Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / КОНДИЛОМИ
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Автор Съобщение
nenormalniq
Участник
# Дата: 14 сеп 2014 15:57 - Променено от: nenormalniq
Отговор 


Здравейте,

Аз съм момче от София,

Бих искал да ви разкажа първо моята история и след това бих искал да ти попитам няколко въпросчета.

Първо никога не съм правил секс без презерватив.

Преди време аз имах една приятелка с нея бях около 2 години.
Аз и бях пъривя на нея. След третия месец когато вече го направих ме на мен ми се появиха брадавици. и след 3 месеца и на нея . И тогава аз започнах да взимам мерки и да видим какви са тези брадавици. Накрая тя отиде на генеколог направи всички необходими изследвания и предписа едно гръцко лекарство с което и двамата да се мажем . При мен ефекта винаги беше много бърз махнаха се докато при нея останаха само малки който нещаха да се махат. Но след това го направих ме след като си помислих ме че сме се излекували, но уви пак при мен се появиха тези гадости. Аз пак се мазах с това лекарство и пак се махнаха , докато при нея нещатата загрубяха и трябваше да отидем при един друг специлист който и взимаше по 120 лева на мазане 70 лева работата и 50 лева лекарството човека я гледаше под микроскоп. И след това се разделих ме и до колко то знам тя се е оправила. Докато при мен всичко си е ОК нямам никакви брадавици.


Ето ги въпросите :
1) Около 1 година не съм правил секс и върпоса ми е дали са се махнали ? и ако го направя горе доло до колко време ще си проличи ?

2)Направих го това с яболковия оцед и нищо не стана ни щипе ни нищо
това може ли да подвърди че може да са се махнали ?

3) Лекаря ми каза че моята имунна система сега в момента е Много добра-това помага ли за кондиломите че ги нямама?

4)по принцип на мен ми се появиха точно около члена нямах нито една бръдавица на стъблото на члена само около него ми се появиха. Защо така се е получило? Може би заради презерватива ?


admin
Администратор
# Дата: 15 сеп 2014 10:59
Отговор 


Здравей Milla, по принцип ако си правиш редовно цитонамазка не се налагат допълнителни изследвания за ЧПВ. А лаборатории, в които можеш да си направете HPV hc2 тест има в София, Пазарджик, Пловдив, Плевен, Сливен и Варна. Поне тези са ми известни.

admin
Администратор
# Дата: 15 сеп 2014 11:09
Отговор 


Здравей nenormalniq, след като нямаш външни прояви няма от какво да се притесняваш. Освен това е минало доста време, което при добра имунна система, каквато в момента имаш, е достатъчно за да се изчисти организма. Относно ябълковия оцет реакциите са индивидуални и не доказват нищо. Мястото на появата им също е индивидуална и не е свързана с презерватива, който не предпазва на 100%, но е желателно винаги да се използва.

Тереза
# Дата: 18 сеп 2014 00:04
Отговор 


Здравейте, имам питане: преди около 3г аз и приятелят ми имахме полов контакт с друга двойка. Месеци след това си правих пълни изследвания, включително и за папилома вирус, койото беше негативен. Скоро разбрах, че момичето е оперирано от кондиломи на шийката. Не зная заразата при нея откога датира. Възможно ли е да съм заразена, но пък тогава резултатите да са били негативни? Т.е. ако вирусът го има, но не е активен, при изследването открива ли се? Дано ме разбрахте и благодаря.п.с. Приятелят ми не се е изследвал за папилома, няма оплаквания.

admin
Администратор
# Дата: 18 сеп 2014 10:49
Отговор 


Здравей Тереза, не се притеснявай нямат връзка нещата. Първо, ако беше носител щеше да излезе в резултата ти още тогава и второ периода е твърде дълъг за да имаш такива опасения. Споко!

Тереза
# Дата: 18 сеп 2014 12:35
Отговор 


Благодаря ви много, успокоихте ме. Хубав ден :)

admin
Администратор
# Дата: 19 сеп 2014 11:53
Отговор 


Здравей Тереза, моля. Радваме се когато сме полезни.

