Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / КОНДИЛОМИ
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Автор Съобщение
Shh
Участник
# Дата: 27 авг 2013 17:28
Отговор 


Здравейте, искам да попитам как мога да разбера дали имам наличие на ЧПВ в устата и дихателните органи, ако съответния щам на вируса не предизвиква брадавици. Какви са симптомите и възможно ли е развитието на рак? Благодаря.

admin
Администратор
# Дата: 10 сеп 2013 14:32
Отговор 


Здравейте потребители, по технически причини форумът не работеше. Ако имате актуални въпроси ги задайте отново.

Shh
Участник
# Дата: 22 сеп 2013 18:44
Отговор 


Здравейте, искам да попитам как мога да разбера дали имам наличие на ЧПВ в устата и дихателните органи, ако съответния щам на вируса не предизвиква брадавици. Какви са симптомите и възможно ли е развитието на рак? Благодаря.

admin
Администратор
# Дата: 23 сеп 2013 15:32
Отговор 


Здравей Shh, ако нямаш брадавици единственият вариант е да си направиш изследване със специфичен маркер за HPV. Това е лабораторен маркер, който доказва наличието на HPV без да са налице кондиломи.

monikauu
# Дата: 7 ное 2013 17:52
Отговор 


Здравеите, днес бях на лекар, защото имах странни пъпчици по срамните устни 2 или 3 на брой. Лекарката ми каза, че са кондиломи и ми изписа крем с който да се мажа и наистина се надявам да се махнат скоро. Въпроса ми е следния .. имах сериозен приятел от почти година и само с него съм имала сексуален контакт и сега, когато се появиха кондиломите гинеколожката ми каза, че се предават само по полов път а момчето няма нищо, тогава как съм се заразила? По всички форуми, които четох не намерих такъв въпрос. Да приемем, че той ме е заразил след като е имал контакт със заразена, но без той самия да има пъпчици, възможно ли е това? И след като се излекувам, когато правим секс аз ще се заразя ли отново? Може би съм твърде незапозната с темата, но ми се струва твърде странно. Имам позната, която също имаше кондиломи, като е водила полов живот само с един мъж, който няма пъпчиците и след като тя се излекува продължиха да си правят секс, но тя не се зарази отново.
Не знам какво да прави приятеля ми и има ли опасност за него или аз съм се заразила не по полов път а по някакъв друг начин и възможно ли е това?

Благодаря предварително

admin
Администратор
# Дата: 8 ное 2013 11:29
Отговор 


Здравей monikauu, не се притеснявай кондиломите се предават освен чрез вагинален, орален, анален секс, и чрез директен кожен допир. Те се развиват около 3 седмици след полов контакт, но заразата може да се прояви и след години в зависимост от състоянието на имунната система. Това означава, че не е задължително да си се заразила от сегашният си партньор. Вирусът може и неопределено време да се намира в латентно (спящо) състояние, а може да се намира и дълбоко в кожата и лигавиците, но на повърхността това да не личи, но да бъде пренесен на сексуалния партньор. Ако партньора ти няма брадавици единственият вариант е да си направи изследване със специфичен маркер за HPV /Human Papilloma Virus/. Това е лабораторен маркер, който доказва наличието на HPV без да са налице кондиломи. По принцип винаги се лекуват и двамата и се препоръчва въздържане от сексуални контакти до пълно излекуване на кондиломите. За съжаление процесът е продължителен и трябва търпение. Успех!

monikauu
# Дата: 8 ное 2013 15:57
Отговор 


благодаря за изчерпателния отговор и приятен ден :)

стресната
# Дата: 26 ное 2013 22:52
Отговор 


здр те аз също имам този проблем 1 месец бях на антибиотици и инжекции поради други причини и ми се появиха 2 кондилома единия го уморих с оцет и реших да отида на гинеколог да видя дали имам вътрешни те ме притесняваха повече но се оказа че нямам, гинеколожката каза,че това не приличало на традиционния кондилом и аз се успокоих да но от 2 дена забелязвам че ми излизат малки пъпчици покрай ануса и пак започвам да се притеснявам моля споделете вашето мнение. само да кажа че гиниколжката ме лекува от бяло течение със Флажил единия вагинален а другия за приемане.

