Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / КОНДИЛОМИ
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Автор Съобщение
Дорс
# Дата: 18 апр 2014 21:30
Отговор 


Здравейте,искам да попитам дали при положение,че имам направена ваксинация срещу ЧПВ,все пак може да се заразя?Освен това ваксината предпазва ли от развитие на процесите в устната кухина и ларингса или само половите органи? Приятелят ми няма и не е имал кондиломи,но искам да се изследваме.Ще може ли да ми препоръчате нещо повече относно изследването?

admin
Администратор
# Дата: 24 апр 2014 15:02
Отговор 


Здравей Дорс, по принцип четиривалентната ваксина защитава и от кондиломи, но тя може да се окаже по-малко ефикасна при жени, които са били изложени на ЧПВ по-рано (преди ваксинацията), отколкото при жени, които не са водили полов живот дотогава. Жени с предишна ЧПВ инфекция обаче ще получат протекция /защита/ срещу заболяване, причинено от ЧПВ генотип. Използва се предимно за профилактика на рак на маточната шийка, но защитава и всичко лигавици в това число и устната кухина. Тестът на Digene е единственият валидиран тест за ранна диагностика, позволяващ разграничаване на клинично значими инфекции с високорискови ЧПВ типове. В България, тестът на Digene е наличен от средата на 2007 г. и в момента е разпространен практически в цялата страна.

Руми
# Дата: 26 апр 2014 21:20
Отговор 


Здравейте! Прочетох изключително внимателно всичко, което е изписано в този невероятен форум и разбрах, че ще трябва да се въоръжа с изключително търпение при лечението на кондиломите, с които се "сдобих" съвсем неочаквано. Гинекологът при който ходя от години на прегледи, ми изписа лечение с Кондилин и имуностимулатор Биозин. Мазах се с Кондилин в продължение на 4 седмици и изпих опаковка и половина Биозин. Кондиломите уж изчезнаха , но вчера видях, че "последно изчезналите" отново са се появили. От снощи отново ги мажа и много се надявам да се справя с проблема, но бих искала да Ви попитам , тъй като ги мажа вече 5-та седмица, колко време мога да продължа да ги мажа /има ли някакъв страничен риск от по-продължителното мазане?/. Искам да попитам също ,след като визуално уж са изчезнали, трябва ли да продължа да мажа мястото, на което са били или не? Моля Ви да ме консултирате Биозинът добър имуностимулатор ли е, колко време и как да го пия? Гинекологът ми предписа 2 пъти по 1 таблетка 30 мин.преди хранене, но....колко време трябва да продължа да го пия? Бих искала да разбера как да продължа лечението /с какъв препарат/ след излющването на кондиломите? Според Вас назначеното ми лечение добро ли е или има и по-добро? Прочетох доста добри неща за лечението с Имиквимод /Алдара/ и със Солкодерм. Бих искала да ме консултирате в тази насока. Предварително Ви благодаря!

Руми
# Дата: 26 апр 2014 21:27
Отговор 


Бих искала да ми препоръчате нещо за подсилване на имунната ми система, която явно, че не е в добро състояние / лекарства, храни, билки/. Още веднъж Ви благодаря предварително!

admin
Администратор
# Дата: 28 апр 2014 11:13
Отговор 


Здравей Руми, не се притеснявай, колкото и да се упорити кондиломите все пак са лечими. За съжаление наистина трябва търпение. Метода за премахването им е индивидуален, защото всичко зависи от самия организъм на човека към кой препарат е по-податлив. Кондилинът е добър в лечението им, но се прилага 2 дневно, по три дни в седмицата в продължение на 5 седмици. Повече не е желателно. Алдара е продукт от ново поколение, който също се прилага 3 седмично /например понеделник, сряда и петък/ но може да се прави до 16 седмици. Нанасят се само върху засегнатия участък.
Биозинът е добър имуностимулант и при възрастни и деца над 12 год. се приемат по 2 (две) таблетки дневно 30 минути преди хранене и не трябва да се превишава дневна доза. Няма ограничения за продължителността на приема му. Пак казвам, че всичко е индивидуално. Друг препарат с добър ефект, особено в комбинация с Кондилина е Изопринозина, който се прилага по схема. Можеш да приемаш и например Ехинация или билкови чайове от женшен или ройбос.Успех!

