Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / КОНДИЛОМИ
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 11 мар 2014 14:11
Отговор 


Здравей otchaqna, не се притеснявай терапията на доц.Радка Янева е правилна и както виждаш е дала и резултат. Тя е онколог и лекар с опит. Ако имаш възможност ходи само при нея на контролни изследвания и всичко ще е наред. Успокой се! За съжаление при лекарите се среща често това явление! Успех!

otchaqna
# Дата: 11 мар 2014 14:29
Отговор 


A nujno li e da se pravi pap test?

otchaqna
# Дата: 11 мар 2014 15:11
Отговор 


Ii trqbvashe li da se isledvat ii drugite tipove :(

admin
Администратор
# Дата: 14 мар 2014 16:14
Отговор 


Здравей otchaqna, ПАП тестът т.е. цитонамазката е препоръчително да се провежда веднъж годишно при всички жени на възраст между 21 и 65 години, също така и при момичета под 21 години, които водят полов живот. При жени с повишен риск, изследването се провежда веднъж на шест месеца, или в зависимост от препоръката на лекаря. Така че, ако нямаш назначана по рано, можеш да я направиш след 6 месеца. Най-разпространените са 16 и 18 тип и не се налага да се правят за други типове. Ако има наличие на атипични клетки се прави допълнителен тест, който е само за типа ЧПВ. Успех!

otchaqna
# Дата: 14 мар 2014 18:20
Отговор 


Blagodarq vi mnogo radvam se che ima hora kato vas koito pomagat ii ibesnqvat na nezapoznatite kato men iskreno sam vi blagodarna

otchaqna
# Дата: 18 мар 2014 16:10
Отговор 


zdraveite otnovo sam as izvinqvam se predvaritelno che vse vi zanimavam noo ve4e 6te se grumna t1kmo si mislih che vsichko e nared tip 16 18 bqha otricatelni piq imunostimolator koriolus ii si mislq 4e ve4e vsi4k0o 6te e ok dokato ne zapochnaha da se poqvqvat otnovo kondilomite ii strqskam se che zapochnaha da izlizat i vutre6ni koito v nachaloto nqmah omiram ot strahh opasn0o li e tova ii tva 4e pit 16 18 sa mi otricatelni trqbva li da se pritesnqvam iii dali 6te mi ovredqt matkata po nqkaf nachin moje li da se obrazuva v rak da ne mi ovredi matkata i sled vreme da nemoga ima deca bojee neznam ve4e ispadnala sam v ujasna depresiq prost0 neznam dali nqkoga 6te se opraviq

admin
Администратор
# Дата: 19 мар 2014 14:08
Отговор 


Здравей otchaqna, не се притеснявай ще се оправиш и ще имаш деца един ден. За съжаление кондиломите са упорити и трябва търпение до пълното им излекуване. Винаги обаче се лекуват и двамата партньори. Вярно е, че причинителят на кондиломите и ракът на маточната шийка е един и същ, но не означава че ще го развиеш т.е. не се зависими едно от друго. Обикновено с излекуването на кондиломите нещата се оправят. Успокой се всичко ще е наред. Успех!

otchaqna
# Дата: 19 мар 2014 22:16
Отговор 


Iskam da popitam edin osleden vapros che mnogo vi dosadqh....sled vreme kato se izlekuvam ii pri polojenie che testa 16 18 mi e otricatelen znachili tova che nqma da se razviqt karconom ili tova ee za v momenta no za v bude6te ne se znae

admin
Администратор
# Дата: 20 мар 2014 10:28
Отговор 


Здравей otchaqna, не си досадила, нормално е да питаш и да се притесняваш. Все пак затова сме ние, да разясняваме и до колкото можем да помагаме. Относно кондиломите, за съжаление дори и да се излекуваш за момента нямаш гаранция, че след време няма да се появят отново. За другото, при редовни прегледи и навременни изследвания не се стига до развиване на карциноми т.е. взетите навреме мерки дават винаги положителни резултати. Успех!

otchaqna
# Дата: 20 мар 2014 16:14
Отговор 


Znachi nqmalo smisal da pravq za tipovete to sega e otricatelen no sled vreme moje da se prevurnat v rakovi kletki prosto sam sasipana pochernih si jivota

admin
Администратор
# Дата: 21 мар 2014 09:59
Отговор 


Здравей otchaqna, не е така след като се открие наличието на ЧПВ в организма е желателно да се направи този допълнителен тест. След като е отрицателен значи нямаш все още ракови клетки. Успокой се ще се оправиш. Имай търпение и вяра!