Notgood
# Дата: 25 сеп 2014 01:13
Отговор 


Здравейте, искам да попитам колко време теае обикновено лечението при мъжете и след като те са главно преносители на вируса, презервативите до каква степен предпазват партньорките им, благодаря предварително :)

admin
Администратор
# Дата: 25 сеп 2014 10:31
Отговор 


Здравей Notgood, по принцип подхода и продължителността на лечението е индивидуален, тъй като всичко зависи от имунната система на човека. При добър имунитет обикновено за 1-2 месеца организма се изчиства, но може и повече. Презервативите могат да помогнат, но не са надеждна защита /може би около 80-90%/, затова се препоръчва спиране на сексуалните контакти до пълно излекуване. При пациенти които са имали кондиломи се съветват да използват презервативи поне три месеца след отстраняването им.

Notgood
# Дата: 25 сеп 2014 12:42
Отговор 


Благодаря много, също искам да попитам как се процедира ако един път са изчезнали, а после пак са се появили, повтаря ли се същото лечение, освен имуномодулатор(изопринозин) хубаво ли е да се приема още нещо (аз пия комбинирани витамини, много плодове и зелен чай) :)

admin
Администратор
# Дата: 29 сеп 2014 10:01
Отговор 


Здравей Notgood, обикновено се прилага същото лечение, но понякога е възможно да се смени, това преценява лекуващият лекар според състоянието на пациента. Не се налага да приемаш нищо повече това е достатъчно за момента.

anilsjaa
Участник
# Дата: 9 окт 2014 17:01
Отговор 


здравейте,
бих искала да ви попитам следните неща:
Първо да кажа че преди 5 дни ми откриха кондиоломи и отидох на гинеколог и той ми каза да се върна след няколко дни и да ме маже с кондиолин няколко дни след което всичко ще се оправи.
Въпреки това отидох в Майчин Дом за второ мнение и д-ката която ме прегледа ми направи колпоскопия като каза че вижда някакво изменение на матката след което ми взе биопсия от мястото за изследване.
Също да отбележа че след това ми направиха електроагулация като ми премахна 5 -те малки кондиломи.След което не ми предписа никакви лекарства за засилване на имунната система.
В момента съм страшно притеснена тъй като си мисля че това с изменението са ракови неща...
В момента след тази манипулация ми се е подолу от долу,имам някаква бяла течност- не са гъбички и не знам дали това е нормално.

Също след като са ми премахнали кондиоломите има ли вероятност ако правя секс с моят приятел с бъдеще без презерватив да го заразя с това?
След като попитах това гинеколожката ми каза че само когато има кондиломи става заразяването. А след това нали вирусът стой в мен? има ли как да го премахна моля за помощ!

Също това изменение което са видяли и като ми направиха биопсията означава че имам раково или предраково изменение ли?
Също не проумявам защо ми направиха колоскопията и биопсията преди да ми е излезнал резултата от цитонамазката, тъй като ако резултата на цитонамазката е PAP 1 всичко това е излишно.
На 23 год съм , не раждала.
Моля за помощ!


Също има ли как да съм заразила бившият си приятел и настоящият? как да разбера кой ми го е предал това нещо.
Казала съм и на двамата и си правят микробиология която не знам дали ще докаже това?

admin
Администратор
# Дата: 13 окт 2014 10:39
Отговор 


Здравей anilsjaa, по принцип по време и след лечение на кондиломи се препоръчва няколко месеца прием на имуностимулант. Защото дори и да нямаш вече външни прояви вирусът не е изчезнал от организма ти. Приема се че чрез засилване на имунитета човек успява да се изчисти напълно. Желателно е да се изследва и партньора ти за носителство независимо, че няма налице кондиломи, защото в повечето случаи мъжете са само преносители на вируса и не винаги развиват симптоми. За съжаление инкубационният им период е дълъг /8 седмици най-малко/. Презервативът не предпазва на 100% и затова е желателно до пълно изчистване да се преустановят контактите. Относно течението - нормално е след проведена такава манипулация да се появи и до няколко дни, най-много седмица, да изчезне. Колпоскопията е метод за пълен оглед на маточната шийка и е необходимо да се направи при съмнения за изменения по нея. Както и биопсията е препоръчителна за по точна диагноза. Не мога да кажа какво точно е видял лекуващият лекар и какво е направил. Желателно е след лечение или без него, ако не се налага такова, да ти се направи цитонамазка. Правилно си посъветвала партньорите си да си направят изследване за носителство на вирусът предизвикващ кондиломи. Успех!

