Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / КОНДИЛОМИ
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Автор Съобщение
Ани
# Дата: 10 юли 2015 10:38
Отговор 


Здравейте ,
Имах партньор който преди мен е бил с жено която е страдала от рак на маточната шийка и се е оперирала и излекувала от нея.
Възможно ли е да ме зарази с него ?

Хахо
# Дата: 13 юли 2015 14:49
Отговор 


Не си давайте напразно парите за изопринозин, изобщо не помага. Пробвайте с хапчета с екстракт от котешки нокът, натурален и естествен продукт. След изключително мъчение при лечението на тези гадини само това ми помогна. Но се иска постоянство и търпение. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 13 юли 2015 15:19
Отговор 


Здравей Ани, по принцип партньора ти няма как да ти предаде рак на маточната шийка, а евентуално вирусът който го причинява и то в много редки случаи. Причинителят му е т.нар. ЧВП /човешки папилома вирус/, който дори и да ти предаде не означава че ще развиеш и рак. Прави си цитонамазка всяка година и всичко ще е наред.

admin
Администратор
# Дата: 13 юли 2015 15:21
Отговор 


Здравей Хахо, благодарим за личното мнение и подкрепата ти!

Roni
# Дата: 13 юли 2015 23:53
Отговор 


Zdraveite predi vreme imah kondilomi bqh se izlekuvala ot tqh no sega zabelqzah dve pravih si izledvane dali sa.ot tipa 4pv I tip 16 18 bqha otricatelni tai kato nqmam vazmojnost da posetq ginekolog v momenta mislq da zakupq izoprinazin I.kondilin shte si.navredq.li po.nqlaf nachin ili...zashtoto predishniq put.me.lekuvaha samo.s tova blagodarq vi predvaritelno

Roni
# Дата: 13 юли 2015 23:55
Отговор 


Trqbva li otnovo da pravq isledvaneto I trqbva li da se pritesqvam zashtoto az znam.che.tova ne moje da se izlekuva a prosto moje da se "prespi" molq daitw mi savet neznam kak da postupq

admin
Администратор
# Дата: 14 юли 2015 10:56
Отговор 


Здравей Roni, желателно е преди да пристъпиш към самолечение да се убедиш напълно че са кондиломи и да се консултираш със специалист. Обикновено след като е била успешна първият път тази комбинация, след това отново помага, но имай в предвид че не е задължително. Най-добрият вариант е консултация със специалист. По принцип макар и трудно човек се излекува от кондиломите, и при носителство на ЧПВ се предписват имуномодулиращи и противовирусни средства,чиято цел е да потиснат вирусното размножаване и да подпомогнат имунната система в процеса на самоизчистване от вируса т.е. можеш да се излекуваш напълно.

ассс
# Дата: 21 юли 2015 00:59
Отговор 


здравейте,искам да попитам може ли примерно ако имаш кокоши трън на ръката доста развит след третиране с лепенки и тем подобни да изчезне но през това време примерно някой път кърви това на ръката и при допир със нежните си места да се появят кондиломи смисъл имаш кокоши трън на пръста доста голям лекуваш го кърви и по някъкъв начин без да си го пипнал от др. човек сам да си си причинил кондиломи по нежните места или 100% е по полов път ?

имуностимуланти
# Дата: 21 юли 2015 01:08
Отговор 


Здравейте , приятелката ми имаше кондиломи заразих се и аз при нея нещата се излекуваха ходи на гинеколог изгори ги с кондилин пи имуностимуланти бяха скъпички аз ходих на кожен изписа ми едни антиоксидант стронг на валмарк пия вече трети месец но резултат няма изгори ги с азот пак се появиха аз ги изгорих с кондилин няколко пъти пак се появиха , въпросът ми е ако си купя от тези имуностимуланти които приятелката ми ползва проблем ли ще е да ги пия при положение че три месеца вече съм пил и продължавам да пия тези на валмарк...лекарката ми каза да ги пия от 2 до 5 ГОДИНИ .... да си сменя ли лекаря или да и се доверя ?

admin
Администратор
# Дата: 21 юли 2015 12:34
Отговор 


Здравей ассс, не се притеснявай от кокоши трън не можеш да хванеш кондиломи. Основният начин на предаване е по полов път, в много редки случаи и при кожен допир, но не и по кръвен от кокоши трън. Споко!

admin
Администратор
# Дата: 21 юли 2015 12:40
Отговор 


Здравей имуностимуланти, за съжаление лечението на кондиломи е дълъг и упорит процес изискваш търпение. Можеш да си вземеш от имуностимулантите предписани на приятелката ти, но след като си пил три месеца направи кратка пауза от 10 дни и тогава. Подхода все пак е индивидуален и не означава, че това което е дало при нея резултат ще даде и при теб. Мисля, че добре да се консултираш и с друг специалист, но все пак решението е твое. Във всички случаи няма да ти навреди. Успех!

