Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / КОНДИЛОМИ
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 22 ное 2010 11:37
Отговор 


Здравей меланхолия, не се притеснявай. Лечението е дълго и изисква търпение, лекуват се винаги и двамата партньори. Желателно е да си правиш и на 6 цитонамазка. След пълно оздравяване можеш да имаш деца.

анонимен1
# Дата: 24 ное 2010 13:36
Отговор 


Здравейте,
радвам се за отзивчивостта в този форум и се надявам и на мен да ми се окаже същата. Имам такива вирусни брадавички в областта на слабините и по члена (искам да уточня, че те са много малки). Ходих на лекар и ми казаха, че трябва да се изгорят и да се пие имуномодулатор. Друго ме интересува повече: След като се отстранят тези брадавички и не се появят през този инкубационен период (2-8) месеца, означава ли че вирусът е отстранен от организма ми и не мога да заразя партньорката си (естествено ако тя не е заразена). Благодаря.

admin
Администратор
# Дата: 25 ное 2010 09:42
Отговор 


Здравей анонимен1, причинителят на кондиломите е човешкият папиломен вирус /HPV /. За съжаление не е открит начин за пълното унищожаване на НРV с лекарства. Установено е, че при добра имунна система човек сам се преборва с вируса. Изборът на лечебно средство зависи от броя, големината и разположението на брадавиците. Те могат да бъдат лекувани чрез кремове или разтвори, които се нанасят върху кондиломите по определена схема.
Когато кондиломите не се повлияват от приложеното лечение или са много големи, се прилагат хирургически методи, т. е. нещата са индивидуални.

1st
# Дата: 13 яну 2011 20:34
Отговор 


Привет, аз и приятелят ми също имаме кондиломи, но това, което ме притеснява е, че мен ме третират с "мравчена киселина" и ми изписаха "Дефламол" за мазане,от скоро започнахме лечението, но при мен се появи силно течение и продължават да ме болят третираните от гинеколока ми места. Това нормално ли е и имате ли мнение относно тази т.н "мравчена киселина" и какъв съвет бихте ми дали, дали да продължа с това лечение или да ида на дерматолог венеролог? Благодаря Ви предварително за отговора.

admin
Администратор
# Дата: 17 яну 2011 10:25
Отговор 


Здравей 1st, по принцип лечението е индивидуално и зависи от броя, големината и разположението на брадавиците. Понеже те лекуват с мравчена киселина, а тя ги гори е възможно да те наболяват. Можеш, ако искаш да се консултираш и с друг специалист, макар да смятам, че за момента не се налага да спираш лечението.

Анонимен
# Дата: 20 яну 2011 06:44
Отговор 


Здравей,админ,преди около седмица си направих цитонамазка,която излезе с резултат ПАП II- IIIA, изписаха ми имуностимулатор + глобули и на моят приятел имуностимулатор + крем. Пъвият ми въпрос е това много лош резултат ли е и лечим ли е само с лекарства ? И как мога да съм сигурна ,че приятелят ми е излекуван ( за жените има цитонамазка ) има ли някав тест и за мъже ? Много благодаря , предварително !
П.С. изпитвам неописуем стах .

admin
Администратор
# Дата: 20 яну 2011 10:21
Отговор 


Здравей Анонимен, РАР ІІ К, РАР ІІ W или PAP III (в България понякога се отбелязва като III А) означава - неясен (съмнителен) резултат. Следователно не може със сигурност да се изключи наличието на карцином. След проведено лечение се прави контролна цитонамазка, която отхвърля или затвърждава предположението. Ако се налага се взема биопсия от измениния участък. Не се притеснявай резултата е съмнитилен. Понякога се оправя и само с лекарства, но ако се потвърди наличието на атипични клетки лечението е оперативно. При мъжете се препоръчва преглед при уролог, няма цитонамазка за тях.

