Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / КОНДИЛОМИ
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Автор Съобщение
miss
# Дата: 13 юни 2011 21:43
Отговор 


Здравейте, приятеля ми има кондилома - появяват му се такива за втори път в продължение на последната 1 година. Много ме съмнява неговата вярност и понеже сме заедно от 10 години въпроса ми е може ли да е бил заразен по полов път с вируса преди 10 години и чак сега да се появят кондиломи или имам основания да смятам че ми е изнаварявал наскоро. Или пък да се е заразил с това по друг начин, не по полов път? Аз все още нямам оплаквания, но ми предстои преглед при гинеколог и ще видим какъв е резултата от цитонамазката.

admin
Администратор
# Дата: 14 юни 2011 10:28
Отговор 


Здравей miss, не се притеснявай това не доказва, дали ти изневерява или не. Гениталните брадавици (кондиломите) се причиняват от вируси (Human Papilloma Virus - HPV). При заразяване HPV инфекцията може неопределено време да се намира в латентно (спящо) състояние. При това вирусът може да се намира дълбоко в кожата и лигавиците, но на повърхността това да не личи. В повечето от случаите вирусът остава в кожата в неактивно състояние, но той може да бъде пренесен на сексуалните партньори. Освен по полов път може да се заразиш и чрез директен кожен допир. Препоръчва се въздържане от сексуални контакти до отстраняване на кондиломите. Не е открит начин за пълното унищожаване на НРV с лекарства. Установено е, че при добра имунна система човек сам се преборва с вируса. Изборът на лечебно средство зависи от броя, големината и разположението на брадавиците. Мисля, че се съмняваш неоснователно.

притеснената
# Дата: 16 юли 2011 15:03
Отговор 


здравейте, преди около година и половина ми се появи малко образувание, чиито диаметър в момента е около сантиметър и половина. преди два дни се реших да отида на гинеколог, който ме прегледа и каза, че ако продължава да расте може и да го изрежат. аз сама попитах каква е възможността това да е кондилом и така се стигна до изследване за папилома вирус. аз съм семейна от 16 години и не съм сменяла партньора си и в тази връзка питането ми е възможно ли е да съм заразена с такъв вирус и какъв е риска от това как да предпазя мъжа си

admin
Администратор
# Дата: 18 юли 2011 11:08
Отговор 


Здравей притеснената, не се притеснявай, ако е кондилом, те се предават не само по полов път, но и чрез директен кожен допир, затова е възможно всеки да се зарази. Развиват се обикновенно след около 3 седмици от контакта, но заразата може да се прояви и след години в зависимост от състоянието на имунната система на човека. Препоръчва се въздържане от сексуални контакти до отстраняване на кондиломите, както и използването на презервативи. За сажаление не е открит начин за пълното унищожаване на НРV с лекарства, но е установено, че при добра имунна система човек сам се преборва с вируса.

Аз
# Дата: 18 юли 2011 18:13
Отговор 


Здравейте,
Аз също не мога да се отърва от кондиломи. Колкото пъти ходя на лекар по-зле става. Нито кондилин, нито ток - нищо. С всяко едно третиране се разсейват все повече и повече ... Не знам вече какво да направя. Мъж съм и ме е срам от това, камо ли да имам сексуален партньор. За това и избягвам полов акт.
Рекламират едно лекарство Wartner за брадавици. То дали ще даде някакъв ефект.
Благодаря.

admin
Администратор
# Дата: 20 юли 2011 10:13
Отговор 


Здравей Аз, не се притеснявай няма нищо срамно, защото кондиломите се предават не само по полов път. За съжаление не е открит начин за пълното унищожаване на НРV / вируса причиняващ кондиломи / с лекарства, но е установено, че при добра имунна система човек сам се преборва с вируса. Всяко лекарство действа индивидуално затова незнам при теб какъв ще е ефекта, но се надявам да даде резултат. Успех.

pepi
# Дата: 27 юли 2011 17:44
Отговор 


iskam da spodelia s vas ne6to mnogo stranno pone za men nemoga da si go obiasnia pri nali4ie na 1-2 kondiloma kak taka niamam 4pv virus hodih 4 puti da si gi pravia tova izsledvane sumati pari i nakraia nedoumiavam kak s kondilomi bez virus doktorkata mi e v otpusk i nese obagda kato q tursia neznam moje bi triabva da se oburna kum drug doktor tva si e dosta u4udva6to

admin
Администратор
# Дата: 28 юли 2011 09:29
Отговор 


Здравей pepi, след като причинителят на кондиломите е Human Papilloma Virus - HPV и на мен ми е странно, освен ако не се кондиломи или са лекувани и вече не си носител на вируса. Само при това положение е възможно, но все пак се консултирай и с друг специалист. Преди провеждане на изследването не се използва вагинален душ, тампони или лекарства поне 48 часа. Не се провежда и по време на менструация. Материалът трябва да е взет от маточната шийка и се прави от гинеколог.