accc
# Дата: 21 юли 2015 12:41
Отговор 


мс за бързият отговор, а може ли от тоалетна чиния обществена тоалетна ?

admin
Администратор
# Дата: 23 юли 2015 13:06
Отговор 


Здравей accc, не се притеснявай от тоалетна чиния не може да се заразиш с тях.

benjeta
Участник
# Дата: 6 сеп 2015 12:26
Отговор 


nnnn

benjeta
Участник
# Дата: 6 сеп 2015 12:29
Отговор 


Много съм притеснена искам да знам хора които са се лекували от папилома вирус и са били сами жени без партньор как продължават имат ли семейства деца след това и ако след лечение 3 год не си правил секс възможно ли е организма да изчисти вируса Благодаря извинявам се ако е тъпо притеснена съм много

benjeta
Участник
# Дата: 6 сеп 2015 12:53
Отговор 


Ох и аз май се сблъсквам с този проблем и съм много уплашена открих си израстъци и каквото изчетох са кондиломи отидох при личната тя ми даде направление и от другата седмица ще ходя по докторите искам да попитам хора кои са се лекували и са сами били без партньор как продължават на татък имат ли семейства деца,жена съм но в момента нямам приятел и се страхувам че така ще си остана и ако след лечение са минали 3 години и не си правил секс възможно ли оганизма да се изчисти от вируса Благодаря предварително и извинявам се ако ви се струва тъпо ,но съм много притеснена и отчаяна

admin
Администратор
# Дата: 8 сеп 2015 10:33
Отговор 


Здравей benjeta, не се притеснявай всичко ще се оправи. За съжаление лечението на кондиломи е продължителен процес изискващ търпение. Причината за появата им е ЧПВ /човешки папилома вирус/. При добра имунна система, имуностимулатори и съответното лечение организмът се изчиства и се възстановяваш напълно. Просто запази спокойствие, въпреки всичко и се лекувай. Успех!

Desi_pkd
Участник
# Дата: 8 дек 2015 17:58
Отговор 


Здравейте!
В друга тема бях писала по друг проблем, но споменах тогава, че се лекувах от ЧПВ. 3 месеца пих Биозин и впоследствие изследването показа, че съм се излекувала :)
Това е чудесно, НО...
Когато открих, че имам кондиломи - а оттам се усъмнихме с лекаря ми, че имам и ЧПВ, приятелят ми нямаше почти никакви проявления - 1 или 2 кондилома... И двамата се мазахме с Кондилин, аз, както казах, пих Биозин. Той не пи имуностимулатор... Но кондиломите изчезнаха и при двама ни :)
Преди няколко дни обаче се оказа, че той има 4-5 кондилома на тестисите.... От около седмица беше започнал да пие Биозин... Не му го е предписвал лекар... Надявам се, че няма да му навреди Биозин-а (все пак се води хранителна добавка)....
Възможно ли е аз отново да съм заразена с ЧПВ (правим секс без презерватив)?
От въпросите и отговорите тук разбрах, че след лечение, поне 3 месеца след това има възможност вирусът отново да се прояви. Така ли е?
Като цяло - при установяване на ЧПВ каква е процедурата? И двамата партньори се лекуват еднакво и едновременно? Забрана за секс?
Благодаря ви предварително за отговорите!

admin
Администратор
# Дата: 9 дек 2015 09:48
Отговор 


Здравей Desi_pkd, причинителят на кондиломи е човешки папилома вирус. За съжаление процесът е дълъг, защото са упорити. Винаги се лекуват и двамата партньори, желателно е до пълно излекуване да се избягват сексуалните контакти, защото дори и да се използва презерватив няма 100% гаранция за предпазване. Лечението им винаги включва имуностимулатор - 3 месеца по схема и мазане на кондиломите, все пак всичко се преценява от лекуващия специалист. Не означава, че сега ти отново ще се заразиш, но процента вероятност е голям. Желателно е да се консултирате с лекар, за да прецени вида и продължителността на лечението. Успех!

Галена
# Дата: 15 дек 2015 15:06
Отговор 


Здравейте, партньорът ми ме зарази с кондиломи обаче той нямаше. След като се подложихме на лечение изчезнаха. Обаче тъй като те могат да се появят повторно това значи ли че и двамата все още сме заразни и можем ли да не използваме презарватив. Трябва ли да си направим някакви допълнителни изледвания.

admin
Администратор
# Дата: 16 дек 2015 07:12
Отговор 


Здравей Галена, това че нямате външни прояви т.е. кондиломи, не означава, че сте се изчистили от вируса /ЧПВ/, който ги причинява. При добра имунна система и прием на имуностимулатори по схема около 3 месеца се предполага, че организма се изчиства. Желателно е да се използва презерватив, независимо, че не дава 100% гаранция. Можете да си направите изследване за носителство на вируса. Консултирайте се със специалиста който Ви е назначил лечението. За съжаление лечението на кондиломи е продължителен процес изискващ търпение. Успех!

