Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / КОНДИЛОМИ
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 6 ное 2014 10:52
Отговор 


Здравей Allure, дано и моля!

Асен
# Дата: 11 ное 2014 23:03
Отговор 


Здравейте.
Аз имам същия проблем от близо година се боря с кондиломите. Гориха ги с азот 3 пъти и пак се появяват мазах се с алдара и пак, пробвах и с оцетна киселина изчезнаха и пак се появиха. Сега мисля да пробвам алдара 3 месеца с Изопринозин, но прочетох, че не се препоръчва ако пикочната киселина е завишена. Мога ли да го пия ако ми е малко завишена и, ако пия и хранителни добавки за ставите и противовъзпалителни лекарства за стави?
Какви са начините да си засиля имунитета?
С оцетна киселина изчезват, но пак се появяват да ги унищожавам отново?

Асен
# Дата: 12 ное 2014 12:16
Отговор 


Моля ви дайте ми някакъв отговор Благодаря ви предварително.
Исках да попитам и дали трябва кондиломите да са отстранени и след това да се мажа с алдара или самият крем ги онищожава?

deniz
# Дата: 13 ное 2014 12:53
Отговор 


Polzvah wartek. Condilin kiselini I nay razni aldara I drugi gluposti byah v tokuda posle v voenna bolnica pri kadurina Nikoy nestava ot tyah Ne vidyah vnimanie samo zaguba na vreme I pari i se razmnojavat s vremeto samo lazer pomaga na vreme Obace predi da sa mnojestvo preporicvam doktor yulian penev varna i sisto imunno stimulatori izoprinozin ili biozin

admin
Администратор
# Дата: 13 ное 2014 14:24
Отговор 


Здравей Асен, за съжаление лечението на кондиломи е продължителен процес, изискващ търпение. По принцип комбинация Алдара за мазане + Изопринозин /3 месеца по схема/ или Кондилин за мазане + Изопринозин /3 месеца по схема/ дава добър ефект, но все пак нещата са индивидуални и зависят най-вече от имунната система на човека. Не пречи да си приемеш и лекарствата за ставите или лекото завишение на пикочната киселина. Все пак това всичко се приема след обсъждане с лекуващият лекар и по негова преценка. Имунитета се засилва с различни чайове, витамина или добавки. Самият крем Алдара ги унищожава. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 13 ное 2014 14:30
Отговор 


Здравей deniz, благодарим за поста и личното мнение като човек преминал през това изпитание.

Асен
# Дата: 13 ное 2014 17:51
Отговор 


Благодаря ви за отговора бих искал да попитам дали мога да използвам вместо Изопринозин, Кориолиус и какъв ефект има?

admin
Администратор
# Дата: 14 ное 2014 10:56
Отговор 


Здравей Асен, традиционно Кориолус е хранителна добавка, която се използва като имуномодулатор при ракови заболявания и полови инфекции, но в твоя случай по-добър ефект би имал приема на Изопринозин, който се препоръчва при лечение на кондиломи. Все пак решението е твое и на лекуващият специалист.

Жана
# Дата: 17 дек 2014 21:04
Отговор 


Здравейте, преди известно време имах кондиломи и сега въпросът ми е дали след като съм претърпяла настинка и съм добре, означава ли, че съм се отървала от този вирус? Питам, тъй като разбрах, че когато човекът носи вируса, при паднал имунитет те излизат.

admin
Администратор
# Дата: 18 дек 2014 09:58
Отговор 


Здравей Жана, по принцип нещата са индивидуални и зависят най-вече от имунната система на човека. След като е минало време и не са се появили до сега, най-вероятно вече не си носител на вирусът причиняващ кондиломи и имаш силен имунитет. Обикновено една настинка не е провокатор за появата им.

Жана
# Дата: 19 дек 2014 23:40
Отговор 


Благодаря Ви за отговора.