станислава
# Дата: 21 мар 2014 20:37
Отговор 


здравейте виждам че помагате и се надявам да се обърне внимание и на мен вапроса ми е една гинеколожка ми каза че ако си заразен с нискорискованият ЧПВ тип нямало опасност за ракови образования след време освен ако не се заразиш повторно и тои да е вискорисков може ли да се вярва на това благодаря ви предварително

admin
Администратор
# Дата: 24 мар 2014 12:16
Отговор 


Здравей станислава, правилно ти е казала гинеколожката. Познати са над 100 типа на ЧПВ, от които около 40 са свързани с инфекции в гениталната област. Гениталните типове ЧПВ се категоризират според епидемиологичната им връзка с рака на шийката на матката на:
- Нискорискови вирусни типове - 6, 11, 42, 43, 44. Нискорисковите вирусни типове са свързани с нисък риск от прогресиране към рак на маточната шийка.
- Високорискови вирусни типове - 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66. Високорисковите вирусни типове са свързани с изключително висок риск от развитие на злокачествено заболяване.
Високорисковите вирусни типове се свързват с развитието на РМШ /рак на маточната шийка/ и се установяват в 99,7% от случаите.

станислава
# Дата: 24 мар 2014 15:32
Отговор 


значи няма място за притеснение? защтото ми направиха за типа ЧПВ и както и на otchaqna същто ме иследваха само за тип 16 18 и бяха отрицателни и видях че сте писали че щтом те са отрицателни нямало нужда да се изследват и другите....незнам какво да мисля расаждавал ли правилно незнам много работи исчетох и вече не знам....

admin
Администратор
# Дата: 25 мар 2014 10:21
Отговор 


Здравей станислава, няма защо да се притесняваш всичко е наред при теб, това го показват и тестовете. Просто ходи на контролни изследвания. И един съвет, не е необходимо да се ровиш много, понякога вместо да помага, информациата споделена от други объркват още повече. Принципно нещата са индивидуални при всеки организъм. Успех и за напред!

станислава
# Дата: 25 мар 2014 11:49
Отговор 


кави точно иследвания трябва да се правят и на колко време ? и искам да ви благодаря много се радвам че има такива хора като вас които обяснват и оточняват как стоят нещтата едно голяо БЛАГОДАРЯ да сте живи и здрави всичките искрено сам ви благодарна

admin
Администратор
# Дата: 26 мар 2014 15:14
Отговор 


Здравей станислава, радваме се когато сме полезни. Прави си контролни цитонамазки на 6 месеца или поне 1 път в годината и всичко ще е наред. Бъди здрава и късмет!

Моля Ви за помощ!
# Дата: 27 мар 2014 01:05
Отговор 


Здравейте! Разбрах, че и аз имам кондиломи, които ми казаха, че са от нискорисковите. Вече ги излекувах, ще ходя сега на контролен преглед. Въпросът ми е: Като са ми се появили кондиломи само външно - около влагалището и ануса, възможно ли е да ми се появат и в устната кухина (след орална любов) и има ли начин как да разбера дали имам някакъв проблем там? И като имам този вирус означава ли, че и ако приятелят ми го има не можем да правим орална любов един на друг? Също... мога ли да предам вируса като примерно отпия с някой от една и съща чаша или ядем от една чиния или да стане от обикновена целувка? И един ден, когато искам да имам деца, мога ли да го предам на тях като нямам появени кондиломи? Съжалаявам за многото въпроси, но много неща не са ми ясни и ми се иска на всички да разбера отговора. Страшно съм притеснена и отчаяна... и не знам какво да правя... чувствам се така, сякаш животът ми е свършил...

admin
Администратор
# Дата: 27 мар 2014 10:11
Отговор 


Здравей Моля Ви за помощ!, кондиломите се причиняват от ЧПВ /човешки папилома вирус/. Най-често от нискорисковите типове 6 и 11. ЧПВ се предава само чрез вагинален, орален и анален секс, както и чрез директен кожен допир с тях. Бременна жена, инфектирана с ЧПВ, може да предаде вируса на бебето при раждането му, затова обикновено такива жени раждат със секцио. За съжаление до сега не е открит начин за унищожаване на ЧПВ с лекарства. Установено е, че при добра имунна система човек сам се преборва с вируса. Това обуславя приложението на лекарства-имуностимулатори, които подобряват защитните сили на организма. Най-съвременият метод за откриване на HPV е извършването на ДНК-тест. Желателно е винаги да се изследват и лекуват и двамата партньори, независимо дали другият има външна изява за тях. Въпреки всичко не се притеснявай, лечими са, просто имай търпение. Не си единствената и животът не свършва с това, има много по-страшни неща. Успокой се и успех!