admin
Администратор
# Дата: 28 юли 2011 09:35
Отговор 


Здравей отново pepi, забравих да допълня, че при нормални стойности трябва да пише в резултата:Не се откриват високорискови човешки папилома вируси.
А при отклонения от нормата пише:
Откриват се високорискови човешки папилома вируси.
В тези случаи има по-висок риск от преканцерозни промени по маточната шийка. Необходимо е да се направят допълнителни изследвания - колпоскопия, биопсия на маточната шийка и др.

pepi
# Дата: 29 юли 2011 10:22
Отговор 


vseki li koito ima 4pv citonamaskata mu e s lo6 rezultat

raya
Участник
# Дата: 6 сеп 2011 18:56
Отговор 


Здравейте на всички!Откриха ми кондиломи преди около 2 месеца(ако не и повече), ходя при един дерматолог венеролог, (който е доста добър по-принцип), той гори всеки път тези проклети кондиломи с течен азот(ходя веднъж седмично), но те продалжават да излизат,,мазах се и с кондилин, но ефекта е нулев:(((( полов контакт не съм имала от доста време, а то как и да имам с тези неща... като чета тук какво са писали другите още повече се панирам,:Ххх имам чувството, че никога няма да ги излекувам :С
Няма ли някакви други средства, ако щете бабини деветини дето им се вика,,,нз нещо, което да помогне,,отчаяна съм и не знам вече какво да правя...

admin
Администратор
# Дата: 9 сеп 2011 09:54
Отговор 


Здравей pepi, не е задължително, но ако се открие HPV в организма обикновенно се прилага и съответното лечение и се прави контролно изследване след това.

admin
Администратор
# Дата: 9 сеп 2011 10:01
Отговор 


Здравей raya, не се притеснявай и не се отчайвай. За съжаление лечението им е дълъг и упорит процес и трябва търпение. Освен това не е открит начин за пълното унищожаване на НРV / вируса причиняващ кондиломи / с лекарства, но е установено, че при добра имунна система човек сам се преборва с вируса и всяко лекарство действа индивидуално.

Анонимен
# Дата: 18 сеп 2011 03:28
Отговор 


Здравейте, изчетох целия форум и имам някои въпроси. Лекувах кондиломи от месец Март до Май. От тогава насам не са се появявали и Слава Богу... Въпроса ми е дали все още съм преносител на вируса и със сигурност ще заразявам сексуалните си партньори, при незащитени полови контакти? Другото, което искам да попитам - нагоре се споменаваше за някакви изследвания за наличие на папилома вирус в организма... Интересува ме колко време след изчезването на последните кондиломи се прави изследването, как протича и ако резултати са добри, това означава ли, че съм се отървала напълно от вируса и няма опасност да рецидивира? Благодаря предварително :))

admin
Администратор
# Дата: 20 сеп 2011 13:16
Отговор 


Здравей Анонимен, след приключване на лечението веднага се прави изследване - цитонамазка или лабораторен маркер, който да докаже наличието на HPV без да са налице кондиломи. Този резултат определя дали си носител все още на вируса или не.

krisi_23
Участник
# Дата: 25 сеп 2011 00:38
Отговор 


Здравейте, имам ненормално странен и загадъчен въпрос от всичко което изчетох за кондиломите! На 19 години съм и досега не съм имала полов контакт и възможно ли е да съм заразена с Human Papilloma Virus забелязах, че имам обазувания на кондиломи около вагиналния отвор и ануса, а също така имам и някакви пъпчици, които са разложения около срамните усни..Имам и бяло течение като извара...Много ми е притеснено :( .. Дали е възможно всичко това да се дължи на някъква бактерия от басейн или просто лоша хигиена, но не съм няква въй занемарена .... :( Имали нещо общо това с вируса? Благодаря предварително!

admin
Администратор
# Дата: 26 сеп 2011 14:13
Отговор 


Здравей krisi_23, не се притеснявай, ако е кондилом, те се предават не само по полов път, но и чрез директен кожен допир, затова е възможно всеки да се зарази. Развиват се обикновенно след около 3 седмици от контакта, но заразата може да се прояви и след години в зависимост от състоянието на имунната система на човека. След като имаш и бяло течение е желателно да се консултираш със специалист за да ти се проведе и съответното лечение.

ерик
# Дата: 1 окт 2011 23:13
Отговор 


Моля, Ви насочете ме към добър лекар за лечение на кондиломи - на първо време във Варна, може и в страната

nedelina
# Дата: 2 окт 2011 15:38
Отговор 


zdraveite, ne to4no po tazi tema 6te pi6a, no se nadqvam da mi otgovorite. predi nqkolko dni mi izlqzoha dve rozovi petna na liniata na bikinite s diametar kato moneta ot 5 stotinki. nqmat relef, ne sarbqt, ne bolqt, posredata e malko po-svetlo, no ne se i mahat. vidqh gi kato se sablqkoh da se kapq. osven tova imam edni malki beli to4ici do zurnata na gardite, kato mastni top4eta, kato gi stisna izliza bql sekret. tova moje li da e sifilis?

admin
Администратор
# Дата: 4 окт 2011 13:40
Отговор 


Здравей ерик, по принцип лечението на кондиломите е дълъг и упорит процес изискващ търпение. За съжаление сайта ни не се поддържа от Варна и нямаме точна информация. Тя може да ти бъде предоставена от личният лекар.