Много притеснен
# Дата: 5 яну 2015 21:22
Отговор 


Здравейте, преди няколко месеца след кратка връзка с жена, за която в последствие разбрах, че има кондиломи ми се появихаи на мен- пет пъти ми ги третираха с азот и и пих изопринозин по схема 3 пъти на ден по 2 таблетки за два месеца.Досега няма никакъв резултат, даже след празниците много са се увеличили, намират се главичката и близко до уретрата , и в момента са наистина много .Притеснен съм, защото няма никакъв ефект от лечението .Днес говорих с дерматоложка , kоято ми изписа Алдара крем и 2 пъти по 3 табл. Кориолус. Лекарствата ги поръчах и започвам лечението от утре., дано да има резултат. Само да спомена ,че след като пих 2 месеца изопринозин ми се появи горчив вкус в устата и гадене.
Моля, посъветвайте ме ,дали това е правилното лечение и какви изследвания трябва да си направя.Много Ви благодаря !

недоволен
# Дата: 9 яну 2015 13:47
Отговор 


Здравейте, от около година имам кондиломи. Гориха ми ги, но пак се появиха от тогава ги махам само с кондилин, пил съм на два пъти по 60 дни изопринозин не ми помага особено. Сега от време на време пак ми се появяват по един два. Лекуващият ме лекар ми обясни на няколко пъти, че кондиломите били прекалено малко и малки за да заразя когото и да е било, искам да знам това така ли е или просто не му се занимава ...благодаря предварително :)

nenormalniq
Участник
# Дата: 11 яну 2015 23:42
Отговор 


Здравейте,

Бих искал да ви поискам мнение. имам един проблем

Ето го и него :

През 2012 година октомври открихих че ми израства нещо. Около ствола на члена ми и в последствие разбрах че имам Брадавици и бях заразих бившата си приятелка. През време то което бях ме заедно тя ходише на лекар да се я мажат с микроскоп и там с някво швейцарско лекарство.
И с течение на времето тя се оправи. Аз през това време 2/3/4 пъти се мазах с едно гръцко лекарство и ми паднаха веднагически след това като ми паднаха брадавиците направих ме с нея секс и пак ми се появиха и се намазах 1/2 пъти в период около 1 до 3 седмици и спряха да се мажа и останаха супер малки брадавици 1/2 макс 3 да бяха . Стоях така до Септември 2013 година. След това се разделих ме с нея" И от тогава до сега не бях правил секс.Преди 3/4 дена за пръв път правих секс с друго момиче. Имайте на предвит че винаги съм използвал кондом. И горе доло не съм имал сексуален контакт около 2 години вече.

Между временно тези малки брадавицете който ми останаха се махнаха от самосебе си и от 2013 Октомври началото на Ноември което беше странно. И до момента нямам никви брадавици включително и сега нямам.
Пишави по този повод влезнах днеска в банята да се обръсна доло и забелязах че след като мина с брасначката около ствола потече кръв от 3-4 места който преди имах брадавици и след това видях че ми се показа леко кръвчица.
Не съм много сигурен че съм се порязъл и за това ви пиша тука.
Просто се обръснах и започна леко да тече кръв се едно съм се порязал.


Въпросите ми са следните:

1)Дали има шанс пак отново да ми се появят брадавицте след като съм спал с това момиче 3 пъти. Защото не бих искал нищото да и пренеса.

2)1 година и 1/2 месеца нямам никви симптоми че имам брадавици
имали шанс да се появят след сексуален контакт ? Горе доло и тоя е същия като първия ми въпрос..


3)Не съм ходил на лекар изобщо защото как то казах по горе бившата ми приятелка аз и бях първия и мисля че съм и го предал на нея.
Въпроса ми е дали има шанс да са ми в организма и да се появят след време ако има горе доло какъв е периода след сексуален контакт.


Благодаря ви предварително
Лек ден и приятна работа.

