Общински здравен център - Шумен

- Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / КОНДИЛОМИ
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 .
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 20 фев 2018 10:24
Отговор 

Здравей vinetu84, не се притеснявай, необходимо е да посетиш хирург, който след преглед ще ти каже дали имаш или не вътрешни и евентуално начин за лечение. Подхода е индивидуален и се преценява от лекуващият лекар.

Corden
# Дата: 22 фев 2018 18:57
Отговор 

Здравейте!
Преди година ми откриха генитални брадавици. Ходих на дерматолог, който ги изгори (почти всички, като се прибрах видях, че е пропуснал една 2).6 месеца по-късно, имах емоционален шок(последван от депресия) и те се появиха отново и тъй като живея в чужбина, доктора ми отказа да ми предпише Алдара, а ми даде Кондолин, който ми изгори кожата и брадавиците, които бях на началото на ствола на члена (те са 4, които се виждат с просто око). Имах още 10-тина - 15 много малки лъскави точици по коремната област над члена, но на тях въобще не им повлия. 2 месеца след като спрях кондолина, тези 4 се появиха отново. Успях да се снабдя с Алдара и се мажа вече почти един месец, 3 пъти в седмицата, но резултата за момента е нулев. Искам да отбележа, че сега отново съм в такова депресивно състояние, което доколкотк знам влияе на имунната система. Не мога да се доверя на лекарите тук, защото са малоумници и затова искма да се консултирам с вас. Тъй като големите си седят и на мърдат, а малките сякаш взеха да се виждат повече, след като започнах Алдарата, мислите ли, че трябва да спра да мажа? Срещали ли сте подобен случай? Не знам дали пък не е нормално и изведнъж да започнат да изчезват...
На 30 години съм. Пия много витамини (A, B complex, C, D, E, Силиций, Цинк, Магнезий, Фолиева киселина) както и Кориолус. Вегетарианец съм и се храня изключително здравословно. Ям много бадеми, спанак, броколи и подобни. Тренирам по минимум 5 пъти в седмицата. Пуснах си пълна кръвна картина плюс витамин Б12 и Д и всичко е перфектно.

admin
Администратор
# Дата: 26 фев 2018 11:44
Отговор 

Здравей Corden, за съжаление лечението на кондиломи е продължителен процес и в някои случаи се повтаря. По принцип Алдара се приема като продукт от ново поколение и успешен при лечението им, но обикновено се комбинира с Изопринозин-имуностимулатор, който се приема по схема в рамките на поне 3 месеца. Независимо, че приемаш от същия вид, Кориолус, ако искаш можеш да го смениш и да опиташ тази комбинация и да се въоръжиш с търпение, както и да намалиш напрежението. Освен това е желателно да се избягват половите контакти до пълно излекуване. Успех!

Анонимен
# Дата: 9 юни 2018 23:26
Отговор 

Здравейте! Много съм притеснена след цитонамазка 3А група и изследване за човешки папилома вирус. Резултатите са положителни високорискови щамове - 31,39,52. Предписаха ми прием на Изопринозин, две опаковки, но не ми казаха дали трябва да правя пауза между тях.) Притеснявам се, тъй като От половин година имам червено гърло и болки, чувство за буца, болка в езика, а напоследък и болка в ушите. Всичко това ми излиза като симптом рак на устната кухина причинен от HPV. Никъде не намирам точна информация дали с тези щамове мога всъщност да развия наисрина рак или само от HPV 16. Моля ви за съвет, възможно ли е и какво да правя, след като всички лекари ми казват, че като съм млада (23г.) и няма как да имам Рак и нищо ми няма на гърлото, а не минава. Също така бихте ли ме посъветвали при тези тежки щамове дали трябва да правя пауза между двете опаковки Изопринозин.
Много благодаря предварително!

ThurmanEnten
# Дата: 15 юни 2018 06:15
Отговор 

Изготовлениесветодиодных электронных табло, бегущих строк, табло для АЗС

ThurmanEnten
# Дата: 15 юни 2018 06:29
Отговор 

Производствосветодиодных табло для спорта, бегущих строк, табло для АЗС

ThurmanEnten
# Дата: 15 юни 2018 06:30
Отговор 

Производствосветодиодных электронных табло, бегущих строк, табло для АЗС

Петя
# Дата: 16 юни 2018 11:28
Отговор 

Здравейте!
Не знам дали точно тук е мястото за моя проблем и дали бихте могли да ме посъветвате,но все пак ще пробвам.Преди 2 години отидох при гинеколог,за да ми предпише противозачатъчни,но взеха че ми откриха поликистоза на двата яйчника,обилен вагинален секрет и раничка на шийката на матката.Поликистозата лекувам с противозачатъчни Жанги,за течението минах 2 курса с Полижинакс овули и Макмирор таблетки,за раничката-пак 2 курса с Глизиген спрей (поне аз така мислех).Минала година ми направиха цитонамазка и се оказа,че съм с PAP II с епителни промени.Не се оплаквам от гинеколожката,смятам че е добра,но някак не ми обяснява съвсем нещата.Преди няколко дни пак бях при нея (след 2-я курс с Полижинакс и Макмирор) и се оказа,че пак ще лекуваме раничката.Този път ми изписа Силаут крем и Виузид и ми каза,че ме чака след 6 месеца за контролен преглед.Никъде не се споменаха кондиломи или лезии-нито в устен разговор,нито в амбулаторния лист.С една дума-нищо притеснително.Само че като попиташ чичко Гугъл за тези лекарства,освен цената им,те стресира и предназначението им.Та моите въпроси са няколко:
1) Възможно ли е нещата да са по-сериозни от раничка на шийката (да имам и усложнения,за които не е споменала и писала)?
2) При положение,че не е била упомената точна схема на прием нито устно,нито писмено (не пише на рецептата,нито в амбулаторния лист),как трябва да се приемат лекарствата-продължително или еднократно?
3) Има ли възможност при продължително приемане на Виузид,той да бъде заместен с друг имуностимулант (от финансова гледна точка)?
4) Ако лекарят не е споменал за лечение на партньора,той трябва ли да предприема нещо?

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 .
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.

bulletin board script miniBB™ © 2001-2018