anilsjaa
Участник
# Дата: 13 окт 2014 13:37
Отговор 


Здравейте,
много ви благодаря за отговора.
Цитонамазката ще излезне в петък, а днес си взех изследванията от биопсията на шийката н аматката и те са следните : Сквамозен папилом, огнище с обилие от коплоцити, покрити-атипични.
Докторката ми каза , че в този случаи или трябва да се изрежат тези неща ( но го препоръчка на жени над 30год) или да се следи след 4 месеца , тъй като при повечето жени 70 % се премахвало от само себе си. И ако не расте не епроблем . Но ако желая може да ми го отстрани и след това мога да имам деца не е проблем.
Какво ще ме посъветвате за тази диагноза ? Бих искала да изчакам за да видя дали ще се махне от самосебеси.
Изписа ми изопринозим и алдара ( в случай че пак м ис епояват кондиломи ).
на 23 г съм.

admin
Администратор
# Дата: 15 окт 2014 09:49
Отговор 


Здравей anilsjaa, не се притеснявай. Сквамозен (плоскоклетъчен) папилом - представлява доброкачествен епителен тумор. Най-често се среща по кожа или лигавица под формата на брадавици. Единият вариант е да се наблюдава и да се правят редовно цитонамаки, а другият е да се отстрани изменения участък т.е. правилно те е посъветвала лекарката. И не е проблем после да си имаш дечица. За момента спокойно можеш да изчакаш.
Комбинацията Алдара и изопринозин дават много добър ефект при лечение на кондиломи.

rali
Участник
# Дата: 18 окт 2014 12:06
Отговор 


Здравейте аз също имам проблем с кондиломи искам да се излекувам мн сам притеснена защото от 1 година немога да се излекувам ходя постоянно по лекари жсеки ми говори че ще се оправя а няма нищо такова моля ви някои ако е успял да се излекува помогнете ми

rali
Участник
# Дата: 18 окт 2014 13:38
Отговор 


Здравейте аз също имам проблем с кондиломи искам да се излекувам мн сам притеснена защото от 1 година немога да се излекувам ходя постоянно по лекари жсеки ми говори че ще се оправя а няма нищо такова моля ви някои ако е успял да се излекува помогнете ми

rali
Участник
# Дата: 19 окт 2014 10:47
Отговор 


ima li lek

admin
Администратор
# Дата: 23 окт 2014 16:18
Отговор 


Здравей rali, за съжаление кондиломите се лекуват с упоритост и търпение. Подходът е индивидуален. Обикновено комбинация между Изопринозин + Алдара или Изопринозин + Кондилин, дава добър резултат. Просто при всеки е различно и трябва да се намери най-добрата комбинация за организма. Успех!

zdr
# Дата: 24 окт 2014 21:40
Отговор 


tra

zdr
# Дата: 24 окт 2014 21:44
Отговор 


zdraveite mnogo se pritesniavam poiavihami se gabi4ki na sramnata ustna i mnogo me sarbi tam kadeto e nad ezika vav ustata kato brakna sas prast vav ustata mislia 4e sa s6tite gabi4ki a i spah sas priatela mi i na nego mu se poiaviha sa6tite gabi4ki na polovia organ kakvo moje da e tova moliavi otgovoretemi

zdr
# Дата: 24 окт 2014 21:48
Отговор 


moliavi otgovorete mi az se pritesniavam nai ve4e za priateliami

admin
Администратор
# Дата: 27 окт 2014 09:59
Отговор 


Здравей zdr, след като имаш опасения, че това са гъбички е желателно да се консултираш със специалист, който ще ти каже какво е точно и ако е необходимо ще ти предпише терапия. Успех!