петков
# Дата: 27 ное 2013 01:45
Отговор 


лечение на кондиломи единствено в лазерен център пикасо.и аз какво ли непробвах с лекарства и горене с азот-резултат никакъв!С едно леч

admin
Администратор
# Дата: 27 ное 2013 10:08
Отговор 


Здравей стресната, не се притеснявай излишно, а се консултирай със специалист. Възможно е да са се разрастнали наистина, но с гадаене не става. Можеш да се посъветваш и с друг лекар. Появата им, ако е такова не е свързана с приема на Флажил! Успех!

Аноним 7
# Дата: 15 дек 2013 22:50
Отговор 


След 2 серии с Изопринозин и системно мазане с Кондилин успях да се изчистя. Явно са много упорити, което изисква упористост и от нас.
Трудно беше но се справих.

БЛАГОДАРЯ!

admin
Администратор
# Дата: 18 дек 2013 10:50
Отговор 


Здравей Аноним 7, радваме се, че се се оправил, защото наистина се доста упорити!

golqm
# Дата: 20 дек 2013 15:15
Отговор 


iskam da popitam nqkoi pravil li si e laserna operaciq v uretrata pri muj? poneje az imam kondilomi navutre okolo 3-4sm i koagolatora na dermatolojkata mi ne moje da dostigne do tam.
blagodarq vi pradvaritelno.

admin
Администратор
# Дата: 14 яну 2014 15:52
Отговор 


Здравей golqm, не се притеснявай, това с което мога да ти помогна е, че процедурата се състои във въвеждане на лазерна сонда през уретрата, след което лазерните лъчи изгарят кондиломите. При тази операция е сведен до нула риска от усложнения като инконтиненция (незадържане на урината) и импотентност. Дано някой от потребителите има повече информация, като личен опит. Успех!

PASIENTA
Участник
# Дата: 23 фев 2014 20:48 - Променено от: PASIENTA
Отговор 


ZDRVEYTE az sim na 22 predi 3 mesec se ustanoviha kandilomi v priatelqmi no na men nemise poqwiha nishto trqbvali da hodq na lekar.i na kakiv speasialist

admin
Администратор
# Дата: 24 фев 2014 12:51
Отговор 


Здравей PASIENTA, по принцип при наличие на кондиломи при един от партньорите се лекуват винаги и двамата, защото инкубационният период /от контакта до появата им/ е дълъг около 8 седмици, но може и повече, всичко зависи от имунната система на човека. Това, че все още нямаш е добре, но трябва да приемаш имуностимулатори за по-сигурно, което пак не е гаранция. Желателно е да се консултираш със специалист АГ и ако е необходимо да ти се направи изследване за да се види дали си носител на вируса причиняващ кондиломи въобще. Успех!

ayse
# Дата: 26 фев 2014 18:00
Отговор 


да мерси за информацията

Анонимен
# Дата: 26 фев 2014 18:02
Отговор 


да мерси за информацията


lqlq
# Дата: 4 мар 2014 14:41
Отговор 


Zdraveite molq za vashata pomo6t na 18 godini sam imala sam edinstven priqtel s koito sam vodila seksoalrn kontakt sled kato se razdelihme zabelqzah nqkakvi pupchici po sramnite usni re6ih da ida na ginekolok ii ostanoviha che ee papiloma viros zapochnah lechenie mazaha mi gi sas nqkakva kiselina ii ischeznaha ta vaprosa mi ee moga li da buda prenositel na zarazata tova che papilonite se mahnaha ot 1viq put dobur znak li e kajete mi molq vi mnogo me e strah neznam kakvo da pravq

lqlq
# Дата: 4 мар 2014 14:44
Отговор 


Zabravih da dobavq che mi ispisaha hapcheta izoptinazin

peni
# Дата: 4 мар 2014 23:55
Отговор 


Az imah podoben slu4aj. Izpisaha mi Viusid prah4eta za edin mesec. Samo Viusid mojel da pobedi papiloma virus. Ottogava ve4e edna godina njamam problemi.

