Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / КОНДИЛОМИ
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 16 фев 2015 13:42
Отговор 


Здравей koko, по принцип, ако момичето е в т.нар. инкубационен период означава, че вече е носител на вирусът който причинява кондиломите, просто все още няма симптоми и не може да се предпази. За да се гарантира известна надеждност да не прихванеш вируса трябва винаги да се използва презерватив!

pritesnen
# Дата: 16 фев 2015 17:30
Отговор 


kakuv e shansat da se e zarazila ot tozi dopir

admin
Администратор
# Дата: 17 фев 2015 11:42
Отговор 


Здравей pritesnen, нещата са индивидуални и зависят от имунната система на човека преди всичко. По принцип вероятността е минимална, може и да не се е заразила и всичко да е наред! Случва се изключително рядко!

koko
# Дата: 17 фев 2015 14:46
Отговор 


a ako priqtelkata mi ima kondilomi v ustata pri celuvka s ezik shte mi gi prenese li

admin
Администратор
# Дата: 18 фев 2015 09:51
Отговор 


Здравей koko, след като причинителят е вирус и има кондиломи в устата макар и много рядко е възможно да се принесе при целувка. Все пак всички зависи от имунната система на човек!

Асен
# Дата: 19 фев 2015 10:26
Отговор 


Здавей те! Искам да попитам дали мога да предам вируса на момиче ако нямам външни образования, защото имам приятелка с която все още не сме правили секс и ме е страх да не я заразя и незнам като дойде времето за това какво да и кажа?
Използвах алдара и изопринозин 3 месеца и няколко кондилома изчезнаха, но имаше такива които неможаха да се махнат сега ги изгориха с ток и доктора каза че би трябвало да не излизат повече и че имунитета на мястото е добър.

admin
Администратор
# Дата: 23 фев 2015 11:18
Отговор 


Здравей Асен, по принцип трябва да минат няколко месеца докато организмът се изчисти напълно, но все пак всичко зависи от имунната система на човека. Ако е минало повече от месец и нямаш нови излезли може би всичко е наред. Желателно е въпреки всичко да се използва винаги презерватив.

Doroti
Участник
# Дата: 9 мар 2015 16:32
Отговор 


Здравейте ! Аз и съпруга ми имахме кондиломи преди 4 г моите ги излекувахме с алдара още тогава и повече не са се паявявали , докато неговите ги гори и пак се появяват с кондилин , с мравчена киселина , с азот , с ток и дори и изопринозин пи по схема в продалжение на 3 м; Сега отново се появиха 2-3 при него и пак същата песен на нов глас ;През всичките тези годени правим секс само с кондоми, за да не ми ги предаде отново ;Но въпроса ми е следния : тъй като вече плануваме да имаме дете искам да попитам може ли да започваме вече с опитите в случай ,че той все още не се е излекувал ,какъв е риска за мене евентуално и какво бихте препоръчали Вие ! Предварителна Ви благодария за обърнатото внимание !

admin
Администратор
# Дата: 11 мар 2015 15:36
Отговор 


Здравей Doroti, желателно е да се излекува и тогава да си направите бебе. В противен случай има голяма вероятност ти ги предаде, което не означава, че не можеш да износиш плода. Ако по време на бременност се появят кондиломи раждането в повечето случаи се препоръчва да стане оперативно чрез секцио. Ако в миналото пациентката е имала кондиломи, но по време на бременност няма, то тогава раждането при липса на други противопоказания може да стане по нормален път, но всичко се преценява от наблюдаващия специалист по време на бременността. Успех!

Doroti
Участник
# Дата: 13 мар 2015 17:04
Отговор 


Благодаря Ви много за обърнатото внимание ! Само искам да попитам още нещо : колко време , след като са спрели да излизат нови и нови кондиломи може да се счита , че той вече е излекуван или с други думи , , след колко време може да работим по въпроса ? Отново Ви благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 16 мар 2015 15:26
Отговор 


Здравей Doroti, по принцип инкубационния период на кондиломите е дълъг от 2 до 8 месеца, но ако след проведено лечение примерно след 2-я месец не се появи отново дори и един, можете да започнете с опитите за бебе. Успех!