Allure
# Дата: 30 окт 2014 16:56
Отговор 


Здравейте,
И моя проблем е сходен като на повечето тук.
Преди няколко дни и при мен откриха кондиломи, отивайки просто за профилактичен преглед. Цитонамаската ми е ок. В понеделник ще ми излезе микробиологията и HPV тест за 6/11/16/28 (мисля че бяха така номерата - тези които причинявали кондиломи). Генеколожката ми изписа Фарматекс и Полижинакс вагинални таблетки, а кожната Изопринозин, като него каза че ще го пия 3 месеца по 15 дена всеки месец,3х2 на ден.
Иска да ида като свърша с вагиналните и щяла да ме маже с нещо не каза с какво, не спомена нищо за горене, а виждам, че масово се гори(надявам се да мина без това). Смятате ли, че подхода им е правилен?
Другото, което е искаше да заведа ми приятеля ми, гледахме го и не забелязахме нищо при него, какво би представлявал неговия преглед - просто оглеждане или ще има тестове и за него? Той се е притеснил повече от мен :( И вероятно ще отиде и той, за да сме спокойни. Как стоят нещата с правенето на секс по време на лечението и след него? Не съм очаквала, че може да ми дойдат такива неща на главата, винаги съм се пазела, но...
Какво друго бихте ми препоръчали за засилване на имунната система за да я подпомогна извън изопринозина? Някакви билки, витамини, може ми миене с разтвор от някакви билки?
Извинявам се за дългия пост и благодаря предварително за отговора :)

admin
Администратор
# Дата: 31 окт 2014 15:19
Отговор 


Здравей Allure, не се притеснявай. По принцип подхода при лечението им е индивидуален и след като е по преценка на лекуващия е и правилен. Обикновено се изписва Изопринозин за 3 месеца по схема, който наистина дава най-добър резултат. Относно мазането тя ще прецени с какво. Трябва да минат поне 8 седмици за да се проявят и на партньора ти някакви симптоми. Да, първо се прави оглед за кондиломи, ако не са на лице такива в повечето случаи се изписват и на него имуностимулатори. Понякога се прави и кръвен тест за носителство на вируса. Обикновено се препоръчва спиране но сексуалните контакти до излекуване, защото презерватива не предпазва. Освен Изопринозина можеш да приемаш в дните на почивка комбинирани витамини и чайове засилващи имунната система. За съжаление в повечето случаи лечението на кондиломи е продължителен процес изискващ търпение и никой не е застрахован. Успех!

Allure
# Дата: 3 ное 2014 14:38
Отговор 


Много благодаря за отговора! :)
Имам ново питане, утре ще ходя при лекарката, но до тогава да попитам. Излезна ми резултата за ЧПВ 6/11/16/18 и всички са отрицателни. Щом тези причиняват кондиломи, това че са отрицателни означавали, че не съм носител на вируса? И ако не съм носител как се появиха тези кондиломи? Възможно ли е, примерно приятеля ми да го носи, и при мен просто да се прояви, без да съм реално носител? В правилната посока ли мисля или пропускам нещо?
Благодаря отново :)

admin
Администратор
# Дата: 4 ное 2014 09:55
Отговор 


Здравей Allure, обикновено причината за появата на кондиломи е носителство на вирус от тип 6 и 11. Щом при теб са отрицателни дори и тези които са водят високи рискови от тип 16 и 18, най-вероятно организмът ти се е справил сам с вируса. Има и друг вариант, който ми се вижда почти невъзможен това да не са били кондиломи, но все пак те е гледал специалист и предполагам е първото - имаш силен имунитет. В повечето случаи наистина мъжът е само приносител на вируса и не развива симптоми, но няма как да имаш кондиломи които да са се появили от нищото. Изчакай и мнението на специалиста и не се притеснявай.

Allure
# Дата: 4 ное 2014 10:42
Отговор 


Благодаря отново!
С риск да стана досадна, ще питам пак :)
Това, че не нося вируса, означава ли че е по-малка вероятността пак да се появят, смисъл ако не се заразя отново, щом не го нося да не се проявява повече? Днес лекарката каза, че има голямо подобрение, но не са се изчистили напълно, замрази ги с течен азот, изписа ми и кондолин да ги мажа, като да продължавам със същите лекарства. Но по това, което каза, разбрах, че е възможно и някои от другите да нося, но лечението било еднакво. Надявам се да се изчистят скоро :))

admin
Администратор
# Дата: 5 ное 2014 10:00
Отговор 


Здравей Allure, по принцип дори и след излекуване има опасност някога пак да се заразиш и да развиеш кондиломи, но при теб имунитета е добър и смятам, че вероятността е почти нулева. Правилно е постъпила относно метода на лечение и е права, че подхода който най-често се прилага е този. Успех!

Allure
# Дата: 5 ное 2014 13:27
Отговор 


Дано, да минат напълно скоро и да не се появяват за в бъдеще :) Много благодаря за отделеното време :)

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

free forum software miniBB™ © 2001-2024