6911
Участник
# Дата: 12 авг 2016 23:12
Отговор 


Привет! Предписаха ми Изопринозин за лечиние на HPV , но този медикамент е спрян от продажба вече и в нашата съседка Гърция, не бих могла да коментирам причините, но със сигурност има защо, бих искала да заменя Изопринозин с друг имуностимулант, които също да действа конкретно срещу този вирус, но да бъде с по-малка токсичност и да се съчевава добре с Алдара крем.
Не мога да взема решение кое е най-подходящо на този най-ранен етап от лечението ми. Моля да ми препоръчате удачен имуностимулант.
Благодаря предварително.

admin
Администратор
# Дата: 15 авг 2016 11:22
Отговор 


Здравей 6911, не се притеснявай, но е желателно да се консултираш със специалиста предписал ти лечението на ЧПВ, който най-точно ще прецени с какво да заместиш Изопринозин или поискай мнението на лекар - хомеопат. По принцип добри имуностимулатори например са Кориолус и Биозин. Успех!

Анонимен
# Дата: 24 авг 2016 18:27
Отговор 


Здравейте от известно врее при къпане усещах топчета около ануса но не обърнах голямо внимание на това...но преди 2 дни реших да погледна с огледалото за какво става на въпрос и останах като ,,гръмнат" в момнета съм много притеснен .... януари месец имах розов лишей и го влачех чак до май и едвам се отървах сега пък това....направо не ми се живее във сериозна дълбока депресия съм. Когато опипвам усещам че ввътре в ануса има неравности и ме е страх че ще се наложи оперативна намеса и това ще е края...нне мога да прикача тук снимки иначе бих го направил...

admin
Администратор
# Дата: 26 авг 2016 08:59
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай и не се вкарвай в излишни филми, а се консултирай със специалист, в случая хирург. Най-вероятна имаш хемороиди, които са лечими с малко повече търпение. Успех!

Елица
# Дата: 23 дек 2016 22:15
Отговор 


Здравейте, от няколко месеца мъчително лекувам кондиломи, но въпреки това с приятеля ми правим секс от време на време. Но последните пъти казва, че усеща нещо вътре, което дразнело члена му, т.е. според него имам вътрешни кондиломи, които не могат да се видят. Чак другия месец ще мога да си запиша час за гинеколог, но искам да попитам възможно ли е да имам вътрешни кондиломи? При диагностика на видимите такива гинеколожката не спомена да имам и вътрешни, но аз не бях и питала. По принцип гинекологът ли може да каже дали имам наличието на вътрешни, как всъщност се диагностицират и какво е лечението им?

admin
Администратор
# Дата: 16 яну 2017 10:09
Отговор 


Здравей Елица, за съжаление лечението на кондиломи е продължителен процес изискващ търпение и е препоръчително да се избягват сексуалните контакти, защото дори и използването на презерватив не е надежден метод за предпазване на партньора. След като усеща известен дискомфорт е желателно да се консултира със специалист - уролог, хирург или кожен за мъжете, а жените посещават гинеколог. Лечението е индивидуално по преценка на лекуващият лекар след преглед. Споко и успех!

ЧПВ Схема
# Дата: 26 яну 2018 17:04
Отговор 


Накой може ли да сподели схемата за приемане на биозин при ЧПВ.

admin
Администратор
# Дата: 29 яну 2018 10:07
Отговор 


Здравей ЧПВ Схема, по принцип Биозин, който е естествен имуностимулант, при възрастни и деца над 12 год. се приемат по 2 (две) таблетки дневно 30 минути преди хранене. Желателно е да не се превишава препоръчаната дневна доза. Няма ограничения за продължителността на приема, но най-малко 3 месеца, след което се правят нови изследвания и се преценява от лекуващият лекар.

vinetu84
Участник
# Дата: 17 фев 2018 01:05
Отговор 


Здравейте!! Наскоро посетих дерматолог, който ми откри кондиломи , намиращи се около ануса. Предписа ми кондилин и хапчета за имунитета, но като се прибрах се зачетох за този вид заболяване и разбрах ,че съществуват и вътрешни. Та въпросът ми е как мога да разбера дали имам вътрешни и при каккъв доктор се ходи. Ако може да ми кажете нещо за лечението на вътрешни кондиломи и дали е скъпо

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

chat forum software miniBB™ © 2001-2024