Любопитен
# Дата: 25 яну 2015 22:23
Отговор 


Здравейте,
искам да попитам какъв е процента на заразени с кондиломи в гърлото? Често срещано ли е и какви са симптомите? Възможно ли е при наличието на кондиломи в гърлото да се получи гнойна ангина, и ако е така какво е лечението?
Благодаря предварително за отговора!

admin
Администратор
# Дата: 28 яну 2015 10:50
Отговор 


Здравей Много притеснен, за съжаление лечението на кондиломи е продължителен процес, изискващ търпение. По принцип комбинация Алдара за мазане + Изопринозин /3 месеца по схема/ дава добър ефект, но все пак нещата са индивидуални и зависят най-вече от имунната система на човека. Надявам се при теб нещата да тръгнат на подобрение и да се излекуваш напълно. По принцип мъжете са само преносители на вирусът и се приема, че при добра имунна система и прием на имуностимулатори след няколко месеца организма се изчиства сам. Ако има ефект и изчезнат кондиломите напълно можеш да си направиш тест за носителство на вируса. ДНК тестът се извършва не по-рано от 3 месеца след приключване на лечението. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 28 яну 2015 10:57
Отговор 


Здравей недоволен, за съжаление лечението на кондиломи е продължителен процес, изискващ търпение и зависи най-вече от имунната система на човека. След като не са изчезнали напълно е желателно да нямаш полови контакти. Дори след изчистване се препоръчва поне 3 месеца да се използва презерватив, който по принцип е желателно да се използва винаги! Консултирай се и с друг специалист! Успех!

admin
Администратор
# Дата: 28 яну 2015 11:13
Отговор 


Здравей nenormalniq, ако нямаш външни белези т.е. дори и малки кондиломчета по члена значи просто си се порязъл и е съвпадение, че е на същите места. Периода е дълъг и след като не си имал никакви прояви от тогава, вероятността да не си е изчистил е почти нулева. Все пак се наблюдавай и използвай презерватив, както и до сега. За съжаление инкубационният период е дълъг от 2 до 8 месеца / това е от момента на заразяването до появата на първите симптоми/ след контакта се появяват първите кондиломи, но нещата се индивидуални и зависят от имунната система на човека. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 28 яну 2015 11:39
Отговор 


Здравей Любопитен, основното място за развитие на кондиломите е по кожата, полулигавиците и лигавиците на гениталиите и перианалната област. По-рядко се развиват в устата или в гърлото на индивид, който практикува орален секс с партньор, заразен с ЧПВ /човешки папилома вирус - който ги причинява/. Представляват зърновидни израстъци с големина от 2 до 10 мм в диаметър, с ясно очертани граници и с неравна повърхност. По принцип имат кръгла или неправилна форма. Цветът може да варира от светлосив и жълт до кафяв или сивкавочерен. Наличието им не води до гнойна ангина! Диагностицират се от специалист дерматолог и лечението е индивидуално.

Hope
# Дата: 29 яну 2015 17:55
Отговор 


Здавейте, и аз имам кондиломи, но са вътрешни на 1 см. от входа на влагалището. Въпросът ми е мога ли да ги мажа с Адлара.

admin
Администратор
# Дата: 30 яну 2015 10:41
Отговор 


Здравей Hope, за съжаление Алдара крем се прилага само по повърхността на гениталиите (половите органи) т.е. само външно. Желателно е да се консултираш със специалист преди да пристъпиш към лечението им! Успех!

Rozalla
# Дата: 31 яну 2015 11:37
Отговор 


Здравейте, въпросът ми е следният ,лечението с имуностимулиращи препарати веднага след като се открият кондиломите ли се назначава ,или се изчаква определен период от време? Питам ,защото началото на януари ми беше направена конизация за отстраняване на голям кондилом на маточната шийка и още един 2см навътре от входа на влагалището.След операцията при изписването попитах няма ли да ми предпишат да пия нещо за имунната система.Отговориха ,че на контролния преглед след месец ще назначат лечение. Вчера забелязах нови 3 малки кондиломи ,които този път са отвън до влагалището и се притесних ,че може би са се появили ,защото цял месец не направих нищо за да подобря имунитета си освен да пия вит.С по своя инициатива. Така ли е ,или си внушавам ? Аз така или иначе следващата седмица съм на преглед ,но ако може напишете според вас кай е най-добрия имуностимулатор ?И може ли примерно да направя един курс лечение с един препарат и след него да направя друг с друго лекарство?[b][/b]