Деси
# Дата: 20 яну 2011 18:19
Отговор 


Здравейите, как мога да разбера дали имам кондиломи във влагалището и на шийката на матката.Преди около месец ми откриха кондиломи имах на входа на влагалището и на срамните устни.В момента всички изчезнаха само имам съмнения за тези на входа на влагалището, може ли да ми обясните как точно трябва да изглеждат кондиломите там, тъй като мен ми се струва, че все още имам, гинеколожката твърди, че нямам.Не ми е правена цитонамазка.

admin
Администратор
# Дата: 21 яну 2011 11:48
Отговор 


Здравей Деси, единственият начин е да отидеш на преглед. Кондиломите представляват бледорозови, мековати единични и множествени брадавици с цвета на околната кожа, със зърниста, карфиолоподобна повърхност. Обикновено са неболезнени. Повърхността на брадавиците е изпъкнала и растат на гнезда. Кондиломите могат да достигнат големи размери, като в някои случаи се инфектират, и издават силна неприятна миризма, зачервяване и възпаление на кожата. Кондиломите се причиняват от човешкия папиломен вирус. Необходимо е да се лекуват и двамата партньори. Лечението се провежда с различни медикаменти, под формата на кремове или мази, които се нанасят на място (локално).
По-големите кондиломи се отстраняват хирургично. Те задължително се изпращат за изследване под микроскоп от специалист наречен хистолог.

коки
# Дата: 26 яну 2011 22:26
Отговор 


Здравейте ! Кажете ми може ли да се появят тези кондиломи след бръснене със чуждо бикче!Не съм сигорен дали са такива работи по мен изглеждадт ситни бели пъки и на ануса ми излязоха самоче те са като брадавички какво да правя и със какво мога да ги излекувам направо се хващам във чудо , за пръв път ми е и съм стреснат сложноли е и опасно лие това и какво значи hpv страх ме е , съпругата ми е бременна .оф ужас

admin
Администратор
# Дата: 27 яну 2011 09:42
Отговор 


Здравей коки, гениталните брадавици (кондиломите) се причиняват от вируси / Human Papilloma Virus - HPV - човешки папилом вирус /.При мъжете кондиломи се появяват на половия член в самия пикочен канал, около и в ануса. Кондиломите се предават чрез вагинален, орален и анален секс, както и чрез директен кожен допир. Те се развиват около 3 седмици след полов контакт, но заразата може да се прояви и след години в зависимост от състоянието на имунната система. Бременна жена, инфектирана с НРV, може да предаде вируса на бебето. При заразени с НРV бебета са описани кондиломи в гърлото и носоглътката. Желателно е да се консултирате със специалист, ако наистина са кондиломи. За мъжете това е уролог, а за жените гинеколог. Не се притеснявай преди да си сигурен, освен това се лекуват макар и бавно.

tqqqq
Участник
# Дата: 11 фев 2011 11:18
Отговор 


Здравейте ! Искам да попитам за въпросните кондиломи само по полов път ли се предават те т.е има ли шанс човек да се зарази с тях без да е водил полов живот със заразен човек ?? .. ии още един въпрос .. при протичане на полов акт с човек заразен а кондиломи без презерватив задължително ли е заразяването и на здравия партнйор ?

admin
Администратор
# Дата: 14 фев 2011 14:03
Отговор 


Здравей tqqqq, най-често заразяването става по полов път, но е възможно и при отслабване на имунната система, наличие на друга болест предавана по полов път или провеждане на химиотерапия също да се появят кондиломи. Винаги се лекуват и двамата партньори защото лечението е дълъг и труден процес и ако незнаеш ги предаваш. Винаги се използва презерватив защото вероятността да се заразиш е 100 %.

tqqqq
Участник
# Дата: 20 фев 2011 14:24
Отговор 


Благодаря много за изчерпателния отговор.

диддди
# Дата: 21 фев 2011 00:12
Отговор 


Здравейте, ЧПВ сполетя и мен..