Моля Ви за помощ!
# Дата: 27 мар 2014 11:50
Отговор 


Много благодаря за бързия отговор! Много добре обяснявате и малко ме поуспокоихте. Не разбрах обаче, ако имам кондиломи в устата, гърлото как да разбера? Виждат ли се или трябва да се отиде на специален преглед или направо да направя ДНК-тест, за който казвате?

otchaqna
# Дата: 27 мар 2014 19:45
Отговор 


Zdraveite otnovo sam as no tolkova pritesnena otnovo iskam da popitam dali moje kondilomite da se qvqva pri sifilis ili pochvam da si vaobrazqvam veche za6toto kogato zappchnah lichenie s izoprinazin sled 3 4 den sled prriem mi izleze nqkakav pupki koito as oprelichavah kato obriv i me sarbeshe imah na stapalata po krakata i dlanite otidoh pri lichniq lekar kaza mi che nqkakva alergichna reakciq ispih gi i tezi po tqloto isuhnaha a po racete stanaha kato mehuri i se belqt svurzvam go s tova che racete mi sa postoqnno vav voda no nz moje li da e sifilis strah mee ako beshe sifilis trqbvashe da se vidi pri ginekolojkata. Puk I dneska otnovo otidoh zabelqzah nqkakvi mnogo sitni.beli pupchici i mi kazaha che ne sa kondilomi aa mastni pupchici za6toto sam I malko pulnochkaa molq vii pomognete mi

admin
Администратор
# Дата: 28 мар 2014 10:38
Отговор 


Здравей otchaqna, не се притеснявай не е сифилис, в началото на сайта са описани симптомите и можеш да ги прочетеш, но винаги при която и да е инфекция са повече от един. Причината е друга и можеш да се консултираш с дерматолог за уточнение и евентуално лечение. Успех!

otchaqna
# Дата: 28 мар 2014 10:46
Отговор 


Blagodarq vi mnogo

otchaqna
# Дата: 28 мар 2014 16:00
Отговор 


No primerno pri nalicheto na sifilis ima li kondilomi izvinqvaite mnogo vse as vi dosajdam no za v momenta nqma kam kogo da se ob1rna vie ste choveka koito moje da mi pomogne

otchaqna
# Дата: 28 мар 2014 17:03
Отговор 


Ili kakvo predstavqvat samite papki po racete za6to moite kato gi darjda vav voda stavat ne6to kato mehuri koito se belqt no nqma nikakva technost boje 6te otkacha nai nakraq

admin
Администратор
# Дата: 31 мар 2014 11:17
Отговор 


Здравей otchaqna, единствено направено изследване за сифилис може да ти даде сигурен отговор. Обикновено е само едното, а и би трябвало да имаш направен тест и за други болести при откриването на кондиломите и ако не са ти казали нищо друго значи всичко е наред. Пъпките ти най-вероятно са на алергична основа, но трябва да се консултираш с кожен лекар за ги огледа и прецени дали се налага някакво лечение. Успех, няма страшно какво и да е, просто се консултирай!

mari1111
# Дата: 5 апр 2014 15:24
Отговор 


Zdraveite! Pravih si citunamazka prez sepemvri minalata godina i pokazvashe 2-ra grupa. Nqkolko meseca sled tova zabelqzah, che imam "stranni neshta" okolo vlagalishteto, koito sled pregled pri ginekolog se okaza, che sa kondilomi i citunamazkata mi e 3 a grupa sega.Vuprosa mi e moje li grupata da se e uvelichila ot kondilomite?

admin
Администратор
# Дата: 7 апр 2014 14:57
Отговор 


Здравей mari1111, не е задължително наличието на кондиломи да доведат до по висока ПАП група. Обикновенно при възпалителен процес също се качва групата без да има кондиломи. При теб е възможно да е резултат и от двете или само от кондиломите. Не се притеснявай, случва се, без да е сигурно, коя е причината точно. Но взетите навреме мерки винаги дават положителен резултат. Успех!

mari1111
# Дата: 13 апр 2014 21:22
Отговор 


Zdraveite otnovo ! Iskam da popitam praveneto na sex povreme na namazvaneto na kondilomite s Kondilin prechi li na lechenieto ?

admin
Администратор
# Дата: 15 апр 2014 14:48
Отговор 


Здравей mari1111, желателно е да се избягват половите контакти, дори и с презерватив, до пълното излекуване на кондиломите. Възстановяването е по-бързо и ефикасно!

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

online community software miniBB™ © 2001-2024