пациент
# Дата: 5 окт 2011 18:40
Отговор 


Здравейте, искам да попитам към какъв лекар специалист трябва да се обърне човек за да се установи възможно наличие на вътрешни кондиломи в ануса?

admin
Администратор
# Дата: 6 окт 2011 09:31
Отговор 


Здравей пациент, желателно е да се обърнеш към специалист - хирург за кондиломи в ануса конкретно.

kaloyan
# Дата: 16 окт 2011 01:22
Отговор 


tdravey mij sam na 26 godini imah kondilomi analno i itra analno
jiveq i rabotq v germaniq hodih na lekar i mi kaza ce e za operatsiq
operatsiqta bese okolo 4as i bese s elektro sok bese s pilna narkoza
no za sijelenie tese poqviha otnovo vtori pit sled operatsiyata hodq na pregle i lekarq mi kaza oste vednaj operatsiq no tozi pit e malka smisal samo oklo anusa e vitre nqma nisto vrorata operatsiq bese okolo 10 minuti sisto bese s pilna narkoza no mnogo mi e strahce ste se poqvqt otnovo hodih na pregled nqma se nisto slava bogo no vipreki tova oste mnogo mi e strah

admin
Администратор
# Дата: 17 окт 2011 09:43
Отговор 


Здравей kaloyan, за съжаление лечението на кондиломите е дълъг и упорит процес и трябва търпение. Освен това не е открит начин за пълното унищожаване на НРV / вируса причиняващ кондиломи / с лекарства или оперативно, но е установено, че при добра имунна система човек сам се преборва с вируса. Знам, че не звучи успокоително, но всичко е индивидуално и зависи от имунната ти система. Надявам се при теб нещата да се развият положително за да нямаш повече притеснения.

Mis_x
# Дата: 6 ное 2011 16:58
Отговор 


Zdaveite! Naskoro zabelqzah poqvata na edno kato pupchica tochno v nachaloto na intimnite 4asti.Interesuva me dali e vuzmojno da e kondilom ili se e polu4ilo vsledtsvie na brusnene ili neshto podobno?

admin
Администратор
# Дата: 7 ное 2011 10:07
Отговор 


Здравей Mis_x, може да е нещо безобидно като пъпчица или мастно топче, но е желателно, ако расте, стане болезнено, промени се по вид, станат повече или започне сърбеж да се консултираш със специалист и ако се налага да се предприеме някакво лечение.

Анонимен
# Дата: 9 ное 2011 17:40
Отговор 


Ефкасен ли е крема "Алдара"?

admin
Администратор
# Дата: 10 ное 2011 09:41
Отговор 


Здравей Анонимен, "Алдара" е локално средство за лечение на повърхностен балноклетъчен карцином,
екстрагенитални кондиломи и актинична кератоза.Той е локален имуномодулатор от нов клас и не притежава директна антивирусна активност. Алдара стимулира имунитета на нужното място. Лечението е неинвазивно, характеризира се с висока ефективност, ниска честота на рецидиви в дългосрочен план, но всеки медикамент действа индивидуално.

velislava
Участник
# Дата: 16 ное 2011 20:18
Отговор 


здравейте,имам сериозен приятел от година и малко,преди да излиза с мен,той е лекувал кондиломи и "уж" се е оправил.От около седмица имам много силно те4ение и реших 4е са гъби4ки,лекувам се с мико макс и ломексин,но никакъв ефект,дори по лошо става.Огледах положението и видях 4е имам нещо като 2 израстъ4ета на входа на влагалището,но разглеждах снимки и не прили4ат на кондиломи.Сега явно пак ще се ходи по лекари,ни си мисля 4е щяха да ги видят ако бяха брадавици.Незная то4но какъв ми е въпроса,просто се 4удех при кондиломи има ли някакви други оплакваня освен самите израстъци:((

admin
Администратор
# Дата: 17 ное 2011 09:54
Отговор 


Здравей velislava, основните неразположения, които кондиломите предизвикват и които се смятат за симптоми на заразата, са сърбеж, течение, дори кръвотечение по време на полов контакт. Тези симптоми обаче не могат да се смятат за гарант и да се разчита единствено на тях, защото понякога заболяването протича без забележими признаци особено когато брадавиците са малки и не могат да се видят. При теб е най-добре да се консултираш със специалист, за да се вземат навреме мерки какво и да е. Не се лекувай сама, защото неправилното лечение усложнява само нещата.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

open source forum script miniBB™ © 2001-2024