Анонимен
# Дата: 28 апр 2014 15:01
Отговор 


Здравейте! Първо искам да Ви благодаря за изключително изчерпателния отговор на поставените от мен въпроси и за моралната подкрепа, която оказвате на всички нас - болните от това коварно заболяване! Благодаря Ви!
Искам обаче да Ви попитам как да постъпя при по-нататъшното ми лечение, тъй като лекуващият ме гинеколог смята, че независимо от това, че се мажа с Кондилин вече 5 седмици /по схемата 3 дни мазане - 4 дни почивка/, според него трябва да продължа да се мажа с Кондилин. В листовката към препарата обаче пише, че не е желателно да се ползва повече от 5 седмици. Гинекологът ми смята, че трябва да продължа да пия Биозин поне 2-3 месеца още, който щял да помогне на организма да се справи с вируса. Бих искала да споделя с Вас, че съм доволна от действието на Кондилина, тъй като към 20.04. всички кондиломи бяха изчезнали и лигавицата беше съвсем гладка, но на 24.04 отново се появиха последно изчезналите - на същото място. Вярно е, че са съвсем малко, но .....не бих искала да допусна да рецидивира цялата колония. Моля Ви, дайте ми съвет как да продължа с лечението по-нататък!
Колкото до чайовете - непременно ще си ги купя и ще започна още от днес да ги пия!
Още веднъж Ви благодаря и Ви желая ползотворен ден!

admin
Администратор
# Дата: 29 апр 2014 14:10
Отговор 


Здравей Анонимен, наистина Кондилина има добър ефект върху кондиломите. След като лекуващият специалист е преценил, че можеш да продължиш с него го направи. Все пак е наблюдаващ и знае кое е правилно, независимо от препоръката в листовката. По принцип и други пациенти продължават след като има резултат. Всички имуностимуланти се приемат поне 3 месеца за да може организма да се пребори с вируса напълно, така че го пий до тогава. Не се притеснявай ще се оправиш просто наистина трябва търпение. Успех и се радваме когато сме полезни!

Руми
# Дата: 29 апр 2014 15:17
Отговор 


Благодаря Ви от сърце! Бъдете все така мили,отзивчиви и полезни на нас - пациетите с проблеми!

admin
Администратор
# Дата: 30 апр 2014 12:06
Отговор 


Здравей Руми, благодарим за милите думи! Бърз успех с кондиломите!

ХъниБън
# Дата: 7 май 2014 23:18
Отговор 


Здравейте,искам да споделя нещо.И на мен ми се появиха кондиломи на ануса и съм до болка стресирана.Утре сутрин ще ми ги махат.Проблема ми е че изпитвам панически ужас от болници,абокати,игли и системи.Тези неща има ли ги след процедурата?За колко време ще ме изпишат?Упойката пълна ли е?Моля някой да отговори!

admin
Администратор
# Дата: 27 май 2014 11:34
Отговор 


Здравей ХъниБън, не се притеснявай всичко ще е наред. Подхода е индивидуален. Обикновено е с местна упойка и да няколко дни изписват. Успех!

блъдимери
# Дата: 29 май 2014 16:24
Отговор 


Здравейте, интересувам се грапавини около входа на влагалището непременно ли са кондиломи, или могат да са нормално състояние на кожата? Изгледах стотици снимки в интернет и така и не знам нормално ли е да имам такива изпъкналости по кожата - като малки стърчащи парченца... Тези грапавини ги имам от години, но едва сега се паникьосах. Ходя редовно на гинеколог, но никой нищо не ми е казвал. Възможно ли е гинеколог да не забележи кондиломи и трябва ли да обърна внимание на лекаря?

admin
Администратор
# Дата: 30 май 2014 10:19
Отговор 


Здравей блъдимери, не се притеснявай, не е задължително всички грапавини да бъдат кондиломи. Ако бяха би трябвало специалистът да ти каже, те се виждат и се разпознават. Все пак при следващото си посещение можеш да го попиташ и да му обърнеш внимание за повече информация.