anity
# Дата: 1 фев 2015 01:06
Отговор 


Zdraveite! Ot okolo 1 mesec imam kondilomi i tai kato v nachaloto ne im oburnah vnimanie stanaha poveche.Otidoh na dermatolog i mi kazaha za nai sigyrno da gi mahna s lazer. Ne sa mi pravili nikakvi izledvaniq za HPV nujno li e v takav sluchai?? otidoh i na ginekolog i samo s ogled mi kaza da gi izgorqs lazer. Problema mi e che neznam dali imam vutreshni i ne znam te kak se lekuvat?. Vunshno sa mi na dupeto, no imam i v golqma blizost okolo anusa koeto adski me pritesnqva malki i dosta na broi tam s lazera li pak se mahat ili ?? Neznam mn sam pritesnena sled 5 dni shre moga da otida na procedurata a do togava shte se poburkam. Blagodarq predvaritelno !

admin
Администратор
# Дата: 4 фев 2015 15:35
Отговор 


Здравей Rozalla, обикновено лечението с имуностимулатори започва веднага и се приемат в рамките на поне 3 месеца, но все пак подхода е индивидуален и в повечето случаи това преценява лекуващият лекар. Добър ефект в лечението на кондиломи има Изопринозин, който се приема по схема 3 месеца или Биозин. Вит.С не помага при лечението им. Препаратите за имунитет могат да се редуват след като изкараш един пълен курс с един, почиваш и после започваш другият продукт. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 4 фев 2015 15:41
Отговор 


Здравей anity, не се притеснявай от процедурата. Подходът при лечението на кондиломи е индивидуален и се преценява лекуващият лекар. След като той е приел този вариант, значи е най-подходящият за теб. Изследването за ЧПВ е желателно след проведено лечение за да се установи дали все още си носител на вируса. Успех!

Rozalla
# Дата: 5 фев 2015 14:01
Отговор 


Благодаря за отговора !
Не мога да си обясня защо не ми беше назначено лечение с имуностимулатори.Не знам ,но все повече ми се втълпява мисълта ,че не ми предписаха нищо за да се появят нови кондиломи и съответно отново да се наложи лечение ,което естествено ще си заплатя.Ако е така направо съм възмутена.И аз в началото си мислех ,че може да е имало причина за да не ми изписват нищо ,и съжалявам ,че сама не започнах да пия Изопринозин ,за който четох в нета ,че се пердписвал в такива случаи. Утре съм на преглед и ако отново не ми изпишат нищо започвам с Изопринозин.
Искам да помоля за още нещо.Може ли да ме насочите към наистина добър специалист ,при когото да продължа лечението си,защото имам съмнения ,че ако продължа при този ,при когото съм, лечението ще се проточи дълго, и не съм убедена ,че изобщо ще има добър край.
Затова молбата ми е вие или пък някой от четящите и пишещите тук ако знае за лекар ,който се справя успешно с проблема кондиломи да напише координатите му за да се свържа с него.
Още веднъж благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 5 фев 2015 16:36
Отговор 


Здравей Rozalla, за съжаление лечението на кондиломи е продължителен процес, изискващ търпение и зависи най-вече от имунната система на човека. Надявам се този процес при теб да не е дълъг и да се излекуваш напълно. Успех!

pritesnen
# Дата: 13 фев 2015 20:45
Отговор 


zdraveite zabelqzah kondilomite ot okolo mesec iskam da popitam dali moga da zarazq priqtelkata si chrez dopir na sramnite ustni

koko
# Дата: 14 фев 2015 13:53
Отговор 


ako momicheto e v inkubacionniqt period kak moje da se predpazi ot kondilomite

admin
Администратор
# Дата: 16 фев 2015 11:42
Отговор 


Здравей pritesnen, в повечето случаи заразяването е по полов път, като съществува риск за инфектиране независимо от вида на сексуалния акт - вагинален, анален и орален. Възможно е в лигавицата на устата също да има папиломновирусни образувания, които да бъдат пренесени в гениталната област. Макар и изключително рядко, но е възможно човек да пренесе папиломния вирус и с ръцете си. Затова докато не се излекуваш е желателно да нямате контакти за по-сигурно!

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024