Открих преди 3 дни, че страдам именно от папиломи чак 2 месеца след появата на първото образувание, защото при мен са от вътрешната страна на бедрата, а не точно по гениталиите. Както и да е - започнах лечение и ще се боря до край, но съм много притеснена - живея заедно със сестра си и ползваме една и съща тоалетна (т.е. тоалетна чиния) - възможно ли е да я заразя само защото и двете сме сядали на нея? Какво друго поведение трябва да избягвам, за да не излагам на риск близките си?
Искам да попитам и възможно ли е да се появят папиломи и по ръцете и гърба?

admin
Администратор
# Дата: 21 фев 2011 10:01
Отговор 


Здравей диддди, не се притеснявай от тоалетната чиния няма да се зарази сестра ти. Когато папилома вирисът попадне върху кожата, се развива брадавица, а върху лигавицата (напр. на половия член, влагалището, шийката на матката или ануса) се появяват т.нар. островърхи кондиломи. НРV се предават чрез вагинален, орален и анален секс, както и чрез директен кожен допир. Тези, които са със слаб имунитет и са предразположени към заразяване и освен това кожата им е увредена, например дланите, е достатъчно да се ръкуват с носителя на вируса, който има папилома или брадавици, за да се зарази. Впоследствие такива образувания ще се получат и при него. Затова трябва да спазвате много добра хигиена и да си упорита в лечението. Папиломи могат да се появят както казах и по кожата т. е не е изключено и на гърба и по ръцете.

диддди
# Дата: 21 фев 2011 14:57
Отговор 


Благодаря за отговора! И пожелавам успех на всички!

Анонимен
# Дата: 21 мар 2011 20:34
Отговор 


Здравейте, искам да ви попитам как се лекуват кондиломи във влагалището? Може ли това да стане с антибиотици или е задължителна намесата на хирург?

Sheis
Участник
# Дата: 21 мар 2011 20:37
Отговор 


Здравейте, искам да ви попитам как се лекуват кондиломи във влагалището? Може ли това да стане с антибиотици или е задължителна намесата на хирург? Благодаря предварително :)

admin
Администратор
# Дата: 22 мар 2011 09:23
Отговор 


Здравей Анонимен, те могат да бъдат лекувани чрез кремове или разтвори, които се нанасят върху кондиломите по определена схема.
Когато кондиломите не се повлияват от приложеното лечение или са много големи, се прилагат хирургически методи. Лечението на кондиломите е трудно и трябва да се има предвид, че е възможно след отстраняването им те отново да се появят. Това е поради ново заразяване или при отслабване на имунитета на организма. Необходимо условие за изключване на ново заразяване е да се направи преглед от специалист и да се лекуват всички полови партньори на пациента.

admin
Администратор
# Дата: 22 мар 2011 09:25
Отговор 


Здравей Sheis, вече отговорих за същото на Анонимен.

Анонимен
# Дата: 25 мар 2011 21:32
Отговор 


Здравейта админ, желая да ви попитам за следната ситуация - момиче получава кодиломи преди около година (имала е 2 приятеля преди). Премахва ги с горене и до днес не е получавала повече. Настоящият и приятел ги хваща и на 2-3 пъти неуспешно ги маха - появяват се след 1-2 месеца (ползва Кондилин успешмо, но все пак се появяват пак след време). Как да процедират от тук нататък, възможно ли е момичето без кондиломи все пак да има вируса и да го заразява наново. Правят секс винаги с презерватив (освен единичен случай от преди 4-5 месеца), възможно ли да е се очаква прехвърляне на вируса при извършване на извършване на полов контакт в последователност вагина - анус без смяна на презерватива и има ли как да се определи дали има заразяване на ануса с папилома вирус (ако е възможно). Какво е вашето професионално мнение по тези въпроси. Благодаря предварително за помощта ви. Лек ден.