Анонимен
# Дата: 30 май 2014 20:26
Отговор 


Zdraveite! Ot 6 meseca se borq s kondilomi i vse oshte nemojah da se otirva ot tezi gadosti. Az gi imam vitrshno viv vlagalishteto(ujasno e ) obgoriha me 3 piti pih imunustimulanti 6 meseca i sega otnovo se poqviha

Дорси
# Дата: 3 юни 2014 19:10
Отговор 


Здравейте отново! Благодаря за отговора и отзивчивостта!
Искам да попитам, тъй като съм имунизирана преди началото на половите си контакти с Гардасил през 2008г. -имунитетът, който се създава доживотен ли е или трябва реимунизация след известен период от време?
Също как бих могла да разбера какъв е титъра на антителата ми в момента? Тестът на Digene само от натривка ли се осъществява?
Благодаря предварително! :)

admin
Администратор
# Дата: 4 юни 2014 10:09
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай ще се оправиш просто наистина трябва търпение. За съжаление кондиломите са много упорити, но са лечими, просто е индивидуално при всеки. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 4 юни 2014 11:17
Отговор 


Здравей Дорси, след проведен първичен ваксинационен курс с Гардасил от 3 отделни дози по 0,5 ml, прилагани по следната схема: 0, 2, 6 месеца, се предполага, че продължителността на защитна ефективност е 5 години. За съжаление продължават проучванията върху дългосрочния ефект на ваксината. Чрез кръвен тест можеш да разбереш титъра на антителата си в момента. Тестът на Digene е единственият валидиран тест за ранна диагностика, позволяващ разграничаване на клинично значими инфекции с високорискови HPV типове. Пробата за HPV тест се взема от цервикалния канал. Материалът се взема с нежна четчица, така както се взема материал за цитонамазка. След това четчицата се поставя в контейнер, който съдържа транспортна среда. Така контейнера се изпраща в специализирана лаборатория за анализ.

додоми
# Дата: 11 юли 2014 11:02
Отговор 


Здравейте! Възможно ли е да се появят кондиломи по гениталиите ми без полов контакт, а само след орална любов с мъж?

admin
Администратор
# Дата: 14 юли 2014 10:21
Отговор 


Здравей додоми, по принцип най-разпространеният начин за заразяването с вируса причиняващ кондиломи е по полов път, независимо какъв е контакта вагинален, орален или анален. Инфектирането може да настъпи както седмици преди поява на брадавиците, така и месеци и дори години по-рано, в момент на спад на активността на имунната система те се развиват на повърхността на лигавицата. Освен при сексуален контакт можеш да развиеш кондиломи и от сауна, басейн, дори от чужда хавлиена кърпа /вирусът вирее във влажна среда/ или при кожен допир с тях. Дори и партньора да няма външна проява, ако е носител на вирусът го предава. За съжаление са упорити и трябва търпение при лечението им.

Aaaaa
# Дата: 30 юли 2014 15:21
Отговор 


Здравейте, на приятелят ми започнаха да се появяват множество брадавици около слабините. Те не са разположени върху лигавицата, която покрива пениса, а върху самата кожа около него,тестисите и ануса. Очевидно при самото бръснене те се разпространяват още повече. Ходи няколко пъти на дерматолог, но никой от тях не му обясни дали това са папиломи или кондиломи и изобщо каква е разликата между тях. Аз доколкото знам кондиломите се предават по полов път и се разпространяват върху самата лигавица. Именно те са опасни при жените относно рака на маточната шийка, докато папиломите се причиняват от други щамове, които не се свързват с това заболяване? Аз междувременно нямам никакви оплаквания или образувания, направим си и цитонамазка, която е в норма. Възнамерявам да си направя и хпв тест, за да съм сигурна. Вие можете ли да ми обясните по-обстойно този проблем?

Aaaaa
# Дата: 30 юли 2014 15:40
Отговор 


Пропуснах да кажа, че първите при него се появиха преди около година и би следвало и вече аз също да имам.

сисо
# Дата: 6 авг 2014 17:03
Отговор 


ЗДРАВЕЙТЕ ! имам кондиломи вътре в ануса ... горяха ми ги но само външните изчезнаха но ги мажа с оцет нищ о не става моля за помощ :(

admin
Администратор
# Дата: 28 авг 2014 15:19
Отговор 


Здравей Aaaaa, не се притеснявай, след като при теб всичко е наред при положение, че приятелят ти ги има от година, значи не са кондиломи. По принцип най-разпространеният начин за заразяването с вируса причиняващ кондиломи е по полов път, но можеш да ги развиеш и от сауна, басейн, дори от чужда хавлиена кърпа /вирусът вирее във влажна среда/ или при кожен допир с тях. Най-сигурният начин за да разбереш дали си носите на вируса е тестът, който възнамеряваш да си направиш. За повече подробности се обърни към лекуващият лекар. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 28 авг 2014 15:21
Отговор 


Здравей сисо, за съжаление кондиломите са упорити и трябва многооо търпение при лечението им. Все пак не се лекувай сам, консултирай се със специалист. Успех!