Doroti
Участник
# Дата: 18 мар 2015 11:08
Отговор 


Благодаря ! :)

hmm
# Дата: 26 мар 2015 00:43
Отговор 


chetoh che virosut ne moje da bude izlekuvan i pri spad v imunnata sistema pak izlizaqt kondilomi vqrno li e cql jivot li shte se borim s tqh

дани
# Дата: 26 мар 2015 12:28
Отговор 


Здравейте, искам да попитам кондиломите до живот ли са ? Възможно ли е след отстраняването им и пиенето на имуностимуланти организма да се пребори с тях и да не се появят повече ?

admin
Администратор
# Дата: 1 апр 2015 15:26
Отговор 


Здравей hmm, по принцип лечението на кондиломи и най-вече на вируса който ги причинява е дълъг и продължителен процес, изискващ огромно търпение, защото всичко зависи и от имунната система на човека. Въпреки това, човек не остава носител цял живот. Колкото и да е трудно в даден момент успяваш да го пребориш вируса.

admin
Администратор
# Дата: 1 апр 2015 15:30
Отговор 


Здравей дани, кондиломите не са за цял живот. Да, възможно е след отстраняването им и прием на имуностимуланти по схема поне 3 месеца и добър имунитет повече да не се появят.

Rofzalla
# Дата: 6 апр 2015 14:25
Отговор 


Здравейте, бях ви писала преди около месец.Имах 2 кондилома единия на маточната шийка ,другия на входа на влагалището.Направиха ми конизация ,отсраниха ги, пих Изопринозин по схема.Засега не виждам външни нови.След месец съм на втори контролен преглед при гинеколога си .Въпросът ми е днес докато си правех интимния тоалет усетих някакво образувание вътре съвсем в началото на ануса.Подозирам ,че може да е кондилом.Искам да помоля да ме насочите при какъв лекар трябва да отида за да ме прегледа и да знам какво се случва, и дали това образувание е кондилом в ануса? Имам и още един въпрос мога ли да пия отново Изопринозин така профилактично и след колко време? Назначено ми беше да изпия 2 опаковки 3 по 2 таблетки докато свърша едната опаковка после почивах 1 седмица и втората опаковка по същия начин. Това беше през месец февруари,сега мога ли да повторя или с някакво друго лекарство?

admin
Администратор
# Дата: 7 апр 2015 10:56
Отговор 


Здравей Rofzalla, по принцип специалист - АГ, кожен или хирург не би се затруднил при диагностика на кондиломи около ануса. Желателно да се консултираш със един от тях за да се потвърди или отхвърли предположението ти. Да, можеш да започнеш прием на Изопринозин, минало е повече от месец от последния му прием. Най-добър ефект има върху организма, но можеш и да приемаш и друг имуностимулант, но все пак първо се консултирай с лекар. Успех!

Rofzalla
# Дата: 7 апр 2015 14:05
Отговор 


Здравейте отново.
Проблема е ,че нещото ,което мисля ,че е кондилом не е около ануса, а вътре , около 1см навътре от входа на ануса.Откакто ми направиха конизацията започнах през ден през два с пръст да проверявам и ануса понеже се притеснявах ,че и там може да се появят.Така вчера го напипах и се уплаших много.Като не знаех при какъв лекар да се запиша си запазих час при гастроентеролог.Предполагам ,че трябва да се направи ректоскопия или и аз не знам какво точно.Но така с просто око отвън няма как да се забележи,поне аз нищо не виждам , а повярвайте всеки ден щателно се преглеждам за някакви външни изменения.Дано пък се окаже напразна тревога ,макар ,че едва ли. правилно ли съм постъпила като се записах за гастроентеролог или да търся хирург направо?

admin
Администратор
# Дата: 8 апр 2015 15:21
Отговор 


Здравей Rofzalla, по приницип кондиломи излизат и по навътре от входа на ануса. Гастроентеролога едва ли ще ти помогне в диагностиката, по-добре се консултирай с хирург. Все пак може и да не е такова и да се притесняваш напразно. Успех, дано всичко е наред!