Анонимен
# Дата: 25 мар 2011 21:56
Отговор 


Желая да направя малко корекция за тази двойка - момичето е правила процедурата преди година и половина и до днес след много прегледи изглежда напълно чиста. Момчето не е водило съвестно процедурата с Кондилин-а, предпоставка за това да не се изчисти напълно, както и до преди месец отново е имал, но след стриктно нанасяне на препарата ги е премахнал. Също уточняват, че без презерватив е правен секс само веднъж, преди 5 месеца. Относно другия въпрос - притеснението на момичето е, независимо, че изглежда че няма открити вътре и вън участъци със заразена кожа по нея, по време на половия контакт с презерватив - той да пренесе заразата в ануса (уточняват още, че вагиналният контакт е бил изключително кратък, 2-3 прониквания). Как може да се изследва това момиче дали в тези обстоятелства е заразила или не ануса си, ако въобще е възможно това. Какво е вашето професионално мнение за подобно пренасяне само от презерватив?

admin
Администратор
# Дата: 28 мар 2011 09:49
Отговор 


Здравей Анонимен, вирусът може да се намира дълбоко в кожата и лигавиците, но на повърхността това да не личи. В повечето от случаите вирусът остава в кожата в неактивно състояние, но той може да бъде пренесен на сексуалните партньори. Дори и след проведено лечение и на двамата партньори задължително, вирусът остава в организма и може отново да се прояви. Това е поради ново заразяване или при отслабване на имунитета на организма. Кондиломите се предават лесно при полов контакт, дори и да се използват предпазни средства. Ако парньорът ти се е отнесъл несериозно към проблема има вероятност пак да се заразиш.

офца
# Дата: 7 апр 2011 12:01
Отговор 


Интересувам се дали има възможност кондиломите да се излекуват напълно,или при всяко отслабване на имунната система теще се проявяват? И ако е така оставаш ли приносител за цял живот?

admin
Администратор
# Дата: 18 апр 2011 10:34
Отговор 


Здравей офца, в повечето от случаите вирусът остава в кожата в неактивно състояние и може да бъде пренесен на сексуалните партньори. Дори и след проведено лечение и на двамата партньори задължително, вирусът остава в организма и може отново да се прояви. Това е поради ново заразяване или при отслабване на имунитета на организма. За съжаление вероятността да си останеш носител е по-голяма, отколкото пълното излекуване, но все пак нещата са индивидуални.

лили233
# Дата: 28 апр 2011 18:52
Отговор 


здравейте! след като родих забелязах че имам брадавички, но те не са на влагалището а на свивката на краката.днес бях на лекар и ми каза че са кондиломи, направими цитонамазка и при прегледа не установи наличие на такива във влагалището или на шийката на матката.
въпросът ми е може ли да имам рак? в същото време си направих пълни изследвания всичко си беше в нормата суе-10мм, левкоцити -6.6 хемоглобин 136.урината е чиста.
от тях може ли да се разбере дали може да имам рак?
предписа ми хапчета за имунната система и алдара.
изследването зачпв който ще си правя след резултати от цитонатамазка,до колко е надежден за наличие на изменение в клетките?
ще съм благодарна за получените отговори

admin
Администратор
# Дата: 20 май 2011 17:54
Отговор 


Здравейте всички, искам да Ви се извиня предварително, но форумът по технически причини няма да работи за известно време, за което наистина СЪЖАЛЯВАМ.

ммммм
# Дата: 28 май 2011 01:23
Отговор 


здравеите на висчки откриха ми кондиломи 2 като едната бесхе на ануса искам да ви попитам на какъв лекар трябва да отида и дали е необходимо за да видя дали имам вътре в ануса, и дали може да имам в устата.оффф... много се тревожа не мога вече да спа не знам от къде ми е дошло това.вече се побърках и ме е страх че съм болна от всичко.помогнете моляя.единствения лекар на които ходих беше дерматолог и ми казза че не е необходимо да ходя никаде другаде-да вярвам ли или трябва да отида и на гениколог и на гастролог и на УНГ.и др ми въпрос е щте мога ли вече да правя нормален секс или трябва цял живот да ме е страх да не заразя и момчео . уплашена съм много

admin
Администратор
# Дата: 7 юни 2011 11:28
Отговор 


Здравей ммммм, не се притеснявай можеш да се консултираш и със специалист АГ за по обстоен преглед. Желателно е да се прегледа и партньора ти. Лечението е дълъг и упорит процес. Можеш да правиш секс по използвай презерватив винаги, защото кондиломите се отнасът към болестите предавани по полав път.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

web forum software miniBB™ © 2001-2024