Щурак
# Дата: 1 сеп 2014 12:49
Отговор 


Здравейте, преди месец цитонамаската ми отчете ІІІб група. Лекуваха ме с вагинални таблети 12 дни. После отново ме изследваха и отново резултатът беше същия. Изпратиха ДНК изследване в София и оттам дойде положителен за 16. Сега на въпроса: може ли да съм заразила мъжете с които съм била преди години, пази ли ги презерватива или не? Трябва да знам, защото те, както и аз имаме вече връзки и не знам дали трябва да им кажа да водят приятелките си на лекар. Благодаря

black_rosef
# Дата: 2 сеп 2014 10:27
Отговор 


Здравейте. Преди месец и половина се лекувах от гъбички. Правена ми е цитонамазка преди лечението - резултат 2-ра група, гинеколожката ми каза,че е нормално след като имам гъбички и няма нищо страшно. Лекувах се с Гиназол крем и пих еднократно една таблетка на която не й помня името. След 2 лечението пуснахме микробиология, за да сме сигурни, че всичко е чисто. Така и беше. Преди 2 години ми правиха изследвания за HPV понеже цитонамазката беше със съмнения за това. Бяха отрицателни. Отското забелязах (отново) на входа на влагалището едно израстъче, като зърно от леща, не е грапаво, седи по-скоро като пъпчица. Това го забелязвам от години по принцип (появява се и изчезва), но до сега не съм се замисляла какво може да е, тъй като изследванията през годините не са дали някакъв положителен резултат за папиломи. Забелязвам, че се появява когато съм под напрежение или с отслабена имунна система. Случва се и след продъльжителен секс да се напипва повече. До сега никой не се е оплакал да е заразен от предишните ми партньори, но в момента имам постоянен и пак се появи и ми е притеснено какво може да е и да не съм го заразила. Ще ходя на преглед, но при положение, че преди месец го имах (забравих да го спомена, а и тя не го е видяла явно) и резултатите бяха отрицателни, дали е възможно да HPV? Нв трябва ли до сега да са се появили още,а не да нараства само в определени моменти?

admin
Администратор
# Дата: 2 сеп 2014 10:39
Отговор 


Здравей Щурак, използването на презерватив като предпазно средство, чувствително намалява, но не елиминира риска от заразяване с ЧПВ. При мъжете, инфектирани с ЧПВ по правило не се наблюдават клинични последствия, те основно са преносители на инфекцията, която при добър имунитет бързо изчезва от организма им. При теб възможна опастност има само за настоящия ти партньор, а не за тези от години преди това. Освен това предполагам, че всеки знае, че профилактичните прегледи и вземането ежегодно поне на цитонамазка е най-сигурният начин за да се вземат мерки ако възникне проблем от това естество. Принципно би трябвало настоящите им приятелки да го правят. Не се притеснявай минало е доста време за да има опасност за тях.

admin
Администратор
# Дата: 2 сеп 2014 11:45
Отговор 


Здравей black_rosef, не се притеснявай, мисля че е нещо безобидно. Все пак единственият сигурен начин е при следващия преглед да обърнеш внимание на лекаря за да го огледа обстойно и ако е необходимо да ти пусне изследвания. Предполагам, че е мастно топче, което при определени условия се активира, защото ако беше друго до сега щеше да имаш още образувания не само едно от време на време. Успех!

Milla
# Дата: 12 сеп 2014 15:55
Отговор 


Здравейте,имам няколко въпроса,на които надявам се,ще можете да ми отговорите.Имам имунизация срещу ЧПВ-Силгард-по схема ,преди началото на половите контакти-2007-2008година...чела съм,че протекцията и високият титър на антитела е проследяван и е сигурно,че е такъв до 5години от имунизацията..при мен 5 г. са минали..но не знам къде мога да изследвам настоящият си титър на антитела.Приятелят ми никога не е имал кондиломи,но все пак е имал предишна партнъорка..така,че предполагам,че пак може да ме зарази,дори да няма външна изява.Благодаря предварително!

nenormalniq
Участник
# Дата: 14 сеп 2014 15:15 - Променено от: nenormalniq
Отговор 


може ли да видите новия ми въпрос.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

web forum software miniBB™ © 2001-2024