилококите предават ли се по полов път? Възможно ли е и партньорът ми да ги има (в "значително" количество - както пише на моята микробиология), без да има никакви оплаквания?
Благодаря ви предварително за отговора!

admin
Администратор
# Дата: 23 юни 2016 09:54
Отговор 


Здравей Desi_pkd, по принцип стафилококите не се предават по полов път, но гъбичките /кандида албиканс/ макар и рядко се предават по полов път. Обикновено при мъжете това заболяване протича безсимптомно, затова е желателно да се лекуват въпреки всичко и двамата партньори. Не се притеснявай и успех в лечението!

Desi_pkd
Участник
# Дата: 23 юни 2016 15:24
Отговор 


Здравейте!
Благодаря Ви много за отговора.
За гъбичките - ще се лекуваме и двамата. :)
За стафилококите обаче ми е интересно - какви са причините да "се появят"? И какво трябва да правя, за да не се появят пак (след като се излекувам веднъж от тях)?
И още един въпрос, ако може... Изписаха ми антибиотик - Уназин - по 2 таблетки, 2 пъти дневно. Само че кога да го пия... имам предвид - след хранене, нали? Защото така правя - сутрин и вечер, след съответно закуска и вечеря.

admin
Администратор
# Дата: 24 юни 2016 10:01
Отговор 


Здравей Desi_pkd, по принцип стафилококите се предават при контакт до инфектирания участък /напр.кожни наранявания и др./ или чрез пренасянето им от човек на човек при кожен допир. Добрата лична хигиена, честото миене на ръце е основна превантивна мярка. Контактът с открита рана е нежелателен. Охлузванията, драскотините, изгарянията, следва да се покриват с чисти превръзки, за да се предпази наранената кожа от инфектиране. При менструално кървене се препоръчва смяна на тампон на 4 часа и да се редуват с дамски превръзки. Относно антибиотика, по принцип е желателно да се приемат след храна за да не дразнят стомаха, така че не се притеснявай.

Анонимен
# Дата: 24 юни 2016 14:53
Отговор 


Добре де, щом стафилококите се пренасят при кожен допир, значи се пренасят и по полов път...

admin
Администратор
# Дата: 27 юни 2016 09:56
Отговор 


Здравей Анонимен, начините на предаване са описани по-горе, дори и да се развият в твоя организъм, не ги предаваш по полов път на партньора. Кожния допир не включва половия акт. Говорим за открити наранени участъци т.е. рани. Най-често от ръцете попадат в организма.

Анонимен
# Дата: 21 сеп 2017 16:14
Отговор 


Здравейте! Правим опити за бебе с мъжа ми и се борим с упорити гъбички. Предписвали са ми Микомакс - 3 таблетки по време на цикъл през 3 дни. Въпросът ми е има ли проблем докато съм в цикъл да ги приемаме с мъжа ми, а след седмица или две да продължим с опитите за бебе?

admin
Администратор
# Дата: 26 сеп 2017 10:55
Отговор 


Здравей Анонимен, по принцип е желателна да се излекуваш напълно от гъбичките и тогава да подновите опитите за бебе, които за съжаление са упорити, но все пак са личими.

Силвия
# Дата: 17 яну 2022 13:54
Отговор 


Здравейте! Не зная дали тук е правилната тема но искам да попитам нещо.

Бях болна от ковид и след него много неща се объркаха в организма и вече близо година си имам проблеми. Един от тях е лек хормонален дисбаланс. Всеки месец имам МЦ, но е по-късно. Вчесто на 26-28 дни. Започна да идва на 22-24 дни. Имам и овулация всеки месец. Но доста се засили ПМС като след овулацията започват да болят гърдите, корема та до датата на цикъла.
Този месец пък имам лек дискомфорт ниско в корена от както ми свърши МЦ и до 1-2 дни очаквам овулацията. Този дискомфорт не е постоянно, не е и болка. Понякога си имам чувстото че ме наболва ту левия, ту десния яйчник, но пак казвам не е болка или ако е лека болка е мнпго в края и тръгна към крака надолу. От вчера имам болки в кръста, но са при продължителмо седене или навеждане. Чудя се дали може да е някакво заболяване на половите органи или като цистит или е на психическа основа, защото само търся симптоматика след като си видях изследванията. Само да вметна, че нямам течение ( освен характерното при овулация), или друго оплакване.

admin
Администратор
# Дата: 18 яну 2022 09:20
Отговор 


Здравей Силвия, по принцип след прекаран Ковид целият организъм се разбутва и му трябва време за да се нормализира нормалният му ритъм. Този период е различен като симптоматика и продължителност. Може да е и повече от година, въпрос на организъм. Не се притеснявай и не се вкарвай във филми, най-вероятно причината е от там. За да имаш някакво конкретно заболяване е необходима да имаш повече от един симптом, който няма да отшуми от само себе си. Затова се успокой, всичко ще си дойде на място!

Силвия
# Дата: 20 яну 2022 09:55
Отговор 


Много ви благодаря!

<< . 1 . 2 . 3 .
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

online community script miniBB™ © 2001-2024