lqlq
# Дата: 5 мар 2014 07:08
Отговор 


A nositel li si ? Za6to mnogo me e strah ne moga da si nameriq mqsto prosto nz kakvo da pravq veche :(

admin
Администратор
# Дата: 5 мар 2014 13:03
Отговор 


Здравей lqlq, не се притеснявай. За съжаление рискът от заразяване с ЧПВ е много висок, около 80% от жените, най-вече до 25 г., се заразяват с него през сексуалноактивния си живот. Инфекцията се предава изключително по полов път, но също така и при контакт кожа - кожа. Използването на презерватив намалява риска от предаване, но не го елиминира напълно. В 70% от случаите организмът се справя с ЧПВ до 1 година и в 90% до 2 години. Въпреки оздравяването на жената, първичната инфекция с ЧПВ не се последва от изграждане на стабилен имунитет т.е. жената не е предпазена от повторно заразяване с ЧПВ. Мъжете в повечето случаи са само преносители на вируса. Успокой се, за­ра­зя­ва­не­то с па­пи­ло­ма­ви­рус не во­ди за­дъл­жи­тел­но до раз­ви­тие на ра­ков про­цес. Желателно е да се лекуват и двамата партньори. Ще се оправиш, взела си мерки навреме. Това което са ти предписали Изопринозин, както и Виузид /което е вземала peni/, са имуностимулатори, които се предписват при различни инфекции включително и тези пречинени от ЧПВ. Приемай ги, ходи на контролни изследвания и всички ще е наред. Успех!

lqlq
# Дата: 5 мар 2014 14:11
Отговор 


Princip mislq che organizamat mi e silen za6to do sega ne sam se razbolqvala samo nastinki no za koito ne sam piela nikakvi hapchet ii za 1 2 nqma i sleda ot nastinka ta misalta mi e ako organizama se spravi sam dali togava ima risk da zarazq nqkogo mnogo sam pritesnena strah me dali 6te imam normalen jivot

admin
Администратор
# Дата: 6 мар 2014 12:32
Отговор 


Здравей lqlq, не се притеснявай след като имаш добър имунитет значи бързо ще се оправиш и ще имаш нормален полов живот. Просто пак казвам приемай хапчетата и прави контролни изследвания.

Анонимен
# Дата: 6 мар 2014 16:23
Отговор 


Da minalata sedmica si napravih test za 16 I 18 neznam kak tochno se kazvashe ii chakam v ponedelnik rezultatite dano vsivhko da e nared blagodarq vi mnogo

admin
Администратор
# Дата: 7 мар 2014 13:34
Отговор 


Здравей Анонимен, това което са ти направили е изследване за 16 и 18 тип ЧПВ, които са най-често срещаните. По принцип са познати над 100 типа на ЧПВ, от които около 40 са свързани с инфекции в гениталната област. Разделени в две групи - нискорискови и високорискови вирусни типове / тип 16, 18 и т.н./. Надявам се и ти пожелавам всичко да е наред!

Анонимен
# Дата: 7 мар 2014 15:11
Отговор 


As su6to se nadqvam vsichko da e nared blagodarq vi za oburnatoto vnimanie

admin
Администратор
# Дата: 10 мар 2014 10:47
Отговор 


Здравей Анонимен, радваме се когато сме полезни. Дано и успех!

otchaqna
# Дата: 11 мар 2014 11:37
Отговор 


здравеите моят случаи е такъв преди около месец забелязах някакви пъпчици по срамните усни понеже сам от селата близо до нас има едно малко градче кадето има гинеколог много хора не са доволни от нея но нямаше на къде каза ми че е папилпмен вирос изгори ми ги ии до дам не ми предписа ништо в съшия ден отидох при друг в гр варна маичин дом при доцент радка янева онко гинекологичен тя потварди диягнозата и ми предписа изоприназин пиех ги около 10 15 дни взе ми иследвание за тповете но само за 16 18 каза да продалжавам да ги горя така и направих но тази гинеколожка ме сплашваше доста че са ме излъгали че са ми взлеи парите ии така преди два дни отново отидох при доцент янева и видях резултатите бяха отрицателни ии ми каза да не се притесячвам исписа ми някакви японси имунустимолатри и така незнам на кого да повярвам испаднала сам в някакав ужасен кошмар помогнете ми незнам просто незнам какво да правя

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

open source forum script miniBB™ © 2001-2024