Rozalla
# Дата: 9 апр 2015 11:03
Отговор 


Да, точно така се оказа гостроентеролога не ми помогна ,но пък същия ден посетих хирург.Не останах доволна от прегледа ,защото той включваше опипване само с пръст и заключението беше,че нищо ми няма.Това ,което съм напипвала било сфинктера.Така ,че ще посетя друг хирург и ще искам по-обстоен преглед.Обаче не съм наясно какво точно да искам от лекаря.Знам ,че прекалявам с въпросите си ,но се притеснявам и е затова.Искам последно да ви попитам при хирурга какво изследване да си направя?Ясно е ,че само с преглед с ръка без да е погледнато по някакъв начин и отвъртре няма как да се установи нещо.Моля ви ,ако знаете какво точно да се направи да ми кажете.Благодаря предварително за отговорите ви!

admin
Администратор
# Дата: 9 апр 2015 13:35
Отговор 


Здравей Rozalla, възможно и да се притесняваш напразно. Не изключвай тази възможност! По принцип хирурга освен палпаторно т.е. с пръст, може да ти прегледа и със спекулум, има такива, които са като гинекологичните, но са по тесни и малки. Друг инструменти или изследване като за начало не се налага. Консултирай се и с друг специалист и ако и той каже същото, значи всичко е наред!

Rozalla
# Дата: 11 апр 2015 17:32
Отговор 


Благодаря ! Дано всичко е напразно! След празниците ще посетя друг хирург и наистина силно се надявам да няма нищо и повече да не ми се появявт кондиломи ! Благодаря ви за съветите!

Валя
# Дата: 13 апр 2015 23:53
Отговор 


Здравейте! Не съм сигурна, че имам кондиломи, защото часа ми за преглед е след 3 дни. Имам две продълговати израстъчета на входа на влагалището...розови са. Последно когато правих секс ги нямаше / сигурна съм /, появиха се след седмица. Има ли опасност да съм заразила мъжа.

Валя
# Дата: 14 апр 2015 08:48
Отговор 


....или те сигурно са си били там, проста са били по-малки и затова не съм ги напипала ?

Валя
# Дата: 14 апр 2015 08:54
Отговор 


Ако имунната му система е силна, може и да не се е заразил, нали? Моля ви кажете ми - да.

admin
Администратор
# Дата: 20 апр 2015 15:44
Отговор 


Здравей Rozalla, дано всичко е наред и радваме се когато сме полезни. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 20 апр 2015 15:51
Отговор 


Здравей Валя, не се притеснявай предварително, може всичко да е наред. Ако са кондиломи не е задължително и при партньора да се появят, но се лекуват винаги и двамата, защото в повечето случаи мъжът е само приносител на вирусът причинящ кондиломи. А ако са от друг партньор има вероятност да му ги предадеш. Успех!

Rozalla
# Дата: 30 апр 2015 19:36
Отговор 


Здравейте ,отново искам само да споделя облекчението си ,че при прегледа ,който ми направиха не откриха кондиломи в ануса.Явно наистина съм си въобразила ,че имам.
След няколко дни ми е и контролния преглед и при гинеколога и дано и там всичко е добре. Знам ,че оттук насетне ще трябва постоянно да съм на тръни дали ще избият отново или не ,но все пак съм обнадеждена ,че засега не се появяват.
Искам отново да попитам нещо.От около 2 седмици на партньорът ми от вътрешната страна на бедрото му е избила една брадавица.Възможно ли е да е кондилом? По пениса и около него няма.Какви са рисковете за мене?Дали аз съм го заразила?
С него се виждаме от месец и при първият ни интимен контакт я нямаше.Всъщност ние само 3 пъти досега сме правили секс и то само с презерватив.Знам ,че презерватива не предпазва от кондиломи и затова се притеснявам ,че може би аз съм го заразила.
Искаме да сме заедно ,но не знам как да се получи това така ,че да е безопасно и за двама ни. Вие какво ще ме посъветвате ?

admin
Администратор
# Дата: 5 май 2015 10:10
Отговор 


Здравей Rozalla, радваме се, че всичко при теб е наред и се надяваме повече да не се появяват и да не си непрекъснато в напрежение.
Не се притеснявай по принцип при мъжете кондиломи се появяват на половия член в самия пикочен канал, около и в ануса, така че вероятността това да е такова е почти нулева. Все пак за да се успокоите напълно се консултирайте със специалист. Успех!

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

web forum software miniBB™ © 2001-2024